این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نرخ خیاطی زنانه 1401

  ZD

  سلام لطفا لیست قیمت انواع لباس مجلسی ومانتو وشلوار وچادر رو بفرمایید من اهل اصفهان هستم نمیدونم به مشتری چه قیمتی رو بگم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  نرخ خیاطی زنانه 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  آپارات

  منبع مطلب : www.aparat.com

  آشنایی با اصول قیمت‌گذاری در خیاطی

  یک خیاط برای اینکه بتواند در بازار فعالیت کند و قیمت‌های اصولی را برای خدمات خود به مشتریان اعلام کند باید با اصول قیمت‌گذاری در خیاطی آشنا باشد.

  آشنایی با اصول قیمت‌گذاری در خیاطی

  24 فروردین 1401

  ارسال شده توسط آکادمی آرامه

  دانستنی های خیاطی ، مقالات

  1.29k بازدید

  یکی از موضوعاتی که برای خیاطان همواره مورد سوال است، نحوه قیمت‌گذاری در خیاطی می‌باشد. موضوع اصلی این است که قیمت تمام شده برای دوخت یک لباس را چگونه محاسبه کنیم، تا هم به خیاط اجحاف نشود و هم مشتری راضی باشد.

  قیمت اتحادیه معیاری برای قیمت‌گذاری در خیاطی

  معمولاً خیاطان مانند هر کسب و کار دیگری اتحادیه دارند. اتحادیه وظیفه قیمت‌گذاری دوخت انواع لباس‌ها را بر عهده دارد. اما واقعیت این است که در بسیاری از موارد، قیمت‌گذاری اتحادیه‌ها اصولی نیست یا در مورد تعیین قیمت برای بعضی از خدمات دارای نقصان است. به همین دلیل در خیاطی زنانه‌دوزی نمی‌توان به قیمت‌گذاری اتحادیه تکیه کرد.

  تعیین قیمت‌گذاری خیاطی بر اساس شرایط منطقه‌ای

  قیمت‌گذاری در خیاطی به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال یک مزون که در منطقه‌ای شیک واقع شده است و اجارۀ ماهیانه بالایی را می‌پردازد به طور قطع قیمت‌های بالاتری را برای خدمات خود به نسبت یک کارگاه معمولی تعیین می‌کند. به همین نسبت افرادی که در منزل به خیاطی اشتغال دارند، ممکن است تقاضای مبلغ کمتری از مشتریان خود داشته باشند.

  از سویی دیگر تجربه یک خیاط بر روی قیمت‌گذاری در خیاطی تاثیر می‌گذارد. خیاطی که دارای تجربه بالایی است برای خدماتی که به مشتریان ارائه می‌دهد پول بیشتری را دریافت می‌کند.

  فرمول قیمت‌گذاری کارهای خیاطی در سال ۱۴۰۱

  با توجه به نکاتی که در بالا گفتیم برای خدمات مختلف خیاطی زنانه‌دوزی، می‌توانیم قیمت‌های پایه‌ای را تعیین کنیم. توجه شود که این قیمت‌ها به صورت حداقل قیمت است و با توجه به تجربه و مهارت خیاط یا نوع کارگاه و مزون می‌تواند شیوه قیمت‌گذاری کارهای خیاطی تغییر کند.

  برای قیمت‌گذاری در خیاطی باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که:

  آیا لباس به صورت شخصی یا د مزون دوخته می‌شود؛

  یا لباس به صورت سری‌دوزی در کارگاه‌های تولیدی دوخته می‌شود.

  همچنین خیاطانی که به صورت شخصی کار می‌کنند معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  خیاط‌های عمومی: همه مدل کار از دوخت لباس، تعمیر و… را قبول می‌کنند؛خیاط‌های تخصصی: تنها به دوخت یک مدل خاص از لباس می‌پردازند. مثلا لباس مجلسی یا دوخت لباس عروس.

  به طور قطع خیاطی که به صورت تخصصی در یک زمینه خاص فعالیت می‌کند، اجرت بیشتری را برای خدمات خود دریافت خواهد کرد، زیرا بالطبع کیفیت کار او بالاتر است.

  حداقل‌های قیمت‌گذاری در خیاطی زنانه دوزی

  در جدول زیر شاهد حداقل قیمت برای دوخت انواع لباس زنانه هستیم. این قیمت‌ها بر اساس برآوردهایی که آکادمی آرامه از سطح شهرهای مختلف انجام داده است، به دست آمده‌اند. البته همانطور که قبلا هم گفتیم این قیمت‌ها ممکن است بر اساس منطقه یا کیفیت کار خیاطی تغییر کنند:

  ردیف عنوان خدمت هزینه به تومان

  1 دوخت مانتو ساده یقه گرد 150 هزار تومان

  2 دوخت مانتو لایی‌کوبی 300 هزار تومان

  3 کت و دامن 220 هزار تومان

  4 دوخت شلوار 120 هزار تومان

  5 دامن آستردار و کلاسیک 120 هزار تومان

  6 دوخت انواع پالتو بسته به مدل از 500 هزارتومان تا 800 هزار تومان

  7 دوخت لباس مجلسی، پیراهن عصرانه، پیراهن آستردار بالای 400 هزار تومان

  8 پیراهن مجلسی با روکش دانتل و کار دست 900 هزار تومان

  9 قیمت دوخت لباس عروس حداقل از 3 میلیون تا 7 میلیون

  برای مدل‌های خاص بالای 7 میلیون تومان

  10 قیمت دوخت شومیز 150 هزار تومان

  11 قیمت دوخت سوتین از 80 هزار تومان به بالا

  12 قیمت دوخت چادر 120 هزار تومان

  13 قیمت تعمیر شلوار 40 تا 50 هزار تومان

  جدول قیمت‌گذاری دوخت انواع لباس زنانه در خیاطی

  قیمت‌گذاری در خیاطی به تجربه خیاط بستگی دارد. یک خیاط باتجربه برای دوخت یک لباس زمان کمتری را می‌گذارد. زیرا با تجربه‌ای که به دست آورده است، سرعت عمل خود در خیاطی را افزایش داده است. تخصص داشتن و دوخت تمیز دو معیاری است که مشتریان حاضر هستند بابت آن‌ها هزینه بیشتری را به خیاط پرداخت کنند.

  سایر عوامل موثر بر روی قیمت‌گذاری در خیاطی

  علاوه بر هزینه‌ای که خود یک خیاط به عنوان دستمزد دریافت می‌کند، هزینه‌های اجاره کارگاه تولیدی یا مزون دوخت لباس، هزینه‌های مواد مصرفی، هزینه آب و برق، افت تجهیزات دوخت و… نیز بر روی قیمت تمام شده دوخت یک لباس اثرمی‌گذارد. کیفیت پارچه نیز در برخی از مواقع بر روی نرخ دوخت لباس اثرگذار است.

  این که یک خیاط تجربه کافی داشته باشد و بتواند به مشتریان خود مشاوره لازم در زمینه طراحی لباس را بدهد نیز بر روی قیمت‌گذاری خیاطی اثر می‌گذارد.

  نحوه قیمت‌گذاری کار خیاط در مزون‌ها

  برای خیاطی که در یک مزون کار می‌کند و اندازه‌گیری و پرو لباس با خود مزون‌دار است و تنها خیاط وظیفه برش و دوخت لباس را بر عهده دارد، می‌توان دستمزد خیاط را از کل مبلغ دریافتی به صورت 50 درصد حساب کرد. یعنی هر مبلغی که مزون‌دار برای دوخت لباس می‌گیرد نصف آن به خیاط و الباقی آن به مزون‌دار تعلق می‌یابد.

  نحوه قیمت‌گذاری کار خیاطی در کارگاه‌های تولیدی

  معمولا در کارگاه‌های تولیدی، کارها به صورت سری‌دوزی تولید می‌شود. به همین دلیل در این کارگاه‌ها کار برش‌کاری با چرخ کاری متفاوت هستند. در یک کارگاه تولیدی، برش‌کار ۴۵% قیمت دوخت لباس را دریافت می‌کند. چرخ‌کار حدود ۳۰ درصد و مدیر کارگاه نیز ۲۵ درصد را برای خود بر می‌دارد. البته خیاطان در بسیاری از کارگاه‌های تولیدی خیاطی، بر مبنای حقوق قانون کار استخدام می‌شوند و شرایطی که در بالا گفته شد برای مواقعی است که خیاط به صورت درصدی دستمزد دریافت کند.

  منبع مطلب : aramehacademy.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 23 ساعت قبل
  0

  نرخ اتحادیه خیاطی زنانه رودراستان کردستان میخواستم

  ستاره 24 روز قبل
  2

  نرخ خیاطی

  soooò 27 روز قبل
  -1

  نرخ مانتو یقه انگلیسی با جیب فیلتاب

  خیاطی یاس 30 روز قبل
  0

  سلام خیاط در بجنورد هستم هزینه دوخت لباس زنانه و بچگانه رو نمیدونم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  عاطفه 1 ماه قبل
  2

  سلام لیست قیمت مصوب شهر قدس را میخواستم ممنونم

  فاطمه جمشیدی 2 ماه قبل
  1

  قیمت دوخت لباس زنانه وبچگانه درایلام

  1
  الهام 5 روز قبل

  سلام

  وقت بخیر

  دستمزد دوخت لباس مهمانی 12 الی 13 ساله رو میخواستم بدونم، لباس چیندار فاتتزی

  ZD 2 ماه قبل
  3

  سلام لطفا لیست قیمت انواع لباس مجلسی ومانتو وشلوار وچادر رو بفرمایید من اهل اصفهان هستم نمیدونم به مشتری چه قیمتی رو بگم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  فاطمه 3 ماه قبل
  2

  سلام عالی

  مهدی 9 ماه قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  0
  ناشناس 2 روز قبل

  چه جوابی

  برای پاسخ کلیک کنید