این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ورود به سایت ویکی پدیا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ورود به سایت ویکی پدیا را از این سایت دریافت کنید.

  جهت ورود به ویکی‌پدیا اینجا کلیک کنید Wikipedia

  ویکی‌پدیا (به انگلیسی: Wikipedia) یک دانشنامهٔ اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقالات آن را ویرایش کند.

  پایگاه خبری شما نیوز

  اجتماعی

  جهت ورود به ویکی‌پدیا اینجا کلیک کنید Wikipedia

  ویکی‌پدیا (به انگلیسی: Wikipedia) یک دانشنامهٔ اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقالات آن را ویرایش کند.

  کد خبر : 843190 ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۲۳:۲۵:۵۵

  ویکی‌پدیا (به انگلیسی: Wikipedia ) یک دانشنامهٔ اینترنتی چندزبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقالات آن را ویرایش کند. نام ویکی‌پدیا واژه‌ای ترکیبی است که از واژه‌های ویکی (وب‌گاه مشارکتی) و اِنسایکلوپدیا (Encyclopedia) (دانشنامه یا دائرةالمعارف) گرفته شده‌است. هدف ویکی‌پدیا آفرینش و انتشار جهانی یک دانشنامهٔ آزاد به تمامی زبان‌های زندهٔ دنیاست.

  زمان بازگشایی مدارس اعلام شد | هفته پر تعطیلی در انتظار دانش آموزان

  جهت ورود به سايت ويكي پديا اينجا كليك كنيد

  ویکی‌پدیای انگلیسی در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۰۱ (۲۶ دی ۱۳۷۹) به صورت مکملی برای دانشنامهٔ تخصصی نوپدیا نوشته شد. بنیان‌گذاران آن، «جیمی ولز» و «لری سنگر» هستند. هم اکنون بنیاد غیرانتفاعی ویکی‌مدیا پروژهٔ ویکی‌پدیا را پشتیبانی می‌کند. میزبان‌های اینترنتی اصلی این وب‌گاه در شهر تامپای فلوریدا هستند. همچنین میزبان‌های اضافی دیگری هم در شهرهای آمستردام و سئول به این وب‌گاه یاری می‌رسانند.

  آنچه دیگران می خوانند:

  هفته اول مهر تعطیل است؟ | جزئیات تعطیلی هفته اول مهر

  مدارس این استان ها هفته اول مهر تعطیل شد | زمان بازگشایی مدارس معلوم نیست

  ماجرای برهنه شدن چند دختر در خیابان شریعتی تهران + فیلم

  زمان بازگشایی مدارس اعلام شد | هفته پر تعطیلی در انتظار دانش آموزان

  جهت ورود به سايت ويكي پديا اينجا كليك كنيد

  ویکی‌پدیا از پایان آوریل ۲۰۰۷ تاکنون، یکی از ۱۰ وب‌گاه برتر جهان از لحاظ شمار بازدیدکنندگان بوده‌است که بیش از نیمی از بازدیدها به ویکی‌پدیای انگلیسی مربوط می‌شود. در میان تمام زبان‌های ویکی‌پدیا تا دسامبر ۲۰۱۵ (آذر ۱۳۹۴) بیش از ۱۴۱ میلیون صفحه وجود دارد که بیش از سی و هفت میلیون عدد از آن‌ها مقاله است. از زبانهای مشهور به ترتیب زبان انگلیسی بیش از ۵ میلیون، سوئدی ۲٫۱ میلیون، آلمانی ۱٫۸ میلیون، هلندی ۱٫۸ میلیون، فرانسوی ۱٫۷ میلیون، روسی ۱٫۲ میلیون، ایتالیایی ۱٫۲ میلیون، اسپانیایی ۱٫۲ میلیون، لهستانی ۱٫۱ میلیون، ویتنامی ۱٫۱ میلیون و ژاپنی و پرتغالی و چینی هر کدام بیش از ۸۵۰ هزار مقاله دارند. تعداد کاربران ثبت‌نام شده حدود ۵۹ میلیون نفر است که از میان آنها، ۴٫۰۲۲ نفر مدیر هستند. ویکی‌پدیا دربرگیرندهٔ ۲۸۱ زبان با بیش از ۱۰ مقاله و در کل دارای ۲۹۱ گونهٔ زبان ملل دنیا است.

  جهت ورود به سايت ويكي پديا اينجا كليك كنيد

  اعتبار ویکی‌پدیا دائماً مورد اختلاف بوده‌است. برخی آن را به‌خاطر انتشار رایگان، ویژگی قابل ویرایش بودن، سیاست بی‌طرفی و گستردگی عناوین ستوده‌اند[نیازمند منبع]. از سوی دیگر، منتقدین درستی و اعتبار ویکی‌پدیا را به‌خاطر آزادی ویرایش زیر سؤال برده‌اند، همچنین ویکی‌پدیا به خاطر آسیب‌پذیری در برابر خرابکاری، کیفیت غیریکنواخت، سوگیری نظام مند، بی‌ثباتی و نیز به خاطر ترجیح اجماع بر اعتبار در سبک ویرایش مقالات نقد شده‌است. در مقابل سیاست‌های محتوایی و ویکی پروژه‌های ویکی‌پدیا توسط کاربرانی تهیه می‌شود که در پی رفع این نگرانی‌ها هستند.[۲] پژوهشگران در دو مطالعهٔ علمی به این نتیجه دست یافته‌اند که خرابکاری‌ها عموماً زودگذر هستند و ویکی‌پدیا نسبتاً به درستی سایر دانشنامه‌هاست.

  جهت ورود به سايت ويكي پديا اينجا كليك كنيد

  ویکی‌پدیا بر سیاست «دیدگاه بی طرفانه» تأکید می‌کند. طبق این سیاست دیدگاه‌هایی که توسط شخصیت‌های برجسته ارائه شده‌اند بدون هیچ تلاشی برای تأیید آنها به‌طور خلاصه بیان می‌شوند. از آن رو که هر داوطلب می‌تواند مقاله‌ها را به سبک ویکی اضافه یا ویرایش کند، تخریب و عدم اطمینان به صحت همهٔ مطالب از مشکلات همیشگی این دانشنامه بوده‌است. با این حال در موارد متعددی مقاله‌های ویکی‌پدیا را در رسانه‌های گروهی و مراکز علمی نقل کرده‌اند. مقاله‌های این دانشنامه تحت مجوز حق تألیف آزاد گنو قابل دسترسی هستند. نسخه زبان آلمانی و انگلیسی ویکی‌پدیا به‌وسیله دیسک‌های فشرده منتشر شده و نسخه‌های دیگر آن روی وب‌گاه‌های دیگر به صورت Fork یا آینه قرار داده شده‌اند. با رشد روزافزون این دانشنامه گردانندگان آن در بنیاد ویکی‌مدیا چندین پروژهٔ مشابه دیگر همچون ویکی‌واژه، ویکی‌کتاب، ویکی‌گفتاورد و ویکی‌خبر را پدیدآوردند.

  جهت ورود به سايت ويكي پديا اينجا كليك كنيد

  منبع مطلب : www.shomanews.com

  راهنما:ورود به سامانه

  راهنما:ورود به سامانه

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای این که از امکانات بیشتری در ویکی‌پدیا بهره‌مند باشید، باید با نام کاربری و گذرواژهٔ خود به سامانهٔ ویکی‌پدیا وارد شوید. (اگر نمی‌دانید فایدهٔ برخورداری از حساب کاربری در ویکی‌پدیا چیست، به صفحهٔ ویکی‌پدیا:چرا حساب درست کنیم؟ مراجعه کنید) توجه داشته باشید که بدون ورود به سامانهٔ ویکی‌پدیا می‌توانید صفحات آن را بخوانید و حتی ویرایش کنید، با این وجود ورود به سامانهٔ ویکی‌پدیا امکانات بیشتری در اختیار شما می‌گذارد، و در مجموع توصیهٔ ویکی‌پدیا این است که برای خود حساب کاربری بسازید.

  ورود به سامانه

  وقتی برای خودتان حساب کاربری در ویکی‌پدیای فارسی ایجاد می‌کنید، اطلاعاتی نظیر آدرس پست الکترونیکی، نام کاربری و کلمهٔ عبور از شما خواسته می‌شود. اگر نام کاربری شما قبلاً توسط شخص دیگری استفاده نشده باشد، حساب کاربری شما در ویکی‌پدیا ایجاد خواهد شد و شما به سامانه وارد می‌شوید. از دفعات بعدی که به ویکی‌پدیا سر می‌زنید، با استفاده از لینک «ورود به سامانه» که در بالای تمام صفحات ویکی‌پدیا وجود دارد، می‌توانید به صفحهٔ ورود به سامانه بروید، و با وارد کردن نام کاربری و کلمهٔ عبور خود، به سامانه وارد شوید.

  مادامی که شما هنوز از سامانهٔ ویکی‌پدیا خارج نشده باشید، تمام ویرایش‌های شما به نام شما ثبت می‌شوند. هر زمان مایل باشید می‌توانید از سامانهٔ ویکی‌پدیا خارج شوید. (از وقتی که وارد سامانه شدید، لینک «خروج از سامانه» در بالای تمام صفحات دیده می‌شود) در این صورت تمام ویرایش‌های بعدی شما به جای آن که با نام کاربری شما ثبت شوند، با آدرس IP شما ثبت خواهند شد.

  بهتر است نام کاربری خود را به زبان فارسی انتخاب کنید؛ ولی در این صورت لطفاً توجه داشته باشید که پیش از آن صفحه‌کلید خود را اصلاح کنید تا نویسه‌های «ک» و «ی» را به فارسی وارد کنید، و نه این که نویسه‌های عربی «ك» و «ي» را وارد کنید. برای اصلاح صفحه‌کلید خود صفحهٔ ویکی‌پدیا:فارسی‌نویسی را بخوانید. از نویسهٔ فاصلهٔ مجازی یا ZWNJ نیز در نام کاربری خود استفاده نکنید!

  برخی از مزایای ورود به سامانه

  همان‌طور که قبلاً گفته شد، برای دیدن صفحات ویکی‌پدیا و ویرایش محتوای آن‌ها نیازی به ورود به سامانهٔ ویکی‌پدیا وجود ندارد. اما ورود به سامانهٔ ویکی‌پدیا این امکان را ایجاد می‌کند که:

  هر بار از هر نقطهٔ دنیا که شما مطالب ویکی‌پدیا را ویرایش کنید، این تغییرات به نام شما ثبت می‌شوند، و بقیهٔ کاربران می‌توانند با دیدن نام کاربری شما، متوجه شوند که شما این تغییرات را اعمال کرده‌اید.

  شما صفحهٔ کاربری خود را خواهید داشت، که در آن می‌توانید مختصری راجع به خودتان بنویسید یا لینک صفحات از ویکی‌پدیا را که مرتباً به آن‌ها سر می‌زنید قرار دهید، و غیره. به علاوه شما صفحهٔ بحث خودتان را دارید، که از طریق آن سایر کاربران می‌توانند برای شما پیام بفرستند تا دربارهٔ مسائل مختلف به تبادل نظر بپردازید.

  شما قادر خواهید بود ویرایش‌های جزئی خود را مشخص کنید تا سایر کاربران متوجه جزئی بودن آن‌ها بشوند.

  شما قادر خواهید بود صفحات مورد علاقه‌تان را به فهرست تعقیبات خود اضافه کنید و از آن پس، به آسانی تغییراتی را که در آن صفحات اعمال می‌شود پیگیری نمایید.

  شما قادر خواهید بود که صفحات را منتقل کنید، و به این شکل، نام آن‌ها را تغییر بدهید، بدون آن که تاریخچهٔ تغییرات آن‌ها از بین برود.

  شما قادر خواهید بود با تنظیم ترجیحات خود، به ویکی‌پدیا دستور بدهید که صفحات مختلف را چگونه نمایش دهید.

  رفع اشکال

  اگر شما نام کاربری و کلمهٔ عبور خود را به درستی وارد کنید، به ویکی‌پدیا وارد می‌شوید و صفحه‌ای به اطلاع شما می‌رساند که شما با موفقیت وارد ویکی‌پدیا شده‌اید. چنان‌چه با اولین کلیک و رفتن به صفحه‌ای دیگر از ویکی‌پدیا متوجه شدید که سامانهٔ دوباره شما را خارج از ویکی‌پدیا تلقی می‌کند (و پیوند ورود به سامانه را در بالای صفحات نشان می‌دهد) احتمالاً اشکال از عدم پذیرش کوکی‌ها توسط مرورگر شما است. هم‌چنین دقت کنید که تاریخ و ساعت کامپیوتر شما درست تنظیم شده باشد، چرا که در غیر این صورت کوکی‌ها زودتر از موعد منقضی می‌شوند.

  این یک مقالهٔ خرد مرتبط با بنیاد ویکی‌مدیا است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.

  اگر نام کاربری یا کلمهٔ عبور خود را فراموش کردید

  اگر آدرس پست الکترونیکی که در زمان ثبت نام در ویکی‌پدیا وارد کردید آدرس درستی باشد، می‌توانید از ویکی‌پدیا به راحتی بخواهید نام کاربری شما را با یک کلمهٔ عبور جدید به آن آدرس بفرستد. اگر آدرس پست الکترونیکی شما نادرست بوده یا منقضی شده، از ویکی‌پدیا:مدیران کمک بخواهید (احتمال دارد که آن‌ها بتوانند نام کاربری و کلمهٔ عبور شما را به شما بازگردانند اما این امر منوط به آن است که شما بتوانید ثابت کنید که آن نام کاربری واقعاً متعلق به شما است)

  توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرید

  بابت هر تغییری که از طریق حساب کاربری شما در ویکی‌پدیا اعمال شود، مسئول هستید. پس دقت داشته باشید که:

  کلمهٔ عبور خود را به کس دیگری نگویید.

  اگر از کافی نت یا یک کامپیوتر عمومی به ویکی‌پدیا وارد می‌شوید، در پایان کار حتماً از سامانهٔ ویکی‌پدیا خارج شوید.

  کلمهٔ عبور خود را مرتباً تغییر دهید، و از عباراتی استفاده کنید که برای شما به سادگی قابل به خاطر آوردن باشد، اما برای دیگران به سادگی قابل حدس زدن نباشد.

  رده‌ها: راهنمای واسط ویکی‌پدیاویژگی‌های ویکی‌پدیا

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید