این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پماد درد مفاصل

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پماد درد مفاصل را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین کرم و پمادها برای درمان درد مفاصل

  کرم رماتکس الی ژن یکی از بهترین کرم و پمادها برای درمان درد مفاصل بدن است که می تواند در مدت زمان کوتاهی ناراحتی به وجود امده را تسکین دهد.

  بهترین کرم و پمادها برای درمان درد مفاصل

  دکتر رویا میرنظامی

  5 2 1401

  22726

  درد مفاصل یک موقعیت ناتوان کننده است که می تواند با سفتی و انحطاط مفاصل همراه باشد و زندگی روزمره فرد را دچار اختلال کند. بروز درد در مفاصل دلایل متفاوتی دارد که مهم ترین آن التهاب بیش از اندازه در این نقاط مهم حرکتی بدن است.

  بهترین راه برای مدیریت درد مفاصل انجام حرکات اصلاحی و مصرف داروهای مسکن خوراکی و یا پمادهای موضعی است.

  در این مقاله نحوه عملکرد کرم های تسکین دهنده را بررسی می کنیم و شما را با بهترین کرم و پمادها برای درمان درد مفاصل بدن آشنا خواهیم کرد.

  علت درد مفاصل

  تشخیص درست علت دردهای استخوانی می تواند به ما در انتخاب بهترین کرم و پمادها برای درمان درد مفاصل بدن کمک بسیاری کند. به همین دلیل ترجیحا قبل از انتخاب روش و محصول درمانی، سعی کنید علت اصلی مشکل را پیدا کنید.

  درد مفاصل یک ناراحتی شایع است و معمولا در دست ها، پاها، باسن، زانوها یا ستون فقرات احساس می شود. درد ممکن است ثابت باشد یا به صورت نوسانی کم و زیاد شود. گاهی اوقات ممکن است در مفصل خود احساس سفتی و کشیدگی داشته باشید. برخی از بیماران نیز از احساس سوزش و یا ضربان دار شدن مفصل شکایت می کنند.

  شایع ترین علل درد مزمن در مفاصل عبارتند از:

  🔷 صدمات مختلف، مانند شکستگی استخوان یا رگ به رگ شدن از دلایل مهم درد مفاصل به شمار می آیند.

  🔷 بورسیت در اثر استفاده زیاد از مفصل ایجاد می شود و معمولاً در لگن، زانو، آرنج یا شانه ها بروز می کند.

  🔷 عفونت های ویروسی، بثورات پوستی یا تب ممکن است مفاصل را نیز تحت تاثیر قرار دهند و حرکت آن ها را دردناک کنند.

  🔷 استئوآرتریت که یک نوع رایج آرتریت است و به دلیل از بین رفتن غضروف و بالشتک محافظ بین استخوان ها بروز می کند. در این حالت  مفاصل دردناک و سفت می شوند.

  🔷 آرتریت روماتوئید بیماری مزمن دیگری است که باعث تورم و درد در مفاصل می شود. این بیماری موجب تغییر شکل مفاصل شده و بیشتر در انگشتان و مچ دست ها اتفاق می افتد.

  🔷 نقرس یک بیماری دردناک است که در آن کریستال های بدن در مفصل جمع شده و باعث درد و تورم شدید می شوند. این مشکل معمولا در انگشت شست پا رخ می دهد.

  🔷 تاندونیت یا همان وجود التهاب در تاندون ها که وظیفه اتصال استخوان به ماهیچه را دارند، نیز می تواند موجب احساس درد شدید در مفاصل شود.

  وجود درد در مفاصل معمولا بر عملکرد آن تأثیر می گذارد و توانایی فرد برای انجام کارهای اساسی را محدود کند. درد شدید می تواند کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده و آن را مختل کند بنابراین برای درمان نه تنها باید بر درد، بلکه لازم است بر روی فعالیت و عملکرد ناحیه آسیب دیده نیز تمرکز کنید.

  کرم و پماد ها چگونه باعث کاهش درد مفاصل می شوند؟

  هنگامی که مفاصل یا ماهیچه های شما دردناک هستند، مسکن های موضعی مانند کرم ها و پمادها می توانند تا حد قابل قبولی، درد را تسکین دهند. شما می توانید محصولات زیادی برای تسکین درد موضعی در داروخانه ها پیدا کنید. اما بهترین کرم و پمادها برای درمان درد مفاصل بدن چه عملکردی دارند و چگونه موجب کاهش احساس درد می شوند؟

  این مسکن ها به صورت موضعی بر روی مفاصل دردناک مالیده یا اسپری می شوند. اگرچه همه آن ها برای تسکین درد طراحی شده اند، اما دارای ترکیبات متفاوتی هستند.

  ترکیبات تسکین دهنده و کاهنده درد مفاصل

  ترکیبات تسکین دهنده موجود در کرم و پماد ضد درد به شرح زیر است:

  ✔️ مواد ضد تحریک کننده مانند منتول، متیل سالیسیلات (روغن همیشه سبز) و کافور که احساس سوزش یا خنکی ثانویه ایجاد می کنند و ذهن را از درد منحرف می کند.

  ✔️ ترکیبات مسکن مانند سالیسیلات ها که به آسپرین خاصیت تسکین درد می بخشد، در برخی کرم ها یافت می شود. این مواد بعد از جذب شدن توسط پوست درد موجود در مفاصل به ویژه آن هایی که به سطح پوست نزدیک تر هستند مانند انگشتان دست، زانو و آرنج، را کاهش می دهند.

  ✔️ کپسایسین ماده اصلی فلفل چیلی و تند است که یکی از موثرترین ترکیبات موجود در بهترین کرم و پمادها برای درمان درد مفاصل بدن، به شمار می روند. این محصولات در ابتدا، احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش ایجاد می کنند که با گذشت زمان بهتر می شود.

  ✔️ لیدوکائین موجود در این کرم ها محل مورد نظر را بی حس می کند، در نتیجه فرد درد کمتری احساس می کند.

  منبع مطلب : mag.mahtateb.com

  پماد درد مفاصل

  پماد درد مفاصل

  شرکت تولید کننده: دارو درمان سلفچگانتامین کننده: بهسان پویش نگارترکیبات:

  اسانس زنجبیل، موم زنبورعسل، روغن زیتون

  خاصیت درمانی:

  التیام بخش درد مفاصل، بازسازی غضروف مفاصل، رفع کننده درد عضلانی، رماتیسم و دیسک، دردهای موضعی ناشی از گرفتگی عضلات و بهبود بخش درد سیاتیک، التیام بخش آسیب دیدگی مفاصل و ضایعات استخوانی می باشد.

  مقدار و نحوه مصرف:

  پماد را روزانه دو نوبت در اطراف موضع مورد نظر بمالید و به آرامی مالش دهید تا محتویات پماد به خوبی جذب پوست گردد.

  سپس موضع را با پارچه مناسب بسته و با رعایت نکات لازم چون استراحت در حداقل زمان شاهد کاهش درد خواهید بود.

  منبع مطلب : www.darmanyab.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید