این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نارنجک اکلیل سرنج

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نارنجک اکلیل سرنج را از این سایت دریافت کنید.

  منبع مطلب : chromewebdata

  نارنجک اکلیل سرنج

  نارنجک

  نارنجک چیست؟

  نارنجکها 100 سال است که در بین ارتش های مختلف جای دارد. اولین بار چینی ها توانستند باروت اختراع کنند و در قرن 16 میلادی اروپایی هایی با ترکیب کردن برخی از مواد با باروت توانستند باروت جنگی تولبد کنند. نمونه های اولیه نارنجک به این شکل بود که از یک ظرف فلزی تشکیل شده بود که داخل آن را باروت میریختند و سپس فرد فتیله را روشن میکرد و بلافاصله نارنجک را به سمت دشمنان پرتاب میکرد. و باروت منفجر میشد و تیکه های فلزی ظرف(پوکه) به سمت دشمن پرتاب میشد که این نمونه ساده از نارنجک بود و بی نهایت خطر آفرین بود.

  در جنگ جهانی اول نارنجک های پیشرفته تری ارائه شد که سربازان آن را از داخل گودال به سوی توپچی های دشمت پرتاب میکردند و ماشین های جنگی آنها را کار میانداختند. از این زمان بود که نارنجک به عنوان یکی از ساح های گرم اصلی در ارتش مدرن شناخته شد.

  اجزای تشکیل دهنده نارنجک:

  بدنه:

  قسمتی از نارنجک است که مواد منفجره را در داخل خود نگه میدارد. و این قسمت است که شکل ظاهری نارنجک را ایجاد میکند. بدنه از هر ماده ممکن است تشکیل شده باشد . اما کافی است که در داخل خود بتواند مواد منفجره را جا دهد. و به عنوان ترکش مورد استفاده قرار گیرد. نارنجک دارای اشکال مختلفی قبیل کره ای ، استوانه ای و خمره ای باشدو از لحاظ جنس میتواند از چدن ، آلومینیم و پلاستیک و … باشد بدنه نارنجک تو خالی است و محلی است که مواد منفجره قرار میگیرد . و در آن حفره ای قرار دارد که ماسوره در میان مواد اصلی قرار میگیرد و به بدنه اصلی نیز وصل است.

  خرج اصلی:

  ماده شیمیایی و یا مواد منفجره داخل نارنجک گفته میشود همین ماده است که ویژگی خاصی می ده و  عملکرد آن را تعیین میکند ممکن است خرج اصلی از مواد منفجره TNTو یا پنتولیت یا سایر  تترکیبات شیمیایی باشد.

  کتراک ماسوره:

  یک وسیله مکانیکی و شیمیایی است که از راه زنجیره ای و از عمل و عکس العمل های مکانیکی و شیمیایی پس از طی زمان تاخیر مشخص است که ماسوره دارای دو نوع است:

  ماسوره انفجاری:

  در نارنجک های انفجاری به کار میرود و زمان تاخیر آ بین 3 الی 6 ثانیه است.

  ماسوره اشتعالی:

  در نارنج های شیمیایی استفاده میشود و زمان تاخیر آن 2 الی 3 ثانیه است.

  خرید ، استفاده و حمل این محصول مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران نبوده و در صورت کشف و ضبط مطابق قانون با متخلفین رفتار خواهد شد ، لزا خواهشمند است از استفاده این ابزار جدا خودداری نمایید !

  منبع مطلب : www.greenrock.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید