این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گزارشگری عباس قانع

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گزارشگری عباس قانع را از این سایت دریافت کنید.

  عباس قانع؛ گزارشگری با تقلید و اغراق!

  ایرنا نوشت: هر بار که فوتبالی با گزارش عباس قانع روی آنتن می‌رود صدای مخالفان او هم بلند می‌شود. آخرین گزارش او برای بازی فوتبال انگلستان و دانمارک آن‌قدر بحث‌برانگیز بود که برخی ترجیح دادند با صدای خاموش این رقابت را تماشا کنند. برخی هم به تلویزیون‌های اینترنتی پناه بردند و عطای شبکه سه را …

  عباس قانع؛ گزارشگری با تقلید و اغراق!

  ۲۰ تیر ۱۴۰۰۵ زمان تقریبی مطالعه ۲ دقیقه

  ایرنا نوشت: هر بار که فوتبالی با گزارش عباس قانع روی آنتن می‌رود صدای مخالفان او هم بلند می‌شود. آخرین گزارش او برای بازی فوتبال انگلستان و دانمارک آن‌قدر بحث‌برانگیز بود که برخی ترجیح دادند با صدای خاموش این رقابت را تماشا کنند. برخی هم به تلویزیون‌های اینترنتی پناه بردند و عطای شبکه سه را به لقایش بخشیدند.

  یکی از کاربران توییتر حین بازی انگلستان و دانمارک نوشت: مالکیت بازی برای دانمارک است #عباس_قانع میگه بازی بسته دانمارکی‌ها. در ۲۰ دقیقه اینقدر القاب پوچ الکی به این و اون داد، که واژگان خوب بی معنا شد. روی صحنه آهسته موقعیت خطرناک داد میزنه.

  مهم‌ترین انتقادی که از قانع می‌شود این است که او به صورت تصنعی می‌خواهد حسی حماسی به گزارش‌هایش تزریق کند. فردوسی‌پور وقتی جمله معروف «چه می‌کنه» را می‌گفت، خودش هم از میزان هنرنمایی یک بازیکن تعجب می‌کرد. ولی عباس قانع در لحظاتی فریاد می‌زند که واقعا نیازی به فریاد نیست. او بعد از گل دوم تیم انگلستان که از روی ضربه پنالتی و بعد از دفع ناقص توپ به ثمر رسید گفت: «تا ابد درگیر داستانش می‌شی». واقعا هیچ گلی در فوتبال آن‌قدر مهم نیست که کسی بخواهد تا ابد درگیر داستانش شود! آن هم گلی که در فرایند یک پنالتی به ثمر رسیده است. در همین صحنه وقتی «هری کین» پشت توپ می‌ایستد آقای گزارشگر چند بار اسم او را تکرار می‌کند و پشت سر هم می‌گوید: «کین، کین، کین…». تاکید چند باره روی اسم یک بازیکن برای مخاطبی که دارد او را در قاب تصویر می‌بیند، واقعا هیچ ضرورتی ندارد.

  گزارشگری «عباس قانع»؛ اغراق با چاشنی تقلید

  قانع بعد از گل شدن توپ از اصطلاح «بووووووووووم» استفاده می‌کند. کلمه‌ای که بیشتر برای کارتون فوتبالیست‌ها مناسبت است تا یک مسابقه رسمی فوتبال. او سراغ اصطلاحاتی می‌رود که در خدمت توصیف فضای بازی نیستند. اصطلاحاتی اغراق‌آمیز که به جای افزایش هیجان مسابقه، اعصاب مخاطب را خط‌خطی می‌کنند. مخاطب وقتی عباراتی مثل «واویلا» و «سرگیجه گرفتم خدا» را می‌شنود، شک می‌کند که آیا نظاره‌گر یک بازی فوتبال است یا یک جنگ تمام عیار بین دو گروه؟

  قانع در مصاحبه با روابط عمومی صداوسیما خودش را گزارشگری دانسته که از ابتدا تاکنون از گزارشگران عربی و آمریکای جنوبی الگوبرداری کرده و توانسته هیجان فوتبال را مانند آن‌ها پرشور و برونگرا به مخاطب القا و منتقل کند. در پاسخ به این گزارشگر باید گفت که تقلید و الگوبرداری مرز باریکی دارد. کسی می‌تواند مدعی الگوبرداری بشود که ساختار و محتوای یک پدیده را با توجه به هویت و ویژگی‌های فرهنگی نقطه مبدا بومی‌سازی کند. بنابراین تقلید لحن و صدای گزارشگران عربی نامش الگوبرداری نیست.

  او در جای دیگری از مصاحبه‌اش بدون نام بردن از «عادل فردوسی‌پور» گفته: مخاطبان امروز از عبارات تکراری «توی دروازه»، «چه می‌کنه این…» و مانند این‌ها دل‌زده شده‌اند و می‌خواهند با کلید واژه‌های مختلف جدیدی در گزارشگری فوتبال آشنا شوند.

  مشخص نیست عباس قانع بر اساس کدام نظرسنجی متوجه شده که مردم از این عبارات دلزده شده‌اند. با بررسی مطالب شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک جامعه نمونه در دسترس می‌توان دریافت که اتفاقا مخاطبان از کلیدواژه‌های جدید هم چندان دل خوشی ندارند.

  شبکه سه در غیاب عادل فردوسی‌پور تلاش کرد نسل جدیدی از گزارشگران را به کار گیرد و جامه‌ای نو بر تن برنامه‌های ورزشی‌اش کند. این تلاش تا امروز نتیجه‌ای نداشته و همچنان خلا یک گزارشگر باهوش و نکته‌سنج که بتواند هیجان بازی را به درستی به مخاطب منتقل کند، احساس می‌شود.

  انتهای پیام عباس قانع گزارشگری فوتبال

  نوشته های مشابه

  تحلیلی درباره‌ی وضعیت گزارشگری فوتبال در تلویزیون

  ۲۸ شهریور ۱۳۹۸

  غوغای گزارشگران فوتبال!

  ۱ تیر ۱۳۹۸

  چرا عادل فردوسی پور از گزارشگری فوتبال هم حذف شد؟

  ۶ خرداد ۱۳۹۸

  حاشیه‌های یک گزارشگر فوتبال

  ۳۰ آبان ۱۳۹۷

  پیام

  افتضاحه با اون صدای انکر الاصواتش

  ۴۴ پاسخ

  کاملآ موافقم. ایشان با شلوغ کردن صحنه و ادا اطوارهای خاص خودش سعی می کند مثلا چهره ای متفاوت نشان دهد اما برای من و امثال من که گزارشگری را با نام هایی عزیز چون عطاالله بهمنش و حبیب الله روشن زاده و عادل فردوسی پور مترادف می دانند و تفسیر مسابقه ها را با بزرگوارانی چون مانوک خدابخشیان و جهانگیر کوثری (به گرایش سیاسی جنابان کاری ندارم) و …. پشت سر گذاشته اند البته که حرکات این شخص مصنوعی و بی ریشه به نظر می آید. من به یاد دارم مسابقات بسیاری را که فقط از رادیو و آن هم با گزارشگری مرحوم بهمنش دنبال می کردم و چه حظی هم می بردم. سال ۵۰ من کلاس پنجم دبستان بودم و وقتی با سرعت خودم را بعدازظهر از مدرسه به خانه رساندم سراغ رادیو رفتم که آقای بهمنش بازی فوتبال ایران و پاکستان را از کشور پاکستان گزارش می کرد. او چنان با شور و حرارت سخن می گفت و صحنه بازی را به تصویر می کشید که گمان می کردم در کنار زمین نشسته ام و بازی را زنده می بینم. خدایش بیامرزاد.

  ۳۴ پاسخ

  به هر حال برای هرکسی یک ابتدائی است ما نباید بخاطر نفرتی که از صدا وسیما دارید این مجری را که در اول کار است اینگونه به تمسخر بگیرید

  ۷۲ پاسخ

  اینکه عباس قانع چنگی بهدل نمیزنه جداست، ولی سعی نکن فردوسی پور رو بندازی وسط.

  ۲۵ پاسخ

  به سلطان قانع توهین نکنید – رسانه ها این فرصت رو برای تسویه حساب با عباس قانع اینقدر جو میدهند

  ۶۳ پاسخ

  منبع مطلب : www.ensafnews.com

  فرارو

  عباس قانع یکی دیگر از گزارش‌های عجیب و غریبش را ارائه کرد.

  ورزشی / فوتبال ایران

  کد خبر: ۵۴۶۰۳۷ ارسال نظر

  (ویدیو) عجیب‌ترین گزارش از عباس قانع؛ حال او خوب است؟

  عباس قانع یکی دیگر از گزارش‌های عجیب و غریبش را ارائه کرد.

  تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

  پ

  فرارو: نسل جدید گزارشگران فوتبال تلویزیون روز‌های جدیدی را در دوران کاری‌شان تجربه می‌کنند. بسیاری از آن‌ها از فرصت به دست آمده استفاده کرده و تا حدودی موفق شده‌اند. یکی دو نفر از آن‌ها حالا برای خودشان مدعی هستند و چند نفری هم نتوانستند به موفقیت برسند.

  به گزارش فرارو، در بین گزارشگران جدید، فرشاد محمدی‌مرام با اختلاف بهتر از بقیه است. او گزارشگر به معنای واقعی است و می‌تواند در آینده تبدیل به شماره یک شود. حسن یا نقطه ضعف فرشاد این است که علاقه‌ای به گزارش بازی‌های داخلی ندارد و فوتبال خارجی را به مترومعیار‌های اصولی گزارش می‌کند. در بین چهره‌هایی که تصور می‌شد گزارشگر متفاوتی باشند، ولی همچون جرقه‌ای از دور خارج شدند باید به عباس قانع اشاره کرد؛ گزارشگری که تلاش می‌کند با سبکی احساسی حال و هوای متفاوتی در بیننده ایجاد کند. به گزارش فرارو، مشکل، اما مربوط به جایی است که او اسیر افراط می‌شود و کنترلش را از دست می‌دهد. اینجاست که حرفه‌ای‌گری را قربانی یک جریان احساسی می‌کند و ارتباطش با مخاطب را از دست می‌دهد. قانع از آن دست گزارشگرانی شده که حالا به دلیل گزارش‌های عجیب و نه حرفه‌ای مورد توجه قرار گرفته است. گزارش‌های بحث‌برانگیز او حالا کار را به جایی رسانده که بیش از جذاب بودن، خنده‌دار شده است.

  بخوانید...

  دوگانگی عجیب تلویزیون در مورد عادل فردوسی‌پور

  آخرین گزارش عجیب او مربوط به بازی تیم‌های میلان و لاتزیو در لیگ ایتالیا است. لحظات پایانی گزارش قانع، به قدر کافی ملتهب و گویای حال افراطی او است. ویدیوی زیر را ببینید.

  کد ویدیو دانلود فیلم اصلی از میان اخبار

  (ویدو) قیمت توپ جام جهانی قطر به پول ایران چند؟

  دلیل جدایی سرمربی روس تراکتور چیست؟

  رونالدو رسماً از منچستریونایتد جدا شد!

  (ویدیو) اجرای مورگان فریمن در مراسم افتتاحیه جام‌جهانی ۲۰۲۲ با زیرنویس فارسی

  فرادید؛ اخبار و رویدادها به روایتی دیگر

  ارسال نظر ۱۱ پسندیدم

  راز حیواناتی که یخ می‌زنند، اما نمی‌میرند!

  (تصاویر) ساعت جنجالی کریستیانو رونالدو چقدر قیمت دارد؟

  (تصاویر) رکوردشکنی عجیب خوکچه هندی با انجام ۱۶ تردستی در دقیقه

  برچسب ها: عباس قانع گزارشگر فوتبال

  گزارش خطا اشتراک گذاری ویژه‌ها

  دختر بچه‌ای در صف تبدیل شدن به اولین زن دیکتاتور در تاریخ مدرن

  پیام رهبر کره شمالی با نمایش مرموز دخترش

  خواهر کوچک کیم جونگ اون یکی از پیشتازان برای تبدیل شدن به حاکم عالی بعدی در نظر گرفته شده اما یک رقیب تازه در صحنه...

  ماده غذایی سالم که منجر به سوءهاضمه می‌شود

  هیچ کس نمی‌خواهد روز خود را با سوزش سر دل شروع کند به همین دلیل است که اگر از سوء هاضمه مکرر رنج می‌برید دوری از...

  سه راه آسان برای غلبه بر خستگی

  کمبود آجیل و سبزیجات در رژیم غذایی می‌تواند منجر به کمبود منیزیم شود که با خستگی و همچنین ضعف عضلانی و گرفتگی مشخص...

  دختر بچه‌ای در صف تبدیل شدن به اولین زن دیکتاتور در تاریخ مدرن

  پیام رهبر کره شمالی با نمایش مرموز دخترش

  خواهر کوچک کیم جونگ اون یکی از پیشتازان برای تبدیل شدن به حاکم عالی بعدی در نظر گرفته شده اما یک رقیب تازه در صحنه...

  ماده غذایی سالم که منجر به سوءهاضمه می‌شود

  هیچ کس نمی‌خواهد روز خود را با سوزش سر دل شروع کند به همین دلیل است که اگر از سوء هاضمه مکرر رنج می‌برید دوری از...

  سه راه آسان برای غلبه بر خستگی

  کمبود آجیل و سبزیجات در رژیم غذایی می‌تواند منجر به کمبود منیزیم شود که با خستگی و همچنین ضعف عضلانی و گرفتگی مشخص...

  دختر بچه‌ای در صف تبدیل شدن به اولین زن دیکتاتور در تاریخ مدرن

  پیام رهبر کره شمالی با نمایش مرموز دخترش

  خواهر کوچک کیم جونگ اون یکی از پیشتازان برای تبدیل شدن به حاکم عالی بعدی در نظر گرفته شده اما یک رقیب تازه در صحنه...

  تازه ترین نظرات ناشناس ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ 48 200 پاسخ طرفدار میلانه خب فرشید ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ 87 222 پاسخ عالی بود خدایشش

  به این میگن یک گزارشگر خوب..

  نظرات بیشتر را بخوانید

  ارسال نظر مجله خواندنی ها

  (ویدئو) یوزگربه، افعی بخت برگشته را با ضربات پنجه کشت!

  (ویدئو) گراز سمج وارد جدال با فیل شد و کتک بدی خورد!

  (ویدئو) حمله هولناک تمساح گرسنه به شیر خونسرد در آب!

  پر بحث ترین ۱

  فروش خودرو در بورس جای قرعه‌کشی را می‌گیرد؟ (۸ نظر)

  ۲

  (ویدو) قیمت توپ جام جهانی قطر به پول ایران چند؟ (۲ نظر)

  ارسال نظرات نظرات بینندگان

  در انتظار بررسی: ۱۶۱

  انتشار یافته: ۲ غیر قابل انتشار: ۲

  منبع مطلب : fararu.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید