این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه سایز انگشت را بفهمیم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه سایز انگشت را بفهمیم را از این سایت دریافت کنید.

  راهنمای دقیق تعیین سایز انگشتر با 4 روش تصویری و جدول

  راهنمای تشخیص و پیدا کردن سایز انگشتر سریع، سایز انگشتر خترانه و زنانه و مردانه ، حلقه طلا و نقره با جدول اندازه گیری دور انگشت

  تعیین سایز انگشتر و حلقه زنانه و مردانه

  برای تعیین و مشخص نمودن سایز انگشتر و حلقه ( ” طلا و نقره ” مردانه و زنانه ) از چند روش زیر که با جدول توضیح داده شده است می توان استفاده نمود. برای پیدا کردن و تعیین سایز در ایران و اکثر کشور ها از روش های زیر استفاده می شود.

  ۱-جدول راهنمای سایز انگشتر طلا و نقره در ایران

  در کشور های مختلف نوع خاصی از سایز بندی مرسوم است. در ایران سایز بندی محیطی داخلی انگشتر ( سایز انگشتر طلا ) متداول است. حال بعضی از محصولات وارداتی بوده و سایزبندی متفاوتی نیز دارند. در جدول زیر می توانید سایز انگشتر خود را تبدیل نمایید. تبدیل سایز انگشتر امریکا و کانادا به ایران ( قطر و محیط داخلی انگشتر ) را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

  در ادامه ۳ روش تعیین سایز انگشتر به صورت دقیق ذکر می شود، اگر تمایل دارید جدول سایز حدودی و معمول دست مردانه و زنانه را مشاهده کنید اینجا را کلیک کرده و به قسمت توضیحات مراجعه نمایید.

  ۲- روش تشخیص سایز دوم: پیدا کردن سایز با استفاده از برگه تعیین سایز و انگشتر سایز دست

  در این روش می بایست فایل pdf زیر را در برگه A4 پرینت نمایید ، انگشتری که سایز دست است را بر روی دایره های مخصوص تصویر قرار دهید.

  دقت نمایید قسمت داخلی بدنه انگشتر (رکاب انگشتر) دقیقا دایره را پوشش دهد.

  همچنین دایره نباید قسمت خارجی انگشتر را پوشش دهد ، بلکه باید  قطر داخلی انگشتر سطح دایره را بپوشاند.

  دانلود برگه سایز انگشتر.pdf

  ۳-روش فهمیدن سایز با استفاده از انگشتر یا حلقه دیگر ( مردانه و زنانه )

  این روش بسیار ساده و دقیق است، اندازه گیری با استفاده از قطر داخلی یکی از انگشترهایی که هم اکنون سایز انگشتتان است  ، از جدول زیر می توانید سایز مناسب خود را مشخص نمایید.

  دقت کنید بزرگترین قطر داخلی قسمت انگشتر را در نظر بگیرید.

  برای مثال در تصویر زیر با استفاده از خط کش بزرگترین قطر داخلی رینگ اندازه گرفته شده است که دو سانت می باشد سایز مناسب برای طول دو سانت با توجه به جدول زیر برابر ۱۰٫۵ است.

  قطر انگشتر به میلی مترسایز انگشتر، حلقه (مردانه و زنانه)

  ۱۴٫۹   (حدود ۱٫۵ سانت) ۴

  ۱۵٫۳  (کمی بیش از ۱٫۵ سانت) ۴½

  ۱۵٫۷  (کمی کمتر از ۱٫۶ سانت) ۵

  ۱۶٫۱  (حدود ۱٫۶ سانت) ۵½

  ۱۶٫۵  (حدود ۱٫۶۵ سانت) ۶

  ۱۶٫۹  (حدود ۱٫۷ سانت) ۶½

  ۱۷٫۳  (کمی بیش از ۱٫۷ سانت) ۷

  ۱۷٫۷  (کمی کمتر از ۱٫۸ سانت) ۷½

  ۱۸٫۱  (حدود ۱٫۸ سانت) ۸

  ۱۸٫۵  (حدود ۱٫۸۵ سانت) ۸½

  ۱۹٫۰  (حدود ۱٫۹ سانت) ۹

  ۱۹٫۴  (حدود ۱٫۹۵ سانت) ۹½

  ۱۹٫۸  (کمی کمتر از ۲ سانت)

  ۱۰

  ۲۰٫۲  (کمی بیش از ۲ سانت) ۱۰½

  ۲۰٫۶  (حدود ۲٫۶ سانت) ۱۱

  ۲۱٫۰  (حدود ۲٫۱ سانت) ۱۱½

  ۲۱٫۴  (حدود ۲٫۱۵ سانت) ۱۲

  ۲۲٫۲ ۱۳

  چند نکته به منظور بهتر بدست آوردن سایز انگشتر و حلقه زنانه و مردانه :

  ۱- بعضی از انگشتر ها در طول مدت استفاده تغییر شکل می دهند ، برای اندازه گیری این انگشتر ها می بایست بزگترین قطر داخلی را در نظر گرفت.

  ۲- ممکن است بند دوم انگشت دست کمی قطور تر از خود انگشت باشد ، برای اندازه گیری این نوع انگشت از روش دوم استفاده می شود.

  ۳- در این روش اندازه گیری قطر داخلی ، بدون در نظر گرفتن بدنه انگشتر است.

  به منظور اینکه سایز انگشتر خود را دقیقتر اندازه گیری کنیم به روش دوم رجوع می کنیم.

  ۴-تشخیص سایز انگشتر زنانه و مردانه با استفاده از خط کش و کاغذ

  با اندازه گیری سایزِ دور انگشت خود ( با استفاده از یک نوار کاغذی یا پارچه ای و اندازه گیری آن با سانتی متر یا خط کش ) و مطابقت دادن آن با جدول زیر سایز خود را بدست آورید.

  مراحل:

  ۱-نوار را دور انگشت خود بپیچید. ۲-طول نوار پیچیده شده را پیدا کنید ( یک دور پیچیده شده کامل ) ۳-طول نوار را با خط کش و یا هر وسیله اندازه گیری دیگر اندازگیری نمایید.

  ۴-طول اندازه گیری شده را با جدول زیر تطابق دهید و سایز حلقه خود را پیدا کنید.

  طول نوار دور انگشتسایز انگشتر طلا و نقره۴۹ تا ۵۰ میلی متر

  (۴٫۹ _ ۵ cm)

  ۵۵۱٫۵ تا ۵۲٫۵ میلی متر

  (۵٫۱ _ ۵٫۲ cm)

  ۶۵۴ تا ۵۵ میلیمتر

  (۵٫۴ _ ۵٫۵ cm)

  ۷۵۶٫۵ تا ۵۷٫۵ میلیمتر

  (۵٫۶ _ ۵٫۷ cm)

  ۸۵۹ تا ۶۰ میلیمتر

  (۵٫۹ _ ۶ cm)

  ۹۶۲ تا ۶۲٫۵ میلیمتر

  (۶٫۲ _ ۶٫۳ cm)

  ۱۰۶۴ تا ۶۵ میلیمتر

  (۶٫۴ _ ۶٫۵ cm)

  ۱۱۶۷ تا ۶۷٫۵ میلیمتر

  (۶٫۷ _ ۶٫۸ cm)

  ۱۲۶۹ تا ۷۰ میلیمتر

  (۶٫۹ _ ۷ cm)

  ۱۳۷۱ تا ۷۲ میلیمتر

  (۷٫۱ الی ۷٫۲ cm)

  ۱۴

  سایز های فرعی ( نیم ) انگشتر مردانه و زنانه در جدول زیر :

  سایزهای فرعی که سایز اصلی + ۰٫۵ سایز بزرگتر را شامل می شوند در جدول زیر مشخص شده اند.

  منبع مطلب : noghra.com

  چگونه سایز انگشتر را بفهمیم؟

  خریدن یک انگشتر می‌تواند مشکل باشد اگر در مورد سایز انگشتر خود مطمئن نباشید. در این مطلب به طور کامل توضیح داده شده که چگونه سایز انگشت خود را پیدا کنیم.

  روزنامه همشهری امروز

  نیازمندی های همشهری آگهی و تبلیغات همشهری آنلاین مجموع نظرات: ۰

  دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۴

  چگونه سایز انگشتر را بفهمیم؟ | تعیین سایز انگشت برای انگشتر در ۳ مرحله

  خریدن یک انگشتر می‌تواند مشکل باشد اگر در مورد سایز انگشتر خود مطمئن نباشید. در این مطلب به طور کامل توضیح داده شده که چگونه سایز انگشت خود را پیدا کنیم.

  به گزارش همشهری آنلاین، خریدن یک انگشتر می‌تواند مشکل باشد اگر در مورد سایز انگشتر خود مطمئن نباشید. در حالی که یک جواهرساز یا جواهرفروش می‌تواند دقیق‌ترین سایز را به شما بدهد، اما همواره رفتن به جواهرفروشی برای انجام این کار راحت نیست.

  شما می‌توانید به راحتی با ۳ مرحله‌ای که هاوکن‌یو توضیح داده است سایز دقیقی برای انگشت و انگشتر مناسب خود بیابید. یک روش برای این کار استفاده از یک نخ یا روبان برای اندازه‌گیری دور انگشت و اندازه‌گیری طول مورد نظر با خط‌کش و مطابقت دادن اندازه با چارت یا جدول سایز انگشترهاست.

  روش دیگر، استفاده از انگشتری است که در حال حاضر از سایز آن راضی هستید و متناسب با انگشت شماست. یافتن سایز انگشتر با روش دوم حتی ساده‌تر نیز می‌شود. در این روش شما می‌توانید سایز انگشت خود را با مقایسه سایز انگشتر مورد نظر با نمودار سایز انگشترها بدست آورید.

  روش اول: یافتن سایز انگشتر با اندازه‌گیری انگشت

  یک نخ یا روبان را دور انگشت خود بپیچید

  روبان را دور بند انگشتی که می‌خواهید سایز آن با بیابید، بپیچید. این بخش ضخیم‌ترین قسمت انگشت شما است و باید انگشتر شما به راحتی روی آن حرکت کند. و گذشته از آن، پوشیدن و درآوردن انگشتر نباید دردناک باشد. یک روبان یا نوار پارچه‌ای یا پلاستیکی را برای اندازه‌گیری دقیق‌تر انتخاب کنید. می‌توانید نوار اندازه‌گیری فلزی را نیز امتحان کنید، اما پیچیدن آن دور انگشت بسیار سخت‌تر خواهد بود و می‌تواند باعث آسیب شود.

  ► برای اندازه‌گیری هرچه ساده‌تر، می‌توانید وب‌سایت‌های مختلف جواهرفروشی را برای یافتن اندازه‌گیرهای انگشت قابل چاپ بررسی کنید. این اندازه‌گیرها شبیه به خط‌کش هستند. می‌توانید آن‌ها را پرینت بگیرید و از این اندازه‌های آماده به عنوان نوار استفاده کنید. تنها تفاوت آن‌ها با نوار این است که اندازه حلقه‌ها روی خود خط‌کش قابل مشاهده است، به این معنی که لازم نیست اندازه‌ بزنید و با خط‌کش مجدد اندازه بگیرید و سپس به سراغ جدول سایز انگشترها برای تبدیل اندازه به سایز بروید.

  کاغذ یا نوار را خیلی محکم دور انگشتتان نپیچید. هدف یافتن انگشتری کمی تنگ اما راحت است.

  ► نکته جالبی که باید به آن توجه کنید این است که حتی انگشتان یکسان روی دو دست شما اندازه‌های مختلفی دارند. پس حتما قبل از اینکه بخواهید سایز انگشتر انتخاب کنید باید مطمئن شوید قرار است انگشتر را در کدام انگشت خود بپوشید. برای حلقه نامزدی باید انگشت حلقه دست چپ خود را اندازه بگیرید، نه دست راست خود.

  ► نکته عجیب دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که اندازه انگشتان شما در طول روز تغییر می‌کند. برای اینکه مطمئن شوید بهترین سایز را انتخاب خواهید کرد، سعی کنید در پایان روز این اندازه‌گیری را انجام دهید.

  محل هم‌پوشانی دو لبه نوار را با خط‌کش اندازه بگیرید

  برای این کار ابتدا روبان را دور دست خود بپیچید سپس با یک خودکار یا ماژیک محل هم‌پوشانی دو لبه نوار را علامت بزنید. سپس نوار را باز کرده و بر روی یک کاغذ صاف قرار دهید. محل علامت زده شده بر روی نوار را بر روی کاغذ علامت بزنید. بسته به واحد اندازه‌گیری رایج در کشور خود، می‌توانید اندازه‌گیری را به اینچ یا میلی‌متر ثبت کنید. بسیاری از جداول هر دو واحد اندازه‌گیری را در دسترس قرار می‌دهند. اما به دلیل رایج بودن واحد متریک در کشورمان اندازه‌گیری خود را به میلی‌متر انجام دهید.

  اگر از اندازه‌گیرهای انگشت چاپی استفاده می‌کنید، دقیقا نقطه‌ای را که روی خود خط‌کش همپوشانی دارد را علامت بزنید. سپس در نقطه علامت زده می‌توانید سایز انگشتر مناسب را بیابید.

  اندازه خود را با یک نمودار سایز انگشتر مقایسه کنید

  در این مرحله با توجه به در دست داشتن اندازه دقیق انگشت خود، زمان آن رسیده است که سایز انگشتر خود را پیدا کنید. این نمودارها را می‌توانید در بسیاری از سایت‌ها پیدا کنید یا از جدولی که ما در اختیارتان گذاشته‌ایم استفاده کنید. در صورت تمایل می‌توانید نمودار را برای همراه داشتن یک مرجع آسان چاپ کنید، اما لزومی ندارد.

  این نمودارها، اندازه‌ها را به سایز انگشتر تبدیل می‌کنند. به عنوان مثال، ۵۹.۵ میلی‌متر یعنی سایز انگشتر ۹.

  ► اگر اندازه‌گیری شما بین دو اندازه قرار دارد، اندازه بزرگ‌تر را انتخاب کنید.

  ► اگر از اندازه‌گیرهای انگشت استفاده می‌کنید، محل هم‌پوشانی را که علامت زده‌اید نگاه کنید. سایز انگشتر روی خود این خط‌کش‌ها نوشته شده است.

  روش دوم: یافتن سایز انگشتر با چارت‌های دایره‌ای

  یک چارت سایز انگشتر را پرینت بگیرید

  بسیاری از فروشندگان آنلاین جواهرات در سایت خود نمودارهای قابل چاپی ارائه می‌دهند که تعدادی دایره با اندازه‌های مختلف را نشان می‌دهد.

  برای یافتن چارتی با دقت بهتر، می‌توانید چارت خود جواهرفروشی‌ای که قصد خرید از آن را دارید را چک کنید. با این کار مطمئن خواهید شد سایزهای موجود در چارت با سایز محصولات آن‌ها مطابقت کامل را دارد. می‌توانید این چارت‎‌ها را در سایت یا اینستاگرام آن‌ها بیابید اما اگر عجله دارید یا حوصله ندارید می‌توانید گوگل را سرچ کنید.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید