این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ورودبه سامانه سیدا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ورودبه سامانه سیدا را از این سایت دریافت کنید.

  ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir

  این مطلب در خصوص سامانه سیدا نوشته شده و نحوه ورود به سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir را آموزش داده است.

  ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir

  اگر در مورد سامانه سیدا سوالی دارید

  اگر در مورد سامانه سیدا سوالی دارید

  عناوین اصلی این مقاله:

  مقدمه

  معرفی سامانه سیدا sida.medu.ir

  نحوه ورود به سامانه سیدا آموزش و پرورش

  امکانات سامانه دانش آموزی سیدا

  ثبت نمرات در سامانه سیدا

  نکات مربوط به ورود به سامانه سیدا

  نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

  با شیوع بیماری کرونا و غیر حضوری شدن مدارس، آموزش و پرورش کشور ایران تصمیم گرفت که بعضی از بسترها را برای آموزش غیر حضوری فراهم کند. به هر حال وجود سایتی برای ثبت نمرات و ایجاد کارنامه برای دانش آموزان بسیار نیاز بود؛ چرا که معلمان پس از گرفتن امتحان، نمی توانستند برای تحویل نمره دانش آموزان به مدارس بروند و مدارس هم نمی توانستند که این نمرات را جمع آوری کنند و به دانش آموزان تحویل دهند. بنابراین، آموزش و پرورش تصمیم گرفت که سامانه ای به نام سامانه سیدا راه اندازی کند که کار برای معلمان و دانش آموزان راحت شود. از دیگر سامانه هایی که توسط آموزش و پرورش در این دوران راه اندازی شد می توان به سامانه پادا که به منظور دریافت الکترونیکی پرونده دانش آموزان راه اندازی شده اشاره کرد.

  به دلیل اینکه ممکن است بعضی از معلمان اطلاعات زیادی از نحوه ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات sida.medu.ir نداشته باشند، در این مقاله قصد داریم توضیحات مفصلی درباره این سامانه بدهیم. امیدواریم با خواندن این مقاله دیگر مشکلی در جهت ثبت نمرات برای شما معلمان عزیز وجود نداشته باشد.

  لینک ورود به سامانه سیدا

  معرفی سامانه سیدا sida.medu.ir

  سیدا یک سایت جدید و نوین است که در دوران شیوع بیماری کرونا و در زمان غیر حضوری شدن مدارس راه اندازی شد. هدف آموزش و پرورش از راه اندازی این سامانه، سازماندهی کردن روند ثبت نمرات دانش آموزان در همه مقاطع تحصیلی می باشد.

  اگرچه سامانه سیدا به سامانه نمرات دانش آموزی معروف شده است، اما باید بدانید که این سامانه امکانات بیشتری را به دانش آموزان و معلمان ارائه می دهد و وارد کردن نمرات دانش آموزان و مشاهده کارنامه تنها یکی از امکانات این سامانه می باشد پس هدف کلی راه اندازی سامانه سیدا این است که یک بستر برای انجام امور مربوط به مدارس به صورت غیر حضوری، ایجاد شود. اگرچه این سامانه تازه به وجود آمده است، اما به نظر می رود که در آینده کم کم به امکانات این سایت افزوده شود تا سایت سیدا sida.medu.ir همانند برنامه شاد ( دانلود اپلیکیشن شاد مدارس ) به یک سایت جامع و کامل برای انجام تمام امور آموزش و پرورش تبدیل شود.

  همچنین اگر دانش آموز دارید و قصد ثبت نام در آزمون مدارس استعداد درخشان را دارید حتما سایت تیزهوشان و کارت ورود به جلسه تیزهوشان ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را نیز بخوانید.

  بیشتر بخوانید: نتایج ارشد ۱۴۰۱

  به کانال تلگرام ما بپیوندید

  به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

  نحوه ورود به سامانه سیدا آموزش و پرورش

  نحوه ورود به سامانه سیدا آموزش و پرورش بسیار ساده انجام می شود. کافیست شما مراحل زیر را انجام دهید:

  ۱ابتدا مرورگر کروم و یا فایرفاکس لپ تاپ یا کامپیوتر خود را باز کنید. امکان وارد شدن با گوشی های هوشمند نیز وجود دارد، اما ما اصلا این راه را برای وارد کردن نمرات دانش آموزان توصیه نمی کنیم.

  ۲در فیلد جستجوی گوگل عبارت « سامانه سیدا » را تایپ کنید و آن را جستجو نمایید.

  ۳اولین سایت مربوط به سایت سیدا آموزش و پرورش می باشد. روی آن کلیک کنید تا وارد سایت شوید.

  ۴در مرحله بعد شما باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. نام کاربری معلمان عزیزی که برای بار اول وارد این سامانه می شود، کد ملی و رمز عبور آن ها، کد پرسنلی ایشان می باشد. بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، کد امنیتی داخل تصویر را وارد نمایید و در نهایت روی گزینه ورود کلیک کنید.

  ۵اگر اولین بار است که وارد سایت سیدا می شوید، حتما تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت از شما درخواست می شود که رمز عبور خود را تغییر دهید. در فیلد اول که به عنوان کلمه عبور فعلی است، باید کد پرسنلی خود را وارد کنید.

  در فیلد دوم و سوم نیز رمز عبور جدیدی که قصد دارید آن را انتخاب کنید را وارد نمایید. این رمز عبور باید حاوی اعداد و حروف انگلیسی باشد. در نهایت روی گزینه ثبت و ورود کاربران کلیک کنید.

  ۶پس از وارد کردن رمز جدید، شما وارد سایت سیدا خواهید شد. لازم به ذکر است که از این به بعد شما باید رمز عبور جدید خود را برای ورود به سامانه سیدا وارد کنید و دیگر نیازی به وارد کردن کد پرسنلی نیست. در این قسمت تمام امکانات مخصوص به خود شما نمایش داده می شود.

  بیشتر بخوانید: سامانه ناد فنی حرفه ای

  ” برای ورود به سامانه سیدا سعی کنید از گوشی همراه استفاده نکنید. “

  امکانات سامانه دانش آموزی سیدا

  اصلی ترین امکانات مربوط به سامانه سیدا این است که معلمان می توانند در این سامانه نمرات دانش آموزان وارد کنند. در واقع، فعلا تنها این امکان در سامانه سیدا وجود دارد و البته که این اتفاق موجب شده که تمام امور مربوط به وارد کردن نمرات و مشاهده آن ها به صورت کاملا یکپارچه انجام شود. به همین دلیل نمی توان از اهمیت سایت سیدا چشم پوشی کرد!

  قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا آشنا شویم، می خواهیم بدانیم که سامانه سیدا با سامانه همگام چه تفاوتی دارد؟ همانطور که می دانید سامانه همگام یکی از سامانه هایی است که زیر نظر آموزش و پرورش کار می کند و اتفاقا در این سایت نیز امکان ثبت نمره برای دانش آموز وجود دارد؛ اما تفاوت سایت سیدا و همگام چیست؟ سایت همگام امکانات زیادی را به دانش آموزان و معلمان ارائه می دهد که یکی از آن ها ثبت نمرات است. درمقالات گذشته در خصوص امکانات سامانه همگام، رمز همگام و نحوه دریافت کارنامه از سایت همگام صحبت کردیم. با توجه به اینکه سایت همگام زیاد کاربری مناسبی ندارد و معلمان نتوانستند که با این سایت ارتباط برقرار کنند. به هر حال سامانه سیدا جای سایت همگام را گرفته است و این روزها برای ثبت نمرات دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد.

  منبع مطلب : www.hamrahmoshaver.com

  سیدا

  در این مقاله سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir معرفی و جزئیات آن مانند ورود به سایت دانش آموزی سیدا و دریافت کارنامه به طور کامل مورد بررسی و توضیح قرار گرفته است .

  سامانه سیدا sida.medu.ir

  سایت سیدا به نشانی sida.medu.ir سامانه ای است که از سوی آموزش و پرورش برای ورود معلمان و مدیران مدرسه طراحی شده تا از این طریق نمرات دانش آموزان و سوابق تحصیلی آنان در این سامانه ثبت شود. از طریق سایت سیدا می توان کارنامه های تحصیلی، ثبت نمرات و همچنین ثبت نام دانش آموزان را نیز انجام داد.

  برای مشاوره نحوه ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir

  برای مشاوره نحوه ورود به سامانه سیدا sida.medu.ir

  با گسترش امکانات و خدمات رسانی های آنلاین، وزارت آموزش و پرورش کشور انواع سامانه های دانش آموزی جهت یکپارچه سازی اطلاعات دانش آموزان را طراحی کرد. یکی از این سامانه ها، سایت سیدا به نشانی sida.medu.ir است که اطلاعات فردی و تحصیلی دانش آموزان در آن وجود دارد.

  برای ورود مستقیم به سایت سیدا کلیک کنید

  دسترسی به سایت سیدا به نشانی sida.medu.ir ویژه معلمان و کادر اجرایی مدرسه می باشد.

  سامانه سیدا در جهت دریافت اطلاعات فردی و تحصیلی دانش آموزان از سایت سناد، صدور کارنامه های تحصیلی و همچنین ثبت نام دانش آموزان در برخی مواقع خاص طراحی شده است. این سایت در دسترس معلم ها، مدیران و کادر اجرایی بوده و دانش آموزان امکان ورود به آن را ندارند. برای آشنایی بیشتر با سایت سیدا در ادامه مقاله قصد داریم اطلاعات لازم در خصوص سامانه سیدا را ارائه و امکانات sida.medu.ir را شرح دهیم.

  بیشتر بخوانید: payesh.tehranedu.ir

  معرفی سامانه سیدا sida.medu.ir

  سامانه سیدا به نام سامانه یکپارچه سازی دانش آموزان شناخته شده است. منظور از این اسم، آن است که در سایت سیدا تمامی مشخصات دانش آموزان از جمله نام و نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، معدل و ... درج شده و در صورتی که آموزش و پرورش و یا معلمان و مدیران احتیاج به اطلاعات هویتی یکی از دانش آموزان داشته باشند می توانند از طریق سیدا اقدام نمایند.

  دانش آموزان با عضویت در سامانه سیدا به عنوان یک محصل شناخته خواهند شد و سپس می توانند امور مختلف تحصیلی خود از جمله ثبت نام کتاب درسی مدارس را انجام دهند. در صورت عدم عضویت در سایت سیدا، اغلب امکانات تحصیلی برای دانش آموزان غیر قابل استفاده خواهد بود.

  زمانی که دانش آموزی در سایت سیدا به عضویت در می آید می تواند در انواع آزمون های آغازین، پیشرفت تحصیلی، مشاوره ای و ... شرکت کرده و از امکانات رایگان تحصیلی نیز استفاده نماید. دانلود کارنامه و ارزشیابی ماهانه نیز از جمله فعالیت هایی است که سامانه سیدا در صدد انجام آن است.

  همانطور که پیشتر نیز توضیح داده شد، دسترسی به سامانه سیدا تنها برای معلمان، مدیران، معاونان و به طور کلی کارکنان اجرایی مدارس امکان پذیر است و دانش آموزان اجازه ورود به پرتال سیدا را ندارند. به منظور دسترسی دانش اموزان به بخش های مختلف تحصیلی و ثبت نام در مدارس، سامانه ای به نام سایت پادا طراحی شده که ویژه دانش آموزان بوده و انواع خدمات آموزشی را ارائه می دهد. برای آشنایی با این سایت به مطالعه مقاله زیر بپردازید.

  بیشتر بخوانید: سامانه دانش آموزی نورینو

  ثبت نام در سامانه سیدا sida.medu.ir

  دسترسی به سامانه سیدا تنها برای کادر اجرای مدارس امکان پذیر است، بنابراین در صورت نیاز به ثبت نام دانش آموزان در سایت sida.medu.ir می بایست مدیر، معلم یا یکی از معاونین مدرسه وارد سایت سیدا شده و اطلاعات دانش آموزان را وارد سامانه کند.

  ثبت نام در سیدا از آن جهت که مشخصات دانش آموزان را برای ثبت نام مدارس مشخص می کند ضروری است، بنابراین به معلمان و کادر اجرایی مدارس توصیه می شود این اطلاعات را بدون کوچک ترین خطا وارد سامانه نمایند.

  1

  ابتدا آدرس sida.medu.ir در مرورگر درج کرده و وارد صفحه ابتدایی سامانه سیدا شوید.

  2

  اطلاعات ورودی خواسته شده که شامل نام کاربری و رمز عبور می باشد را در محل های مورد نظر وارد کنید.

  3

  پس از ورود به بخش امکانات سامانه، وارد بخش تعریف کاربری شده و اطلاعات کارمندان، معلمان و دانش آموزان مورد نظر خود را در بخش های مختلف این مرحله وارد نمایید.

  4

  پس از اطمینان از درستی اطلاعات وارد شده در مراحل مختلف داده های ورودی را ذخیر کرده و برای هر کاربر یک رمز عبور تعریف نمایید.

  در صورتی که این رمزها را در اختیار معلمان و دانش آموزان خود قرار دهید، آن ها نیز می توانند وارد سامانه سیدا شوند، در غیر این صورت ورود به سیدا تنها برای شخص مدیر امکان پذیر است.

  سامانه دیگری که در جهت ارائه انواع خدمات آنلاین به معلمان و دانش آموزان طراحی شده است، سامانه سمیم مدارس است که در آن کلاس های آموزشی، کلیپ دروس و ... به صورت آنلاین ارائه می شود. برای آشنایی با این سامانه می توانید به مطالعه مقاله زیر بپردازید.

  بیشتر بخوانید: سامانه سمیم

  نحوه ثبت نمرات در سامانه سیدا sida.medu.ir

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید