این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پرورش حلزون در منزل

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پرورش حلزون در منزل را از این سایت دریافت کنید.

  روش پرورش حلزون در خانه و نگهداری آن + غذا و ساخت خانه حلزون

  طرز نگهداری حلزون ها و ساخت ظرف نگهداری حلزون در خانه ؛ ظرف نگهداری حلزون؛ نگهداری حلزون در گلدان؛ غذای حلزون در خانه؛ نگهداری حلزون در اکواریوم؛ خانه حلزون؛ خطرات حلزون؛ حلزون چی میخوره؛ خطرات نگهداری حلزون؛ آیا حلزون خطرناک است؛ مضرات حلزون برای انسان؛

  روش پرورش حلزون در خانه و نگهداری آن

  صفورا رضانژاد 1 سال پیش

  حلزون ها موجودات فوق العاده ای هستند که نگهداری از آنها راحت است. شاید نگهداری از حلزون ها به عنوان خانگی خنده دار به نظر برسد اما شدنی است ! روش پرورش حلزون در خانه و نگهداری آن در سلام دنیا بخوانید.

  حلزون باغچه یکی از زیباترین و ارزان ترین حیوانات خانگی هستند که می توانیم آنها را پیدا کنیم، زیرا اغلب آنها در میان باغچه خانه شما یافت می شوند. باید مراقب باشید چون حلزون ها هر روز نیاز به تغذیه و آبیاری دارند در این صورت ممکن است بتوانید یک حلزون را تا چندین سال نگهداری کنید. خطرات ناشی از نگهداری حلزون چیست؟ ، چگونه میتوانیم خانه حلزون بسازیم؟ ما در این مقاله از سایت سلام دنیا، شیوه نگهداری حلزون در گلدان و روش نگهداری حلزون در اکواریوم را به طور کامل شرح داده ایم.

  نگهداری حلزون در خانه

  حلزون ها می توانند موجودات جذاب و صلح آمیز باشند. همچنین آنها می توانند محصولات بسیار سود آوری هم باشند، چون بسیاری از مردم جهان حلزون ها را به عنوان خوراک لذیذ مصرف می کنند. البته قبل از سرمایه گذاری برای پرورش حلزون در یک مقیاس بزرگ، باید بازار محلی این کار را ارزیابی کنید و اگر قوانین و مقرراتی برای پرورش و عرضه حلزون وجود دارد با آن آشنایی پیدا کنید.

  روش پرورش حلزون در خانه

  پرورش حلزون به سه نوع مختلف دسته بندی می شود. سیستم های گسترده دارای محدوده آزاد و خارج از فضای خانه هستند. سیستم های محدود دارای فضای بسته با شرایط آب و هوای کنترل شده هستند. سیستم های نیمه محدود ترکیبی از ویژگی های سیستم محدود و گسترده هستند. معمولا در یک سیستم نیمه محدود به حلزون های خود اجازه می دهید در یک محیط بسته تخم گذاری کنند و بعد از حدود 6-8 هفته حلزون ها به فضای بیرون منتقل می شوند.

  حتما بخوانید:  راه های پرورش و مراقبت از جوجه مرغ در خانه

  قسمت اول: ساخت سیستم گسترده (نحوه ساخت خانه حلزون)

  1. مشخص کنید که آیا آب و هوای منطقه زندگی شما برای پرورش حلزون ها در فضای بیرون مناسب است یا خیر:

  اکثر حلزون ها گرما و رطوبت را ترجیح می دهند یعنی دمای حدود 25-30 درجه سانتی گراد (77-86درجه فارنهایت) و رطوبت 80-95 درصد. در مورد نژاد حلزونی که قصد دارید پرورش بدهید تحقیق کنید تا مشخص شود که آیا سیستم گسترده برای کار شما مناسب است یا خیر. همچنین باد را به عنوان یک عامل برای پرورش حلزون در نظر بگیرید. باد باعث خشک شدن حلزون ها می شود از این رو باید محل پرورش حلزون های تان را تا حد امکان در یک محیط سرپوشیده مستقر کنید.

  2. براساس این مورد که می خواهید برای چه تعداد حلزون خانه درست کنید دور نواحی را فنس بکشید:

  سیم توری مرغی برای این کار مناسب است.چون حلزون ها دوست ندارند که روی این سیم ها بخزند. بلوک های بتونی و آجری هم برای این کار گزینه مناسب هستند.برای حصار کردن دور محوطه حداقل 20 سانتی متر زمین را بکنید. این کار از نقب زدن و فرار کردن حلزون ها از زیرزمین جلوگیری می کند.فقط در صورت نداشتن سقف لازم است که محیط شان چند متر ارتفاع داشته باشد.اگر محیط پرورش حلزون ها سقف داشته باشد،حداقل باید محل نگهداری را هم ارتفاع با بلندترین گیاهان حصار آنها بسازید.

  3. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید خانه حلزون های تان سقف داشته باشد یا خیر:

  سقف می تواند سایه و محافظتی در مقابل عوامل محیطی ایجاد کند، اما گزینه گران قیمتی است. اگر محل پرورش حلزون ها را از جنسی ساخته اید که آنها می تواند از آن بالا بروند یک سقف برای نگه داشتن آنها در داخل خانه لازم است. اگر تصمیم گرفتید که برای خانه حلزون ها سقف بگذارید به راهی برای دسترسی به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. اگر از سیم توری استفاده می کنید سقف را با پیچ و سیم ببندید تا بتوانید آنها را باز کنید و هر وقت که لازم بود وارد آنجا شوید.

  4. محوطه خانه حلزون را با خاک مناسب پر کنید:

  مطمئن شوید لایه خاک کم عمق باشد .چون حلزون ها تخم های خود را درون خاک می گذارند،بنابراین برای آنها مهم است که بتواند به راحتی خاک را بکنند. از ریختن خاک شنی(چون اب را به خوبی در خود نگه نمی دارد) و خاک سنگین مانند خاک رس که بسیار اسیدی است (می تواند به صدف آنها آسیب برساند) خودداری کنید.

  حتما بخوانید: نحوه نگهداری از مرغ مینا در خانه و آموزش حرف زدن به آن

  5. درون محل نگهداری حلزون ها گیاه بکارید:

  بوته ها و درختچه های کوچک غذا و سبزیجات را برای آنها فراهم می کند.گیاهانی که مخصوصا برای تغذیه آنها خوب عمل می کنند شامل سیب زمینی های شیرین، کدو تنبل ها و سبزیجات برگدار هستند. همچنین ممکن است بخواهید درختچه های کوچکی را داخل حصار آنها بکارید. این کار به محافظت از آنها در مقابل باد، نور آفتاب و باران کمک خواهد کرد.

  6. یک ظرف کوچک برای آب خوردن حلزون بگذارید:

  آب را از آب باران جمع کنید، زیرا آب شیر معمولا حاوی مواد شیمیایی مانند کلر است که برای حلزون ها مناسب نیستند. از ظروف کم عمق (مانند درب شیشه) استفاده کنید تا حلزون های شما در ظرف آب نیافتند و غرق نشوند. اگر ظاهر آب تغییر کرد مخصوصا کثیف یا پر از آشغال شد آن را عوض کنید.

  قسمت دوم: ساخت سیستم محدود نگهداری حلزون

  1. سیستم خود را برای نگهداری حلزون انتخاب کنید:

  حلزون ها می توانند راه خروج مقوایی شان را بخورند و می توانند مانند تردست های نمایشی از بند و زنجبر فرار کنند، از این رو شما به یک محل نگهداری محکم احتیاج خواهید داشت. جعبه های چوبی برای این کار خوب هستند. اما مطمئن شوید که این جعبه ها از مواد مقاوم در برابر پوسیدگی و موریانه ساخته شده اند. بشکه های نفتی دورانداخته شده گزینه ارزان و قابل استفاده ای هستند. ظروف شیشه ای یا پلاستیکی هم برای این کار خوب هستند. اگر می خواهید فقط با چند حلزون کار کنید ظرف درب دار Tupperware هم برای این کار مناسب است. برای نگهداری و پرورش حلزون های بیشتر اکواریوم را در نظر بگرید.

  منبع مطلب : salamdonya.com

  روش‏های پرورش حلزون در خانه و نحوه نگهداری از آن

  حلزون‏ ها در کجاها یافت می‏شوند | روش پرورش حلزون در خانه | پرورش حلزون جزو فعالیت‏های سودآور برای سرمایه ‏گذاران | مزرعه پرورش حلزون heliciculture |

  ۰۳۱۳۳۳۸۶۱۶۴

  روش‏های پرورش حلزون در خانه و نحوه نگهداری از آن

  حلزون‏ ها موجودات شگفت ‏انگیز و صلح آمیزی هستند. آنها همچنین می‏توانند بسیار سودآور باشند، همچنان که بسیاری از مردم در دنیا به دلیل خصوصیات خاص آنها مشتاق استفاده از حلزون هستند. قبل از سرمایه‏ گذاری در مقیاس زیاد باید پتانسیل بازارهای محلی برای عرضه فروش حلزون را بسنجید و به قوانین مربوط به پرورش و فروش حلزون آگاهی داشته باشید. در این مقاله به شرایط پرورش حلزون در خانه اشاره شده است.

  در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و خرید حلزون با مشاورین سپید خوشه در تماس باشید.

  روش‏های پرورش حلزون در خانه و نحوه نگهداری از آن

  مزرعه پرورش حلزون heliciculture نامیده می‏شود که ما آن را به نام فارم حلزون هم میشناسیم. امروزه پرورش حلزون جزو فعالیت‏های سودآور برای سرمایه ‏گذاران شناخته محسوب می‏شود. گوشت حلزون به دلیل محتوای بالای مواد مغذی مانند پروتئین، آهن، چربی پایین و آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن به طور چشمگیری مورد توجه قرار گرفته است. انواع خاصی از حلزون‏ها با توجه به داشتن اندازه و کیفیت مناسب گوشت برای انجام کشاورزی تجاری مناسب هستند.

  همه انواع حلزون‏ ها قابل استفاده برای مصارف انسانی نیستند، برخی از آنها می‏توانند کاملا سمی باشند. از دیگر کاربردهای دیگر حلزون می‏توان به استفاده از آنها در تولید لوازم بهداشتی و آرایشی اشاره کرد. خوشبختانه بیشتر حلزون‏ های بزرگ خوراکی هستند و دارای ویژگی‏ هایی هستند که در بازار مصرف باعث افزایش تقاضا و به دنبال افزایش قیمت آن شده است.

  حلزون‏ ها در کجاها یافت می‏شوند :

  حلزون‏ ها در شب فعالیت می‏کنند (nocturnal) و در زیستگاه‏ های مختلفی از جنگل‏ ها تا فضای باز، محل رویش گل‏ها و باغ‏ها تا تپه ‏های ماسه ‏ای مرطوب (ساحلی) و سایر پوشش‏ های گیاهی یافت می‏شوند.

  حلزون‏ ها از چه چیزهایی تغذیه می‏کنند :

  حلزون برخلاف ظاهر آرام و کم تحرکش (بسته به نوع غذا در محیط پرورش) دارای اشتهای تمام نشدنی است. حلزون ها از میوه، سبزیجات مانند کلم، جلبک‏ های میکروسکوپی و برگ‏های مرطوب مانند موز یا کاهو تغذیه می‏کنند. همچنین آنها عاشق کلم و بیشتر گیاهانی هستند که ما از آن ها تغذیه می‏کنیم. حلزون‏ ها علاوه بر مواردی که ذکر شده می‏توانند از هویج، انبه و سیب نیز تغذیه کنند. آنها به استفاده از گیاهان زنده (تازه) از جمله قارچ‏ ها و برگ‏ های تازه افتاده از درخت نیز تمایل بسیار دارند.

  از دیگر منابع مهم تغذیه حلزون‏ ها می‏توان به جلبک‏ ها، برگ‏ های پوسیده، گل‏ ها، پوست درختان اشاره کرد. حلزون ‏ها به فعالی به دنبال مواد غذایی حاوی کلسیم هستند، زیرا کلسیم عنصری مهم در ساختن پوسته آنها است. حلزون‏ ها صرفا مانند herbivores گیاهخوار نیستند، بلکه مانند موجودات همه ‏چیز خوار (omnivores) جانورانی فرصت طلب هستند. حلزون‏ ها به آب نیز احتیاج دارند بنابراین در زمان پرورش باید آب مورد نیاز آن ها براحتی در دسترس باشد.

  تغذیه حلزون‏ ها از طریق ساختار دندان مانند میکروسکوپی (سوهانک یا رادولا) که بر روی زبان تسمه مانند آنها قرار دارد صورت می‏گیرد. وظیفه رادولا خرد کردن غذا به قطعات کوچکتر است.

  خصوصیات زیستی حلزون :

  از ویژگی‏ های زیستی حلزون به توانایی آن در زندگی بدون مواد غذایی به مدت ۳ سال است. همچنین پوست یا صدف به طور طبیعی ماده‌ای را ترشح می‌کند که این ماده سرشار از آنتی‌ اکسیدان‌ های مفید، مواد ضدالتهابی، کوآنزیم‌ها و پروتئین‌هایی است که در صورت صمه دیدن می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آسیب‌دیدگی حلزون را برطرف کند.

  علاوه بر این، حلزون توانایی ترشح ماده‏ای در بدن خود دارد که می‌تواند علاوه بر پیشگیری از بروز التهاب از ایجاد عفونت نیز پیشگیری کند. این ویژگی حلزون باعث شده است که پزشکان و درمانگران به استفاده از حلزون علاقه‌مند شوند و برای درمان بسیاری از بیماری‌ها از آن بهره بگیرند.

  ماده لزجی که حلزون هنگام عبور از خود باقی می گذارد حاوی ترکیبی از پروتئین های قدرتمند، آنتی اکسیدان ها و «هایولارونیک اسید» است. تحقیقات نشان داده است که به حفظ رطوبت پوست کمک کرده، التهاب را فرو می نشاند و موجب از بین رفتن پوست مرده می‏شود.

  پرورش حلزون :

  پرورش حلزون شامل منابع مناسب است که شامل دما و رطوبت، نوع محل نگهداری و کیفیت خاک است. از دیگر مواردی که لازم است به آن توجه شود منبع تامین مواد غذایی حاوی کلسیم است که ۹۷ درصد پوسته حلزون را تشکیل می‏دهد. استفاده از دستگاه‏ های مناسب برای کنترل رطوبت مانند آب‏پاش برای حفظ رطوبت خاک از نکات ضروری پرورش حلزون بشمار می‏رود.

  محل نگهداری حلزون‏ ها باید مجهز به دستگاه ‏های محافظت کننده در برابر آفات باشد. حلزون‏ ها می توانند توسط مارمولک ها، پرندگان و جوندگان خورده شوند. آنها به طور شگفت انگیزی متحرک هستند، بنابراین حفظ امنیت آنها باید اولویت شما باشد.

  تجهیزات مورد نیاز برای پرورش حلزون شامل فضای باز (قفس مانند) یا تونل‏ های پلاستیکی درون فضای داخلی خانه است. وجود تجهیزات کنترل دما مانند رطوبت سازها و آبپاش‏ ها برای حفظ دما بین ۱۶ تا ۲۴ ضروری است. سیستم زهکشی و رطوبت کافی همراه با خاک مناسب که اجزای آن شامل شن، ماسه، سنگ آهک (کلسیم)، پلی آکریل آمید و منیزیم است، برای شروع پرورش حلزون لازم است.

  قفس پرورش می‏تواند از ورقه‏ های گالوانیزه، تور سیم مانند، یا از مواد چوبی و سیمانی ساخته شده باشد. باید دسترسی به آن راحت باشد و همچنین برای حفاظت در برابر مهاجمانی مانند موش قفس باید توسط حصار پوشیده شده باشد. لوله‏ های پلاستیکی شبکه ه‏ای نیز در زمان پرورش حلزون درون قفس مورد نیاز است. استفاده از سبد برای پرورش حلزون روشی معمول برای پرورش در خانه است. محدودیت استفاده از سبد در دوام کم آن در استفاده طولانی مدت است. سبدها را با خاک هوموس یا خاک رس به عمق ۱۵ تا ۲۰ سانتی‏متر پر کنید.

  منبع مطلب : sepidkhushe.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید