این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نرخ لاستیک دولتی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نرخ لاستیک دولتی را از این سایت دریافت کنید.

  ثبت نام لاستیک دولتی (سهمیه ای)

  قیمت خرید لاستیک دولتی (اسفند 1401)- جدیدترین اخبار خرید آنلاین و ثبت نام لاستیک‌ به همراه قیمت اعلام شد. «لاستیک بارز، کویر تایر، یزد تایر و...»

  قیمت انواع لاستیک در بازار

  قیمت روز محصولات یزد تایر

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۵۰۰،۰۰۰

  ۱۴

  ۷۰۰،۰۰۰

  ۱۵

  ۶۰۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۱.۰۰۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات کویر تایر

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۴

  ۶۴۰۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۷۵۰.۰۰۰

  ۱۶

  ۸۵۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۱.۳۳۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات بارز

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۵۰۰.۰۰۰

  ۱۴

  ۶۰۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۶۰۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۱.۳۰۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات ایران تایر

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۵۰۰.۰۰۰

  ۱۴

  ۷۲۵.۰۰۰

  ۱۵

  ۷۵۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۱.۷۵۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات کومهو

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۴

  ۱.۴۰۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۱.۴۰۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۲.۹۵۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات گلدستون

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۳۶۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۳۹۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۹۰۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات هانکوک

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۱.۰۰۰.۰۰۰

  ۱۴

  ۱.۵۰۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۲.۰۵۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۲.۵۰۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات رودستون

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۹۵۰.۰۰۰

  ۱۴

  ۱.۴۰۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۱.۱۵۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۲.۳۰۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات تراینگل

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۷۰۰.۰۰۰

  ۱۴

  ۱.۰۰۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۱.۰۰۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۱.۵۰۰.۰۰۰

  قیمت روز محصولات دانلوپ

  سایز تایر قیمت تایر (تومان)

  ۱۳

  ۱.۲۰۰.۰۰۰

  ۱۴

  ۱.۲۵۰.۰۰۰

  ۱۵

  ۱.۲۰۰.۰۰۰

  ۱۸

  ۳.۱۵۰.۰۰۰

  راهنمای خرید لاستیک دولتی

  لاستیک یا تایر خودرو مثل تعدادی از اقلام و کالاهای مصرفی در بازار ایران با دو نرخ و قیمت به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد.  در میان این اقلام، یکی لاستیک دولتی است که بخشی از قیمت آن توسط دولت پرداخت می‌شود و بقیه مبلغ را مصرف‌کننده در هنگام خرید می‌پردازد. یکی هم لاستیک آزاد است که هزینه تولید یا واردات آن با دلار آزاد محاسبه شده و با قیمتی بیشتر از لاستیک دولتی در بازار داخلی عرضه می‌شود.

  بدین ترتیب لاستیک خودرو هم در کنار کالاهایی مثل تخم مرغ، مرغ و… یک کالای یارانه‌ای محسوب شده و با شرایط خاص توسط مصرف‌کنندگان قابل خریداری است.

  مزایای خرید لاستیک دولتی

  در چند سال اخیر، افزایش نرخ تورم تا ۴۰-۵۰ درصد و بالا رفتن قیمت دلار از ۳۰۰۰ تومان به ۳۰ هزار تومان، باعث شده تا قیمت همه کالاها و خدمات به شدت گران شود. یکی از این کالاها، لاستیک خودرو است که افزایش قیمت بی‌سابقه‌ای داشته است.

  برای کنترل قیمت‌ها در بازار، دولت وارد عمل شده و تلاش کرده تا با عرضه لاستیک دولتی، این کالا را با قیمت ارزان‌تری به دست مصرف‌کنندگان (رانندگان و مالکان خودرو) برساند. به این ترتیب، مهم‌ترین مزیت خرید لاستیک دولتی، امکان تهیه آن با ۱۰ تا ۳۵ درصد ارزان‌تر از تایر در بازار آزاد است.

  ثبت درخواست برای لاستیک دولتی

  هر چند لاستیک دولتی بیشتر به وسایل حمل و نقل عمومی، شامل، اتوبوس، مینی‌بوس، کامیون و وانت تخصیص داده می‌شود، اما رانندگان و صاحبان خودروهای شخصی هم این امکان را دارند تا لاستیک را با نرخ دولتی بخرند.

  روش حضوری خرید لاستیک دولتی

  برای خرید لاستیک دولتی به روش حضوری باید مستقیما به نمایندگی‌های شرکت‌های تایرسازی داخلی مراجعه کرد.

  بهتر است قبل از مراجعه حضوری برای خرید لاستیک دولتی با نمایندگی‌ها تماس گرفت. نشانی و تلفن نمایندگی‌ها در سایت شرکت‌های تایرسازی قابل مشاهده است.

  روش اینترنتی خرید لاستیک دولتی

  راحت‌ترین روش خرید لاستیک دولتی ثبت نام در سایت فروش آنلاین است.

  ثبت نام در سایت‌های فروش آنلاین هر روز در ساعات مشخصی انجام می‌شود (بهترین زمان ابتدای روز است).

  پس از خرید، بارگذاری مدارک و واریز وجه، لاستیک‌ها به آدرس اعلام شده ارسال می‌شود.

  همچنین برای تهیه لاستیک دولتی می‌توان به سایت جامع تجارت به نشانی kala.ntsw.ir مراجعه کرد.

  مدارک لازم خرید لاستیک دولتی

  کارت ملی صاحب خودرو کارت ماشین برگ سبز خودرو

  سهمیه و قیمت لاستیک دولتی

  سهمیه لاستیک هر خودرو در سال دو حلقه (حضوری) و چهار حلقه (اینترنتی) است.

  قیمت لاستیک دولتی ۱۰ تا ۳۵ درصد کمتر از قیمت بازار آزاد است (برای مثال اگر دو حلقه لاستیک در بازار آزاد یک میلیون تومان قیمت داشته باشد، یک جفت لاستیک دولتی را می‌توانید با قیمت ۶۵۰ هزار تا ۹۰۰ هزار تومان تهیه کنید).

  علاوه بر قیمت لاستیک، ۹ درصد هم به عنوان مالیات بر ارزش افزوده به فاکتور خریدتان اضافه می‌شود و در صورت خرید اینترنتی، هزینه پست را هم باید پرداخت کنید. قیمت‌ها مقطوع است و نمایندگی‌ها نمی‌توانند لاستیک دولتی را با قیمتی بیشتر از قیمت مصوب به شما بفروشند.

  حتما بخوانید:

  نکاتی درباره خرید لاستیک

  نشانه‌های زمان تعویض لاستیک

  لاستیک هم مثل کفش به مرور زمان و به دلیل استفاده مستهلک شده و قابلیت‌های خود را از دست می‌دهد و در صورتی که در زمان مناسب تعویض نشود، ممکن است برای راننده و سرنشینان خطرآفرین باشد. به همین منظور، باید به نشانه‌های زمان تعویض لاستیک دقت کنید.

  کاهش عمق آج لاستیک

  عمق لاستیک نباید از ۱.۶ میلیمتر کمتر باشد و اگر در مناطق بارانی و برف‌گیر زندگی می‌کنید و جاده‌ها صاف هستند، عمق لاستیک باید حداقل ۵ میلیمتر باشد.

  نوار شاخص فرسودگی لاستیک

  لاستیک‌های جدید دارای نوارهایی هستند که به نوار شاخص فرسودگی معروفند. این نوارها بعد از استفاده و ساییده شدن لاستیک‌ها نمایان می‌شوند و اگر تعدادشان بیشتر از یکی باشد، بهتر است که سریعا لاستیک را تعویض کنید.

  شکاف و بریدگی در کناره لاستیک

  ایجاد شکاف و بریدگی در کناره لاستیک یکی از علائمی است که نشان می‌دهد زمان تعویض تایر فرا رسیده است.

  منبع مطلب : khodro45.com

  فروشگاه اینترنتی لاستیک یوزپلنگ

  فروشگاه یوزپلنگ مرجع خرید لاستیک و نقد و بررسی انواع لاستیک و رینگ. نمایندگی رسمی فروش انواع لاستیک ایرانی و خارجی از بهترین برندها : لاستیک بارز، لاستیک ایران تایر، لاستیک گلدستون، لاستیک دنا، لاستیک کویر تایر، لاستیک یزد تایر، لاستیک هانکوک، لاستیک یوکوهاما، لاستیک میشلن، لاستیک بریجستون، لاستیک کومهو،لاستیک فالکن، لاستیک نکسن، لاستیک مارشال، لاستیک دنلوپ

  ثبت نام لاستیک دولتی

  لاستیک خودرو یکی از ملزومات مهم برای هر کدام از انواع خودروها است. هزینه های خرید لاستیک برای خودرو بالا بوده و امکان دارد که پرداخت آن برای تمامی مالکین خودرو به صرفه نباشد. به همین دلیل، دولت امکانی فراهم کرده که تمامی مالکین خودرو، اعم از خودروهای سواری، کامیون، ماشین آلات کشاورزی، ماشین آلات سنگین و... بتوانند سالیانه یک جفت لاستیک را با نرخ دولتی خریداری کنند. برای دریافت سهمیه سالانه لاستیک دولتی لازم است که متقاضیان شرایط خاصی را فراهم کرده و مدارک مورد نیاز را در اختیار داشته باشند. در این صفحه ، به بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و دریافت لاستیک دولتی خواهیم پرداخت.

  چرا لاستیک دولتی بخریم؟ لاستیک دولتی به چه خودروهایی تعلق می گیرد؟

  در صورت خرابی لاستیک خودرو ، شما مجبور خواهید شد برای تعویض آن اقدام کنید. قیمت لاستیک های موجود در بازار ممکن است برای تمامی مالکین خودروها معقول نباشند و همه آن ها قدرت خرید لاستیک به شیوه آزاد را نداشته باشند. عرضه لاستیک های دولتی می تواند این مشکل را تا حد زیادی حل کند. پیش از این، ثبت نام و خرید لاستیک دولتی تنها به مالکین تاکسی ها و وسایل نقلیه عمومی محدود می شد؛ اما امروزه مالکین تمام خودروها می توانند لاستیک دولتی دریافت کنند.

  دریافت لاستیک دولتی به هر دو روش حضوری و غیر حضوری امکان پذیر بوده و قیمت لاستیک هایی که به نرخ دولتی عرضه می شوند، حدود ۲۵ الی ۵۰ درصد ارزان تر از قیمت خرید آزاد آن ها است.

  چگونه می توان برای خرید لاستیک دولتی اقدام کرد؟

  همان طور که گفته شد، خرید لاستیک های دولتی به هر دو روش حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است که در ادامه به معرفی مختصر هر دو روش می پردازیم:

  •    خرید حضوری لاستیک دولتی یا سهمیه ای

  مالکین خودروها می توانند به صورت حضوری به هر یک از دفاتر نمایندگی شرکت های تولید تایر داخلی مراجعه کنند. در این روش می توان سالانه دو حلقه لاستیک دولتی دریافت کرد. برای پیدا کردن نمایندگی می توانید به قسمت پایانی همین صفحه مورد مراجعه کرده و نمایندگی شهر خود را از فهرست نمایندگی های سایت پیدا کنید. برای خرید لاستیک دولتی به صورت حضوری بهتر است که ابتدا با نمایندگی شهر خود تماس بگیرید و از موجودی تایرها مطمئن شوید.

  •    خرید غیر حضوری یا آنلاین لاستیک دولتی یا سهمیه ای

  روش دوم خرید لاستیک های دولتی یا سهمیه ای است که روشی راحت تر نسبت به روش حضوری است. در اینجا می توان ثبت نام غیر حضوری یا آنلاین در سامانه های این تایرها انجام داد. در روش ثبت نام لاستیک دولتی به صورت آنلاین یا غیرحضوری، افراد با مراجعه به سایت و ثبت درخواست خود می توانند سالیانه چهار حلقه لاستیک را برای خودروی خود دریافت کنند. سامانه های فروش آنلاین لاستیک های دولتی در ساعات مشخصی در طول روز باز شده و متقاضیان می توانند درخواست های خود را ثبت کنند. به دلیل تقاضای زیاد برای خرید لاستیک دولتی ، ممکن است تایرها در دقایق اولیه شروع ثبت نام به فروش برسند؛ بنابراین بهتر است راس ساعت به سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

  پس از این که متقاضیان درخواست خود را در زمان مشخص در سامانه ثبت کرده و تمامی هزینه ها را پرداخت کردند، یک هفته زمان لازم است که لاستیک های خریداری شده به شما تحویل داده شوند. شرکت هایی که امکان خرید لاستیک های دولتی از آن ها وجود دارد، شرکت های تایر سازی کویر و بارز هستند. متقاضیان می توانند با بارگذاری مدارک مورد نیاز شامل عکس کارت ملی و مدارک خودرو، به صورت سالیانه برای دریافت ۴ حلقه لاستیک ثبت نام کنید.

  تاریخ و ساعت ثبت نام برای ثبت نام لاستیک دولتی

  برای ثبت نام لاستیک دولتی می توانید در روزها و ساعت های خاصی از سال به سایت های ثبت درخواست لاستیک دولتی مراجعه کنید. به دلیل شلوغی سایت های ثبت نام این امکان وجود دارد که روز اول نتوانید درخواست خود را ثبت کنید. در این صورت اصلا نگران نباشید و در روزهای آینده مجددا برای ثبت نام لاستیک دولتی اقدام کنید. زمان و تاریخ شروع ثبت نام لاستیک دولتی در سایت ثبت نام اعلام می شود و معمولا متقاضیان مجاز هستند از ساعت ۱۲ ظهر روز ثبت نام، تا ۸.۵ صبح روز بعد درخواست خود را ثبت کنند.

  برای ثبت نام لاستیک دولتی چه مدارکی لازم است؟

  همان طور که گفته شد برای ثبت نام لاستیک دولتی لازم است که متقاضیان مدارک مورد نیاز را تهیه کنند. مدارک لازم برای ثبت نام لاستیک دولتی عبارتند از:

  •    اسکن رنگی کارت ملی به صورت پشت و رو

  •    اسکن رنگی کارت خودرو به صورت پشت و رو

  •    اسکن تمامی مدارک خودرو

  توجه داشته باشید که حجم تصاویر بارگزاری شده نباید از ۱۰۰ کیلو بایت بیشتر باشد. ضروری است که مشخصات صاحب خودرو با مشخصات کارت ملی بارگزاری شده کاملا یکسان باشد. در نظر داشته باشید که در هنگام تحویل تایرها از مامور پست، حتما باید کارت شناسایی خود را ارائه دهید.

  تعداد لاستیک های دریافتی در ثبت نام لاستیک دولتی

  سهمیه سالانه دریافت لاستیک دولتی ، بسته به روش ثبت نامی شما متفاوت است. در ثبت نام و دریافت حضوری لاستیک دولتی ، شما می توانید سالیانه تا سقف دو لاستیک را دریافت کنید و در ثبت نام لاستیک دولتی یا سهمیه ای به صورت آنلاین، می توانید سالیانه تا سقف ۴ حلقه لاستیک را دریافت کنید.

  مراحل ثبت نام لاستیک دولتی به صورت آنلاین

  برای دریافت لاستیک سهمیه ای از طریق ثبت نام آنلاین لازم است که از قبل در سامانه ثبت نام کرده و مدارک خود را به تایید رسانده باشید. سپس در زمان مشخص شده به سایت مراجعه کرده و پس از ورود به پروفایل کاربری خود، محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید. محصول انتخاب شده تنها به مدت ۱۰ دقیقه در سبد خرید شما نگهداری می شود و باید در این مدت حتما برای پرداخت هزینه آن اقدام کنید. محصول خریداری شده شما پس از گذشت یک هفته از ثبت سفارش به شما تحویل داده می شود.

  قیمت لاستیک های دولتی یا سهمیه ای چقدر است؟

  لاستیک های سهمیه ای معمولا با قیمتی پایین تر از قیمت لاستیک ها در بازار آزاد به فروش می رسند و هیچ یک از نمایندگان فروش نمی توانند در این زمینه تخلف کنند و لاستیک ها را با قیمت بیشتری بفروشند. قیمت تایرها بسته به نوع خودروی شما متفاوت است. علاوه بر هزینه تایرها ، مبلغی به عنوان مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد و هزینه پستی تایرها از شما دریافت می شود. در صورت لغو سفارش ، تمامی مبلغ به جز هزینه ارسال به حساب شما برمی گردد.برای ملاحظه قیمت لاستیک دولتی به انتهای همین صفحه مراجعه بفرمایید.

  منبع مطلب : uzpalang.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید