این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه وای فای تلویزیون ال جی را روشن کنیم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه وای فای تلویزیون ال جی را روشن کنیم را از این سایت دریافت کنید.

  مشکل وای‌ فای تلویزیون ال‌ جی و ۱۵ روش برای برطرف‌ کردن آن

  مشکل وای فای تلویزیون ال جی یکی از مشکلات رایج تلوزیون‌های هوشمند این برند است. در این مطلب با ۱۵ روش برای اتصال وای فای تلوزیون LG آشنا شوید.

  فهرست مطالب این صفحه

  مشکل وای‌ فای تلویزیون ال‌جی و ۱۵ روش برای برطرف‌ کردن آن

  مشکل وای ‌فای تلویزیون ال جی ممکن است هنگامی که قصد تماشای محتوای آنلاین در پلتفرم‌های استرسم دارید یا هنگامی که قصد نصب برنامه‌ای روی تلویزیون هوشمند خود دارید، گریبان‌گیر شما بشود. گاهی ممکن است تلویزیون هوشمند شما در اتصال به wifi دچار مشکل شود به همین دلیل ما به عنوان مرکز خدمات تعمیرات ال جی دیبا پشتیبان در این مقاله به جمع‌ آوری نکات و رفع مشکل آن پرداخته‌ایم.

  خراب‌ شدن وای‌ فای تلویزیون ال جی

  دلایل زیادی در مشکل وای فای تلویزیون ال جی وجود دارد که عموماً این نقص‌ها می‌تواند سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد. اکثر مشکلات اتصال وای‌ فای را می‌توان با راه‌اندازی مجدد سیستم و به‌روزرسانی حل کرد، علاوه‌بر این گاهی اوقات مشکل اصلی از شبکه اینترنت است و به ‌ندرت ممکن است مشکلی فیزیکی و سخت‌افزاری در تلویزیون شما وجود داشته باشد. اگر برای اولین‌بار به یک شبکه اینترنت متصل می‌شوید مطمئن شوید که رمز عبور را صحیح وارد کرده‌اید.

   روش‌های حل مشکل وای فای تلویزیون ال جی

  برای رفع مشکل وای ‌فای تلویزیون LG فهرستی از راه‌حل‌ها وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید:

  1.تنظیمات زمان و تاریخ تلویزیون را تغییر دهید:

  این روش برای رفع مشکل اینترنت در خیلی از دستگاه‌ها استفاده می‌شود، به همین دلیل است که در این قسمت نیز توصیه می‌شود. در این قسمت برای رفع مشکل وای فای تلویزیون ال جی باید تاریخ و زمان دستگاه را به‌صورت دستی تغییر دهید و تیک تنظیمات اتوماتیک را بردارید.

  2.تنظیمات DNS را به ۸٫۸٫۸٫۸ تغییر دهید:

  تغییر تنظیمات DNS نیز می‌تواند به رفع مشکل وای فای تلویزیون ال جی کمک کند، برای این کار دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

  به تنظیمات بروید All Settings

  گزینه Network⇒Wired Connection (Ethernet)/WiFi Connection را انتخاب کنید

  گزینه با عنوان “Connected to the Internet“را انتخاب کنید.

  در اینجا تنظیمات فعلی DNS خود را مشاهده خواهید کرد.

  ·        در قسمت ویرایش تیک Set Automatically را بردارید.

  قسمت DNS SERVER را انتخاب کنید.

  ۸٫۸٫۸٫۸ را وارد کنید و سپس دکمه SAVE را انتخاب کنید.

  3.خاموش‌کردن ویژگی Start/Simplink

  در بعضی اوقات عملکردهایی که برای افزایش کارایی تلویزیون هوشمند شما در نظر گرفته شده است ممکن است خود باعث اختلال در عملکرد و مشکل وای فای تلویزیون ال جی شوند؛ در این قسمت خاموش‌کردن ویژگی Start/Simplink می‌تواند به رفع مشکل کمک کند. برای این کار دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

  به قسمت Settings بروید.

  سپس به گزینه All Settings و General بروید.

  به گزینه Quick Start رفته و Simplink را خاموش کنید.

  4.کابل‌های متصل به ماژول وای‌ فای را چک کنید

  شاید عجیب به نظر برسد اما این روش نیز ممکن است به حل مشکل وای فای تلویزیون ال جی کمک کند. در این قسمت لازم است تنها به قسمت اتصال کابل‌های وای‌ فای رفته و آن را صاف کنید.

  5.از اتصال بی‌سیم سیم ۲٫۴ گیگاهرتز استفاده کنید

  امتحان این روش آسان و بی‌دردسر است و در خیلی مواقع به کاربران تلویزیون‌های LG کمک کرده است.

  در این قسمت به پیکربندی wifi را جست‌وجو کنید و اتصالات بی‌سیم خود ۲٫۴ یا ۵٫۰ گیگاهرتز خود را تغییر دهید و سپس تلویزیون خود را خاموش و روشن کنید و به اتصال ۲٫۴ متصل شوید. اگر پیش‌ازاین از اتصال ۲٫۴ استفاده می‌کردید تنظیمات را به اتصال ۵٫۰ گیگاهرتز تغییر دهید تا تغییرات را مشاهده کنید.

  6.جزئیات اتصال شبکه wifi خود را بررسی کنید

  ممکن است مشکل قطع شدن وای فای تلویزیون ال جی شما به دلیل شبکه اینترنت خانگی شما باشد، در این قسمت سعی کنید از hotspot موبایل خود استفاده کنید تا مشکل را شناسایی کنید. علاوه‌بر این ممکن است تلویزیون شما به شبکه اینترنتی غیر از اینترنت شما متصل شود، پس بهتر است در این قسمت جزئیات اتصال و رمز عبور را چک کنید.

  7.تلویزیون خود را روشن و خاموش کنید

  شاید ایده‌ای قدیمی و معیوب به نظر برسد اما این روش در خیلی وقت‌ها جواب داده است و باعث رفع مشکل اتصال شده است. پس به همین راحتی شانس خود را امتحان کنید.

  8.تلویزیون خود را از برق بکشید

  راه حلی ساده اما در عین‌حال مؤثر است که باعث می‌شود تلویزیون شما ریست شود. ابتدا تلویزیون را از برق بکشید و سپس یک دقیقه صبر کنید و مجدداً نصب کنید. در این روش نیز در اغلب اوقات مشکل وای فای تلویزیون ال جی رفع می‌شود.

  9.از کابل اترنت استفاده کنید

  از کابل اترنت برای برقراری اتصال با مودم روتر خود استفاده کنید. استفاده از کابل اترنت برای اتصال وای‌ فای در تلویزیون‌های ال جی کمک می‌کند.

  10.مودم خود را مجدداً راه‌اندازی کنید

  مودم‌ها برای مدت طولانی کار می‌کنند و گاهی اوقات چرخه برق می‌تواند مشکلاتی را در اتصال مودم روتر به وجود بیاورد؛ بنابراین سعی کنید مودم خود را مجدداً راه‌اندازی کنید تا مشکلات اتصال را برطرف کنید.

  در این قسمت دکمه تنظیم مجدد را پیدا کنید، سعی کنید دکمه را با کمک یک گیره کاغذ به مدت ۳۰ ثانیه نگه دارید و صبر کنید تا مودم مجدداً روشن شود.

  11.نرم‌افزارهای خود را به‌روزرسانی کنید.

  ممکن است به‌روزرسانی‌های جدید در نرم‌افزارها به رفع قطع شدن وای فای تلویزیون ال جی کمک کند؛ به همین دلیل نیاز است تا نرم‌افزارهای دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید.

  12.پورت usb را بررسی کنید

  اتصالات هارد USB در بعضی مواقع عملکرد سایر قسمت‌ها را مختل می‌کند. به همین دلیل نیاز است تا اتصالات USB را قطع کنید تا عملکرد بهتری را مشاهده کنید.

  13.احتمال هرگونه تداخل فرکانسی را بررسی کنید

  گاهی ممکن است از چند روتر در خانه یا محل کار خود استفاده کنید یا در یک ساختمان مسکونی چندین فرکانس وای‌ فای در اتصال دستگاه شما به اینترنت تداخل ایجاد کند؛ بنابراین اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما به شبکه اینترنت خودتان متصل شده است و وجود هرگونه دستگاه‌های الکتریکی مانند مایکروویو را بررسی کنید و موقتاً اتصالات را قطع کنید.

  14.از دانگل استریم استفاده کنید

  هرچند خرید یک دانگل استریم منجر به‌صرف هزینه اضافی شود اما قطعاً به‌صرفه‌تر از خرید یک تلویزیون جدید است؛ بنابراین استفاده از یک استریم استیک Amazon یا Firestick Roku, می‌تواند مشکل وای فای تلویزیون ال جی را حل کند.

  منبع مطلب : www.lgposhtiban.com

  آموزش نحوه استفاده از Wi

  برای استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون LG وارد منوی تنظیمات شده و در لیست منوی این قسمت گزینه وای فای دایرکت...سپس

  آموزش نحوه استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون ال جی

  یکی از ویژگی هایی که در تلویزیون های هوشمند به چشم می خورد. استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون های مختلف از جمله برند ال جی است. استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون این امکان را به وجود می آورد تا کاربران بتوانند اتصال بین گوشی یا تبلت و تلویزیون را برقرار کرده و از این طریق از ویژگی های مختلف این گزینه استفاده کنند.

  در دنیایی که تکنولوژی در آن با سرعتی غیر قابل توصیف پیش می رود، تمام کمپانی های بزرگ در تلاش اند تا امکانات بهتر و پیشرفته تری را در اختیار کاربران خود قرار دهند و به این ترتیب کاربرد و راحتی استفاده از وسایل مختلف را افزایش دهند. برای مثال در آخرین پیشرفت های این شرکت، امکان برقراری تماس تصویری در تلویزیون ال جی فراهم شده است.

  استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون برای چه کارهایی مفید است؟

  پیش از فعال کردن وای فای دایرکت در تلویزیون باید بدانید که این ویژگی چیست و چه قابلیت هایی را در اختیار کاربران می گذارد. این قابلیت در واقع یک پل ارتباطی بین دستگاه های هوشمند است. در نتیجه اتصال بین دو دستگاه از طریق وای فای دایرکت می توان داده های مختلف را با سرعت بسیار بالا بین دو دستگاه انتقال داد.

  در واقع ویژگی وای فای دایرکت چیزی شبیه بلوتوث است. برای استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون های ال جی، باید هر دو دستگاه از این فناوری پشتیبانی کنند. در اکثر تلویزیون های هوشمند ال جی، قابلیت وای فای دایرکت در دسترس است. این قابلیت در سیستم های اندرویدی و ویندوز وجود دارد و می توان از آن استفاده کرد.

  مزیت های استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون های ال جی

  اولین مزیت استفاده از وای فای دایرکت در تلویزیون ها، امکان برقراری ارتباط و اتصال بین دو دستگاه بدون نیاز به اینترنت و شبکه وای فای فعال است. خصوصا در مواردی که این ویژگی در دستگاه دچار مشکل شده و به تعمیر وای فای تلویزیون ال جی نیاز است، می توان از وای فای دایرکت برای اتصال استفاده کرد. در نتیجه به راحتی می توان از آن برای اتصال دو دستگاهی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند، استفاده کرد. مزیت دیگر سرعت عملکرد بالای این قابلیت در انتقال و رد و بدل کردن داده هاست.

  مزیت مهم دیگر استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون این است که داده های منتقل شده با همان حجم و کیفیت انتقال می یابند. در نتیجه برای تماشای عکس ها و فیلم ها، جای نگرانی در خصوص کاهش کیفیت آن ها نیست. استفاده از قابلیت وای فای دایرکت بسیار راحت است و از همه مهم تر این که می توان از آن برای اتصال همزمان چندین دستگاه به یک دیگر استفاده کرد و داده ها را بین این دستگاه ها به اشتراک گذاشت. تنها شرط این اتصال هم این است که تمامی دستگاه های مورد نظر از قابلیت وای فای دایرکت پشتیبانی کنند.

   فعال کردن وای فای دایرکت در تلویزیون های ال جی

  در تلویزیون های ال جی اسمارت، قابلیت وای فای دایرکت در دسترس است و می توان به راحتی از آن برای اتصال تلویزیون به سایر دستگاه ها از جمله گوشی هوشمند و تبلت استفاده کرد. به این ترتیب می توان داده های مختلف از جمله عکس ها و فیلم ها را با سرعتی بالا و با بهترین کیفیت در تلویزیون استریم کرد.

  استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. اولین قدم این است که مطمئن شوید تلویزیون شما از این ویژگی پشتیبانی می کند. نکته مهم بعدی برای استفاده از این قابلیت در تلویزیون های ال جی، مشخص کردن سیستم عامل دستگاه دومی است که قرار است به تلویزیون وصل شود. سیستم عامل مک یا iOS پروسه متفاوتی نسبت به اندروید دارد.

  مراحل فعال کردن وای فای دایرکت در تلویزیون

  بعد از این که مطمئن شدید تلویزیون ال جی از ویژگی وای فای دایرکت پشتیبانی می کند، باید مراحل زیر را جهت استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون ال جی دنبال کنید:

  خاموش کردن Hbb TV در تلویزیون ال جیبه منوی تنظیمات وارد شویددر لیست منوی این قسمت گزینه وای فای دایرکت را پیدا کنیدآن را روی حالت فعال قرار دهیدوارد دستگاه هوشمند ثانویه ( تلفن هوشمند همراه ) شوید و وای فای را روشن کنیددر لیست گزینه های نمایش داده شده، نام وای فای دایرکت تلویزیون ال جی را پیدا کنیدگزینه وای فای دایرکت تلویزیون را در گوشی انتخاب کرده و به آن وصل شویداتصال بین دو دستگاه برقرار شده و می توان از آن برای انتقال و رد و بدل کردن اطلاعات مختلف استفاده کرد

  نکته ای که در این بخش باید به آن اشاره کرد این است که این پروسه اتصال تنها مخصوص سیستم عامل های ویندوز و اندروید است، چرا که اساسا این ویژگی برای این دستگاه ها طراحی شده است. در صورتی که دستگاه دوم اپل باشد، شرایط اتصال به این شکل نیست و نمی توان از این طریق دستگاه ها را به هم متصل کرد.

  نحوه استفاده از Wi-Fi direct در سیستم های iOS به چه صورت است؟

  تا این جا نحوه استفاده از Wi-Fi direct در تلویزیون های ال جی و اتصال آن به دستگاه های اندروید و ویندوزی را بررسی کردیم. اما اگر دستگاه دوم، اپل باشد این شرایط متفاوت است. برای اتصال گوشی آیفون، آیپد، آیپاد یا مک به تلویزیون ال جی باید از شیوه متفاوتی که مبتنی بر Air Drop است استفاده کرد.

  قابلیت ایردراپ نیز مبتنی بر ویژگی وای فای دایرکت است. اما در کل برای اتصال راحت تر این دستگاه ها به تلویزیون ال جی، بهتر است از سایر روش های اتصال گوشی های آیفون به تلویزیون های ال جی استفاده کرد. روش های بسیار متعدد و کاربردی برای اتصال سیستم های iOS به تلویزیون های ال جی وجود دارد و می توان از آن ها برای اتصال بین دو دستگاه کمک گرفت.

  5/5 (3 امتیاز)

  منبع مطلب : lgservice.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید