این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  وصیت نامه ی شهید

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  وصیت نامه ی شهید را از این سایت دریافت کنید.

  وصيت نامه هاي شهدا

  وصيت نامه هاي شهدا ارائه فراز هايي از وصيت نامه هاي شهداي دوران باشكوه دفاع مقدس

  وصيت نامه هاي شهدا

  ارائه فراز هايي از وصيت نامه هاي شهداي دوران باشكوه دفاع مقدس

  وصيت نامه هاي شهدا ارائه فراز هايي از وصيت نامه هاي شهداي دوران باشكوه دفاع مقدس مروری بر وصیت‌نامه شهید «عابدی»

  شهید کیومرث عابدی در قسمتی از وصیت‌نامه خود آورده است: «به برادرم فرامرز که با این صدامیان می‌جنگد بگویید تا آخرین قطره خون که دارید با این یزیدیان بجنگید تا اسلام را زنده نگاه دارید.»

  ادامه نوشته

  + نوشته شده در شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت 12:34 توسط روزبه قمصری  | نظر بدهيد

  وصيت نامه شهيد ناصر بختياري

  ...من خودم را لايق نميدانم كه در جواب نداي هل من ناصر ينصرني به امام كبيرمان لبيك بگويم... ولي از امام (ره) مي خواهم كه مرا دعا كند تا بلكه نزد خداوند مورد قبول واقع شوم و به درجه اي كه در نهايت شهادت است برسم.

  ...خدايا شكر مي كنم كه مرا آزاد آفريدي تا آزاد فكر كنم تا بتوانم بندگيت را به جاي آورم.

  خدايا! شكر تو را كه مرا پاسدار انقلاب خميني ات قرار دادي تا اينكه بتوانم خونم را فداي حسينت بكنم.

  خدايا! شكر تو را كه مرا از اين نعمت انقلاب سرخ خميني برخوردار نمودي و به آن درجه اي رساندي كه لياقتش را نداشتم. ...آگاه باشيد كه در اين برهه از زمان مسئوليت سنگيني بر دوش داريد.

  شما پاسدار خون هاي ريخته شده براي اسلام عزيز هستيد و بايد شما عزيزان پيام خون شهيدان و شعار آنها را با كار و كوشش در راه خدا به جهانيان صادر نمائيد، و ثابت كنيد كه مي توانيم در پناه اسلام غير وابسته به ابرقدرت ها باشيم و به شعار بهشتي مظلوم و ديگر شهدا تحقق بخشيم و نداي مظلومانه امتمان را به گوش تمام مستضعفان جهان برسانيم تا اينكه لرزه بر اندام پوسيده مستكبران داخلي و خارجي بيندازيم...

  و مستضعفين خود تصميم بگيرند و حاكم روي زمين باشند همانطوريكه كه خداوند به بندگانش وعده داده است:

  "و نريد ان نمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثين..."

  تا اينكه مقدمه اي براي ظهور مهدي (عج) و افراشته شدن پرچم لااله الاالله در جهان باشد.

  + نوشته شده در سه شنبه سیزدهم اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت 14:5 توسط روزبه قمصری  | يک نظر

  طرح/ «مقصد ما آزادی قدس است»

  اداره‌‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، طرح «مقصد ما آزادی قدس است» برگرفته از وصیت‌نامه شهید «علی‌اکبر عبداللهی» از شهدای استان خراسان رضوی را منتشر کرد.

  + نوشته شده در چهارشنبه بیست و ششم آبان ۱۴۰۰ ساعت 15:42 توسط روزبه قمصری  | يک نظر

  متن وصیت‌نامه‌ شهید «محمود اخلاقی»

  متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  «انما الحیوه عقیده و الجهاد

  زندگی عقیده و جهاد است. امام حسین (ع)

  پدرم و مادرم شرمنده هستم از اینکه نتوانسته‌ام زحماتی را که درباره من متحمل شدید حتی گوشه‌ای از آن‌ها را جبران کنم امیدوارم که بر من ببخشایید و حتماً برایم دعا کنید؛ و چنانچه خواهران و برادرانی بر اینجانب حقی دارند به خانواده‌ام مراجعه کنند تا آن‌ها در این مورد اقدام کنند.

  محمود اخلاقی

  + نوشته شده در دوشنبه هشتم مهر ۱۳۹۸ ساعت 18:33 توسط روزبه قمصری  | نظر بدهيد

  وصیت نامه شهید محمد جهان آرا

  شهید محمد جهان آرا ، فرمانده سپاه خرمشهر بود که خاطره مقاومت جانانه او نیروهای تحت امرش در این شهر ، بخشی از تاریخ ایران است. او به هنگام آزادی خرمشهر ، به خیل شهدا پیوسته بود و همرزمانش بعد از فتح خرمشهر ، به یادش می خواندند: " ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته... "

  ادامه نوشته

  + نوشته شده در یکشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت 13:13 توسط روزبه قمصری  | يک نظر

  بخشی از سخنان شهید همت

  شهيد همت: از طرف من به جوانان بگوييد چشم شهيدان و تبلور خونشان به شما دوخته است بپا خيزيد و اسلام خود را دريابيد.انسان يک تذکر در هر 4 ساعت به خودش بدهد، بد نيست.بهترين موقع بعد از پايان نماز، وقتي سر به سجده مي گذاريد، مروري بر اعمال از صبح تا شب خود بيندازد، آيا کارمان براي رضاي خدا بود.

  + نوشته شده در پنجشنبه چهاردهم دی ۱۳۹۱ ساعت 2:28 توسط روزبه قمصری  | نظر بدهيد

  شهيد حجت‌الله سرتیپ‌نیا : برخي مدعيان حامي اسلام، خائن هستند

  فرازی از وصیتنامه شهید:بسم‌الله الرحمن الرحیموصیت می کنم پدرم همچو عمار به حضرت رسول (ص) و حضرت امام عزیز وفادار باشيد. همچنین مادر مهربان و مومنه ام و برادران مخلص و بدون تکلفم شما هم به امام وفادار باشید. مطمئن باشید امام راست می‌گوید و فقط او و مخلصان مقرب و بی‌ریای ایشان هستند که می‌توانند اسلام از پا افتاده را بر پای دارند.پدرم،مادرم و برادرانم، وظیفه خود را در حد واجب کفایی انجام داده‌اید ولی این را فراموش نکنید که هنوز دین خود را به اسلام ادا نکرده‌ایم. پدر معظم و مادر مکرمه و برادران شریفم، مواظب باشید با افرادی که یا جنگ را تحریم می‌کنند و یا جبهه نمی‌روند و لاف حمایت از اسلام را می‌زنند، تماس نداشته باشید که به خدا سوگند اینها همه دروغگو است و خائن به اسلام هستند. فکر نکنید چون در این دنیا مقامی دنیایی دارند پس بنابراین خوبند. نه، آنها غافلند. مبادا شما هم در این غلفت‌شان شریک و یا دخیل شوید.

  منبع مطلب : www.khaterooh.blogfa.com

  وصیت نامه شهدا

  وصیت نامه شهدا

  وصیت نامه شهدا فرازهایی از وصیت‌نامه شهدای دانشجوی استان همدان

  شهید محمدتقی اخوان:

  راستی سؤال اینست: ما کجا در توانمان بود که مدرسه­ای به وسعت مرزهایمان از غرب تا جنوب بنا کنیم، جوانان، نوجوانان و حتی پیرانمان را از شهرها تا روستاها و ده­کوره­ها را از اقصی نقاط این مرز و بوم به این مدرسه بخوانیم و بوسه بر خاک پای بزرگترین استاد و سرور آفرینش معلم شهادت حسین (ع) بزنیم و در حضورش رموز پیچیده عشق و سرمستی و ایثار و عروج و شهادت را تعلیم بگیریم؟ آیا این در توان ما بود؟

  براستی اگر جنگی نبود و نشستنمان در خانه­ها مستمر بود، آیا تعلیم عشق میسر می­بود؟ اگر جبهه نبود، سنگر نبود، تشنگی نبود، گرسنگی نبود، گرما و سرما نبود، دست­های بریده نبود، مشقت و سختی نبود، ایثار را برای فرزندانمان چگونه می­بایستی معنا می­کردیم و آیا عشق و ایثار معنا شدنی بودند؟ اگر جبهه نبود عروج عاشقانه نیز بی­ معنا بود.

  شهید علی ادیانی کبیر:

  بنام خدای بزرگ، بنام خدای توانا، اینک نیت نوشتن مطلبی را ندارم بلکه می­خواهم درد و دل کنم تنها کاغذ و مرکب در دسترس می­بینم و فکر می­کنم چه خوب می­نویسم احساس می­کنم در زندگی تنها و غریب مانده ­ام دوستان می­خندند ولی من در گوشه­ ای گریه می­کنم به حال خود از هر چه ناامید می­شوم فقط امید را به خدا می­بندم.

  به امید آنکه تمام ریاها از بین برود و اعمال علی گونه بر تمام جهان مستولی گردد.

  شهید محمدرضا اصیلی:

  امام عزیز را تنها نگذارید. اسلام را یاری کنید که خدا با یاری کنندگان است. از رحمت خدا ناامید نشوید. در راه اسلام هرچه سختی و مشکلات می­بینید شکر کنید و استقامت کنید چرا که انسان در مواجهه با سختی­ها ساخته می­شود و عظمت اسلام را درک می­کند. صحنه­های جنگ را همچنان پر نگهدارید که این جنگ جنگ حق و باطل است. مسئله اسلام است و صحنه­ای برای آزمایش ما انسان­هایی که خود را پیرو علی (ع) و پیامبر (ص) می­دانیم پس سعی کنید از این امتحان الهی سربلند بیرون آئید.

  شهید عبدالرضا اطهری صحت:

  پدر و مادر عزیزم

  از شما می­خواهم که زیاد گریه و بی­تابی نکنید چون اولاً روح من ناراحت می­شود و دوم اینکه منافقان ضدانقلاب و دیو صفت از ناراحتی و بی­تابی شما خوشحال می­شوند و به راه پلیدشان ادامه می­دهند.

  به مردم مسلمان و رزمنده و غیور ایران می­گویم که راه شهیدان را ادامه دهید و بدانید که راه شهیدان همان راه اسلام و راه رهبر عزیز و عالیقدر ما امام امت خمینی بت­شکن است.

  شهید سید مجید اعتماد شیخ الاسلامی:

  همین جنبه برای کسب آرامش قلبی جهت خانواده­های شهدا کافی است. پس کسی که در دانشگاه شهادت فارغ­التحصیل می­شود و می­رود و ما از آن به بعد او را به چشم ظاهر نمی­بینیم دال بر عدم او نیست اگر برای ما واقعاً یقین شود که مرگ عدم نیست بغیر از ضرورت­ عاطفی که آنهم از عجایب خلقت است برای شهید نباید خیلی ناراحت باشیم.

  شهید حسین اقدامیان:

  اگر خدا خواست و توفیق یافتم به فیض شهادت نائل گردم نکند که در نبودن من گریه و زاری نمائید زیرا ما رفتن از این عالم را مرگ و نیستی نمی­دانیم و معتقدیم که این تحولی از عالمی به عالمی دیگر و قدم گذاشتن در عالمی است که زنده تر از این عالم مادی است که در آنجا حساب و کتابها رسیدگی می­شود بنابراین بنابر فرمایش امام، از مردن خوفی نداریم.

  شهید مجید اکبری طائمه:

  راهم را آگاهانه انتخاب کردم آگاهانه سیر نمودم و آگاهانه رفتم. چشم منافقین کور و لعنت خدا بر آنها باد که دست در دست دشمنان اسلام کرده­اند و اسلام و میهن و امت و خودشان را نیز قصد دارند نابود کنند، اما کور خوانده­اند زیرا امت ما امامی آگاه دارد و به قوت و یاری خداوند دسیسه­ها و نقشه­های شیطان گونه­یشان یکی پس از دیگری نقش بر آب می­شود.

  شهید شمس الله الوندی:

  حق­ الناس را ادا کنید که حق­الناس جداً سخت است و عبادت مخصوص خداست و خدا می­تواند از حق خویش بگذرد ولی از حق­ الناس نمی­تواند بگذرد.

  فرصتها را غنیمت شمارید زیرا که حضرت علی (ع) می­فرماید: فرصتها همچون بادهای بهاری به هر سو می­روند سعی کنید در جهت مثبت از آنها استفاده کنید.

  شهید جعفر آرتیمانی:

  از خواهران و برادرانم می­خواهم که برایم طلب مغفرت کنید و فراموشم نکنید و دعایم کنید و انشاءا... فرزندانتان را خوب و به نحو احسن تربیت کنید تا ادامه دهنده خط سرخ شهدای بخون خفته انقلاب اسلامی باشند و یاری کننده دین خدا.

  شهید مصطفی بابایی پور:

  پس این واقعاً ساده لوحی و کوته فکری است که با وجودی که می­بینیم دنیائی این چنین بی­رحم در مقابل انقلاب و جنگ ایستاده ما هم خود در مقابل حرکت این ملت زجر کشیده سنگ اندازی کنیم.

  شهید مهدی برچلویی:

  به هر حال جنگ جنگ است و عزت و شرف ما در گرو همین مبارزات است. در جنگ حلوا قسمت نمی­کنند اگر چه گاهی هم حلوا نوش جان می­کنیم.

  شهید محمد بلوردی:

  از همه برادران و خواهرانم طلب حلالی نموده و به آنها وصیت می­کنم که به اسلام با تمام جان و دل بگروند و هر چه امر کرد با جان بخرند و به همان امام امت دعا کنند که البته پیروی از او بهتر از این دعای تنها خواهد بود.

  شهید حمید بهادربیگی:

  ای خواهرم من با رفتن به جبهه حافظ این انقلابم و تو با حفظ حجابت مشت محکمی بر دهان دشمنان بزن.

  شهید مصطفی بهرامی:

  تنها راه نجات فرد و جامعه ما بازگشت به قرآن می­باشد چنانکه خود حضرت محمد (ص) فرموده «آنگاه که انواع بلا و شدت مانند پاره­های شب تاریک در هم آمیخت و شما را فرو پوشید به قرآن بچسبید و به آن پناه برید که قرآن راهنماست و به بهترین راه دلالت و هدایت می­کند.»

  شهید جمشید بیات:

  به نظر بنده هر فرد شیعه باید مطیع امر مولایش باشد و من بنابر اطاعت از امر امام جهت انجام وظیفه به این راه گام نهاده ­ام.

  شهید محمدرضا بیاتی:

  پدران و مادران و برادران و خواهران و کلاً هر کسی که این ندا را می­شنوی لحظه­ ای با خود بیندیش که چرا خلق شده­ ای و به کجا خواهی رفت و عاقبت امر به کجا منتهی می­شود و لذا چگونه باید در این جهان زندگی کنی. برادر جان اگر هنوز هم خود را کنار کشیده­ ای لحظه­ ای بیندیش که این رزمندگان در کجا و برای چه می­جنگند. بدان که اینها در راه رضای خدا در دشتهای گرم و سوزان و کوه های صعب و سرد به شوق دیدار حسین (ع) با سلاح ایمان می­رزمند و از هیچ چیز جز خدا هراسی به دل راه نمی­ دهند.

  شهید عباس پورش همدانی:

  منبع مطلب : csm.basu.ac.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید