این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مهسا امینی فیلم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مهسا امینی فیلم را از این سایت دریافت کنید.

  فیلم کامل ماجرای مهسا امینی را دیدیم

  جلسه کمیسیون شوراهای مجلس با حضور نمایندگانی از پزشکی قانونی، نماینده اورژانس، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برای بررسی پرونده فوت مهسا امینی برگزار شد. جزئیات این جلسه به روایت زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس را در این گفت‌وگو بخوانید.

  مجموع نظرات: ۸۸

  پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱

  ۱ نفر

  روایت زهره الهیان از جزئیات گزارش پزشکی قانونی، اورژانس و فراجا درباره پرونده مهسا امینی به مجلس

  فیلم کامل ماجرای مهسا امینی را دیدیم | حرکت عجیب پدر مهسا امینی؛ سابقه بیماری مهسا مشخص شد | چند بار هم در مغازه‌اش از حال رفته است

  جلسه کمیسیون شوراهای مجلس با حضور نمایندگانی از پزشکی قانونی، نماینده اورژانس، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برای بررسی پرونده فوت مهسا امینی برگزار شد. جزئیات این جلسه به روایت زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس را در این گفت‌وگو بخوانید.

  زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند رسیدگی به پرونده مهسا امینی گفت: سه شنبه ۲۹ شهریور در کمیسیون شوراهای مجلس نشستی را با حضور نمایندگانی از پزشکی قانونی، نماینده اورژانس کشور، فرمانده محترم نیروی انتظامی تهران بزرگ و همکاران آنها و نمایندگانی از کمیسیون‌های مختلف مجلس درباره این پرونده داشتیم.

  وی تاکید کرد: در این جلسه گزارشی از سوی سازمان پزشکی قانونی و نیروی انتظامی به مجلس و نمایندگان مجلس ارائه شد. فیلم کامل حادثه یعنی از زمانی که خانم امینی وارد ساختمان وزراءمی‌شود تا زمانی که از هوش می‌رود و همچنین مراحل احیای قلبی و ریوی خانم امینی هم برای نمایندگان به نمایش گذاشته شد.

  این نماینده مجلس افزود:‌ همچنین در این جلسه فیلم کامل توضیحات افرادی که در ون پلیس همراه خانم امینی بودند و در ادامه در ساختمان وزرا هم حضور داشتند نمایش داده شد و نمایندگان، شرح دخترانی را که در ماشین ون از شرایط خانم امینی ارائه دادند، به عنوان یک سند مطلع شدند.

  الهیان درباره کمیته‌های بررسی پرونده گفت: سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کمیته‌ ویژه‌ای را برای بررسی پرونده تشکیل داده‌اند، رئیس قوه قضاییه و دادستان نیز دستور رسیدگی سریع به پرونده را صادر کرده‌اند. مجلس هم در کمیسیون شوراها، کمیته را تشکیل داده و این پرونده از چند جنبه در حال بررسی است.

  وی ادامه داد: همچنین یک کمیته پزشکی با حضور نماینده‌ای از سازمان نظام پزشکی، پزشکی قانونی، انجمن جراحان مغز و اعصاب که یک نهاد غیر دولتی است و همچنین اعضایی از انجمن قلب و عروق شکل گرفته و پزشکان متخصص در این کمیته حضور دارند و موارد پزشکی را بررسی می‌کنند و بنا است گزارش‌ها را گام به گام به مردم شریف ایران ارائه بدهند.

  این نماینده مجلس در تشریح جزئیات جلسه دیروز کمیسیون شوراها گفت: در جلسه مطرح شد که خانم مهسا امینی ساعت ۱۹:۲۵ وارد ساختمان وزار شدند. فیلمی هم که ارائه شد کاملا زمان دار بود و زمان ورود ایشان به ساختمان وزار کاملا مشخص بود. در ساعت ۱۹:۵۸ دقیقه هم یعنی بعد از حدود ۲۳ دقیقه حال خانم امینی بهم می‌خورد و از هوش می‌روند که خلاصه‌ای از این فیلم در صداوسیما هم پخش شد، اما فیلم کامل را نماینده‌ها مشاهده کردند.

  الهیان افزود: نماینده پزشکی قانونی گزارش خود را در مورد معاینات اولیه و جواب سی‌تی‌اسکن ارائه داد که البته جواب پاتولوژی و سم‌شناسی دو هفته دیگر آماده می‌شود. ولی در معایناتی که توسط پزشکی قانونی انجام و مکتوب شده است اولا اثراتی از اتوروژی یعنی خون‌ریزی از گوش و کبودی دور چشم که نشان از ضربه و تروما دارد دیده نشده است. همچنین در معاینات اولیه آثاری از ضرب و شتم در سر، صورت، گردن و بدن مشاهده نمی‌شود.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره ادامه توضیحات پزشکی قانونی گفت: طبق گزارش ارائه شده اسکاری در ناحیه سر خانم امینی مشاهده شده که آثار عمل جراحی ایشان در ۸ سالگی به دلیل تومور مغزی است. این اسکار هلالی از غدام گوش تا ناحیه پیشانی است. در سی‌تی اسکن خانم مهسا امینی طبق گزارش پزشکی قانونی آثاری از خون‌ریزی داخل مغز و اطراف پرده‌های مغز دیده نشده است. همچنین شکستگی جمجمه نیز طبق این گزارش مشاهده نشده است.

  الهیان افزود: در پاسخ به استعلام ریاست سازمان نظام پزشکی هم متخصصین رادیولوژی اعلام کردند که با توجه به سی‌تی‌اسکن مغز خانم امینی، علایمی از خون‌ریزی در پارانشیم مغز، اپیدورال و ساپدورال یعنی اطراف مغز دیده نمی‌شود.

  نماینده مردم تهران در مجلس افزود: طبق این گزارش خانم امینی در سن ۸ سالگی جراحی داشتند که تشخیص ایشان غده خوش‌خیم در هیپوفیز بوده که در بیمارستان میلاد جراحی شدند. علایمی مانند اختلال بینایی و سر درد داشتند. این عمل جراحی از ناحیه گیج‌گاه صورت گرفته که بعد از جراحی علائم دیابت بی‌مزه، تیروئید و کاهش کورتیزول داشتند که با درمان‌های هورمونی تحت درمان بودند. جراح ایشان آقای دکتر شیروانی بودند که با صداوسیما هم مصاحبه کردند. آقای دکتر شیروانی نائب رئیس جامعه جراحان مغز و اعصاب هستند که شرح جراحی را ایشان از صداوسیما اعلام کردند.

  الهیان افزود: جای تعجب دارد که چرا پدر ایشان در مصاحبه‌ها اعلام کردند که دخترم سابقه بیماری نداشته است. طبق گزارشی که فرماندهی کل انتظامی ارائه کرد خانم امینی در پاساژی در شهر سقز فعال بوده؛ ظاهرا در یک فروشگاه پوشاکی ایشان فعالت می‌کردند؛ که در چند ماه گذشته به دلیل زمینه‌های بیماری که داشتند چندبار از حال رفتند.

  این نماینده مجلس افزود: در هر حال این کمیته پزشکی در وزارت کشور در کنار وزیر محترم کشور فعال است و بررسی مستندات را انجام می‌دهد. پزشکی قانونی هم تا دو هفته دیگر اعلام کرد که جواب سم شناسی و پاتولوژی را خواهد داد اما تا این لحظه هیچ شواهدی از تروما و آثار ضرب و شتم مشاهده نشده است. کمیته پزشکی هم به محض آماده شدن سایر مستند نظرات تخصصی خودش را اعلام خواهد کرد.

  وی افزود: جای گلایه هم وجود دارد که چرا پرونده بیمارستان میلاد ایشان بعد از گذشت ۶ روز و اینکه اعتراضاتی بین مردم و آشوب‌هایی که اتفاق افتاد ارائه می‌شود. از صدا و سیما انتظار می رود که کمیته پزشکی را دعوت کنند و اطلاعات لازم  برای مردم ما ارائه شود.

  کد خبر 707719 منبع: فارس

  برچسب‌ها

  خبر ویژه مهسا امینی گشت ارشاد

  پر بیننده‌ترین اخبار مجلس

  دیدگاه خوانندگان امروز

  پر بیننده‌ترین خبر امروز

  افرادی برای مناظره درباره موضوع مهسا امینی به صداوسیما دعوت شدند که اصل نظام و انقلاب را قبول ندارند| دستگاه‌های امنیتی با اغتشاشگران برخورد قاطع کنند

  تاکید بر حاکمیت قانون و نفی رفتارهای رادیکالی |‌راه کاهش التهاب در جامعه چیست؟

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  فیلمی از مهسا امینی در داخل ون گشت ارشاد ندیدیم/ توضیحات درباره خونریزی گوش مهسا

  اقتصادنیوز: یک عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس درخصوص اینکه آیا ممکن است پرونده مهسا امینی در نهایت منجر به برچیده شدن گشت ارشاد شود، می‌گوید که تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله بنده به دنبال این موضوع هستیم.

  فیلمی از مهسا امینی در داخل ون گشت ارشاد ندیدیم/ توضیحات درباره خونریزی گوش مهسا

  کدخبر: 523253 ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۴

  اقتصادنیوز: یک عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس درخصوص اینکه آیا ممکن است پرونده مهسا امینی در نهایت منجر به برچیده شدن گشت ارشاد شود، می‌گوید که تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله بنده به دنبال این موضوع هستیم.

  به گزارش اقتصادنیوز صبح دیروز جلال رشیدی کوچی عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس درباره مرگ مهسا امینی، مواردی را عنوان کرد؛ از جمله اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده، او مورد هیچ ضرب و شتمی قرار نگرفته است، همچنین مهسا امینی یک غده در سر داشته که بعد از عمل، دچار بیماری دیابت بی‌مزه شده و برای درمان آن، دارو مصرف می‌کرده که این دارو خون را رقیق کرده و یکی از دلایلی که از گوش او خون آمده، به همین علت بوده است.

  برای بررسی بیشتر این موارد مطرح شده «انتخاب» با رشیدی کوچی، به گفت و گو نشسته است.

  *آقای رشیدی کوچی! شما عنوان کرده‌اید که دوبار فیلم ورود خانم امینی به ساختمان وزرا را بدون تقطیع و به صورت پیوسته دیده‌اید، با این حال چرا بنابر گفته خانواده امینی، فیلم را به صورت تقطیع شده به آن‌ها نشان داده‌اند؟

  این پرسش را باید از آن‌هایی پرسید که فیلم کامل را به خانواده امینی نشان نداده‌اند. اشتباه کرده‌اند و باید فیلم را کامل نشان می‌دادند. اما آنچه من و 50 نفر دیگر هم دیدیم، فیلم کامل، با کیفیت بسیار بالا و بدون تقطیع از لحظه ورود ایشان به حیاط ساختمان وزرا توسط ون گشت ارشاد، تا لحظه خروج ایشان توسط اورژانس با برانکارد بود. ثانیه به ثانیه این ویدیو را از زوایای مختلف دوبار نگاه کردم. هیچگونه تقطیعی نشده است. اینکه به خانواده ایشان کامل نشان داده نشده را خود نیروی انتظامی باید پاسخ دهد.

  *بنابراین شما فیلمی از داخل ون گشت ارشاد را ندیده‌اید؟

  خیر، من هرجایی هم که مصاحبه کرده‌ام، گفته‌ام که از لحظه‌ای که این ون وارد حیاط ساختمان خیابان وزرا می‌شود را دیده‌ام. ما از داخل ون هیچ ویدیویی را ندیده‌ایم.

  *معایناتی که گفته می شود و نتایج بررسی ها چه بوده؟

  خانم امینی دو مرتبه معاینه شده بود. یکبار لحظه‌ای که اورژانس ایشان را وارد بیمارستان می‌کند و پزشک مستقر در بیمارستان، که زیر مجموعه پزشک قانونی بوده است، طبق وظیفه ذاتی خود ایشان را معاینه ظاهری می‌کند و تمام مواردی که در ظاهر ایشان بوده را در آنجا قید می‌کند، مهر و امضا می‌زند و سپس تحویل بیمارستان می‌دهد. این روندی است که معمولا برای تمام افرادی که دچار آسیب شده‌اند، در ورود به بیمارستان‌ها اتفاق می‌افتد. بار دوم هم بعد از فوت‌شان بوده که آنچه ما به صورت کامل از پزشکی قانونی دریافت کرده‌ایم. پزشکی قانونی این گزارش را هم به صورت شفاهی توضیح داده‌اند و هم به صورت مکتوب قرار است امروز به کمیسیون ارسال کنند. در حضور 50 نفر از اصحاب رسانه، نمایندگان مجلس، وزارت کشور و نیروی انتظامی گفته شد که هیچگونه آثار ضرب و جرح و برخورد فیزیکی که می‌تواند منجر به فوت شود، در بدن ایشان مشاهده نشده است. تمام فرضیه‌هایی که مطرح بود را ما تک به تک از فضای مجازی جمع‌آوری کرده بودیم و برای بررسی ارائه دادیم. به همه آن‌ها جواب علمی دادند که چرا فرضیه‌های درستی نبوده است. این نظر رسمی پزشک قانونی است که من اعلام کرده‌ام.

  *شب گذشته یکی از رسانه‌ها بر اساس شنیده‌ها عنوان کرده بود که «براساس اظهارات مقامات مسئول، خبری از بررسی جز به جز پرونده‌ها و اسناد و حتی گزارش پزشکی قانونی نیست.» ان رسانه در ادامه گفته است که علت این عدم بررسی جز به جز، اعتقاد برخی از نمایندگان است که این موضوع را عاملی برای کاهش «اقتدار پلیس» می‌دانند.

  آن‌ها برای خودشان مخالف هستند. ما باید پیگیری کنیم و حقایق را به مردم بگوییم. در این کمیته دو محور را داریم بررسی می‌کنیم؛ یکی علت فوت و اینکه چه اتفاقی رخ داده که ایشان فوت کرده است و دومین محور هم زمینه بروز چنین حوادثی است که به مجموعه گشت ارشاد بر می‌گردد. حال یک عده نمایندگان حامی گشت ارشاد و یک عده هم مثل من مخالف گشت ارشاد هستند. نظرات مختلف است ولی اگر قرار است صحبت کنیم باید به حرف دقیق استناد کنیم نه شنیده‌ها.

  *شما دلیل خونریزی از گوش مهسا امینی را استفاده از داروهایی دانسته‌اید که باعث رقیق شدن خون می‌شود اما این دلیل دارد از سوی برخی از پزشکان رد می‌شود.

  این صحبت من دقیق مخابره نشد. بنده اعلام کردم که باتوجه به اینکه ایشان به خاطر عمل جراحی که سال 86 در بیمارستان میلاد روی مغزشان انجام شده، مصرف دارو داشته‌اند، گفتم که احتمالا دلیل خونریزی مصرف این داروها بوده است. این نظر خودم بود نه پزشکی قانونی اما متاسفانه آن رسانه شیطنت و قید «احتمالا» را حذف کرد. چراکه من جایی خواندم و از پزشکان هم سوال پرسیدم که گفتند، می‌تواند به این علت باشد. من نه تایید کردم و نه رد کردم. از احتمال حرف زدم ولی چون در خبر «احتمالا» و «می‌تواند» را حذف کردند، از آن یک خبر قطعی منتشر کردند. خودم هم در این راستا تجربه‌ای داشتم؛ یکی از نزدیکانم دچار سکته قلبی شده بود و دیدم که از بینی و گوشش خون آمد. این نظر قطعی پزشکی قانونی نبوده و نظر شخصی من باتوجه به بررسی‌ها بوده است. خواهشم این است که رسانه‌ها این خبر را اصلاح کنند.

  کمااینکه من احتمالات زیاد دیگری هم مطرح کردم ولی نمیدانم چرا آن‌ها را منتشر نکردند. ما تمام احتمالاتی که وجود داشته و دارد را مستند از پزشکی قانونی خواسته‌ایم که به ما ارائه دهد. اما آنچه قطعی شده را با قطعیت می‌گوییم و آنچه احتمال دارد را هم با احتمال می‌گوییم. انتظار ما این است که اخبار کامل و دقیق مخابره شود تا یک عده‌ای از این آب گل آلود ماهی نگیرند.

  *در بررسی‌های کمیته آیا با خانواده امینی و شاهدان مهسا در ون گشت ارشاد، صحبتی داشته‌اید؟

  من خودم صحبتی نداشته‌ام ولی از نیروی انتظامی خواسته‌ایم که مشخصات آن افراد را به ما بدهند تا با آن‌ها صحبتی داشته باشیم.

  *پس از این بررسی‌های انجام شده و نتیجه‌ای که شما اعلام کرده‌اید، این پرونده قرار است چگونه پیش برود؟

  همچنین بخوانید

  منبع مطلب : www.eghtesadnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید