این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه فیلتر را دور بزنیم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه فیلتر را دور بزنیم را از این سایت دریافت کنید.

  5 راه دور زدن فیلترینگ ایران

  ساده ترین زاه ها برای رفع مشکل فیلترینگ و فیلتر شدن سایتها در ایران.قضیه فیلترینگ برای ایرانیان امری طبیعیست و تمام ما با این واژه بطور کامل آشاییت داریم...

  5 راه دور زدن فیلترینگ ایران

  ۱۰ آذر ۱۳۹۹

  قضیه فیلترینگ برای ایرانیان امری طبیعیست و تمام ما با این واژه بطور کامل آشاییت داریم. حال سانسور در کشور ما دلایل مختلفی دارد مثل دلایل سیاسی، اخلاقی، مالی و …. ما نیز به دلایل کاری و غیره مجبور هستیم که به این سایت ها مراجعه کنیم. ولی به چه صورت؟ در این مطلب به 5 راه دور زدن فیلترینگ ایران می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  استفاده از VPN

  یکی از روش های باب شده در کشور استفاده از VPN است. ولی آیا شما نحوه عملکرد وی پی ان ها را میدانید؟ اگر دقت کرده باشید برای اتصال به فیلترشکن از شما کشوری به عنوان مقصد می خواهند که بیشتر کشورها قابل مشاهده است. حال شما یک کشور به عنوان مثال ژاپن را انتخاب میکنید، ترافیک شما به سمت کشور ژاپن منتقل می شود و سپس به مقصد میرسد.

  پاسخ به درخواست شما نیز عینا به همین روش بازمی گردد. VPN ها علاوه دور زدن فیلترینگ امینت فوق العاده بالایی دارند، شما با اتصال به وی پی ان بصورت کد گزاری شده متصل می شوید یعنی تنها چیزی که در فضای مجازی قابل رویت است یک اتصال کدگزاری شده است.

  استفاده از Tor

  مرورگر تور این امکان را به شما می دهد تا بصورت نا شناس در فضای اینترنت به گشت و گذار بپردازید. Tor درخواست شما را از بین چندین سیستم رمزگذاری شده عبور می دهد و به این دلیل می توانید به تمام شبکه های مسدود شده دسترسی پیدا کنید. حتی در مواقعی که VPN یا Proxy شما غیر فعال باشد تور بار آنها را به دوش میکشد.

  برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی  02148655 تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را به ثبت برسانید.

  استفاده از Proxy

  پراکسی نظیر vpn عمل می کند و تمام اطلاعات شما را کد گذاری میکند ولی با این تفاوت که شما هنگامی که VPN  را فعال میکنید کل سیستم و برنامه های شما ایمن می شود و میتوانید با خیل راحت از آنها استفاده کنید. ولی پراکسی فقط یک مرورگر و اپلیکیشن خاص را پشتیبانی میکند.

  استفاده از SSH

  اگر شما از سروری استفاده میکنید که امکان برقراری ارتباط با SSH هست، با تنظیمات SSH کاری کنید تا مرورگر خود از طریق تونل SSH عبور کند. این روش دقیقا مانند VPN می ماند.

  استفاده از DNS

  برخی از ISP ها DNS خود را تغییر می دهند تا در صورت فیلترینگ آدرس سایت به آدرسی دیگر منتقل شود. شما می توانید با تغیر DNS خود به دی ان اس Google یعنی 8.8.8.8 و 8.8.4.4 این سانسور و فیلترینگ را دور بزنید.

  Post Views: ۷,۲۰۴

  دسته بندی ها : اینترنت,سرور

  برچسب ها :

  دیدگاهتان را بنویسید

  منبع مطلب : 0-1.ir

  ۵ راه دور زدن فیلترینگ و سانسور اینترنت

  اینترنت در سطوح و نوع‌های مختلفی می‌تواند فیلتر شود. در این مقاله از وب‌سایت امنیت‌دیجیتال کنش‌تک به چند راه دور زدن فیلتر و سانسور اینترنت می‌پردازیم.

  آموزش

  ۵ راه دور زدن فیلترینگ و سانسور اینترنت

  ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۳۵ ۲۷۹۱۲

  اینترنت در سطوح و نوع مختلفی می‌تواند فیلتر شود، برای مثال: WiFi های عمومی، اتصال اینترنت محل کار، شرکت ارائه دهنده اینترنت یا همان ISP و فیلترینگ اینترنت در سطح کشور. در این مقاله از وب‌سایت امنیت‌دیجیتال کنش‌تک به چند راه دور زدن فیلترینگ و سانسور اینترنت می‌پردازیم.

  [box ]مقاله مرتبط: راه‌های عبور از رایج‌ترین روش‌های سانسور اینترنت [/box]

  [box]مقاله مرتبط: راه ارتباطی با استفاده از Firechat در شرایط بحرانی که دسترسی به اینترنت و شبکه موبایل وجود ندارد[/box]

  ۵ راه دور زدن فیلترینگ و سانسور اینترنت

  ۵ راه دور زدن فیلترینگ و سانسور اینترنت ۱- از VPN استفاده کنید

  به یک VPN وصل شوید تا تمام ترافیک اینترنت دستگاهتان به سرور VPN هدایت شود. برای مثال اگر سرور VPN در کشور ایرلند است، ترافیک اینترنت دستگاهتان به سمت ایرلند هدایت می‌شود و سپس از سرور VPN به سمت مقصد اصلی هدایت خواهد شد. پاسخ به درخواست هم دوباره از مقصد به سمت سرور VPN در ایرلند بازخواهد گشت و از آنجا به دستگاه شما هدایت می‌شود. نکته مهم بعدی در مورد VPN این است که این ارتباط تمام رمزگذاری شده است. در این حالت ISP یا دولت تنها چیزی که می‌بینند این است که شما یک اتصال رمزگذاری شده VPN برقرار کردید. بنابراین اگر بخواهند تنها می‌توانند اتصال VPN را مسدود کنند.

  کاربران نه چندان حرفه‌ای می‌توانند به سادگی از VPN‌های  ExpressVPN یا TunnelBear استفاده کنند. کاربران حرفه‌ای می‌توانند از StrongVPN یا airvpn استفاده  کنند.

  [box type=”tip”]مقاله مرتبط:  یکی از راه‌های عبور از سانسور اینترنت برقراری تونل SSH بین چندین سرور است. [/box]

  ۲- سرور DNS : 

  برای دور زدن فیلترینگ و سانسور اینترنت احتمال استفاده از سرور DNS کم است، اما با اینحال باید در مورد این روش هم بدانیم.  برخی از ISP‌ها سرور DNS خود را تغییر می‌دهند تا درخواست‌های بازدید از وب‌سایت فیلتر شده به وب‌سایت دیگری هدایت شود.

  با فرض اینکه این فیلترینگ فقط در سطح DNS است، براحتی می‌توانید تنظیمات سرور DNS روی دستگاه خود را تغییر دهید تا این فیلترینگ را رد کنید. تنظیمات DNS سرور دستگاه خود را بررسی کنید و آنها را به DNS گوگل تغییر دهید : 8.8.8.8 و 8.8.4.4

  همچنین بخوانید : اپلیکیشن Briar چگونه کار می‌کند و چرا باید آن را نصب کنیم؟

  ۳- Tor

  تور به شما امکان وب‌گردی ناشناس را می‌دهد. این ناشناسی از طریق عبوردادن درخواست مرورگر شما از بین چندین کامپیوتر و شبکه رمزگذاری شده صورت می‌گیرد. بنابراین می‌توانید به راحتی با استفاده از تور به وب‌سایت‌های مسدود شده دسترسی داشته باشید. حتی در شرایطی که VPN، پراکسی یا تونل SSH کار نکنند، تور کار خواهد کرد.

  [box type=”tip”]مقاله مرتبط: راه‌اندازی SOCKS proxy روی لینوکس با دسترسی SSH برای عبور از فیلترینگ [/box]

  ۴- پراکسی :

  وب‌سایت‌های مسدود شده همچنین می‌توانند از طریق پراکسی در دسترس باشند. بین پراکسی سرور وVPN تفاوت‌هایی وجود دارد: همانطور که می‌دانیم VPN ترافیک تمام دستگاه را به سمت سرور VPN هدایت می‌کد، اما سرور پراکسی فقط برای برنامه خاصی تنظیم می‌شود. بنابراین باید تنظیمات پراکسی نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های مختلف را تغییر دهیم تا ترافیک اینترنت آنها به سمت پراکسی هدایت شود.

  با اینحال اگر می‌خواهید به سرعت به چند وب‌سایت مسدود شده دسترسی داشته باشید، می‌توانید از وب پراکسی‌ها استفاده کنید.

  [box type=”tip”]مقاله مرتبط: ساخت پراکسی روی ویندوز از طریق تنظیم ssh tunnel روی Putty[/box]

  ۵- تونل SSH : 

  تونل SSH از جهت برقراری تونل رمزگذاری شده، مانند VPN است. اگر خودتان سروری دارید که می‌توانید از طریق SSH بدان وصل شوید، می‌توانید با تنظیماتی تونل SSH را برقرار کنید تا ترافیک مرورگر دستگاهتان از طریق تونل SSH عبور داده شود. اما اگر می‌خواهید برای این سرویس هزینه کنید، بهتر است این هزینه را برای VPN بدهید.

  مقالات مرتبطمطالب پر بازدید

  بعد از هک شدن چکار کنیم؟ این ۶ مرحله را دنبال کنید

  انواع جاسوس‌افزار

  ۴ عادت اشتباه که باعث به خطر افتادن امنیت شبکه شرکت می‌شود

  ۳۵ نظر

  […] اصلی شما را لاگ کند و یا زمانی که وب‌سایتی بنا به دلیل فیلترینگ با  IP شما قابل بازدید نیست. اگر دنبال امنیت و ناشناسی […]

  پاسخ

  […] از مانیتورینگ آنلاین جلوگیری می‌کند. هر چند از vpn برای دور زدن فیلترینگ‌هایی که دولت وضع می‌کند، نیز می‌توان استفاده […]

  پاسخ

  […] استفاده از VPN یکی از راه‌های حفظ ناشناسی در اینترنت و عبور از سد فیلترینگ […]

  پاسخ

  […] را تغییر دهید، یا بهتر بگوییم آن را مخفی کنید، مانند: عبور از فیلترینگ، شما در یک منطقه‌ای زندگی می‌کنید و بنا به هر دلیلی […]

  پاسخ

  […] استفاده از VPN مطمئن : با استفاده از VPN مطمئن، بسته‌های بصورت رمزشده از کامپیوتر شما ارسال و به آن دریافت می‌شود. بنابراین ISP ها قادر نخواهند بود اطلاعات رمزشده را بخوانند. از طرفی قادر خواهید بود از فیلترینگ عبور کنید. […]

  پاسخ

  […] دیجیتال برایشان چندان اهمیت ندارد و بیشتر به دنبال دسترسی به سرویس و یا وب‌سایت مسدود شده هستند. همچنین خواندیم که برای استفاده از پراکسی سرورها […]

  پاسخ

  […] وب‌سایت یا سرویس اینترنتی خاصی را مسدود کرده باشند، سانسور اینترنتی، با استفاده از VPN می‌توانید این فیلترینگ‌ها را دور […]

  پاسخ

  سلام خسته نباشید برای خرید اکانت ExpressVPN از کجا اقدام کنیم؟باتشکر فراوان

  پاسخ

  سلام، متشکریم. برای سفارش این VPN از وب‌سایتشان اقدام کنید : https://www.expressvpn.com/order

  پاسخ

  […] کاربران مدام در حال بررسی انواع این سرویس‌ها برای عبور از فیلترینگ و سانسور اینترنت […]

  پاسخ سلام

  من چند روز هست یه مشکل اساسی (ولی ساده برای شما) دارم

  بازی های نرم افزار Origin با VPN های مختلف که میزنم بالا نمیاد به دلیل IP بلاک کشور ایران توسط اونها!

  حالا من باید DNS تغییر بدم ؟ DNS گوگل جوابگو هست ؟

  منبع مطلب : koneshtech.academy

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید