این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پوست اندازی انسان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پوست اندازی انسان را از این سایت دریافت کنید.

  آیا انسان هم پوست می‌اندازد؟

  متخصصان می‌گویند انسان‌ها نیز مانند سایر موجودات در بازه‌های زمانی معینی پوست می‌اندازند.

  آیا انسان هم پوست می‌اندازد؟

  ۱۴ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۰:۰۱ کد خبر: ۷۳۸۵۹۱ دسته بندی: خبرگزاری‌ها و نشریات، فضای مجازی

  متخصصان می‌گویند انسان‌ها نیز مانند سایر موجودات در بازه‌های زمانی معینی پوست می‌اندازند.

  _ آنا نوشت: پوست یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن و اولین لایه محافظت کننده از بافت‌ها و سلول‌ها است. تمامی موجودات زنده روی کره زمین دارای پوست هستند و تنوع و جنس این نوع پوشش در جانداران مختلف با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. از جمله ویژگی‌های مهم پوست قابلیت بازسازی و ترمیم است. پوست بدن انسان همانند تعداد زیادی از جانداران در بازه‌های زمانی معینی می‌افتد و لایه‌ای جدید جای آن را می‌گیرد.

  احتمالاً تاکنون چیز‌هایی در مورد فرایند پوست‌اندازی در برخی از حیوانات شنیده و یا در مستند‌های حیات وحش مشاهده کرده‌اید. چنین فرایندی به سلامت حیوان و ایجاد لایه‌ای جدید و مقاوم در برابر آسیب‌های پوستی کمک می‌کند.

  جالب است که بدانید یکی از شگفتی‌های بدن انسان پوست‌اندازی است. قسمت‌های مختلف پوست بدن تمامی انسان‌ها در طول عمرشان به طور مداوم می‌افتد و به سرعت و بدون احساس هیچ‌گونه دردی پوست جدید جایگزین آن می‌شود. بررسی‌های محققان نشان داده است انسانی که به سن ۷۰ سالگی می‌رسد در مدت عمر خود حدود ۴۵ کیلوگرم پوست انداخته است. پس اگر از این پس قسمتی از پوستتان آسیب دید دیگر لازم به نگرانی نیست، زیرا به زودی لایه‌ای جدید جایگزین آن می‌شود.

  منبع مطلب : www.mizan.news

  پوست انداختن در اثر چه چیزهایی ایجاد می شود؟

  پوست انداختن یک نوع آسیب پوستی است که در لایه سطحی پوست جدا می شود این مشکل می تواند به دلیل آسیب مستقیم پوست مانند آفتاب سوختگی یا عفونت پوست ا

  پوست انداختن در اثر چه چیزهایی ایجاد می شود؟

  مجموعه : بهداشت و زیبایی و فشن

  پوست انداختن یک نوع آسیب پوستی است که در لایه سطحی پوست جدا می شود. این مشکل می تواند به دلیل آسیب مستقیم پوست مانند آفتاب سوختگی یا عفونت پوست ایجاد شود. اما پوست انداختن می تواند علامت اختلال سیستم ایمنی بدن و یا بیماری دیگری نیز باشد.

  آفتاب سوختگی پوست

  بثورات پوستی، خارش، قرمزی پوست و سایر مشکلات پوستی می توانند همراه با عارضه پوست انداختن دیده شوند.

  به دلیل آنکه چند تا بیماری می توانند باعث پوست انداختن شوند، بایستی برای تشخیص علت آن فورا به پزشک مراجعه کنید.

  پوست شما همواره در معرض عوامل محیطی مختلفی ماند نور آفتاب، باد، گرما، خشکی هوا و رطوبت بالای هوا قرار دارد که این عوامل می توانند به پوست آسیب بزنند.تحریک مکرر پوست منجر به پوست اندازی آن می شود.

  به ندرت، پوست اندازی ای که اغلب با خارش همراه است، در اثر بیماری یک قسمت دیگر از بدن غیر از پوست ایجاد می شود.

  گاهی اوقات واکنش بدن نسبت به یک دارو باعث پوست اندازی می شود.

  بیماری هایی که باعث پوست انداختن می شوند، شامل موارد زیر است:

  1- واکنش های حساسیتی : در اثر تماس با ماده ای که نسبت به آن حساسیت (آلرژی) دارید، دچار بثورات پوستی و در نهایت پوست اندازی می شوید، مانند حساسیت به برخی پارچه ها، لاتکس، مواد شوینده و مواد آرایشی.

  حساسیت به برخی موادغذایی نیز به میزان کمتر، باعث پوست اندازی می شود.

  اگر خشکی پوست یا آفتاب سوختگی خفیف باعث پوست انداختن شوند، با مصرف کرم های خاص بدون نسخه بهبود می یابند و معمولا نیازی به درمان پزشکی ندارند

  2- عفونت ها : برخی انواع عفونت های استافیلوکوکی، به علاوه عفونت های قارچی شامل عفونت قارچی کرم حلقه دار، پای ورزشکار (عفونت قارچی انگشتان پا) و خارش سوارکار می توانند باعث پوست انداختن شوند.

  3- اختلالات سیستم ایمنی : برخی بیماری ها مانند یک گروه از اختلالات نادر پوستی (پمفیگوس) و سندرم شوک سمی می توانند باعث پوست اندازی شوند.

  4- برخی سرطان ها: برخی انواع سرطان مانند لنفوم غیر هوچکین بزرگسالان می توانند باعث بروز بثورات پوستی و سرانجام پوست اندازی شوند.

  برخی از روش های درمان سرطان نیز می توانند با تاثیر بر پوست باعث پوست اندازی شوند.

  برخی بیماری ها که می توانند باعث پوست اندازی شوند، عبارتند از:

  1- پای ورزشکار

  2- درماتیت آتوپیک (اگزما)

  3- درماتیت تماسی

  4- لنفوم تی سل پوستی

  5- خشکی پوست 6- خارش ورزشکار 7- بیماری کاوازاکی 8- پمفیگوس 9- پسوریازیس

  10- عفونت قارچی کرم حلقه دار (بدن)

  11- عفونت قارچی کرم حلقه دار (پوست سر)

  12- مخملک 13- درماتیت سبوره

  14- عوارض جانبی داروها

  15- عفونت استافیلوکوکی

  16- سندرم استونس جانسون

  17- آفتاب سوختگی 18- سندرم شوک سمی

  اگر خشکی پوست یا آفتاب سوختگی خفیف باعث پوست انداختن شوند، با مصرف کرم های خاص بدون نسخه (که در داروخانه می فروشند) بهبود می یابند و معمولا نیازی به درمان پزشکی ندارند.

  اگر در مورد علت پوست اندازی خود مطمئن نیستید و یا اگر مشکل شما شدید است، قبل از استفاده از هر نوع کرم و درمان خانگی، به پزشک مراجعه کنید.

  منبع مطلب : www.irannaz.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید