این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  همسر احمد متوسلیان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  همسر احمد متوسلیان را از این سایت دریافت کنید.

  گفت و گو با همسر حاج احمد متوسليان:

  احمد را خدا انتخاب كرد جهان منتظر هنرنمايي ساق هاي «پائولو روسي» و ديگر لاجوردي پوشان اروپا و «دينوزوف» درون دروازه تيم ملي فوتبال ايتاليا است.

  ستارگان شب

  ستارگان شب گفت و گو با همسر حاج احمد متوسليان:

  گفت و گو با همسر حاج احمد متوسليان:

  احمد را خدا انتخاب كرد

  جهان منتظر هنرنمايي ساق هاي «پائولو روسي» و ديگر لاجوردي پوشان اروپا و «دينوزوف» درون دروازه تيم ملي فوتبال ايتاليا است. عرب ها چند روز بعد، از پيروزي الجزاير بر آلمان غربي در جام جهاني ۱۹۸۲ سرمست شدند اما غافل از لگدكوب شدن تكه اي از پاره تنشان زير پاي دشمن صهيونيست هستند.

  به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالحسين(ع) همدان، پایگاه اینترنتی بسیج نوشت:

  خرمشهر را خدا آزاد كرده و خدا باوران حالا مي خواهند قدس را آزاد كنند. همه تلويزيون ها مي خواهند قهرمان ها را از درون مستطيل سبز بتراشند اما در گوشه اي ديگر از جهان، مشتي جوان، غريبانه و بي سلاح در مقابل دشمن سراپا مسلح ايستاده اند. قواي محمد رسول الله انتخاب مي شود تا آنها را از غربت درآورد. هنگامه اي است كه بايد ابرار آخرالزمان، در كنار يكديگر قرار بگيرند و بر فتنه انگيزاني كه قرآن، خطر سلطه جويي آنان را ۱۴۰۰سال قبل اعلام كرده بتازند. «احمد متوسليان» نامي آشنا و البته غرورآفرين در تاريخ مقاومت اسلامي منطقه است. دلاوري كه پس از آزادسازي خرمشهر، در تاريخ ۲۱ خرداد ۱۳۶۱ مأموريت يافت به عنوان فرمانده تعدادي از سپاهيان لشكر ۲۷ محمد رسول الله عازم لبنان شود. «جعفر جهروتي زاده» كه از سال ۱۳۵۸ همرزم و همسفر يوسف گم گشته سپاه اسلام بوده، درباره اين سفر تاريخي مي گويد.

  شما در روزي كه حاج احمد متوسليان به ديدار رئيس جمهور وقت ( حضرت آيت الله خامنه اي) رفت و مأموريت يافت تا به لبنان برود در معيت او بوديد، در اين ديدار چه گذشت؟

  بعد ازشهادت «حسين قجه اي» در جاده اهواز – خرمشهر در عمليات الي بيت المقدس قرار شد من و حاج احمد و تقي رستگار برويم به اصفهان براي ديدار با خانواده اين شهيد. براي رفتن به اصفهان برنامه ريزي كرده بوديم كه ناگهان حاجي آمد و گفت برويم به سمت رياست جمهوري. از دليل رفتن به آنجا پرسيدم كه گفت آنجا جلسه اي با آقاي خامنه اي دارم. وقتي رسيديم، من بيرون ماندم و احمد وارد اتاق حضرت آقا شد. بعد كه بيرون آمد چيزي نگفت تا درون ماشين نشستيم. سؤال كردم كه بين شما چه گذشت. در جواب گفت كه ما براي جنگ با شقي ترين انسان ها برگزيده شده ايم و قرار است برويم و با اسرائيل بجنگيم تا بتوانيم به اميد خدا حرف امام را جامه عمل بپوشانيم و اسرائيل را از صحنه روزگار حذف كنيم و به داد ملت هاي مسلمان لبنان و فلسطين برسيم.

  چرا حاج احمد متوسليان و تيپ ۲۷ محمد رسول الله براي اين مأموريت انتخاب شد. آيا مأموريت اين نيروها فقط حفاظت از سفارت ايران بود يا چيزهاي ديگري؟

  بعد از ملاقات احمد با حضرت آقا در آن زمان، متوجه شدم كه بحث جلسه مسئله دفاع تهاجمي از لبنان و فلسطين در برابر اسرائيل بوده است. احمد سابقه پيروزي هاي بزرگ به وسيله نيروهاي كم تعداد بر دشمن را داشت. او توانسته بود ظرف ۴۰ روز تيپ ۲۷ محمد رسول الله را تشكيل داده و سازماندهي كند، نيروهايش را آموزش دهد و در عمليات به عنوان اصلي ترين يگان عمل كند و پيروز شود. در علم كلاسيك نظامي، اينكه ۴۰ روزه چنين كاري صورت بگيرد، معجزه است. به همين دليل حاج احمد و تيپ حضرت رسول براي اين مأموريت انتخاب شدند.

  هم از طرف مسئولان و مهم تر از همه، از طرف خدا تا با «اشق الاشقيا» بجنگند. او انتخاب شد، چون تنها احمد بود كه مي توانست مانند نبرد كردستان در عين توجه به جنگ هاي شهري و چريكي، مردم محروم و حتي يتيمان ضد انقلاب و خانواده هايشان را در آغوش اسلام و انقلاب بياورد.

  قواي محمد رسول الله كه متشكل از تيپ ۲۷ حضرت رسول و تيپ ذوالفقار ارتش بود به فرماندهي احمد متوسليان راهي دمشق و سپس لبنان شدند. ابتدا يك جماعت ۳۰ نفري كه بيشتر كادرهاي لشكر بوديم به همراه احمد از فرودگاه مهرآباد به سمت فرودگاه دمشق حركت كرديم. مكان اولي كه در سوريه براي نيروها در نظر گرفته بودند جاي خوبي نبود به همين علت جاي اسكان نيروهاي اعزامي از ايران به پادگان «زبداني» تغيير يافت. پس از رسيدن تعداد نيروهايي كه ذكر كردم و انجام امور اوليه، قواي محمد رسول الله به صورت گردان – گردان با هواپيما و تجهيزات لازم از فرودگاه مهرآباد به دمشق آمدند و در پادگان زبداني مستقر شدند. شايد يكي از مسائل بحث سفارت ايران در لبنان بوده باشد اما آن چيزي كه مشخص است، اين است كه هفت الي هشت هزار نيرو در قالب قواي حضرت رسول به فرماندهي كم نظيرترين فرمانده جنگ به نام احمد متوسليان با آن تجهيزات صرفاً به خاطر اسكورت سفارت نرفته بودند. اين نيروها به نداي مسلمانان و شيعيان لبنان كه مورد ظلم و تهاجم رژيم غاصب صهيونيستي قرار گرفته بودند لبيك گفتند و رفتند تا امر پير و مرادشان يعني آقا روح الله مبني بر حذف اسرائيل از صفحه روزگار را جامه عمل بپوشانند.

  سخنراني معروف حاج احمد در پادگان زبداني را به ياد داريد؟ مهم ترين مسئله اي كه در آن سخنراني در سوريه حاج احمد به نيروها منتقل كرد چه چيزي بود؟

  بله، به ياد دارم اما هرچه دنبالش گشتم تا متن صوتي يا تصويري آن سخنراني را به دست بياورم نتوانستم. حاج احمد در سخنراني زبداني سران كشورهاي عرب كه فقط در نام مسلمان بودند را مورد خطاب قرار داد. به طوري كه عمده حرفش با آنان بود تا نيروها. حاج احمد خطاب به سران كشورهاي عربي، اسلامي گفت اگر امروز در مقابل اسرائيل نايستيد و دستش را كوتاه نكنيد، روزي فرا مي رسد كه خيلي هم دور نيست كه خودتان توسط اسرائيل مورد هجمه قرار مي گيريد.

  ماجراي ربوده شدن حاج احمد را مختصر برايمان توضيح دهيد. در اين باره روايت هاي مختلفي گفته شده است. بالاخره احمد به سمت سفارت ايران مي رفت يا خير؟

  روزي كه احمد ربوده شد ما همه در زبداني بوديم. حاجي با هماهنگي هايي كه انجام مي شد داشت تدارك يك حركت يا عمليات را عليه اسرائيل مي ديد به همين خاطر از چند روز قبل ما را براي شناسايي مواضع اسرائيل مأمور كرده بود. آن روز هم حاج احمد داشت به سمت مواضع اسرائيل براي شناسايي مي رفت كه متأسفانه در پست «بارباره» توسط فالانژ ها ربوده شد.

  خبر ربوده شدن حاج احمد را چگونه و توسط چه كسي شنيديد؟

  فرداي آن روز راديو اسرائيل را گرفته بوديم كه ناگهان گفت ژنرال احمد متوسليان فرمانده قواي محمد رسول الله و فرمانده پاسداران و سپاه ايران مستقر در لبنان به دست نيروهاي فالانژ در منطقه بارباره به اسارت گرفته شد. اين شوك آنقدر بزرگ بوده كه توصيفش سخت است.

  منبع مطلب : hoze-m.blogfa.com

  بیوگرافی و عکس های احمد متوسلیان و خانواده

  بیوگرافی و عکس های احمد متوسلیان و خانواده با بیوگرافی و زندگینامه کامل جاوید الاثر  احمد متوسلیان  فرمانده لشگر محمد رسول الله از کودکی تا ربوده شدن و اخبار جدید از زنده بودن وی و سه دیپلمات همراهش را با عکس ها و تصاویر کمتر دیده را در مجله حرف...

  بیوگرافی و عکس های احمد متوسلیان و خانواده

  منبع خبر / حرف‌تازه / چهره‌ها / ۲۹-۰۴-۱۳۹۹

  بیوگرافی و عکس های احمد متوسلیان و خانواده با بیوگرافی و زندگینامه کامل جاوید الاثر  احمد متوسلیان  فرمانده لشگر محمد رسول الله از کودکی تا ربوده شدن و اخبار جدید از زنده بودن وی و سه دیپلمات همراهش را با عکس ها و تصاویر کمتر دیده را در مجله حرف تازه میخوانید. زندگینامه از تولد […] نوشته بیوگرافی و عکس های احمد متوسلیان و خانواده اولین بار در...

  بیوگرافی و عکس های احمد متوسلیان و خانواده

  با بیوگرافی و زندگینامه کامل جاوید الاثر احمد متوسلیان فرمانده لشگر محمد رسول الله از کودکی تا ربوده شدن و اخبار جدید از زنده بودن وی و سه دیپلمات همراهش را با عکس ها و تصاویر کمتر دیده را در مجله حرف تازه میخوانید.

  زندگینامه از تولد تا ربوده شدن

  در ادامه مروری داریم بر زندگینامه حاج احمد متوسلیان از دبستان و هنرستان و فعالیت ها و خانواده سیاسی و مبارزات و دستگیری و زندان توسط شاه و اعزام به جبهه و سوریه و ماجرای ربوده شدن تا اخبار مفقودی و زنده بودن و شهادت و کمپین های زیاد درباره زنده بودن و بازگشت وی با عکس های خانواده و خواهر و برادرشان.

  حاج احمد متوسلیان یک فرمانده عظیم الشأن و دلاور و با دست آوردهای بسیار زیادی برای این مملکت بوده، کسی بود که تمام منطقه غرب کشور ازمریوان، کرمانشاه، کردستان و … را از دست کومله و حزب دمکرات نجات داد. مردم آنجا را به آسایش رساند، رشادتهای حاج احمد باعث آزاد سازی خرمشهر شد.

  بیوگرافی احمد متوسلیان

  احمد متوسلیان متولد ۱۵ فروردین ۱۳۳۲ در تهران و تاریخ ربوده شده و مفقودی در ۱۴ تیر ۱۳۶۱ در لبنان، فرمانده لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله در جنگ هشت ساله ایران و عراق و یکی از چهار دیپلمات ربوده شده ایران در لبنان در سال ۶۱ است.

  خانواده و زندگی شخصی احمد متوسلیان

  پدرش غلامحسین متوسلیان و مادرش بی بی معصومه حسینی زاده است.

  در ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۳۲ در یکی از محلات جنوب شهر تهران در خانواده ۹ نفره به دنیا آمد، دارای شش برادر و خواهر است که نام دو برادرش محمد و امیر متوسلیان و

  فریده متوسلیان خواهر حاج احمد متوسلیان است.

  دوران تحصیل ابتدایی را در دبستان اسلامی مصطفوی به پایان رساند و ضمن تحصیل، به پدرش که در بازار به شغل شیرینی فروشی اشتغال داشت، کمک میکرد.

  پس از پایان دوره ابتدایی، وارد هنرستان صنعتی شد و در سال۱۳۵۱ موفق به اخذ دیپلم گردید و به خدمت سربازی اعزام شد.

  در سال ۱۳۵۶ در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه علم و صنعت ایران پذیرفته شد.

  عکسهای خانواده حاج احمد متوسلیان

  فعالیت های مبارزاتی و سیاسی

  متوسلیان در دوران خدمت سربازی، فعالیت‌های مذهبی و سیاسی داشت و مخالفت خود را با رژیم پهلوی بیان می‌کرد. پس از پایان دوره سربازی، در یک شرکت تأسیساتی خصوصی استخدام شد و بعد از چند ماه، به خرم‌آباد منتقل گردید و فعالیت‌های سیاسی تبلیغی خود ادامه داد.

  دستگیری توسط ساواک

  در سال ۱۳۵۴ توسط ساواک دستگیر شد و پنج ماه در زندان فلک‌الافلاک خرم‌آباد در یک سلول انفرادی زندانی بود. پس این که از زندان آزاد شد، در قیام‌های خونین قم و تبریز در سال ۱۳۵۶، نقش رابط و هماهنگ‌کننده تظاهرات را در محلات جنوبی تهران برعهده داشت.

  تشکیل کمیته و پیوستن به سپاه

  با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسئولیت تشکیل کمیته انقلاب اسلامی محل خویش را عهده‌دار شد. پس از شکل‌گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این ارگان پیوست و به سازماندهی نیروها همت گماشت.

  اعزام داوطلبانه به بوکان

  حاج احمد متوسلیان نقش مهمی در آرامش و سامان دهی اوضاع کردستان و بوکان در اسفند ۱۳۵۷ و شهرهای سقز و بانه و آزادسازی سنندج و آزادسازی مریوان در خرداد ۱۳۵۹ که در تصرف نیروهای کرد بود، داشته است.

  اعزام به سوریه

  وقتی ارتش اسرائیل قصد حمله به سوریه را کرد و سوریه از کشورهای اسلامی تقاضای کمک کرد، رهبر کبیر انقلاب، امام خمینی(ره) با مشورت مقامات عالی رتبه‌ نظامی و جنگی کشور، دستور اعزام بخشی از لشگر ۲۷ محمد رسول الله که از زبده ترین نیروهای رزمنده بودند را به فرماندهی حاج احمد متوسلیان و حاج ابراهیم همت ،صادر کرد. اما جنگ نظامی و درگیری نظامی انجام نشد.

  ماجرای ربوده شدن احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات

  ۱۴ خرداد ۱۳۶۱ خودرو سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران که در حمایت پلیس دیپلماتیک لبنان از شهر بندری طرابلس به بیروت باز می‌گشت، برخلاف قوانین بین‌المللی و مصونیت دیپلمات‌ها در منطقه “برباره” توسط نیروهای رژیم صهیونیستی موسوم به “نیروهای لبنانی” متوقف شد و سه دیپلمات ایرانی و خبرنگار همراه آنها ربوده شدند.

  از آن زمان تاکنون از سرنوشت سیدمحسن موسوی (کاردار سفارت ایران)، حاج احمد متوسلیان (وابسته نظامی سفارت ایران در بیروت)، تقی رستگارمقدم (کارمند سفارت) و کاظم اخوان (خبرنگار و عکاس ایرنا) خبری در دست نیست.

  در زمان بازگشت به کشور نیروها از سوریه به کشور، به حاج احمد خبر آمد سفارت ایران در بیروت در خطر محاصره صهیونیست‌ها و فالانژهای لبنانی قرار دارد، حاج احمد هم بعد از راهی کردن تمامی پاسدارها به ایران با کاردار وقت ایران در سفارت لبنان،”سید محسن موسوی” و دو تن دیگر به نام‌های “تقی رستگار” و “کاظم اخوان” با ماشین پلاک سیاسی سفارت و اکیپ‌های حفاظت دیپلماتیک ژاندارمری لبنان عازم بیروت شدند.

  اما در میانه‌ راه در یک ایست بازرسی به اسارت فالانژهای لبنانی و در واقع به اسارت صهیونیست‌ها در آمدند.

  بعد از ربوده شدن احمد متوسلیان و همراهانش، رادیو اسرائیل اعلام می‌کند: ژنرال احمد متوسلیان، طراح عملیات فتح المبین و بیت المقدس، در پست بازرسی «برباره» به اسارت گرفته شد. این نشان می‌دهد که او را خوب می‌شناختند

  منبع مطلب : newsin.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید