این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کشتن وحید مرادی در زندان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کشتن وحید مرادی در زندان را از این سایت دریافت کنید.

  روزنامه خراسان

  دیروز در دادگاه کیفری یک استان تهران صورت گرفت

  محاکمه17متهم به قتل وحید مرادی در زندان

  عاملان قتل  وحید مرادی در زندان رجایی شهر، دیروز در دادگاه کیفری یک استان تهران  محاکمه شدند.

  درگیری خونین در زندان

  رسیدگی به این پرونده از یازدهم تیر سال 97 به دنبال  درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر آغاز شد.

  طی درگیری خونین میان زندانیان ،تلاش زندانبانان برای پایان دادن به دعوا بی نتیجه ماند و یکی از زندانی ها که گنده لاتی به نام وحید مرادی بود با پنج ضربه چاقو از پا در آمد و این درحالی بود که تصاویر این درگیری از دوربین های مداربسته زندان ضبط شد.

  یک روز بعد ازانتشار اخبار و تصاویر مربوط به کشته شدن وحید مرادی در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا  شد و فیلم های او که قبل از این ماجرا در لایو اینستاگرام بارها به کری خوانی برای سایر اشرار پرداخته بود به سرعت دست به دست شد.

  قتل وحید مرادی

  در بررسی‌های پلیسی و قضایی  مشخص شد وحید ۴۳ ساله که چندین سابقه کیفری داشت و 16 بار به زندان رفته بود اردیبهشت ماه از زندان آزاد شد و به مهمانی که دوستش حسین به مناسبت آزادی او تدارک دیده بود رفت و به کری خوانی در اینستاگرام پرداخت اما این کری خوانی ها به درگیری میان او و حسین و سه خواهرزاده‌اش منتهی شد و او در پنت هاوس برج حسین در خیابان ۲۱ ولنجک وی را به ضرب چاقو کشت و سه خواهر زاده اش را زخمی کرد .

  وحید بعد از این جنایت و در حالی که قصد خروج از کشور را داشت در مرز ایران و ترکیه بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد و او به قتل در مستی اعتراف کرد.

  چون بعد از انتقال وحید به زندان رجایی شهر ، بازپرس رسیدگی کننده به این پرونده احتمال وقوع خطر را برای وی مطرح کرده بود او به بند خصوصی منتقل شد اما پس از چند روز به اصرار خانواده اش به بند عمومی رفت تا این که یازده تیر ماه طی درگیری جنجالی کشته شد.

  بازداشت عاملان جنایت زندان

  با تکمیل تحقیقات پلیسی، 17 نفر از زندانیانی که طی درگیری منتهی به جنایت شرکت کرده بودند بازداشت شدند. سعید و عباس که به گفته دیگر زندانیان نزدیک تر از دیگران به وحید بودند به عنوان متهمان اصلی تحت بازجویی قرار گرفتند ولی هر دو ادعا کرده‌اند ضربه کاری را با چاقوی دست ساز به وحید نزده اند.

  سعید که سال ۸۸ در یک درگیری مرتکب قتل شده بود با پرداخت دیه رضایت گرفته و آزاد شده بود اما سیزدهم بهمن ماه سال ۹۵ طی درگیری دسته جمعی که در خیابان منصور رخ داده بود علی ۴۷ ساله را با تفنگ ساچمه ای به قتل رساند و بار دیگر به زندان منتقل شد. وی که قبلا در سرقت مسلحانه طلافروشی در لاهیجان نیز شرکت کرده بود ادعا کرد در درگیری منتهی به قتل در زندان رجایی شهر شرکت داشته ولی وحید را نکشته است .

  وی در بازجویی‌ها گفت: وحید خودش را عقاب ایران می خواند و نوچه هایش را اجیر می کرد تا به زندانیان دیگر حمله کنند .او همیشه برای سایر زندانیان خط و نشان می‌کشید و بارها فیلم کری خوانی های او در شبکه های مجازی منتشر شده بود .من با او درگیر شدم اما نمی‌دانم چه کسی به او کارد را زد .

  عباس که متهم دیگر این پرونده است نیز در سال ۸۵ به دنبال اختلاف خانوادگی با تفنگ یکی از اعضای خانواده اش را کشت و با پرداخت دیه از قصاص رهایی یافت.او قرار بود با توجه به رضایت اولیای دم پس از محاکمه آزاد شود .

  وی در بازجویی‌ها گفت: وحید از روزی که به زندان بازگشت ،مدام برای همه کری می خواند. او می‌گفت کفترها باید پایین و شیرها بالا بنشینند .آن روز او ۵۰ نفر از نوچه هایش را که همگی چاقوی دست ساز و آب جوش همراه داشتند به سالن آورده بود تا دعوا کنند.وقتی دعوا بالا گرفت متوجه نشدم چه کسی ضربه های اصلی را به وحید زد.

  ۱۵ متهم دیگر این پرونده که برخی از آن ها اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل و تهیه تصویر از جسد وحید را داشتند ادعا کردند سعید و عباس با ترفندی خاص وحید را به انتهای سالن شماره یک کشاندند و او را با چاقو زدند. در حالی که نوچه های او در سالن شماره 3 مانده بودند.

  محاکمه در دادگاه جنایی

  پرونده این جنایت جنجالی با صدور کیفرخواست به شعبه چهارم  دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و 17 متهم دیروز پشت درهای بسته و غیرعلنی محاکمه شدند. مادر وحید مرادی از طرف نوه خردسالش برای عاملان جنایت حکم قصاص خواسته است.

  منبع مطلب : khorasannews.com

  پرونده قتل وحید مرادی/ چه کسی ضربه کُشنده را زد؟

  وکلای متهم اصلی پرونده قتل وحید مرادی معتقدند که ابهاماتی در این پرونده وجود دارد؛ به گفته یکی از وکلا، از جمله این ابهامات این است که به طور قطعی مشخص نشده چه فردی ضربه کشنده را در نزاع به مقتول وارد کرده است.

  پرونده قتل وحید مرادی/ چه کسی ضربه کُشنده را زد؟

  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱اخبار اجتماعیاخبار حوادث

  وکلای متهم اصلی پرونده قتل وحید مرادی معتقدند که ابهاماتی در این پرونده وجود دارد؛ به گفته یکی از وکلا، از جمله این ابهامات این است که به طور قطعی مشخص نشده چه فردی ضربه کشنده را در نزاع به مقتول وارد کرده است.

  به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ وحید مرادی؛ 26 اردیبشهت 97 در یک نزاع در خیابان 21 ولنجک، با ضربات چاقو یکی از دوستان بیست‌ و هشت‌ ساله‌اش به‌ نام حسین را به‌قتل رساند و از محل جنایت متواری شد که مأموران پلیس اداره آگاهی پایتخت وی را هنگام فرار از کشور و در 500متری مرز کشور ترکیه بازداشت کردند.

  وحید درباره علت قتل حسین گفته بود: دو ماهی بود که از زندان آزاده شده بودم، حسین وقتی فهمید آزاد شده‌ام، با من تماس گرفت و گفت به خانه‌اش بروم، در منزلش چند دوستمان نیز حضور داشتند، حسین در آن مهمانی از من فیلمبرداری کرد و گفت فیلم را در لایو اینستاگرام قرار می‌دهد و از من خواست مقابل دوربین صحبت کنم.

  وی افزود: من به حسین گفتم، به خاطر تعهدم نمی‌خواهم از من فیلم بگیرد، او ناگهان فحش ناموس داد، من هم که روی این مسائل حساس هستم، با هم درگیر شدیم و او و دو نفر دیگر را با چاقو زدم.

  وحید پس از بازداشت، به زندان رجایی شهر انتقال یافت تا اینکه 11 تیر 97 حین هواخوری در زندان رجایی‌شهر کرج به قتل رسید.

  بررسی‌های اولیه نشان داد که وحید مرادی با سلاح دست‌ساز داخل زندان (تیزی) و نه با چاقو یا قمه به‌قتل رسیده است.

  کارآگاهان در ابتدا چند متهم را در پرونده قتل وحید مرادی شناسایی کردند تا اینکه "سعید" به عنوان متهم اصلی قتل وحید شناخته شد.

  سعید، 13 بهمن 95 طی یک فقره نزاع و درگیری دسته‌جمعی در خیابان منصور مرد 47 ساله‌ای را به قتل رسانده اما در نهایت با اخذ رضایت از اولیای‌دم، توانسته بود از قصاص رهایی پیدا کند.

  سعید نحوه قتل وحید مرادی را اینگونه بازگو کرد: من وحید را اصلاً ندیده بودم و در زمان حضور وحید در زندان، به خاطر پرونده قبلی اداره آگاهی بودم و روز درگیری به زندان بازگشتم.

  حسب محتویات پرونده بین زندانیان بند یک و سه از روزهای قبلی درگیری‌های لفظی و تهدیداتی به وجود آمده بود.

  سعید می‌گوید: درگیری ابتدا در هواخوری روی داده بود، در هواخوری بین یکی از زندانیان و وحید مرادی زد و خورد به وجود آمده و منجر به چاقوکشی شده بود.  سعید مدعی بود: آن زمان قصد جدا کردن وحید و طرف دیگر دعوا را داشتم که وحید به دست من چاقو زد و آن زندانی نیز به طرف وحید چاقو پرتاب کرد سپس ترسیدم و به بند خودمان برگشتم، وارد بند یک شدیم که در پاگرد آنجا دوباره بین طرفین، درگیری به وجود آمد و وحید با عقب رفتن، زندانیان بند سه را صدا زد درحالیکه زندانیان بند یک درِ بند را بسته بودند.

  محتویات پرونده نشان می‌داد در ادامه درگیری، زندانیان بند سه به سمت بند یک هجوم آورده بودند، در این حین یک زندانی، در را برای وحید باز کرده و زندانیان بند سه درحالی وارد وارد بند یک شدند که زندانیان بند سه در سالن تجمع کرده بودند.

  سعید مدعی شده بود که تنها جایی که می‌توانسته به آنجا برود و در را قفل کند، حسینه بند سه بوده اما به دلیل بسته بودن در حسینه، در کنج گیر افتاده و تیزی نیز در دست مجروحش قرار داشت.

  در نهایت در جریان این نزاع بین وحید مرادی و سعید، چهار ضربه به سینه وحید مرادی و ضرباتی به دیگر نقاط بدن وی وارد شده و وی جان باخته بود.

  پرونده قتل وحید مرادی، پس از صدور کیفرخواست، به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد و قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران، در بهمن ماه 98، سعید را به قصاص محکوم کردند که پرونده با اعتراض متهم به دیوان عالی کشور ارسال شد و دیوان عالی، ایراداتی به پرونده وارد دانست؛ پرونده در شهریور 99، مجدداً به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد.

  در ادامه پرونده مجدداً با اعتراض متهم به حکم صادره، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که دیوان عالی کشور این بار نیز ایراداتی به پرونده وارد دانست و پرونده بابت رفع ایرادات به دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد تا تحقیقات در این پرونده کامل شود.

  روز گذشته (10 بهمن) مجدداً دادگاه در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران تشکیل جلسه داد، در این جلسه نیز، حسین روشن و محمد صالح نقره‌کار؛ وکلای سعید؛ متهم اصلی پرونده قتل وحید مرادی همچنان بر روشن شدن زوایای مبهم این پرونده و رفع برخی از نواقص آن اصرار داشتند.

  از جمله ابهامات مورد ادعای وکلای متهم، این است که هنوز به طور قطعی مشخص نشده چه فردی ضربه کشنده را در نزاع به مقتول وارد کرده و از چهار ضربه وارد شده به سینه مقتول کدام یک از آن‌ها کشنده بوده است.

  دادگاه معتقد است که آخرین ضربه که توسط سعید وارد و سپس منجر به افتادن وحید به زمین شده بود، کُشنده بوده درحالیکه وکلا می‌گویند احتمال دارد سایر ضربات کشنده بوده باشد البته وکلا با توجه به اظهارات سعید مبنی بر اینکه هیچ خصومت شخصی با وحید مرادی و قصد درگیری را با وی نداشته است، بحث دفاع مشروع را نیز عنوان کرده‌اند.

  وکلای متهم اصلی این پرونده بر این باورند که هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای وجود ندارد که ضربه آخر وارد شده به مقتول، کشنده بوده باشد همچنین فیلم مبهمی از این نزاع وجود دارد که به درستی مشخص نیست ضربات به مقتول توسط چه فرد یا افرادی وارد شده درصورتیکه گفته می‌شود سعید 9 ضربه به مقتول وارد کرده است.

  با توجه به ابهامات مطرح شده در این پرونده توسط وکلای متهم اصلی، باید منتظر رأی دادگاه ماند و دید که آیا دادگاه حکم بر قصاص سعید خواهد داد یا خیر.

  بیشتر بخوانیدتحریک فرزندان برای قتل پدر با ادعای فساد اخلاقی/ ماجرای قتل چگونه لو رفت؟مهر تأیید و نهایی دیوان عالی بر تبرئه "حمید صفت" از اتهام قتل عمد

  انتهای پیام/

  R1370/P/S2,20,1392/CT1

  واژه های کاربردی مرتبط

  دادگاه کیفریجرایم کیفریپلیس آگاهیزنداندادسرای امور جنایی

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید