این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  وکالتی وزارت صمت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  وکالتی وزارت صمت را از این سایت دریافت کنید.

  قول جدید وزارت صمت/ تاریخ بعدی ثبت نام خودرو اعلام شد

  سخنگوی وزارت صمت ضمن اطمینان‌دهی نسبت به اینکه تا آخرین نفرِ دارای حساب وکالتی و واجد شرایط در طرح یکپارچه خودرو فرصت برای ثبت‌نام وجود خواهد داشت و فعلا یک روز دیگر (تا ٢٩ اسفند ماه) نیز تمدید شده است، اعلام کرد که حتی برخی متقاضیان در پایان خرداد ماه ١۴٠٢ می‌توانند بار دیگر شانس خود را برای ثبت‌نام برخی خودروهای با تقاضای کمتر، امتحان کنند.

  فوری/ دعوت رسمی پادشاه عربستان از رئیسی

  پیش بینی بورس قیمت خودرو قیمت مسکن پیش بینی قیمت دلار ارزدیجیتال

  قول جدید وزارت صمت/ تاریخ بعدی ثبت نام خودرو اعلام شد

  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹

  سخنگوی وزارت صمت ضمن اطمینان‌دهی نسبت به اینکه تا آخرین نفرِ دارای حساب وکالتی و واجد شرایط در طرح یکپارچه خودرو فرصت برای ثبت‌نام وجود خواهد داشت و فعلا یک روز دیگر (تا ٢٩ اسفند ماه) نیز تمدید شده است، اعلام کرد که حتی برخی متقاضیان در پایان خرداد ماه ١۴٠٢ می‌توانند بار دیگر شانس خود را برای ثبت‌نام برخی خودروهای با تقاضای کمتر، امتحان کنند.

  ایسنا | داستان ثبت‌نام برای خودروهای داخلی در قالب سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی "بدون قرعه‌کشی" که صرفا برای انتخاب مشتری و حذف تعدادی دیگر بود و تبدیل آن به قرعه‌کشی برای تعیین نوبت تخصیص از حدودا ابتدای اسفند ماه با اعلام مدیر کل دفتر صنایع خودرو و سپس توضیحات تکمیلی سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

  اعلام شد که دو خودروساز بزرگ در کنار خودروسازان بخش خصوصی، محصولات خود را در طرح فروش که بزرگترین طرح فروش خودروهای داخلی و بدون قرعه‌کشی است، عرضه می‌کنند. در این طرح، قرعه‌کشی برای تعیین مشتری نهایی وجود ندارد و چنانچه تقاضا برای خودرویی از میزان عرضه آن خودرو بیشتر باشد، لیست انتظار برای تعیین نوبت تحویل خودرو مشخص خواهد شد؛ همه ثبت‌نام‌کنندگان واجد شرایط، خودرو دریافت خواهند کرد، اما زمان تحویل خودروها بین سه ماه تا یک سال متفاوت خواهد بود.

  پس از اعلام جزئیات این طرح، گام اول ثبت‌نام این طرح، با اقدام متقاضیان برای تعریف حساب وکالتی به نفع سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نزد بانک‌های عامل معرفی شده و مسدودن کردن وجه ١٠٠ میلیون تومانی در این حساب، از ٢٠ اسفند ماه لغایت ٢٣ اسفند ماه آغاز شد.

  گفتنی است که با توجه به نزدیکی زمان ثبت‌نام اولیه (تعریف حساب وکالتی و واریز وجه) با طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو به مناسب نیمه شعبان و البته اینکه اعلام شد که متقاضیان می‌توانند با یک حساب وکالتی به شرط موجودی برای دو طرح (٢٣٠ میلیون تومان) و به‌ نفع سازمان حمایت کردن حساب وکالتی خود، در این طرح شرکت کنند، برخی متقاضیان باز هم علیرغم همه اطلاع‌رسانی‌ها اشتباه کرده و حساب خود را به نفع سازمان حمایت نکردند و تصور کردند که همان حساب وکالتی به نفع ایران‌خودرو کفایت می‌کند، اما این افراد از لیست واجدان شرایط حذف شده و نتوانستند به مرحله دوم دسترسی پیدا کنند.

  گفتنی است که مرحله دوم از میان متقاضیان دارای شرایط عمومی و تایید بانک مرکزی  از جهت تعریف حساب وکالتی برای سازمان حمایت و مسدود کردن ١٠٠ میلیون تومان از روز جمعه ٢۶ اسفند ماه آغاز شد.

  سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به سوالی در رابطه با  وضعیت افرادی که حساب وکالتی خود را به نفع سازمان حمایت نکردند، گفت: با توجه به اینکه زمان فروش ایران خودرو به طرح تخصیص یکپارچه خودرو نزدیک بود، عده‌ای فکر کردند با همان حساب وکالتی می‌توانند ثبت نام کنند و آن را به نفع سازمان حمایت تغییر ندادند. این موضوع مشکل ایجاد کرده و این افراد حذف شدند.

  گفتنی است که علاوه بر آنکه تعدادی از متقاضیان از جهت اشکال در حساب وکالتی خود دچار مشکل شده و موفق به ثبت‌نام نشدند، برخی دیگر هم به دلایل بار ترافیکی بالای سایت سامانه، با پیام‌های مختلف و ارورهایی نظیر عدم تطابق کد ملی و شماره تلفن، عدم یافتن حساب وکالتی و... نتوانسته‌اند تا صبح روز شنبه هم ثبت‌نام کنند.

  در رابطه با  این دست از افراد؛ امید قالیباف- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت- اعلام کرد: افرادی که نتوانستند در طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه ثبت‌نام کنند، در پایان خرداد ماه سال آینده می‌توانند یک بار دیگر شانس خود را برای خودروهایی که در این دوره اول عرضه خودروها، تقاضای بالایی نداشتند، امتحان کنند.

  به گفته وی، در حال حاضر ۹۰۰ هزار نفر در لیست ۵۱ مدل خودرو قرار می‌گیرند که برای بعضی خودروها تقاضا بیشتر است. بنابراین اواخر بهار سال آینده برای خودروهای با تقاضای کمتر، دوباره ثبت‌نام در سامانه یکپارچه انجام خواهد شد. ‌

  وی همچنین ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص دلایل اختلال در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، ضمن عذرخواهی از افرادی که مراجعه کردند اما نتوانستند ثبت‌نام خود را انجام دهند، عذرخواهی و تاکید کرد: قول می‌دهیم تا نفر آخری که حساب وکالتی تعریف و ۱۰۰ میلیون تومان را مسدود کرده باشد، ثبت‌نلم انجام خواهد شد؛ بنابراین زمان ثبت‌نام در سامانه برای خرید خودروهای داخلی فعلا حداقل یک روز، یعنی تا ۲۹ اسفند تمدید شد.

  گفتی است که بلافاصله پس از پایان ثبت‌نام، علاوه براینکه اولویت‌بندی متقاضیان انجام می‌شود، با توجه به برنامه تولید، نسبت به زمانبندی خودروی درخواستی به متقاضی اقدام می‌شود. این مرحله حداکثر تا پایان فروردین طول خواهد کشید و لیست نوبت متقاضیان تایید شده در مرحله اول، در فروردین ماه ۱۴۰۲ اطلاع‌رسانی و مشخص خواهد شد؛  طی این مدت مبلغ مسدود شده باید در حساب وکالتی خریدار باقی بماند.

  لینک کوتاه

  برچسب‌ها

  خودروسازی

  اخبار مرتبط

  بزرگترین طرح فروش خودرو کلید می‌خورد + جزییات

  قرعه‌کشی خودروهای خارجی به چه روزی منتقل شد؟

  چطور خودروسازی ایران از انگلیس و ایتالیا جلو زد؟

  آغاز ثبت نام جدید خودروهای داخلی از ۲۶ اسفند + شرایط و لینک ثبت نام

  منبع مطلب : www.fardayeeghtesad.com

  ماجرای حساب وکالتی چیست؟

  ایسنا نوشت: موضوع «حساب وکالتی» یکی از موضوعات بحث‌برانگیز و پر چالش روزهای اخیر بوده است؛ تا جایی که یکی از ترندهای مهم فضای مجازی نیز محسوب می‌شود. ابهامات موجود در طرح فروش یکپارچه خودرو و رقابت بانک‌ها برای ترغیب مردم به افتتاح حساب وکالتی و همینطور  پیام‌های پی‌درپی و شبانه‌روزی بانک‌ها موضوعی است که …

  ماجرای حساب وکالتی چیست؟

  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱۱۲ زمان تقریبی مطالعه ۴ دقیقه

  ایسنا نوشت:

  موضوع «حساب وکالتی» یکی از موضوعات بحث‌برانگیز و پر چالش روزهای اخیر بوده است؛ تا جایی که یکی از ترندهای مهم فضای مجازی نیز محسوب می‌شود. ابهامات موجود در طرح فروش یکپارچه خودرو و رقابت بانک‌ها برای ترغیب مردم به افتتاح حساب وکالتی و همینطور  پیام‌های پی‌درپی و شبانه‌روزی بانک‌ها موضوعی است که تاحدودی آزاردهنده شده و با واکنش مردم در فضای مجازی روبه‌رو شده است. برخی کاربران می‌گویند که «با دریافت این پیام‌ها تازه متوجه شدم که در چه بانک‌هایی حساب داشتم.» و یا اینکه «حتی از سوی بانک‌هایی که در آن‌ها حساب ندارم هم پیامک افتتاح حساب وکالتی دریافت کرده‌ام.» اما ماجرا دقیقا از چه قرار است؟ اصلا حساب وکالتی دقیقا چیست و جزییات طرح یکپارچه فروش خودرو به چه صورت است؟

  حساب وکالتی دقیقا چیست؟

  حساب وکالتی، یک حساب بانکی است که صاحب حساب به بانک وکالت می‌دهد تا دسترسی به حساب برای انجام عملیات مسدودی، رفع مسدودی و برداشت وجه از حساب، در شخص ثالث قرار گیرد. این روش پیش از این هم در بورس و بورس کالا رایج بوده اما وزارت صمت برای اولین بار از این روش برای فروش خودرو استفاده کرده است.

  وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده که افتتاح حساب وکالتی و مسدود کردن وجه اعتبار لازم به نفع سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یکی از شروط اولیه خرید خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو است و متقاضیان تا ۲۳ اسفندماه سال جاری فرصت دارند تا یک حساب وکالتی در یکی از بانکهای عامل اعلام شده باز کنند.

  میزان سپرده مسدودی در حسابهای وکالتی چقدر است؟

  بنابر اعلام وزارت صمت، سپرده متقاضیان در حسابهای وکالتی تا پایان فروردینماه سال آینده مسدود میشود و در صورت برداشت پول از این حسابها، متقاضی از لیست انتشار حذف خواهد شد. موجودی لازم برای ثبت نام در لیست نوبتدهی خودروهای داخلی «صدمیلیون تومان» اعلام شده است.

  مردم چه می‌گویند؟

  پیام های پی درپی و شبانه روزی بانکهای مختلف برای ترغیب مردم به افتتاح «حساب وکالتی» فروش خودرو با واکنش بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی روبه رو شده و #حساب_وکالتی را تبدیل به یک هشتگ داغ کرده است.

  یکی از کاربران در این خصوص نوشته است: «این رقابت بانکها برای حساب وکالتی رو کجای دلمون بگذاریم؟ روزی ۶ تا پیامک میاد».

  کاربر دیگری نوشته است: «از پریروز تاحالا هر بانکی که در آن حساب دارم و حتی بانکهایی که در آنها حساب ندارم برای افتتاح حساب وکالتی بهم پیام دادند.» یا کاربر دیگری نوشته که «من با این طرح حساب وکالتی برای خرید خودرو تازه متوجه شدم که در چه بانک هایی حساب دارم!»

  یکی دیگر از کاربران هم با انتقاد از الزام به بلوکه کردن پول در حساب های بانکی نوشته: «تنها بازنده طرح حساب های وکالت خرید خودرو مصرف کنندگان واقعی هستند چون پول اضافی برای بلوکه کردن در بانک ندارند. درعوض دلال ها تا دلت بخواهد پول بی زبان در بانک دارند»

  متقاضیان طرح فروش ایران‌خودرو: حساب وکالتی داریم، ثبت نام انجام نمی‌شود!

  تعدادی از متقاضیان شرکت در طرح فروش ایران خودرو –  که طرح متفاوتی نسبت به طرح یکپارچه فروش خودرو است – هم اعلام کرده اند که علیرغم افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه، با اختلال سایت ایرانخودرو مواجه شده اند و لینک ثبت نام برایشان باز نمی شود

  پس از پیگیری از بانک ها اعلام شد که پس از ۴۸ ساعت از زمان واریز، لینک ثبتنام فعال میشود؛ این در حالی بود که ایرانخودرو تا ساعت ۱۴ شنبه (۲۰ اسفند) مهلت تعریف حساب و واریز وجه تعیین کرده اما مهلت ثبتنام ۱۲ ساعت بعد از آن ( ساعت ۲۴ شنبه) در نظر گرفته شده بود.

  در این رابطه، سخنگوی وزارت صمت نیز از عملکرد این شرکت در اجرای طرح مذکور انتقاد و اعلام کرده که «ایرانخودرو نتوانست طرح فروش فوق العاده آخر سال خود را خوب اجرا کند؛ بنابراین وظیفه این شرکت، پاسخگویی و رفع اشکالات است و وزارت صمت نیز و اجازه تضییع حق متقاضیان را نمیدهد.»

  یکی از متقاضیان طرح فروش ایرانخودرو با انتقاد از زمان بندی مهلت واریز پول در این طرح نوشته: «از ۱۶ اسفند روز تعطیل تا ۲۰ اسفند به مردم مهلت دادن پول بریزن تو حساب وکالتی برای خرید خودرو. امروز که ۲۱ اسفنده هنوز بانک ها اطلاعات رو برای ایرانخودرو نفرستادن. از طرف دیگر در روز ۲۰ اسفند هرکس درخواست بلوکه پول برای سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولیدکننده  را هم داشته ۱۰۰ میلیون از پولش بلوکه شده و از قرعه کشی ایرانخودرو جا مونده.»

  نحوه فروش خودرو در طرح یکپارچه فروش خودرو به چه صورت است؟

  بنابر اعلام وزارت صمت، به غیر از افتتاح حساب وکالتی و مسدودی سپرده، طرح یکپارچه فروش خودرو شامل دو مرحلهی «نوبت دهی» و «قطعی شدن ثبت نام براساس فراخوان خودروساز» هم میشود.

  در مرحله ی نوبت دهی، متقاضیان پس از واریز وجه و مسدودی حساب باید منتظر بمانند تا خودروسازان براساس برنامهی تولیدشان، زمان تحویل خودرو را در «سامانه یکپارچه تعیین اولویت خودرو»، اعلام کنند و در زمان ثبت نام زمان دقیق یا حتی حدودی تحویل خودرو به مشتری اعلام نمیشود.

  وزارت صمت در این باره در شرط عجیبی اعلام کرده که: «قرار گرفتن متقاضی در لیست انتظار بر اساس زمانبندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به منظور تحویل خودرو ایجاد نمیکند و تعهد خودروساز برای تحویل خودرو صرفا منوط به گذراندن مرحله سوم و تکمیل وجه قطعی توسط مشتریان شده است.»

  در مرحله ی سوم که «قطعی شدن ثبت نام براساس فراخوان خودروساز» اعلام شده پس از اعلام زمانبندی  توسط خودروساز و قطعی شدن لیست انتظار، خودروساز موظف است تا هرگونه فراخوان برای طرح های فروش خودرو را بر اساس نوبت‌دهی انجام شده اعلام کند. قیمتگذاری نهایی خودروها هم بر مبنای زمان فراخوان قطعی به مشتری و براساس قیمت روز خودرو خواهد بود.

  نکته قابل توجه این است که با پشت سر گذاشتن هر سه مرحله ی اعلام شده اعم از افتتاح حساب وکالتی، نوبت‌دهی و قطعی سازی ثبت نام، باز هم ممکن است موفق به خرید خودرو نشوید و اگر مشخص شود که مشتری قبلا اقدام به خرید خودرو از خودروسازان داخلی کرده، ثبت نامش در این طرح منتفی میشود. در غیر این صورت متقاضی تنها اقدام به خرید «اولویت خرید خودرو» کرده است.

  پیش از این وزارت صمت بارها وعده داده بود که فرآیند قرعه کشی برای فروش خودرو را لغو کند اما با اعلام جزییات طرح «سامانه یکپارچه فروش خودرو» به نظر میرسد که در این طرح وزارت صمت صرفا با حذف قرعه کشی، ساز و کار «اولویت فروشی» را جایگزین طرح قرعه کشی کرده است.

  منبع مطلب : www.ensafnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید