این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  یک سوارکار از این استفاده می کند که اسب را سریعتر حرکت دهد

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  یک سوارکار از این استفاده می کند که اسب را سریعتر حرکت دهد را از این سایت دریافت کنید.

  سوارکاری

  سوارکاری از ورزشهایی است که در چند دههٔ اخیر مورد توجه خاصی قرار گرفته‌است، با این وجود سابقه‌ای طولانی داشته‌است و می‌توان آن را از کهن‌ترین ورزش‌ها

  ورزش

  سوارکاری

  ورزش سوارکاری سوارکاری چیست؟

  سوارکاری به معنای نشستن بر پشت یک اسب و کنترل حرکات آن میباشد. ویژگی این ورزش این است که انسان و مرکب (معمولاً اسب) را متحد می‌سازد، بنابرین موفقیت اسب و سوارکار به ارتباط و اعتماد و احترامی که آن دو برای یک دیگر قائل‌اند، بستگی دارد. برای شروع به یادگیری سوارکاری نیاز به هیچ دانش و مهارت قبلی ای نیست، با این حال به دلیل قدرت جسمی و ذهنی که کنترل کردن اسب نیاز دارد، به کودکان زیر ۷ سال توصیه نمی‌شود.

  تاریخچه

  سوارکاری ورزشی بسیار قدیمی است که از دیرباز به منظور جنگیدن یا پیام‌رسانی به افراد آموزش داده می‌شد.

  سر یک اسب در یکی از مینیاتورهایایرانی مربوط به یکی از دستنوشته‌هایمثنوی مولوی از سال ۸۹۱ق./۱۴۸۶م، با تزئینات سوارکاری.

  تاریخ رام کردن اسب هنوز به درستی شناخته نشده‌است. باستان‌شناسان با توجه به قدیمی‌ترین آثار بر جای مانده از پیشینیان در رابطه با رام کردن اسب‌ها، معتقدند که اولین اسب‌های اهلی به بیش از سه هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردند. قبل از آن اسب به منظور تهیهٔ غذا شکار می‌شده‌است. البته باستان‌شناسان در بعضی نقاط از اروپای شرقی دهنههایی پیدا کرده‌اند که به شش هزار سال قبل از میلاد برمی‌گردند. این نشان می‌دهد که انسان از آن زمان سعی داشته‌است که اسب را رام کند و از آن بهره ببرد، ولی به دلیل سرعت آن در فرار موفق نشده‌است. قدیمی‌ترین آثار در اروپای شرقی، شمال قفقاز و آسیای مرکزی یافت شده‌اند.

  ارابهٔ زئوس

  اگرچه اهلی ساختن اسب در مقایسه با حیواناتی چون سگ (نه هزار سال قبل از میلاد) و گوسفند و بز (پنج هزار سال قبل از میلاد) مؤخر بود، با این وجود تحول عظیمی در زندگی انسان به‌وجود آورد. انسان نه تنها از گوشت و شیر اسب بهره می‌برد، بلکه برای جابه‌جایی نیز از او استفاده می‌کرد. نکتهٔ جالب در این باره این است که مورخان عقیده دارند که مردم قبل از یادگیری چگونه سوار شدن بر اسب، از ارابه استفاده می‌کردند. آنان برای این فرضیه خود دو دلیل عمده ارائه می‌کنند:

  فسیلهای پیدا شده نشان می‌دهند که اسب‌های آن دوره برای حمل انسان بسیار کوچک بوده و قد آن‌ها (بلندی جدوگاه) به بیش از ۱۴۰ سانتی‌متر نمی‌رسید.

  قبل از آن که اسب توسط انسان رام شود، مردم از ارابه استفاده می‌کردند و آن‌ها را به حیواناتی از چون گاو یا الاغ وحشی می‌بستند. بستن ارابه به اسب‌های کوتاه قد خیلی دشوار نبود، در حالی که سوار شدن بر کمر اسب باعث وحشت و رم کردن آن می‌شد.

  مهار و تربیت کردن اسب‌ها در زندگی مردم اوراسیا تحول و تأثیرات فراوانی به دنبال داشت. در حالی که در گذشته طی کردن مسافت‌های طولانی غیرممکن به نظر می‌رسید، انسان توانست به کشف سرزمین‌های جدید و کشور گشایی بپردازد. کم‌کم وسایلی برای هدایت و تسلط بیشتر بر اسب مانند زین و رکاب (که از اختراعات چینی‌ها می‌باشند) ساخته شدند و در اختیار سوارکاران گرفتند. تربیت و پرورش اسب نیز، به خصوص در خاورمیانه اهمیت بسیاری یافت و صحرانشینان این مناطق به پرورش و نگاه‌داری اسب‌های اصیل عربی پرداختند. سوارکاری تا اواخرقرن پانزدهم، بیشتر در جنگ‌ها معمول بود. البته در بعضی از کشورها مانند ایران باستان، به‌عنوان ورزش و سرگرمی نیز مورد توجه قرار می‌گرفت (مانند بازی چوگان)، ولی جنبهٔ هنری آن از اواخر قرن پانزدهم میلادی به بعد اهمیت یافت. سرانجام در اواخر قرن نوزدهم، با پیشرفت صنعت و جایگزین کردن اسب‌ها توسط ماشین‌آلات، سوارکاری جنبهٔ ورزشی و سرگرمی که امروزه مشاهده می‌شود را به خود گرفت.

  برقراری ارتباط با اسب

  اولین گام یادگیری سوارکاری، یادگیری ارتباط برقرار کردن با اسب است. سوارکار باید بتواند خلق‌وخوی اسبی را که قرار است سوار شود درک کند و با او به خوبی ارتباط برقرار کند، تا اسب فرمان‌های او را بهتر درک کند و انجام دهد. اسب با انسان متفاوت است و همین تفاوت است که باعث جذابیت این رابطه می شود. هرچه بهتر بتوانیم طرف مقابلمان را درک کنیم و یادبگیریم که غرایز او را بفهمیم، رابطه ما بهتر می شود. رفتار پر از ترس اسب مغرضانه نیست، بلکه یک واکنش طبیعی برای حفاظت از خودش است. اگر بتوانیم این احساس را در اسب ایجاد کنیم که ما از او حفاظت می کنیم، به ما اعتماد می کند و دیگر از هر فرصتی برای فرار استفاده نمی‌کند. با این حال حتی وقتی به ما اعتماد می کند، باز هم اسب حیوانی است که به طور طبیعی در گله به سر می برد. در موقعیت های هراس آور نیز همواره به گله می پیوندد.

  سوارکار می‌تواند از روی حرکات و برخی از اعمال اسب متوجه منظور او شود. حرکات گوش‌های اسب در این مورد بسیار مؤثر است. به طور مثال، هنگامی که اسب گوش‌هایش را به سمت جلو می‌چرخاند و سرش را بالا می‌گیرد، به این معناست که صدایی او را نگران کرده‌است و او بادقت در حال پیدا کردن منبع صداست. و یا هنگامی که اسب گوش‌هایش را در جهات مختلف می‌چرخاند و حرکت می‌دهد، به این معناست که با دقت اطرافش را تحت نظر دارد. گوش‌های مایل به سمت پایین در دو طرف سر اسب، نشان دهندهٔ تسلیم شدن و اطاعت اسب هستند. البته این حالت گوش‌ها در صورتی که لب‌ها به سمت پایین افتاده باشند، نشانهٔ خواب‌آلودگی است. اسبی که گوش‌هایش را می‌چرخاند و زبانش را بیرون می‌آورد، قصد سربه‌سر گذاشتن و بازی با سوارکار را دارد. اگر اسب گوش‌هایش را به سمت جلو مایل کند و سرش را کمی خم کند، یعنی به سوارکار (یا هر کس دیگری) اعتماد دارد. اگر گوش‌هایش را به سم عقب بچرخاند، یعنی چیزی باعث بی اعتمادی یا عصبانیت و ناراحتی او شده‌است. در صورتی که گوش‌هایش را به سمت عقب بخواباند، یعنی بسیار خشمگین است و یا این که به شدت ترسیده‌است. در این صورت اسب می‌تواند بسیار خطرناک باشد و حمله کند. حرکت سر و پاهای اسب نیز می‌توانند در درک منظور او کمک کنند. اسبی که سرش را کمی پایین می‌آورد و ناگهان به‌شدت تکان می‌دهد، بدخلقی خود را نشان می‌دهد. هنگامی که پاهای جلویش را بر زمین می‌کوبد، عصبانیت یا بی‌قراری خود را ابراز می‌کند، در حالی که وقتی اسب پاهای عقبش را بر زمین می‌کوبد، می‌خواهد بفهماند که چیزی باعث ناراحتی او شده‌است (مثلاً مگس و...).

  منبع مطلب : 001salehin.blogfa.com

  چگونه اسب را هدایت کنیم ؟• اصول ابتدایی هدایت اسب• وبلاگ واسط کالا

  همیشه هر سوارکاری به دنبال پاسخ سوال چگونه اسب خود را هدایت کنیم ،است. هدایت اسب مهارتی است که هر سوارکار باید آن را بداند.

  حیوانات سایر حیوانات

  2

  چگونه اسب را هدایت کنیم ؟

  توسط زهرا سامره نوشته شده در شهریور 26, 1399

  زمان برای خواندن:12دقیقه-2437کلمه

  یک شروع خوب یک حرکت عاقلانه و دلپذیر به سمت پیشرفت را آغاز می‌کند. همیشه هر سوارکاری باید بداند که چگونه حیوان خود را هنگام سوارکاری هدایت و کنترل کند. دانستن این موضوع که چگونه اسب را هدایت کنیم مهارتی است که هر سوارکار باید آن را بداند. تنها مشکلی که وجود دارد این است که اگر از صد متخصص آموزش سوارکاری سؤال کنید هرکدام فکر می‌کنند بهترین راه برای سوار شدن اسب یک‌چیز است، اما صد جواب متفاوت دریافت می‌کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن یادگیری اصول هدایت اسب با چند نکته جالب آشنا شوید.

  آنچه در ادامه می‌خوانید

  موارد لازم؟!

  کنترل برای هدایت اسب

  چند نکته برای هدایت اسب

  سایر نکات مهم

  کجا می‌خواهید بروید؟

  نحوه هدایت کردن اسب با پا

  زاویه دادن به پاهای خود

  حرکت سر چگونگی حرکت لگن استفاده از حرکت پا حرکت همراه اسب وضعیت لگن افزایش سرعت لطفا آرام باش! دستورات صوتی

  استفاده از زین انگلیسی

  تمرین با یک اسب

  تعادل مهم‌ترین نکته!

  نکات پایانی

  موارد لازم؟!

  احتمالا اولین چیزی که شما می خواهید به اسب خود یاد دهید این است که او را به جایی که می خواهید هدایت کنید. این‌ یک مهارت اساسی است که هر صاحب اسب، باید بداند. پیاده روی بی سر و صدا در کنار شما چیزی است که اسب شما باید یاد بگیرد. اگر چه قرار گرفتن شما به صورت معمول باید در سمت چپ باشد اما می توان در سمت راست هم این کار را انجام داد.

  قدم زدن با اطاعت در کنار شما اساس بسیاری از چیزهای دیگر است که شما از اسب خود می خواهید.

  برای هدایت اسبتان شما به افسار و همچنین به یک طناب مخصوص هدایت احتیاج دارید. طناب هدایت را با ضخامتی که برای دست شما مناسب است انتخاب کنید. طناب‌های چرمی و پارچه‌ای ممکن است راحت نباشند ولی بااین‌وجود بعضی‌ها آن‌ها را بیشتر ترجیح می‌دهند. بعضی‌ها طناب کتان ضخیم را ترجیح می‌دهند. استفاده از دستکش برای شما لازم است زیرا بعضی اسب‌ها عادت دارند سرخود را ناگهان تکان دهند و این دستکش‌ها از دست شما و انگشتانتان محافظت می‌کنند.

  کنترل برای هدایت اسب

  برای آگاهی به نحوه هدایت کردن اسب باید بدانیم که هر اسب نسبت به دیگری متفاوت حرکت خواهد کرد. این امر وقتی‌که شما طبق فرمان خود، به دستگیره‌ها نگاه می‌کنید، صادق است. بااین‌وجود با چند استراتژی ساده می‌توانید تعادل خود را حفظ کنید، اول حیوان را با واکنش‌های موردنیاز آشنا کنید و خود را کنترل کنید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که روی این اصول تمرکز کنید.

  چگونگی کنترل اسب

  ابتدا دانستن اینکه کدام دست‌وپا در قسمت داخلی و کدام دست‌وپا در قسمت بیرونی قرار بگیرد، مفید است. دانستن این اطلاعات اولیه، برای یادگیری چرخاندن اسب کمک می‌کند. باید توجه داشت که در این موضوع سن مهم نیست، بلکه تجربه مهم است.

  می‌توانید اطلاعاتی در مورد نحوه هدایت کردن اسب را در ادامه بخوانید:

  چند نکته برای هدایت اسب

  اسب خود را زین کنید و سوار شوید. به‌محض اینکه بر روی زین رفتید، در حالت ایستاده قرار بگیرید و شاخ زین را در مرکز گردن حیوان خود قرار دهید.

  توزیع وزن شما باید بر اسب مستقر باشد تا او بتواند نشانه‌ها را بفهمد.

  زانوها را کمی به سمت جلو حرکت دهید تا آن‌ها با حیوان تماس نگیرند. به او ضربه بزنید یا کمی فشار دهید تا به جلو حرکت کند.

  فشار را به‌محض حرکت به جلو رها کنید و از حالت ایستاده جلو بروید یا با این حرکت سرعت جلو را به یک راهپیمایی سریع‌تر افزایش دهید.

  وزن خود را به‌طور مساوی توزیع‌شده در مرکز زین نگه‌دارید تا به سمت جلو بروید.

  چگونه اسب را هدایت کنیم

  سایر نکات مهم

  پاهای خود را کمی به عقب حرکت داده و هر دو زانو را به همان اندازه فشار دهید تا اسب خود را متوقف کنید. این دستور باید او را از هر راه رفتن بازدارد. این موقعیت پاها وزن شما را به سمت جلو در زین حرکت می‌دهد تا از این کار متوقف شود.

  هر دو پا را کمی به جلو بزنید؛ به او کمی فشار دهید تا از اسب بخواهید به عقب برود. این موقعیت وزن شما را به قسمت عقب زین تغییر می‌دهد.

  با اعمال فقط پای راست در یک موقعیت کوچک، جلو اسب خود را به سمت چپ بچرخانید.

  با استفاده از پای چپ، خود را کمی به جلو و بدون تماس با پای داخلی خود به راست بپیچید. پای داخلی جهت شما است که می‌خواهید بچرخانید.

  پای بیرونی برای چرخاندن در جهت مخالف فشار وارد می‌کند و وزن شمارا در زین به این پا تغییر می‌دهد. آن‌ها از فشار به‌ نوبه خود دور می‌شوند.

  فشار را متوقف کنید تا یک چرخش متوقف شود یا فشار خود را در همان ناحیه نگه‌دارید تا در چرخه‌ها در جریان باشد.

  پیشنهاد می‌کنیم خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

  چگونه اسب را پرورش دهیم؟

  کجا می‌خواهید بروید؟

  اگر به این موضوع توجه کنید به درستی می‌توانید به نحوه هدایت کردن اسب خود پی ببرید. به جهتی که می‌خواهید بروید نگاه کنید. مقدار وزنی که در جمجمه وجود دارد درواقع می‌تواند تعادل شما را در هنگام هدایت او کنترل کند. بسیاری از سوارکاران تمایل دارند که هنگام سوارشدن به پایین نگاه کنند و این‌یک نشانه ارتباطی متفاوت را از طریق سرنشینان ایجاد می‌کند تا اینکه سره سوار در وضعیت صعودی‌تری قرار داشته باشد.

  کنترل اسب

  چگونگی نگاه شما به مسیری که می‌خواهید بروید نیز مهم است. اگر سریع سر را بچرخانید، بنابراین او را به مکان موردنظر خود هدایت می‌کنید، این امر باعث می‌شود که او احساسات عاطفی را حس کند و بر همین اساس واکنش نشان دهد. اگر احساس می‌کنید که مضطرب، ناراحت یا ناامید هستید، پس در جریان باشید که این احساسات به حیوانتان منتقل می‌شود و فرمان دادن به او دشوارتر می‌شود. در عوض به فکر انجام حرکات کوچک و سبک‌سر باشید. آنچه را که می‌توان «نگاه نرم» نامید، حفظ کنید این اعتمادبه‌نفس باعث اطمینان بیشتر اسبتان می‌شود.

  منبع مطلب : vasetkala.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید