این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مهمانی خانوادگی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مهمانی خانوادگی را از این سایت دریافت کنید.

  انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک گزارش نویسی

  نوشتن یک انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک گزارش نویسی و بر اساس پرسش‌های عینی، یکی از تمرین های کتاب نگارش ۱ نگارش دهم است. در این انشا می توانید درباره نحوه برگزاری مهمانی خانوادگی و چگونه بهتر کردن آن بنویسید.

  Menu

  ستاره » ✍️ محتوای کمک درسی » پایه دهم » نگارش پایه دهم » انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک گزارش نویسی

  انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک گزارش نویسی

  نوشتن یک انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک گزارش نویسی و بر اساس پرسش‌های عینی، یکی از تمرین های کتاب نگارش ۱ نگارش دهم است. در این انشا می توانید درباره نحوه برگزاری مهمانی خانوادگی و چگونه بهتر کردن آن بنویسید.

  آخرین به روز رسانی: بهمن 9, 1400

  برای نوشتن موضوع انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک گزارش نویسی، ابتدا چند پرسش عینی در این باره طرح کنید سپس به روش پرسش و پاسخ به سوالات جواب دهید. در این مطلب یک انشا درباره مهمانی خانوادگی با پاسخ به پرسش‌های نحوه برگزاری و رسوم مهمانی های خانوادگی نوشته شده و در پایان نیز تحلیلی برای برگزاری هرچه بهتر مهمانی ها نوشته شده است.

  انشا درباره مهمانی خانوادگی

  مقدمه

  از روزی که معلم ما موضوع انشا درباره مهمانی خانوادگی به سبک خاطره نویسی به ما داد، تمام حواسم را جمع کرده ام تا این جمعه وقتی به خانه پدر بزرگ و مادربزرگ رفتیم و همه خانواده دور هم جمع شدیم، گزارشی دقیق از نحوه برگزاری مهمانی های خانوادگی و خوبی ها و مشکلات آن بنویسم. بالاخره جمعه فرا رسید و ما پیش از ظهر آماده شدیم و به مهمانی رفتیم.

  بدنه

  اولین کاری که برای برگزاری مهمانی رسم است، دعوت کردن از مهمانان به صورت تلفنی یا حضوری است. مادربزرگ به خانه تک تک فرزندانش زنگ زده بود و گفته بود که برای جمعه قرمه سبزی بار می‌گذارد و دعوت کرده بود که همگی برای ناهار به خانه او برویم و دور هم جمع شویم. همه لباس های تمیز و مرتب پوشیدیم و زود به خانه مادربزرگ رفتیم تا در انجام کارها به او کمک کنیم. هر کس قسمتی از کارها را انجام می‌دهد.

  زن ها در آشپزخانه کمک می‌کنند و مردها برای چیدن سفره و مرتب کردن وسایل خانه کمک می‌کنند. بچه های خانواده که از دیدن هم حسابی ذوق زده شده اند دور هم جمع می‌شوند و بازی های دسته جمعی می‌کنند. گاهی یک بحث و موضوع گفتگو طرح می‌شود و هر کس نظر خودش را بیان می‌کند. از مشکلات و اتفاقاتی که برایشان افتاده تعریف می‌کنند و همین باعث می‌شود هر کس راه حلی به ذهنش می‌رسد بگوید و اگر کمکی از دستشان بر می‌آید برای هم انجام دهند.

  حتی گوش دادن به حرف همدیگر باعث آرامش و احساس صمیمیت بین افراد خانواده می‌شود. مادربزرگ و پدربزرگ، سرگرم بودن با گوشی ها و رفتن به فضای مجازی را در مهمانی قدغن کرده اند.  در مهمانی های ما جایی برای چشم و هم چشمی ها و کدورت ها وجود ندارد و سعی می‌کنیم روابط فامیلی مان را هر هفته با همدلی و در کنار هم بودن تقویت کنیم.

  نتیجه

  مهمانی های خانوادگی در صورتی که ساده و صمیمی برگزار شود، می‌تواند روحیه کل خانواده را شاد کند و روابط خویشاوندی را مستحکم‌تر  و قوی تر کند. همه از حال هم با خبر می‌شوند و احساس نزدیکی بیشتری به هم خواهند داشت. بچه های خانواده با هم بازی می‌کنند و خاطرات شیرینی ایجاد می‌شود. انجام بازی های دسته جمعی و خوردن غذا دور هم از لذتبخش ترین تجربه هایی است که یک فامیل می‌توانند در کنار هم داشته باشند.

  متاسفانه امروزه بسیاری از خانواده ها درگیر تجملات شده و برگزاری مهمانی ها را برای خود و دیگران سخت کرده اند. همچنین با غرق شدن در شبکه های اجتماعی مجازی، امروزه کمتر شاهد حضور فیزیکی فامیل در کنار هم هستیم و وقتی هم دور هم جمع می‌شویم بیشتر سرمان توی گوشی هایمان است که این ما را از هم دور کرده است. امیدوارم با ساده تر کردن و صفای بیشتر مهمانی ها، رسم و رسومات قدیم را زنده نگه داریم و بتوانیم از کنار هم بودن لذت بیشتری ببریم.

  تو کنکور قبول میشی، اما چطوری؟

  همه میگن فقط با تلاش و پشتکار! نه اینطور نیست! تلاش وقتی نتیجه میده که برای رفع اشکالات درسی، برای افزایش انگیزه و داشتن روحیه‌ی قوی، بهترین پشتیبان و استاد همراهت باشه. تو هم کنکوری هستی و برای قبولی در کنکور حداقل یکی ازین موارد رو نیاز داری و حقته که داشته باشی از هرجای ایران که هستی، می‌تونی همین الان مشاوره رایگان بگیری

  دریافت مشاوره رایگان

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  بر اساس رای 58 نفر از بازدید کنندگان

  مطالب مرتبط

  انشا درباره مقایسه کتاب با سرچشمه دانایی به روش سنجش و مقایسه

  معنی و گسترش ضرب المثل خفته را خفته کی کند بیدار؟

  گسترش ضرب المثل شاهنامه آخرش خوشه

  معنی و گسترش ضرب المثل هر که در پی کلاغ رود در خرابه منزل کند

  معنی شعر مگر دیده باشی که در باغ و راغ (شعر گردانی و درک و مفهوم)

  انشا عینی در مورد باران | انشا عینی و ذهنی درباره باران

  ۵ نمونه انشا جانشین سازی جدید و زیبا

  معنی و گسترش ضرب المثل دل که پاک است زبان بی باک است

  همچنین بخوانید

  معنی حکایت گنج حکمت پیرایه خرد فارسی دهم با قلمرو زبانی و ادبی

  نوشته ای داستان گونه همراه با عناصر داستان

  آموزش آرایه تضمین به همراه مثال های کاردبردی

  معنی روان خوانی پیرمرد چشم ما بود با آرایه های ادبی

  معنی و گسترش ضرب المثل درخت هرچه بارش بیشتر می شود سرش فروتر می آید

  پیشنهادات ستاره

  نظر شما چیست؟

  نظری ثبت نشده است

  مجله آنلاین فارسی زبانان

  تبلیغات اینترنتی درباره ستاره تماس با ستاره دسته بندی مطالب شرایط و مقررات فرصت های همکاری

  © کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تجارت الکترونیک ستاره است.

  Facebook Twitter Pinterest Instagram Linkedin

  منبع مطلب : setare.com

  7 نکته برای برگزاری یک مهمانی خانوادگی عالی

  این مقاله را بخوانید تا با نکاتی که برایتان یادآور می‌شویم، کاری کنید که حتی نوجوان های فامیل هم مشتاق آمدن به مهمانی خانوادگی شما باشند.‌

  خانه @ سبک زندگی @ خانه و دکوراسیون @ 7 نکته برای برگزاری یک مهمانی خانوادگی عالی

  7 نکته برای برگزاری یک مهمانی خانوادگی عالی

  by خاطره سرایی | 26 بهمن 1401 | خانه و دکوراسیون, سبک زندگی | 0 comments

  مهمانی رفتن و مهمانی دادن ریشه در فرهنگ غنی ایرانی‌ها دارد. بی دلیل نیست که مهمان نوازی و مهربانی از صفات برجسته ما ایرانی‌هاست. اما این روزها چیزی که بسیار مشاهده می‌کنیم این است که مهمانی خانوادگی کمتر برگزار می‌شود و نسل جوان و نوجوان مانند گذشته میلی به اینگونه مهمانی‌ها ندارند. از دلایل مهم این موضوع حوصله سر بر بودن و اختلاف سلیقه بین این نسل و بزرگترهاست.

  مسلما هر میزبانی دوست دارد که در برگزاری مهمانی‌های خانوادگی سنگ تمام بگذارد و به همه مهمان‌ها خوش بگذرد. اما شما به عنوان یک میزبان،برای فراهم کردن چنین مهمانی‌ای، چه ایده‌هایی در سر دارید؟ این مقاله را بخوانید تا با نکاتی که برایتان یادآور می‌شویم، کاری کنید که حتی نوجوانان فامیل هم مشتاق آمدن به مهمانی خانوادگی شما باشند.‌

  فهرست

  از قبل برنامه ریزی کنید

  گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که مامانی بصورت سرزده به خانه ما می‌آید و در این صورت توقع برگزاری یک مهمانی شش دانگ و همه چیز تمام از شما نمی‌رود. خوشبختانه قدرت درک شهروندان ایرانی از وضعیت اقتصادی جامعه بالا رفته است و همه می‌دانند که برگزاری یک مهمانی چقدر می‌تواند پرهزینه باشد؛ بنابراین نسبت به یکدیگر درک متقابل دارند و چشم و هم چشمی‌ها تا حدودی کاهش یافته است.

  در این مقاله می‌خواهیم درباره میهمانی‌هایی صحبت کنیم که از قبل هماهنگ می‌شوند. اولین قدم برای برگزاری یک مهمانی خانوادگی دعوت از مهمانان است. چند روز قبل از مهمانی با آنها تماس بگیرید و با روی گشاده از آنها دعوت کنید تا در مهمانی شما حضور داشته باشند و روز و ساعت مشخص را به ایشان اعلام کنید.

  سعی کنید با توجه به بودجه خودتان و تعداد مهمان‌ها برای مهمانی خانوادگی‌تان برنامه ریزی کنید و تدارک ببینید. حتما از چند روز قبل تصمیم بگیرید که چه غذاها و خوراکی‌هایی را می‌خواهید برای مهمان‌هایتان درست کنید. اگر محدودیت بودجه دارید لزومی ندارد تا خود را به زحمت بیندازید و چند نوع غذا تدارک ببینید. با یک نوع غذا و سالاد هم می‌شود یک مهمانی خانوادگی مطلوب برگزار کرد. مهم‌ترین نکته این است که در قدم اول حال خودتان خوب باشد و ترشرویی نکنید. چرا که اگر فراغت ذهن نداشته باشید و به قول معروف “زورکی” مهمانی برگزار کنید، انرژی خوبی به مهمان‌هایتان نمی‌دهید و آنها معذب خواهند بود.

  همچنین بخوانید  کالج G-course در آلمان، شرایط و ضوابط شرکت در کالج

  غذای مورد علاقه مهمان ها را تهیه کنید

  در انتخاب نوع غذایی که می‌خواهید درست کنید یا شاید هم از بیرون تهیه کنید، حتما ملاحظاتی را در نظر بگیرید. اگر از قبل می‌دانید که یک نفر یا چند نفر از مهمان‌هایتان غذا یا خوراکی خاصی را دوست ندارند یا مثلا به خوراکی‌های خاصی مانند گردو  یا بادام زمینی آلرژی دارند، سعی کنید که آن مواد غذایی را در منوی پذیرایی خود نگنجانید تا باعث ایجاد حس بد در مهمان‌ها نشوید.

  اگر از سلیقه غذایی مهمان‌ها باخبر نیستید، سعی کنید غذاهایی را درست کنید که مقبولیت بیشتری در بین مردم دارند و همه پسندتر هستند. برای مثال در میان ما ایرانیان قورمه سبزی و لوبیاپلو بیشتر محبوبیت دارد تا بیف استراگانف یا میگو!

  به ظاهر خود اهمیت دهید

  رسیدگی به ظاهر خودتان و شیک پوش بودن عواملی هستند که تا قبل از رسیدن مهمان‌ها باید رعایت کنید. سعی کنید تا یک ساعت قبل از رسیدن مهمان‌ها همه مقدمات پذیرایی و شام را فراهم کنید و بعد یک دوش سریع بگیرید و لباس‌های برازنده بپوشید و به آرایش موها و صورت خود بپردازید.

  در نظر داشته باشید که جذاب بودن میزبان هم از نظر ظاهری هم از نظر رفتاری تاثیر مثبتی بر روی مهمان‌ها دارد و باعث می‌شود که آنها در خانه شما احساس راحتی و خودمانی داشته باشند.

  مراقب رفتارتان باشید

  این نکته را در ذهنتان داشته باشید که مهمانان شما در خانه شما باید احساس امنیت و راحتی داشته باشند. بنابراین مراقب رفتارتان باشید و در نهایت احترام با آنها برخورد کنید. البته این بدان معنا نیست که دائما در حال تعارف باشید! بهترین کار این است که خودتان باشید و با متانت در مقابل مهمان‌ها رفتار کنید.

  همچنین بخوانید  7 ایده عالی برای نگهداری کفش

  از همان ابتدا که مهمان‌ها به خانه شما می‌آیند با روی گشاده به استقبال آنها بروید و وسایل اضافی را از آنها بگیرید و در اتاق بگذارید. سپس خوش و بش کردن و احوالپرسی‌های طولانی را شروع کنید و درباره موضوعات جذاب روز با آنها تبادل نظر کنید.

  نکته 1: حواستان باشد که هیچ گاه خط قرمزها را رد نکنید و اگر می‌دانید که آنها اعتقادات یا چارچوب خاصی دارند، هرگز به حریم آنها ورود نکنید.نکته 2: در گفتگو با نوجوانان هیچگاه آنها را دست کم نگیرید و سعی کنید با درک متقابل با آنها صحبت کنید و درباره مسائلی که روی آنها حساس هستند مانند رتبه کنکور و تعیین رشته و … حرف نزنید.نکته 3: هرگز، هرگز، هرگز با زبان کنایه با مهمانان صحبت نکنید. نیش و کنایه زدن یکی از بدترین کارهایی است که می‌توان به عنوان یک میزبان انجام داد. یادتان باشد که هر چقدر هم مهمانی خانوادگی مجلل و تمام و کمالی برگزار کنید، در آخر این حرف‌ها و رفتارهای شماست که بیشتر در ذهن آنها می‌ماند.

  بازی های دورهمی انجام دهید

  واقعیت این است که نمی‌شود کل زمان مهمانی خانوادگی را مشغول به گپ و گفت بود. یک پیشنهاد عالی یرای اینکه بتوانید مهمان‌ها را سرگرم کنید و لحظات خوشی را برای آنها رقم بزنید این است که بهترین بازی های دورهمی را انتخاب کنید و با مهمان‌ها مشغول به بازی شوید. این بازی‌ها می‌تواند پانتومیم، مافیا، اسم فامیل، بازی‌های فکری و … باشد.

  مشغول شدن به بازی باعث می‌شود تا صمیمیت بیشتری بین اعضاء شکل بگیرید و مهمان‌ها در یک رقابت دوستانه و محیط خانوادگی، خود را محک بزنند.

  همچنین بخوانید  آشنایی با عوامل موثر بر قیمت کابینت روشویی

  استفاده از ظروف مناسب

  یکی دیگر از روش‌های ابراز احترام به مهمان‌ها این است که قبل از ورود آنها به خانه، حتما خانه را تمیز کنید و نظافت را رعایت کنید. گردگیری کردن و جارو کشیدن بر روی فرش و تمیز کردن خانه از گرد و غبار و آشغال‌ها و ایجاد یک فضای تمیز و عاری از کثیفی، نشانه اهمیت دادن شما به سلامت خودتان و مهمان‌ها است.

  منبع مطلب : unevis.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید