این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ورم انگشتان دست

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ورم انگشتان دست را از این سایت دریافت کنید.

  علت ورم انگشت دست چيست؟

  ورم انگشت دست می تواند علل زیادی داشته باشد. گاهی تورم جزئی بوده و خود به خود برطرف می شود. اغلب این حالت نتیجه ...

  جستجو برای تغییر پوسته منو

  بیماری های استخوان ها و مفاصل

  علت ورم انگشت دست چيست؟

  علت ورم انگشت دست چیست؟

  ورم انگشت دست می تواند علل زیادی داشته باشد. در برخی از موارد تورم جزئی بوده و پس از مدتی خود به خود برطرف می شود. اما گاهی ممکن است تورم انگشت در اثر وارد شدن آسیب های جدی ایجاد شود. تورم انگشت غالباً نتیجه آسیب یا عفونتی جزئی است. همچنین ممکن است نشانه آرتروز، نقرس یا رشد خوش خیم یک تومور باشد. مهمترین عوامل احتمالی تورم انگشتان دست عبارتند از:

  ورم انگشت دست و آسیب یا ضربه

  شکستگی، دررفتگی یا پیچ خوردن انگشت می تواند منجر به تورم شود. اگر انگشت فردی پیچ خورده باشد، در کنار تورم، درد و سفتی را نیز تجربه خواهد کرد. اگر انگشت یک فرد به طور کامل در رفته باشد، ممکن است ظاهر انگشت کج شود. در رفتن مفصل انگشت با علائم زیر همراه است:

  درد ورم بی حسی قرمزی و التهاب احساس گرما در مفصل

  کبودی و تغییر رنگ پوست

  مشکل در حرکت دادن انگشت

  در بسیاری از موارد تشخیص اینکه انگشت رگ به رگ شده، شکسته یا دررفته است می تواند برای شما مشکل باشد. با این حال، در صورت مشاهده علائم زیر باید در اسرع وقت به یک پزشک متخصص مراجعه کنید:

  انگشت در یک زاویه عجیب قرار گرفته است.

  رنگ انگشت آبی و کبود شده یا بی حس به نظر می رسد.

  بر روی انگشت بریدگی وجود داشته و استخوان از زیر پوست قابل مشاهده است.

  بر روی پوست بریدگی وجود داشته و استخوان از جای اصلی خود خارج شده است.

  درمان آسیب و ضربه انگشت دست

  شکستگی یا دررفتگی انگشت به مراقبت های فوری پزشکی نیاز دارد. شما نباید سعی کنید انگشت دررفته خود را به مفصل برگردانید، زیرا این کار باعث وارد آمدن آسیب های جدی تر به مفصل و تاندون ها می شود. پزشک استخوان را دوباره در مفصل قرار داده و از آتل یا گچ برای نگه داشتن انگشت شما در یک وضعیت ثابت و بدون حرکت استفاده می کند.

  برای شکستگی های پیچیده، بهترین گزینه جراحی است. جراح یک پلاک یا میله های کوچک را در انگشت شما قرار می دهد تا به کمک آنها بتواند استخوان های شکسته را در جای خود نگه دارد. برای پیچ خوردگی های خفیف، استراحت، استفاده از کمپرس یخ، فشرده سازی و ارتفاع (RICE) می تواند به کاهش تورم و التهاب کمک کند. همچنین برای پیشگیری از خم شدن و آسیب دیدگی بیشتر می توانید انگشت آسیب دیده را به انگشت سالم کناری ببندید. اگر میزان ورم انگشت خیلی زیاد باشد، باید قبل از بستن انگشت ها بهم صبر کنید تا تورم فروکش کند.

  انگشت پتک، که به آن انگشت بیس بال نیز گفته می شود، به دلیل آسیب دیدن تاندون نوک انگشت دست رخ می دهد. این وضعیت بیشتر در ورزشکاران دیده می شود. انگشت دست ممکن است در اثر برخورد شدید با توپ در هنگام ورزش هایی مانند بیسبال یا والیبال خم شده و آسیب ببیند. تاندون های موجود در بندهای انگشت به راست شدن انگشت کمک می کنند. آسیب بند آخر انگشت می تواند باعث پارگی تاندون شود. پارگی تاندون انگشت با مشکلات مختلفی مانند تورم، درد و کبودی همراه است. پزشک با استفاده از اشعه ایکس میزان و شدت آسیب انگشت را بررسی کرده و با استفاده از آتل انگشت را در وضعیت ثابت و بی حرکت قرار می دهد تا به تدریج بهبود یابد.

  ورم انگشت دست و عفونت

  همین الان رایگان سوالتو از بهترین پزشکان و متخصصان بپرس.کلیک کنید!!!

  عفونت های بسیار زیادی وجود دارند که می توانند باعث ورم، درد و التهاب انگشتان دست شوند. عفونت گوشه ناخن معمولا با تورم و حساسیت همراه است. به این حالت پارونیشیا می گویند. پارونیشیا ناشی از رشد باکتری، قارچ و یا ویروس ها است. ابتلا به این بیماری باعث التهاب و دردناک شدن بافت اطراف ناخن شده و حتی گاهی با تجمع چرک در ناحیه همراه است.

  موارد زیر می تواند باعث ابتلا به پارونیشیا شود:

  جویدن ناخن

  درماتیت تماسی یا اگزما

  هل دادن کوتیکول ها به عقب

  همین حالا با متخصصین ما مشاوره بگیر!!!

  نیش حشرات یکی از عواملی است که می تواند باعث تورم، درد و التهاب در هر یک از انگشتان دست شود. گاهی ممکن است در اثر تماس محل گزش با یک شئی آلوده باکتری به داخل بدن راه پیدا کند. در این صورت محل گزش دچار عفونت می شود. علائم عفونت شامل حساسیت، قرمزی، تخلیه ترشحات چرکی از ناحیه آسیب دیده و اریتم است. اریتم به قرمزی سطح پوست گفته می شود. این قرمزی بر روی پوست های تیره، معمولا بنفش یا کبود به نظر می رسد.

  درمان عفونت انگشت دست

  عفونت های باکتریایی معمولا برای درمان به آنتی بیوتیک نیاز دارند. گاهی ممکن است پزشک برای تخلیه ترشحات چرکی از ناحیه آلوده یک برش کوچک بر روی پوست ایجاد کند. قرار دادن انگشت آسیب دیده در آب نمک ولرم همراه با داروهای تسکین دهنده درد، مانند ایبوپروفن و استامینوفن نیز به کاهش درد و تخلیه ترشحات چرکی کمک کند.

  در صورت گزش حشرات و ایجاد تورم سریع در محل گزش، بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. زیرا این علامت می تواند نشانه ابتلا شما به آلرژی باشد. بررسی ها نشان می دهد که بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ در حدود ۱۰۰۰ نفر به دلیل واکنش های آلرژیک به نیش حشرات جان خود را از دست داده اند.

  رشد تومورهای خوش خیم

  برخی تومورهای خوش خیم یا غیر سرطانی دست وجود دارند که می توانند در انگشتان دست ظاهر شده و باعث تورم شوند. از جمله:

  آنکندروما و ورم کردن انگشت دست

  آنکندروما یک نوع تومور خوش خیم و از جنس غضروف است. این تومور معمولا در استخوان های کف دست و پا تشکیل می شود. آنکندروما یکی از شایع ترین تومورهای دست بوده و بیشتر در افراد بین ۱۰-۲۰ سال دیده می شود. ابتلا به این بیماری باعث بزرگ شدن یا تغییر شکل استخوان ها می شود. آنکندروما معمولا با استفاده از یک رادیوگرافی ساده تشخیص داده می شود. علائم آنکندروما عبارتند از:

  منبع مطلب : pezeshket.com

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید