این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  همسر روحانی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  همسر روحانی را از این سایت دریافت کنید.

  صاحبه روحانی

  صاحبه روحانی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  صاحبه روحانی

  زادهٔ ۱۳۳۳ سرخه، ایران دین اسلام مذهب تشیع همسر(ها) حسن روحانی

  فرزندان دو پسر و سه دختر

  امضاء

  صاحبه روحانی (با نام پیشین صاحبه عربی؛ متولد ۱۳۳۳ در سرخه، استان سمنان) دختر خاله و همسر حسن روحانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران است.

  زندگی[ویرایش]

  وی در سال ۱۳۴۷ و در سن ۱۴ سالگی به عقد پسرخالهٔ بیست‌ساله‌اش، حسن روحانی (در آن زمان حسن فریدون) درآمد.[۱]

  صاحبه روحانی دارای دو پسر و سه دختر است که یکی از پسران وی (محمد روحانی) درگذشته است. یکی از دخترانش در اتریش زندگی می‌کند.[۲] وی خانه‌دار است و به فعالیت سیاسی یا اجتماعی چندانی مشغول نیست.[۳][۴]

  منابع[ویرایش]

  ↑ «همه همسران رؤسای جمهور ایران + تصاویر». ایسنا. ۲۷ مهر ۱۳۹۳.

  ↑ «تمام اطلاعات خانوادگی کاندیداهای ریاست جمهوری یازدهم». ایسنا. ۲۰ خرداد ۱۳۹۲.

  ↑ «همسر روحانی همسفر رئیس‌جمهور به خوزستان». پارسینه. ۲۴ دی ۱۳۹۲.

  ↑ «بزرگداشت حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر صادقی در تهران». ایسنا. ۲۰ فروردین ۱۳۹۳.

  عنوان افتخاری پیشین: اعظم‌السادات فراحی

  همسر رئیس‌جمهور ایران

  ۱۳۹۲-۱۴۰۰ پسین: جمیله علم‌الهدی گسترش نبو

  همسران رئیس‌جمهورهای ایران

  گسترش نبو حسن روحانی

  رده‌ها: افراد زندهاهالی سرخهاهالی سمنانخانواده حسن روحانیزادگان ۱۳۳۳زادگان ۱۹۵۴ (میلادی)زنان رئیسان جمهور ایران

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  زندگینامه و بیوگرافی صاحبه عربی همسر حسن روحانی

  صاحبه عربی,زندگینامه و بیوگرافی صاحبه عربی همسر حسن روحانی,زندگینامه صاحبه روحانی,بیوگرافی صاحبه عربی همسر حسن روحانی,صاحبه عربی بانوی اول ایران

  زندگینامه و بیوگرافی صاحبه عربی همسر حسن روحانی

  مجموعه : بیوگرافی بازیگران و مشاهیر

  زندگینامه و بیوگرافی صاحبه عربی همسر حسن روحانی

  صاحبه عربی همسر دکتر روجانی رئیس جمهور منتخب ایران می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر زندگینامه و بیوگرافی صاحبه عربی همسر حسن روحانی را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

  صاحبه عربی Sahebeh Arabi  در یک خانواده مذهبی و سنتی متولد شده‌است. پدرش عبدالعظیم عربی راننده مینی‌بوس در مسیر بین سرخه و سمنان بوده‌است. در سال ۱۳۴۷، با مهریه «دو دانگ منزل مسکونی پدر و مادر داماد، مقداری زمین، آب و چند مثقال طلا» به عقد پسرخالهٔ بیست‌ساله‌اش، حسن روحانی درآمد.تصویری از صاحبه عربی Sahebeh Arabi

  ایشان در سمنان به دنیا آمدند خانواده صاحبه عربی یک خانواده سنتی و مذهبی بود وی سیاستمدار نمی باشد و بیشتر دوست دارد خانم خانه دار باشد تا یک سیاستمدار . ایشان بانوی اول ایران می باشند.

  بیوگرافی صاحبه عربی همسر حسن روحانی

  صاحبه عربی دارای ۳ پسر و ۲ دختر است که یکی از پسران وی (محمد روحانی) در سال ۱۳۷۶ درگذشته است. یکی از دخترانش در اتریش زندگی می‌کند. عربی خانه‌دار است و به فعالیت سیاسی و یا اجتماعی چندانی مشغول نیست.

  زندگینامه صاحبه روحانی

  به گزارش سماتک مادرش، ساره‌خاتون پیوندی، در ۳ فروردین ۱۳۹۵ درگذشت. او از حدود یک ماه قبل از آن، به علت مشکلات ریوی در بیمارستان کوثر سمنان بستری بود و روحانی در جریان سفر غیررسمی به سمنان در نخستین برنامه‌اش روانهٔ این بیمارستان شد تا از مادر همسر خود عیادت کند. اکبر هاشمی رفسنجانی، محمدرضا عارف، اسحاق جهانگیری و نیره‌سادات پیروزبخت فوت او را به حسن روحانی تسلیت گفتند.

  صاحبه عربی در تیرماه ۱۳۹۳ عهده‌دار ساخت ۱۰ مهدکودک در روستاهای دورافتاده کشور شده‌است.

  صاحبه همسر حسن روحانی

  «همیشه پای یک زن در میان است». در پیکار میان کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز، پای همسران نامزدها به میان آمده است. آنجاکه رقابت بین ۶کاندیدا، به همسرانشان تسری یافته و این هماورد ناخواسته هم آشی است دستپخت حامیان ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف!

  ماجرا از آنجایی آغاز شد که رئیس دولت یازدهم بر مبنای کارنامه عملکرد و نوع رویکرد دو رقیب اصولگرایش نسبت به زنان جامعه، در یکی از میتینگ‌ها‌ی انتخاباتی خود اظهار داشت: «اگر شما جوانان در خانه بنشینید بدانید در پیاده‌روهای ما هم دیوار خواهد بود.

  شما آنها را نمی‌شناسید من آنها را می‌شناسم. آنها روزی در جلسه‌ای تصمیم گرفتند که در تهران و در پیاده‌رو دیوار بکشند. آنها می‌خواستند پیاده‌روی زنانه و مردانه ایجاد کنند. همانطور که در محل کارشان بخشنامه تفکیک جنسیتی را صادر کردند.(!)»

  رقبای روحانی این انتقادات او را برنتابیدند و علاوه بر آنکه خود به انکار آن دست زدند، حامیانشان نیز لب به سخن گشودند و از قرار معلوم به خاطر آنکه نقیضی برای اظهارات حسن روحانی نداشتند، توپخانه تخریب‌شان را به سوی همسر او نشانه رفتند و مدعی شدند که روحانی که دم از آزادی زنان و اتمام دوران خانه‌نشینی آنها می‌زند، همسرش خانه‌دار است در حالی که همسران محمدباقر قالیباف و ابراهیم رئیسی هر یک در دانشگاه مشغول به تدریس هستند.

  فعالان حقوق زنان به همراه داشته است. آنها بر این باورند که قیاس یک زن خانه‌دار با یک زن شاغل در اجتماع، توهین به جامعه ۶۱ درصدی بانوان خانه‌دار است. صاحبه عربی همسر حسن روحانی

  چگونه همسر روحانی را تخریب کردند؟

  علیرضا پناهیان، چهره نزدیک به مصباح‌یزدی و از اعضاء ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی، نخستین کسی بود که برای کتمان اظهارات روحانی، به قیاس میان همسران رئیس جمهوری دست زد.

  او در خطابه‌ای اظهار داشت: «آیا اینکه رئیس جمهور به رقبای خود بگوید اینها می‌خواهند در پیاده‌رو دیوار بکشند بی تقوایی نیست؟ آقای روحانی، چه کسی می‌خواست دیوار بکشد؟ اینکه می‌گوید اگر این‌ها رئیس جمهور شوند، در را روی زن‌ها و دخترها قفل می‌کنند به چه معنی است؟

  همسر حجت الاسلام رئیسی که استاد دانشگاه هستند، آیا همسر شما این تعداد کتاب که ایشان نوشته را تاکنون خوانده است؟»

  حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز روز گذشته در نشریه‌اش همچون همیشه قلمش را در جهت تخریب حسن روحانی بر روی کاغذ به حرکت در آورد و چنین نوشت: «ادعا می‌کنند رقیب ما می‌خواهد مثل دولت قبل زنان را در خانه زندانی کند و وسط خیابانها و پیاده‌روها دیوار بکشد و دختران و پسران را از هم جدا کند!؟ هرچند بیان چنین سخنانی از کم مایه بودن گوینده آن حکایت دارد و توهین به فهم و شعور مردم است.. .. کسی چنین ادعایی را می‌کند که همسران رقیبانش استاد دانشگاه هستند و در جامعه حضوری فعالانه دارند، اما همسر خودش خانه‌‌دار است.» /سماتک

  انگار که رقبای حسن روحانی از یک سو به تفاخر می‌پردازند و اشتغال زنان رئیسی و قالیباف را به رخ رئیس جمهوری می‌کشند و از دیگر سو به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی کسی که همسرش در خانه مشغول به فعالیت است، نمی‌تواند حامی آزادی زنان در مجامع باشد.

  این گزاره برگرفته از کتاب زندگی نامه حسن روحانی است و تنها اطلاعاتی است که می‌توان از همسر او دریافت کرد.

  رئیس دولت یازدهم در کتاب خود نوشته است که مراسم ازدواجشان را در شهریور ۱۳۴۸ در یک فضای سنتی و مذهبی برگزار کردند.

  حاصل ازدواج صاحبه و حسن که به پیشنهاد پدر روحانی و با وساطت زن‌دایی‌شان خانم روشن پیوندی صورت گرفته، پنج فرزند (سه دختر و دو پسر) بوده است.

  صاحبه عربی Sahebeh Arabi همسر حسن روحانی

  صاحبه عربی سال ۱۳۷۶ داغدار پسرش محمد شد که به شکل نابهنگامی فوت کرد. همسر آقای رئیس جمهور همواره خانه دار بوده است و تا سال ۹۲ و انتخابات ریاست جمهوری دیگری خبری از او درجایی درج نشد.

  وقتی تبدیل به همسر آقای رئیس جمهورشد

  پس از آنکه روحانی سکاندار دستگاه اجرایی کشور شد، اولین بار که نام صاحبه در صدر اخبار رسانه قرار گرفت، هنگامی بود که به همراه همسران سایر دولتمردان دولت یازدهم به برج میلاد رفت و در مراسم افتتاحیه‌ بازارچه‌ خیریه‌ای شرکت کرد و در پایان بازدید از برج میلاد هم در دفتر یابود آن که به نام «صاحبه روحانی» امضا کرده بود نوشت: «امروز از برج میلاد دیدن نمودم. خیلی جالب و دیدنی بود‌، امیدوارم که موفق باشید.»

  منبع مطلب : www.samatak.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید