این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  معنی اعجوبه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  معنی اعجوبه را از این سایت دریافت کنید.

  اعجوبه

  معنی اعجوبه - معانی، لغت نامه دهخدا، فرهنگ اسم ها، فرهنگ معین و عمید، مترادف و متضاد و ... در فرهنگ لغت آبادیس - برای مشاهده کلیک کنید

  اعجوبه

  /~o~jube/

  مترادف اعجوبه: شگفت آور، شگفت انگیز، طرفه، نادرهمتضاد اعجوبه: عادی، معمولیبرابر پارسی: شگفت آور، شگرف، شگفت انگیز

  بستن تبلیغات

  فارسی به انگلیسی

  prodigy, wonder, phenom, prodigy (of a specified thing)

  مترادف ها

  wonder (اسم)

  شگفت، حیرت، تعجب، عجب، غریبه، اعجوبه

  prodigy (اسم)

  شگفتی، اعجوبه، چیز غیر عادی

  monster (اسم)

  عفریت، هیولا، اعجوبه

  لغت نامه دهخدا

  ( اعجوبة ) اعجوبة. [ اُ ب َ ] ( ع ، اِ ) کار شگفت و شگفت. ( منتهی الارب ) ( ناظم الاطباء ). عجیب و آنچه مردم را در تعجب اندازد نه بغیر همزه [ یعنی عجوبة ]. ( از مزیل الاغلاط از غیاث اللغات و آنندراج ). کار عجیب. ( مؤید الفضلاء ). اسم است مر چیزی را که شگفت آور باشد. ( از اقرب الموارد ). شگفت آور. شگفت انگیز ( شخص یا شی ). ( فرهنگ فارسی معین ). اُفکوهَه. سخت شگفت. کاری عجب. جَریحَه. ( یادداشت بخط مؤلف ). عَجیبَه. ( اقرب الموارد ). عجیبه مانند آن است در هر دو معنی. ( منتهی الارب ). بابیّه. ( منتهی الارب ) ( ناظم الاطباء ). هر چیزی عجیب که مردم را در شگفت اندازد. ( ناظم الاطباء ). || نوباوه. ( مؤید الفضلاء ). || شگفتی. ( مهذب الاسماء نسخه خطی ). شگفتی کار. عُجاب. ( یادداشت بخطمؤلف ). ج ، اعاجیب. ( از اقرب الموارد ) :

  ز جد گرچه هزار اعجوبه سازی

  نخندد طبع کودک جز ببازی.

  جامی.

  - اعجوبه دهر ؛ نابغه زمان.

  - اعجوبه دهور ؛ نابغه اعصار.

  بستن تبلیغات

  فرهنگ فارسی

  چیزی یاکسی که مردم رابه تعجب اندازد، شگفت آور، شخص عجیب، اعاجیب جمع

  ( صفت ) شگفت آور شگفت انگیز ( شخص یاشئ ) . جمع : اعاجیب .

  فرهنگ معین

  (اُ بِ ) [ ع . اعجوبة ] (ص . ) شگفت آور. ج . اعاجیب .

  فرهنگ عمید

  ۱. چیزی یا کسی که با توانایی ها و ویزگی هایش مردم را به تعجب اندازد، شخص عجیب.

  ۲. شگفت آور.

  واژه نامه بختیاریکا

  سر کس ندید

  دانشنامه عمومی

  اعجوبه (انگلیسی: Ajooba) فیلمی در ژانر فانتزی به کارگردانی شاشی کاپور است که در سال ۱۹۹۱ منتشر شد.

  آمیتاب باچان دیمپل کاپادیا ریشی کاپور شامی کپور سعید جعفری آمریش پاری دالیپ تاهیل

  wiki: اعجوبه

  اعجوبه (رمان). اعجوبه یا شگفتی(به انگلیسی: Wonder) رمانی از آرجی پالاسیو نویسنده آمریکایی است .این رمان در سال ۲۰۱۲ در سبک ادبیات کودک و نوجوان و سر گذشت یک نوجوان منتشر شده است. این اثر برندهٔ جایزهٔ دانش آموزان مین سال ۲۰۱۴ و برندهٔ جایزهٔ مارک توین سال ۲۰۱۵ شده است.

  سایت رسمی نویسنده

  بررسی کتاب در سایت گاردین

  آگوست پالمن با والدینش در ارتفاعات شمال رودخانه در منهتن زندگی می کنند. او دارای یک وضعیت پزشکی است، که اغلب با سندرم تریچر کالینز شناخته می شود، که باعث شده او بسیاری از جراحی های صورت خود را تحمل کند . با توجه به این، تا آن زمان آگوست توسط مادرش درس یاد میگرفت با این حال، پدر و مادرش میخواستند او را به مدرسه بیچر برای شروع کلاس پنجم ثبت نام کنند. آگوست یک خواهر دارد به نام ویا که از او بزرگتر است و برای او مراقبت می کند.

  آگوست در اولین روز مدرسه تلاش می کند آگاهی خود را افزایش دهد. علی رغم تلاش هایش، بچه های دیگر هنوز به او نگاه می کنند و یک دانش آموز به نام جولیان بلافاصله او را به خاطر ظاهرش مخالفت می کند. با این حال، امید او برای سال تحصیلی کمی زمانی افزایش یافت که دوستی با همکلاسی هایش جک و سامر را تقویت کند، که هر دو از او دفاع می کنند از دسیسه های جولیان.

  ماجرا از جایی شروع شد که آگوست به طور مخفیانه صحبت های جک و جولیان را شنید و متوجه شد که او در مورد او چه میگویید . او از این واقعه بسیار غم انگیز می شود و تا چند روز به مدرسه نمی رود . در کریسمس جک که ماجرا زا فهمیده بود از او عذرخواهی کرد . در ادامه سال تحصیلی جولیان دانش آموزان را به مقابله با آگوست میکشاند . و مادر جولیان از مدیر مدرسه تقاضای اخراج آگوست را داشت و میگفت آگوست برای مدرسه یک مسئولیت دشواری است .

  wiki: اعجوبه (رمان)

  اعجوبه (فیلم). اعجوبه (انگلیسی: Wonder) یک فیلم کمدی-درام به کارگردانی استیون شباسکی و محصول سال ۲۰۱۷ آمریکا است. فیلمنامه این فیلم توسط جک تورن، استیو کونارد و شباسکی بر اساس رمانی به همین نام نوشته آرجی پالاسیو به رشته تحریر درآمده است. جیکوب ترمبلی، جولیا رابرتس، اوون ویلسون، مندی پتینکین و ایزابلا ویدوویچ از جمله ستارگان فیلم هستند.

  دیوید هابرمن تاد لیبرمن

  داستان فیلم دربارهٔ پسر بچه ای بنام آگوست پولمن می باشد که به سندرم تریچر کالینز مبتلاست و همین باعث شده تا او زندگی و مشکلات بسیار متفاوتی نسبت به بچه های هم سن خود داشته باشد.

  اعجوبه در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ توسط لاینزگیت به صورت گسترده اکران شد. فیلم با نظر مثبت منتقدین و تماشاگران همراه بود. اعجوبه نقدهای مثبتی دریافت کرد و همچنین در گیشه به فروش ۳۰۵٫۹ میلیون دلاری رسید در حالی که تنها ۲۰ میلیون دلار خرج ساختنش شده بود. اعجوبه در نودمین دوره جوایز اسکار در رشته بهترین گریم، نامزد دریافت جایزه اسکار شد اما این جایزه را کسب نکرد.

  اعجوبه، داستان پسربچه ای به نام آگوست پولمن را روایت می کند که به خاطر تفاوت هایی که در اثر ابتلا به سندرم تریچر کالینز از بدو تولد در چهره اش وجود دارد، همیشه دور از اجتماع زندگی کرده و در خانه به آموختن درس هایش پرداخته است. او بعد از رسیدن به کلاس پنجم تصمیم می گیرد به میان هم سن و سالانش رفته و در مدرسه ای عادی به فراگیری درس هایش بپردازد.

  wiki: اعجوبه (فیلم)

  منبع مطلب : abadis.ir

  معنی اعجوبه

  معنی واژهٔ اعجوبه در فرهنگ فارسی معین به فارسی، انگلیسی و عربی از واژه‌یاب

  اعجوبه

  فرهنگ فارسی معین

  (اُ بِ) [ ع . اعجوبة ] (ص .) شگفت آور. ج . اعاجیب .

  جست‌وجوی اعجوبه در واژه‌نامه‌های دیگر

  نگارش معنی دیگر برای اعجوبه

  منبع مطلب : www.vajehyab.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید