این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نحوه چیدمان سفره هفت سین

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نحوه چیدمان سفره هفت سین را از این سایت دریافت کنید.

  چیدن سفره هفت سین بر اساس اصول فنگ شویی!

  بسیاری از باورهای فنگ شویی با باورهای سنتی ایرانی همخوانی های فراوانی دارد پس عجیب نخواهد بود اگر ردپای باورهای فنگ شویی را در سفره هفت سین و عناصر آن ببینیم. در این مقاله به مفهوم هر یک از عناصر هفت سین از نگاه فنگ شویی اشاره ای کوتاه خواهیم داشت با ما همراه باشید

  چیدن سفره هفت سین بر اساس اصول فنگ شویی!

  بسیاری از باورهای فنگ شویی با باورهای سنتی ایرانی همخوانی های فراوانی دارد پس عجیب نخواهد بود اگر ردپای باورهای فنگ شویی را در سفره هفت سین و عناصر آن ببینیم. در این مقاله به مفهوم هر یک از عناصر هفت سین از نگاه فنگ شویی اشاره ای کوتاه خواهیم داشت با ما همراه باشید

  43518 چیدمان فضا 1401/12/19

  فنگ شویی و سفره هفت سین

  سفره هفت سین در حکم مولد انرژی سازنده و حیاتی در خانه است و برای کارایی بیشتر آن، بهتر است روی پارچه ای مربع شکل، ترجیحا به رنگ های خاکی (تنالیته کرم) چیده شود. در کل، هنگامی که سفره در خانه پهن است و ساکنان در خانه هستند، بهتر است شمع های شمعدان ها روشن باشند.

  بیشتر بدانید : تزیین سفره هفت سین سنتی برای نوروز

  سنجد در سفره هفت سین

  سنجد نماد روابط کاری و خانوادگی است، اگر در سال گذشته چندان معاشرت نداشتید و تمایل دارید در سال پیش رو معاشرت خود را افزایش دهید، امسال ظرفی بزرگ برای سنجدهای خود انتخاب کنید.

  تخم مرغ رنگی در سفره هفت سین

  از دیگر عناصر سفره هفت سین باید به تخم مرغ رنگی اشاره کرد که بسیار اهمیت دارد، به خصوص برای زوج های جوان که می خواهند به زودی پذیرای عضوی جدید در خانواده ی خود باشند، ولی بدانید که باید از خالی کردن تخم مرغ ها و استفاده از پوست رنگ شده آن و یا تخم مرغ های پلاستیکی و سنگی و یا سفالی خودداری کنید.

  بیشتر بدانید : تزیین تخم مرغ هفت سین با دستمال های طرح دار!!

  سماق در سفره هفت سین

  سماق به خاطر هم رنگ بودن با طلوع خورشید، یادآوری می کند که پس از هر سختی آسانی است! سماق را در سفره ی نوروز خود فراموش نکنید.

  ماهی قرمز در سفره هفت سین

  همان طور که در چند سال اخیر بحث غیر ایرانی بودن ماهی قرمز به عنوان سمبل سر سفره ی هفت سین بسیار مطرح شده، بهتر است به نشانه احترام به آب، در سرزمین های کم آب نظیر کشورمان، از سمبل ایرانی یعنی نارنج شناور در آب تنگ بلور استفاده کنید که تداعی گر جایگاه کره زمین در جهان هستی نیز هست.

  سبزه در سفره هفت سین

  سبزه نماد رویش دوباره و شروع دوباره است، ولی باید توجه کرد که حتما دور سبزه ها با روبا بسته شده باشد تا از آشفتگی آن جلوگیری شود.

  بیشتر بدانید : آموزش 3 مدل سبزه عید

  سنبل در سفره هفت سین

  سنبل و لاله نیز مثل سبزه یادآور رویش و تولدی دوباره در مفاهیم سفره هفت سین می باشد.

  سرکه در سفره هفت سین

  سرکه نمادی از صبر و بردباری در زندگی و سال پیش رو است.

  سیب در سفره هفت سین

  سیب سمبل سلامتی و عشق ساکنان خانه به یکدیگر است و باید به تعداد افراد خانه، سیب سالم و رسیده در سفره گذاشته شود. بهتر است در طول مدتی که سفره پهن است سیب ها خورده و سیب جدید جایگزین شود.

  کتاب در سفره هفت سین

  کتاب بر سر سفره نوروز نماد حمایت و هم نماد دانش است.

  سمنو در سفره هفت سین

  سمنو سمبل برکت است و بهتر است برای تقویت و تکمیل نقش آن، همراه با شیرینی بر سر سفره آورده شود.

  بیشتر بدانید : طرز تهیه سمنو

  سکه در سفره هفت سین

  کاملا مشخص است که سکه نماد ثروت است و چه بهتر که آن را به همراه گندم یا برنج سر سفره بیاوریم تا ثروتی را که به زندگی خود می آوریم پر برکت باشد.

  سیر در سفره هفت سین

  سیر نقش محافظ را در سفره ایفا می کند و خانه و ساکنان آن را از انرژی منفی و چشم زخم دور نگه می دارد.

  آینه در سفره هفت سین

  آینه که در مکاتب مختلف فنگ شویی در مورد استفاده و عدم استفاده از آن توافق ندارند، ولی منطق استفاده از آن این است که افراد لحظه ی تحویل سال در آینه به خود نگاه کنند تا ببینند آیا توان رو به رو شدن با خود را دارند و از عملکرد خود در سال گذشته راضی هستند یا خیر.

  سفره هفت سین امسال تان را سفید بچینید!! بیشتر بدانید : سفره هفت سین تان را فانتزی بچینید بیشتر بدانید : تزیین هفت سین سه سوته با پتینه کاری + آموزش تصویری بیشتر بدانید : تزیین سفره هفت سین با ظروف سفالی، یک ایده ارزان و زیبا بیشتر بدانید : سفره هفت سین تان را برای امسال عمودی بچینید!! بیشتر بدانید : هفت سین امسال را هفت سین معلق درست کنید + آموزش بیشتر بدانید : تزیین سفره هفت سین کلاسیک برای نوروز

  گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

  seemorgh.com/lifestyle

  منبع : chidaneh.com برچسب ها: عید نوروز سفره هفت سین فنگ شویی

  منبع مطلب : seemorgh.com

  نحوه چیدمان سفره هفت سین عید

  چیدن سفره هفت سین چیدمان سفره هفت سین طرز چیدن سفره هفت سین،طرز چیدمان سفره هفت سین،ایده هایی برای چیدمان میز هفت سین،میز و سفره هفت سین،چیدن هفت سین،مدل چیدن سفره هفت سین،چیدمان هفت سین،هفت سین عید،آموزش چیدن سفره هفت سین،نحوه چیدن سفره هفت سین

  نحوه چیدمان سفره هفت سین عید

  مجموعه: هنر در خانه

  چیدمان سفره هفت سین

  هفت سین به نماد مفاهیمی چون نوزایی، باروری، روشنایی، فراوانی، ثروت و ... اشاره می کند. می خواهیم با نگاهی هنری نمونه های زیبای چیدمان این سفره را با هم ببینیم و شما را با نکاتی کاربردی برای زیباتر شدن هفت‌سین آشنا کنیم.

  نوروز جشن کهن ایرانیان به پاس آمدن بهار است. اولین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با اول فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن ترین جشن های به جا مانده از دوران ایران باستان است.

  قرن هاست که مردم منطقه های مختلف ایران، با رعایت رسوم سنتی نوروز، آن را جشن می گیرند اما نه به این معنا که تکرار هر ساله این جشن در هنرنمایی های بانوان ایرانی که به راستی مدیر اصلی برگزاری آن در هر خانه ای هستند، باعث یکنواختی و دلزدگی شده باشد.

  سفره ی هفت سین سفره ای است که ایرانیان هنگام نوروز تزیین می کنند، هنگام تحویل سال دور آن جمع می شوند و این سفره تا سیزدهم فروردین ماه در خانه های ایرانی پا برجا می ماند.

  چیدن سفره هفت سین

  انتخاب سفره و ظرف‌های هفت‌سین

  از هر سفره یا رومیزی مانند ترمه، پته جقه، پارچه های دست دوز، ابریشمی، و ... می توانید استفاده کنید.

  برای زیباتر شدن سفره از ظروف هماهنگ و ست استفاده کنید از جمله: ظروف شیشه ای و کریستالی، ظروف سفالی و ... استفاده کنید.

  اگر از ظروف ساده استفاده می کنید می توانید آن ها را به سلیقه ی خود تزیین کنید. و یا به صورت مدل دار سین های خود را در آن قرار بدهید تقریبا شبیه تزیینات سفره عقد.

  در چیدمان سفره هفت سین فقط به چیدن سین ها بسنده نکنید و از گل ماهی و برنج یا گندم، تخم مرغ، گل و آینه و شمع و شمعدان، میوه، آجیل، شیرینی، هم استفاده کنید.

  طرز چیدن سفره هفت سین

  چیدمان کلی سفره هفت‌سین

  سفره هفت سین را می توانید روی زمین یا روی میز بچینید. یا از چند میز کوچک با اختلاف ارتفاع استفاده کنید یا در قسمت کوچکی آن را قرار بدهید.

  پیشنهاد ویژه

  نمیدونی با پیمان شکنی همسرت چیکار کنی؟ اینجا شرکت کن!

  بدون اینکه کسی متوجه این دوره سخت بشه اعتیادتو ترک کن

  1000 فالوور واقعی فقط با 13هزار تومان◀عجله کن تا دیر نشده

  این روزها حتی سفره‌های هفت‌سین با ظاهری کاملا متفاوت چیده می‌شوند. سفره‌های هفت سین آویزی، سفره‌های هفت‌سین در یک حباب شیشه‌ای و ایده‌های بسیار دیگری که می‌تواند ظاهری منحصر به‌فرد به سفره نوروز امسال شما ببخشد.

  چیدن هفت سین

  مدل چیدن سفره هفت سین

  چیدمان هفت سین

  هفت سین عید

  آموزش چیدن سفره هفت سین

  نحوه چیدن سفره هفت سین

  جدیدترین مدل سفره های هفت سین

  طرز چیدمان سفره هفت سین

  گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید