این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ملا قادر پاوه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ملا قادر پاوه را از این سایت دریافت کنید.

  زندگینامه ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه

  «ماموستا» پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه

  زندگینامه ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه

  تاریخ ایجاد در 02 آذر 1388 بازدید: 41070

  حركتهاي مذهبي چند دهه اخير موجب ايجاد انديشه هاي مؤثر و متاثر و پويايي در بين روحانيت اهل سنت و جماعت در منطقه كردستان گرديده است  كه برداشت هاي منطقي از دست مايه هاي فكري وزين در برهه هاي بحراني سبب ايجاد نحله اي ياريگر و همسو در جهت پيشرفت طبيعي همگام با تمامي جوانب جامعه خواهد بود و از  نابساماني هاي بيشتر و مشقات و رنج هاي بي ثمر مانع خواهد شد .

   حاج ماموستا ملا قادر قادري ، در اوضاع حساس دوران پس از پيروزي انقلاب اسلامي ، همانند يك روحاني متفكر در جهت گيري هاي متداول روز نقش فكري خود را به عرصه ظهور رسانيد و باعث گرديد كه با حضور و پي گيري و اقدام خويش از ريشه أي شدن معضلات منطقه پيشگيري نمايد و خلقي را از صعوبت برهاند ، و با عملكرد خود ، پرده بد بيني‌ها را بردارد ، تا هموطني ، هموطني را نيازارد و حديث برادري و اتحاد  سر بر آرد .

  وي در سال 1332 ه.ش در روستاي نورياب در حومه پاوه متولد گرديد پدرش مرحوم عباس در كودكي فرزند درگذشت ، چكيده زحمت است گه در بوته مشقت ايام چون فولادي آبديده متكي به واقعيت رسالت انساني خويش استوار و نستوه باقي مانده و از آغاز كودكي كمر به تحصيل علم بسته است . وقار و تواضع و تربيت اسلامي از نخستين گام هاي زندگي با خون وي عجين شده است ، در سال 1339 شمسي تحصيل ابتدائي متداول آموزش و پرورش را در زادگاهش آغاز كرد وبه سال 1343 ه.ش روبه حجرههاي مدارس علوم دينيه نهاد ، والده ماجده اش كه مؤمنه اي پارسا و دل در گرو اهل ايمان و حيا و ذاكر دائم الدعا و در ياد خدا بود فرزند را به مدرسه علوم ديني ، روستاي دشه رهنمون آمد ، بيش از چهار سال تحصيل علوم مقدماتي را نگذرانده بود كه به سبب قيام هاي مردمي منطقه ، تحميل هاي سيستم پليسي بر مدارس علوم ديني افزايش يافت و به ناچار روي به عراق عرب نهاد و در شهرهاي سلمانيه و حلبچه بـــه ادامه تحصيـــل پرداخت ، در ســـــال 1350 شمسي كه مستعـــــدي فرهيختــــه و  دانش پژوهي تلاشگر در علوم ديني بود به سوي سنندج و مريوان وسقز و بانه رهسپار و هر از چندگاه از محضر استادي مسلم بهره ياب گرديد تا در پاييز سال 1355 ه.ش در مدرسة علوم ديني بانه كردستان از محضر استاد شهيد ماموستا ملا محمود محمدي كه از مؤثران در شكل گيري نهايي انديشه طلبه مستعد خويش بود . به دريافت گواهي نامه افتاء و تدريس و تبليغ علوم دينيه اسلاميه و خلعت پوشش اهل علم نائل گرديد و به رسم متداول در امتحانات علوم ديني سنندج كه اعلم علماي كردستان هيئت ممتحنه آنرا تشكيل مي دهند ، شركت نموده و به اخذ تاييد و رسميت گواهي از وزارت فرهنگ و آموزش عالي نائل گرديد و در پاييز همان سال به زادگاهش بازگشت و اقامت و جماعت و جمعه و وعظ و تدريس و ارشاد اهالي را عهده دار گرديد.

  در سال 1356 ه.ش كه فعاليت حركت هاي فكري  از هر سو رشد يافت و انديشه هاي زير بنايي اعتقادي قشر جوان مورد تهاجم قرار گرفت ، به همراه عده اي از علماء همفكر ، مدرسه قرآن را در پاوه تاسيس و به مرمت آراء و زمينه سازي انديشه هاي جوان پرداختند . تشكيل جلسات سخنراني و گفت و شنود و پرسش و پاسخ از برنامه هاي همزمان مدرسه مذبور بود ، بنيانگذاران مدرسه قرآن پيشگامي مبارزات ضد رژيم را با تحول شگرف سال1357ه.ش به عهده داشتند .

  ماموستا ملا قادر قادري از قدم نخستين تا پيروزي انقلاب و پس از آن تا حال در يك مسير تلاش چشم گير داشته و يكدل و يكزبان از ايام قبل از پيروزي با قبول تمامي مضيقه ها و اعمال فشار و رنج هاي مسؤلان وقت و پس از پيروزي با تحمل شدائد جبهه هاي مختلف تا امروز نستوه و پر توان به راه خود ادامه داده است.

  وي به درخواست اهالي پاوه در تير ماه 1359ه ش  از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان امام جمعه رسمي پـــــاوه انتخاب و از آن تاریخ در عمران و آبادي و روند فرهنگي منطقه ناثير بسزا داشته است و از چهره هاي بارز در اهداف وحدت و اتحاد اسلامي جمهوري اسلامي در سمينارها و كنگره هاي داخلي و خارجي بشمار ميرود و در دفاع از حقوق مردم مسلمان كرد و اهل سنت زبان گوياي اهالي است . ايشان علاوه بر تسلط عميق بر اوضاع منطقه و دانش ديني چشمگير در زمينه هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي داراي مطالعه و تامل هستند و نمونه بارز روحاني روشنفكر مسلمان امروز بشمارمي روند .

  این مطلب را به اشتراک بگذارید

  دیدگاه‌ها  

  -1 #6 رشیدی 1398-03-12 03:07

  راستی سلام من رو به ایشون برسونید حتما

  نقل قول کردن -1 #5 رشیدی 1398-03-12 03:06

  کتاب ماموستا ملاقادر همین امشب تموم شد

  امیدوارم اجر زحمت هایی که برای اسلام و ایران و انقلاب کشیدن رو خدا هزار برابر بهشون بده

  کلا کیف کردم از وجود یه همچین انسان با ایمان و دانایی

  نقل قول کردن 0 #4 امید 1397-05-11 12:00

  بنده نیز از صمیم قلب این روحانی بزرگوار را دوست دارم و هرروز سایت ایشان را دنبال می کنم و همیشه از موضوع تفرقه میان مسلمانان دلگیر وازاین موضوع افسوس می خورم . بفرموده قرآن و پیامبر اعظم (ص) همه مسلمانان باید درمقابل دشمنان دین خدا ید واحده و امت واحد باشند . بها مید چنین روزی که این اختلافات که همگی ریشه در فردعات دین ندارد نه اصل دین برطرف گردند و کسانیکه کاسب تفرقه و اختلاف درمیان امتهای اسلامی هستند رسوا گردند . ان شااله. خداوند همه علمای واقعی اسلامی ( چه شیعه و چه سنی) را حفظ نماید.

  به امید روزیکه همه فرقه های اسلامی تندرو با تمسک به دستورات نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه معصومین ، ید واحدی باشیم درمقابل دشمنان دین خدا.

  نقل قول کردن

  منبع مطلب : www.aljomeh.org

  معرفی و دانلود کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه

  کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه نوشته علی رستمی، حاصل 60 ساعت مصاحبه با ملاقادر قادری امام جمعه مبارز و انقلابی اهل تسنن شهرستان پاوه است، ملا قادر قادری از جمله کسانی است که در...

  خانه›ادبیات›زندگینامه و خاطرات›کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه

  معرفی و دانلود کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه

  (۶ رای)

  نویسنده: علی رستمی

  ناشر: انتشارات سوره مهر

  برای دانلود قانونی کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

  معرفی کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه

  کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه نوشته علی رستمی، حاصل 60 ساعت مصاحبه با ملاقادر قادری امام جمعه مبارز و انقلابی اهل تسنن شهرستان پاوه است، ملا قادر قادری از جمله کسانی است که در دوران شکستن حصر پاوه، مجاهدت‌های فراوانی را انجام داد.

  هر قومی تاریخ نداشته باشد، قوم مرده است و هر تاریخی نیز درست بیان نشود تاریخ تحریف شده است. ما در خاطره‌هایمان واقعیت‌ها را می‌گوییم و نیازی به اضافه گویی نداریم. هنوز دشمن با ما آتش بس نکرده است و 38 سال است درگیر جنگ هستیم.

  کتاب خاطرات ماموستا برای نسل آینده مفید است و نشان می‌دهد مردم ما برای انقلاب زحمت کشیدند و شهید تقدیم کرده‌اند. در این کتاب خاطرات هیچ مسئولی نقل نشده و بر اساس واقعیت است. غرب کشور برای انقلاب زحمت زیادی کشیده است، آن‌ها فرزندان، باغ و کشاورزی‌شان را در راه انقلاب و اسلام از دست دادند و خسارت، چند برابر شهرهای دیگر است. در فقه مرز نشینی حقوق بیشتری نسبت به شهرنشنی دارد چون دشمن در کمین آن‌ها است. این کتاب تاریخ مردم پاوه است که رشادت، فداکاری، مقاومت و ایستادگی مردم این دیار را نشان می‌دهد.

  در بخشی از کتاب ماموستا: زندگی‌نامه و خاطرات ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه می‌خوانید:

  بعد از پایان سمینار هنوز پای ما به پاوه نرسیده بود که خبر ارتحال آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی، نماینده امام و امام ‌جمعه یزد، را شنیدیم. فقط فرصت برپایی نماز جمعه پاوه را داشتیم و سریع خود را به یزد رساندیم. آیت‌الله خاتمی از علمای روشنفکر و تقریبی بودند که در زمان جنگ، هم خود و هم بستگان و فرزندانش، در منطقه ما منشأ خدمات ارزشمندی بودند و ارتباط و دوستی ما با او و دو تن از نوادگان دختری‌اش به اوایل پیروزی انقلاب بر می‌گشت. حق و وظیفه این بود که خود را به تشییع ‌جنازه‌اش برسانیم.

  حدود 20 نفر از مردم، روحانیون و مسئولان پاوه در شب حرکت کردیم و خود را به یزد و به مراسم تشییع رساندیم و مستقیم به مسجد جامع یزد رفتیم. وقتی که ما رسیدیم، مشغول دفن مرحوم آیت‌الله خاتمی بودند. بزرگان قوم در نزدیکی قبر جمع بودند. نگاهی به جمعیت حاضر در مراسم کردم. به احترام ایشان و آقای سید محمد خاتمی، بسیاری از مسئولان کشوری و لشکری از جمله اعضای هیئت‌ رئیسه کنفرانس هفته وحدت به یزد آمده بودند. به یاد سخنان نسبتا تند چند روز قبل خود در کنفرانس وحدت افتادم و به دوستان روحانی‌ام گفتم که اگر صحبت آن روز من برای خدا و ادای تکلیف بوده، امروز مورد اکرام‌ اعضای هیئت ‌رئیسه کنفرانس قرار می‌گیرم، وگرنه بی‌مهری آنان را در رفتارشان خواهم دید. به محض ورود ما به جمع مسئولان، اولین کسی که از ما به‌ گرمی استقبال کرد، رئیس کنفرانس، جناب آیت‌الله جنتی، بود و بعد بقیه دوستان احوال ما را جویا شدند. پس از مراسم تشییع یک شبانه‌ روز در یزد و اردکان بودیم. مصاحبه‌ای با تلویزیون یزد درباره شخصیت مرحوم آیت‌الله خاتمی داشتم و سپس به دیار اورامانات برگشتیم.

  فهرست مطالب کتاب

  مقدمه

  شناسنامه خانوادگی من

  حکومت پهلوی در اورامانات

  افتتاح مدرسه در نوریاب

  ورود به کسوت طلبگی زی طلبگی اولین اتفاق امنیتی هجرت برای علم

  جسم در عَنَب، دل در وطن!

  خبری خوش از ایران بازگشت به ایران

  کوه به کوه، روستا به روستا

  دیدار با جناب شیخ عثمان نقش بندی

  کانی میران درزیان و در زیان!

  دوباره عراق و این بار روستای سه رگه ت

  خبر تلخ تیرباران سه نفر از اهالی نوریاب

  خاطره‌ای تلخ از روستای مرانه

  بازگشت به سه رگه ت و بدعهدی

  بازگشت به ایران دزآور

  بیتوته در سلین و اقامت در خانقاه دورود

  کانی میران معافیت تحصیلی!

  پیش نمازی در ماه رمضان

  وله ژیر گویزه کویره بانه، شهر آرزوها

  سفری سیاسی به بوکان و مهاباد

  شهد شیرین اجازه نامه

  بازگشت به نوریاب و تحقق آرزوی مادر

  سرکوب اورامانات به بهانه خلع سلاح

  تأسیس مدرسه قرآن پاوه

  شروع فعالیت های سیاسی علیه حکومت پهلوی

  راهپیمایی تاسوعا

  در تعقیب و گریز ساواک

  بالاخره شاه رفت!

  خبر سقوط حکومت شاهنشاهی

  پایان حکومت شاهنشاهی و آغاز درگیری های کردستان

  جمعیت طرفداران حکومت قرآن

  مرگ کمونیسم در پاوه

  آغاز جمهوری اسلامی ایران

  تشویق مردم به حضور در انتخابات و امانت داری از آرای آنان

  سفر کاک احمد مفتی زاده و ماموستا شیخ جلال حسینی به پاوه

  دیدار با بنیان گذار انقلاب

  تأسیس سپاه در پاوه

  ترک نوریاب و اسکان در پاوه

  آغاز تحرکات سیاسی و نظامی در اورامانات

  لیلئ القدر پاوه

  رایزنی های پس از آرامش پاوه

  فرمان عفو عمومی

  سفر به کرمانشاه و تهران

  هیئت حسن نیت در پاوه

  جلسه مهم مدرسه قرآن

  قانون اساسی و اصل دوازدهم

  انتخاب اولین رئیس جمهور

  انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی

  تبادل گروگان ها

  تصمیم برای تعیین امامت جمعه پاوه

  حساسیت های خاص نماز جمعه پاوه

  دیدار با رئیس جمهور بنی صدر

  مدیریت بنیاد شهید در پاوه

  سفر دکتر بنی صدر به پاوه

  سفر به ازگله

  نخستین سمینار ائمه جمعه

  آوارگیِ مردم نوسود

  دو میهمان در شهر؛ آیت الله خامنه‌ای و آیت الله طاهری

  شورای روحانیت پاوه

  دیدار با امام خمینی در تهران

  بمباران پاوه و شروع مشکلات سال 1360

  آزادی نودشه

  مبارزه با تفرقه مذهبی

  سفری وحدت آفرین به قم و تهران

  داغ مادر!

  منبع مطلب : www.ketabrah.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید