این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چیدن میز یلدایی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چیدن میز یلدایی را از این سایت دریافت کنید.

  میز یلدا

  شب چله نزدیک است ایده شما برای میز یلدا چیست؟ چگونه یک میز یلدا فوق العاده بچینیم تانما ایده های فوق اعاده ای برای میز یلدای شما دارد.

  میز یلدا | 120 نمونه زیبا از تزیین میز و سفره شب یلدا

  چیدن میز یلدا احتیاج به خلاقیت دارد چگونه یک میز یلدای فوق العاده بچینیم برای دیدن ایده های مناسب با تانما همراه شوید.

  50 نمونه زیبا از تزیین میز وسفره شب یلدا

  میز یلدا را چگونه بچینیم؟ برای اینکه شب یلدای به یاد ماندنی داشته باشید بهتر است محیط خانه خود را برای این شب خاص کمی تغییر دهید اگر برای شما امکان پذیر است ترتیب یک کرسی زیبا را در جای مناسبی از منزل بدهید .

  شما میتوانید از شمع وفانوس هایی زیبا برای میز یلدایی خود بهره ببرید وهمچنین اطراف کرسی را به سبک قدیم بالشهای بزرگ قرار داده واز رومیزی های ترمه وپارچه هایی که صنایع دستی ایران است بجای سفره استفاده کنید

  آجیل ومیوه های مناسب این شب که عبارتند از هندوانه وانار برای تزیین سفره استفاده کنید ویک سماور زیبا را در گوشه ای مناسب قرار داده واز چای با طعم ایرانی لذت ببرید بهتر است خودتان هم از لباسهای سنتی با رنگ قرمز استفاده کنید میتوانید با عود وشمع فضای یلدایی خود را خوشبو کنید

  در سفره شب چله خود فال حافظ را فراموش نکنید ومیتوانید برای پذیرایی از مهمانهایتان از ظرف مسی زیبا استفاده کنید یک موسیقی اصیل ایرانی شب یلدا را خاطره انگیز خواهد کرد برای داشتن زمان در این شب طولانی در کنار سفره خود یک ساعت کوچک رومیزی بگذارید

  اگر برای شما امکان پذیر است هدایای کوچکی را برای مهمانانتان در نظر بگیرید تا از شب یلدایی که کنار شما گذراندند خاطره ای زیبا به یادگار ببرند در ادامه با چند نمونه از تزیین میز وسفره شب یلدا در خدمت شما خواهیم بود امید است مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد :

  ایده های میز یلدا

  میز شب یلدا لاکچریدیزاین میز یلداچیدمان میز یلداچیدمان میز یلداچیدمان میز یلداچیدمان میز یلداجدیدترین تزیینات شب یلدادیزاین میز یلدامیز شب یلدای شیکدیزاین لاکچری میز یلداچیدمان میز یلدادیزاین میز یلداایده چیدمان میز یلداجدیدترین تزیینات شب یلداچیدمان شب یلداچیدمان سفره شب یلداجدیدترین تزیینات شب یلداتزیین میز شب یلداجدیدترین تزیینات شب یلدادکوراسیون شب یلدا سفره یلدا دیزاین میز یلدامیز شب یلدا لاکچریمیز شب یلداتزیین میز شب یلداتزیین سفره شب یلداچیدمان میز یلداسفره شب یلداتزیین میز شب یلدامیز شب یلداتزیین میز شب یلداچیدمان میز شب یلداتزیین میز شب یلداجدیدترین تزیینات شب یلدا 1401سفره شب یلدامیز یلدای اصیلمیز یلدای شیکمیز یلدای شیکچیدمان میز یلدامیز یلدای لاکچریمیز یلدا صمیمیمیز یلدای کودکانهمیز یلدای مدرنمیز یلدای مدرنچیدمان کرسی یلدامیز یلدای اصیلمیز یلدای مدرنمیز یلدای سنتیمیز یلدای مدرنمیز یلدای شیکمیز یلدای مدرنتزئین میز تولد شب یلدامیز یلدای مدرنمیز یلدای مدرنمیز یلدای مدرنمیز یلدای لاکچریمیز یلدای مدرنمیز یلدای مدرنمیز یلدای شیک و سادهمیز یلدای سادهمیز یلدای اصیلتزئین میز تولد شب یلداتزئین میز تولد شب یلداتزئین میز تولد شب یلداتزئین میز تولد شب یلداتزئین میز تولد شب یلدامیز یلدای شیکمیز یلدای خاصمیز یلدای مدرنمیز یلدای سنتیتزئین میز تولد شب یلداتزئین میز تولد شب یلداتزئین میز تولد شب یلداسینی یلداچیدمان یلدای شادمیز یلدای مدرنمیز یلدای سنتیمیز یلدای شادچیدمان کرسی یلدامیز یلدای مدرنمیز یلدای مدرنچیدمان شیک میز یلدامیز یلدای شیکچیدمان شیک میز یلداشب یلداسینی یلدای خودمانیمیز یلدای لاکچریمیز یلدای لاکچریمیز یلدای سادهسفره یلدای سنتیچیدمان یلدای مدرنچیدمان یلدای سنتیمیز یلدای سادهتزیین سفره شب یلداسفره یلدای سنتیمیز یلدای شیکسفره یلدای کودکانهمیز شب یلداچیدمان یلدای شیکدیزاین یلدای مدرنتزیین میز شب یلداجدیدترین تزیینات شب یلدامیز یلدای لاکچریسینی یلدای خودمونیمیز یلدای با صفامیز یلدای قشنگمیز شب یلدای فانتزیمیز یلدای لاکچریمیز یلدای شیک و پیکچیدمان لاکچری میز یلدامیز یلدای شیک و سادهچیدمان شیک میز یلدامیز یلدای مدرندیزاین خاص میز یلداسفره یلدامیز یلدای لاکچری

  منبع مطلب : tanama.ir

  میز شب یلدا

  اینجا در دلبرانه برای شب چله 70 عکس و ایده چیدمان یلدایی میز شب یلدا به صورت مدرن ، سنتی ، ساده و شیک و لاکچری را گردآوری کرده ایم .

  شب یلدا یکی از زیباترین و خاطره انگیز ترین رسوم در بین ما ایرانی هاست و هر کدام از ما بسته به فرهنگ محل زندگی مان برای این شب برنامه ها ،آیین ها و رسم و رسوم خاصی داریم که یکی از مهم ترین آنها دورهمی های خانوادگی ست ، اینجا برای شب های چله شما ۷۰ ایده چیدمان میز شب یلدا را گردآوری کرده ایم که شامل تزیین های مدرن ، سنتی ، ساده و لاکچری یلدایی میشود. امیدواریم دوست داشته باشید و از این ایده ها برای تزیین میز ها و سفره های شب یلدایی خودتان استفاده کنید. با ما در دلبرانه همراه باشید.

  ۷۰ عکس مدل میز شب یلدا (ساده شیک لاکچری مدرن سنتی)

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ۷۰ عکس مدل تزیین میز یلدایی 

  در ادامه با هم روش های تزیین ، دیزاین میز ها ، سفره ها و کرسی های شب یلدایی را میبینیم و از آنها ایده های جدید و جالب و در عین حال شیک و ساده خواهیم گرفت . امیدوارم این مطلب مورد توجه و استفاده شما (چه برای میز یلدای خودتان یا تزیین شب چله ای عروس) قرار بگیرید. اما چون این روزها چه در فضای نت و چه دنیای مجازی پر شده از سفره های با شکوه و مجلل یلدایی این حرف مدام به ذهنم میارم و به شما هم یادآوری میکنم که ”خودم را با کسی مقایسه نمیکنم چون یا احساس برتری پیدا میکنم یا احساس حقارت. ”یا به قول آمریکاییها مقایسه دزد شادیه.  بهر حال امیدوارم همه شب یلدای خوبی داشته باشند و جز آرامش، عشق، سلامتی و کنار رفتن ابر تیره‌ی اجبار از روی آفتاب آرزوهای قشنگتون هیچ چیزی منتظرتون نباشه!

  .

  تزیین میز شب یلدا

  ایرانیان در سراسر جهان یلدا را که یکی از کهن‌ترین رسوم ایرانی است، جشن می‌گیرند. قدمت این جشن به زمانی برمی گردد که اکثریت ایرانیان (پیش از ظهور اسلام) پیرو آیین زرتشتی بودند.

  تزیین میز یلدا عروس

  ایرانیان در جشن یلدا فرا رسیدن زمستان، تجدید خورشید و پیروزی نور بر تاریکی را جشن می گیرند.

  تزیین میز یلدایی

  در گذشته شب یلدا که طولانی ترین شب سال به حساب می آید، شبی بوده است که ایرانیان باستان تولد میترا، الهه نور را جشن می گرفتند.

  تزیین میز شب یلدا با هزینه کم

  یلدا به معنای تولد کلمه ای سریانی است که وارد زبان فارسی شده است. (آخرین شب پاییز و طولانی ترین شب سال.)

  تزیین میز یلدا ساده

  همچنین از آن به عنوان شب چله یاد می شود، چله در واقع معادل فارسی و اصیل کلمه یلداست که ظاهرا ریشه عربی دارد.

  تزیین میز یلدا با کاج

  ایرانیان باستان بر این باور بودند که نیروهای شیطانی در طولانی ترین شب سال غالب هستند و روز بعد متعلق به خداوند خرد، اهورا مزدا است.

  تزیین میز یلدا با برگ

  علاوه بر ایران، کشورهای آسیای میانه مانند افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و برخی از کشورهای قفقاز مانند آذربایجان و ارمنستان نیز همین سنت را دارند و هر ساله در این زمان از سال شب یلدا را جشن می گیرند.

  تزیین میز یلدا با برگ پاییزی

  در این شب، اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند (اغلب در خانه بزرگ‌ترین عضو خانواده) و تمام یا پاسی از شب را بیدار می‌مانند.

  تزیین میز یلدا جدید

  آجیل ،خشکبار، هندوانه و انار سرو می‌شود و به درگاه خداوند منان برای افزایش نعمت‌هایش دعا میشود

  تزیین میز یلدا با شمع

  همچنین معمولا در شب یلدا شعرهای کلاسیک مثل اشعار دیوان حافظ و نیز اشعار فولکلور و اشعاری از شاهنامه و داستان اسطوره‌های قدیمی با صدای بلند خوانده می‌شود.

  چیدمان یلدایی

  ایرانی ها معتقدند کسانی که زمستان را با خوردن میوه های تابستانی شروع می کنند در فصل سرد مریض نمی شوند. بنابراین خوردن هندوانه یکی از سنت های مهم در این شب است.

  تزیین میز یلدایی عروس

  انارها که جزء ثابت میز شب یلدا هستند ، یادآور چرخه زندگی هستند – تولد دوباره و احیای نسل ها. پوشش بیرونی سرخ انار نماد تولد یا طلوع است و دانه های قرمز روشن آن درخشش زندگی را نشان می دهد.

  چیدمان یلدایی ساده

  با طولانی شدن روزها، ایرانیان باستان بر این باورند که در پایان اولین شب زمستان ، تاریکی مغلوب نور می شود و به همین دلیل باید تمام شب را جشن بگیرند.

  چیدن میز یلدایی سنتی

  سعدی شاعر ایرانی قرن سیزدهم در کتاب بوستان خود می نویسد: «صبح صادق ندمد تا شب یلدا نرود…».

  عکس تزیین میز شب یلدا

  مسیحیان در گذشته این جشن ایرانی باستانی را به میترا الهه نور و سالروز تولد حضرت عیسی (ع) مرتبط می‌دانستند.

  تزیین یلدایی جدید

  برای مثال در یکی از قصه‌های ایرانی گفته میشود که یلدا ، تولد خورشید و حضرت عیسی (ع) به یکدیگر نزدیک هستند.

  دیزاین میز یلدایی در خانه

  امروزه جشن کریسمس با کمی فاصله از شب یلدا برگزار می شود. با این حال،کریسس و شب یلدا رسوم مشترکی هم دارند .

  چیدمان میز یلدایی در مدرسه

  برای مثال کریسمس و یلدا هر دو به روشی مشابه با بیدار ماندن و جشن گرفتن آن در کنار خانواده و دوستان و خوردن غذاهای خاص برگزار می شود.

  عکس میز شب یلدا دونفره

  به علاوه این جشن ها دارای سنت ها و ارزش های مشابهی هستند. ارزش هایی خانواده، عشق، صبر، تولد دوباره و پیروزی نور بر تاریکی.

  چیدمان یلدایی روی کرسی

  در بیشتر فرهنگ های باستانی از جمله ایران، آغاز سال شمسی با جشن پیروزی نور بر تاریکی و تجدید حیات خورشید مشخص میشود.

  آموزش میز یلدایی ارزان

  به عنوان مثال، ۴۰۰۰ سال پیش، مصریان تولد دوباره خورشید را در این زمان از سال جشن می گرفتند. جشن آنها ۱۲ روز به طول انجامید تا ۱۲ بخش در تقویم شمسی منعکس شود.

  چیدمان یلدایی شیک

  جشن‌های روم باستان (خدای کشاورزی، زحل) و (خدای خورشید) از جمله شناخته‌شده‌ترین جشن‌های مشابه در جهان غرب هستند.

  چیدمان یلدایی میز شب یلدا

  ایرانیان جشن سال جدید خود را از بابلی ها الهام گرفتند و آن را در آیین های دین زرتشتی خود گنجاندند.

  دیزاین میز یلدا 

  گفته میشود آخرین روز آذر ماه طولانی ترین شب سال است که قوای شیطان در اوج قدرت خود فرض می شوند.

  دیزاین میز یلدایی

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید