این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  معدل چند مشروط است

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  معدل چند مشروط است را از این سایت دریافت کنید.

  مشروط شدن در دانشگاه

  در این مقاله هیوا در خصوص شرایط مشروط شدن در دانشگاه دولتی، آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، علوم پزشکی و مراحل پس از مشروطی در این دانشگاه ها توضیحاتی ارائه شده است.

  مشروط شدن در دانشگاه

  در کلیه مقاطع تحصیلی در دانشگاه در صورتی که میزان معدل کل پایان ترم دانشجویان از حداقل میزانی که دانشگاه مشخص نموده کمتر باشد، در آن نیمسال تحصیلی، مشروط شده و برای انتخاب واحد نیمسال بعدی با محدودیت مواجه می شود. در صورتی که این مشروطی طی چند نیمسال تحصیلی متوالی تکرار شود، منجر به محرومیت از تحصیل دانشجو خواهد شد.

  برای مشاوره مشروط شدن در دانشگاه

  برای مشاوره مشروط شدن در دانشگاه

  یکی از واژه های آشنا برای دانشجویان، واژه مشروطی می باشد که همه دانشجویان از آن بر حذر می باشند. اما در بعضی مواقع ممکن است دانشجو به هر دلیلی با این مشکل مواجه شده و طول تحصیل برای یک یا چند نیمسال تحصیلی مشروط شود. اگر شما نیز تجربه دانشجو بودن را دارید حتماً واژه مشروطی را شنیده اید و اگر به تازگی دانشجو شده اید، شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که مشروط شدن در دانشگاه چگونه است و چه زمانی یک دانشجو مشروط می شود.

  در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در رابطه با مشروط شدن در دانشگاه، شرایط مشروطی در دانشگاه دولتی، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه علوم پزشکی را مورد بررسی قرار داده و به مراحل پس از مشروطی در دانشگاه پرداخته و راهکارهایی جهت پیشگیری از مشروط شدن در دانشگاه ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

  مشروط شدن در دانشگاه چیست؟

  واژه مشروطی برای کلیه دانشجویان فارغ از مقطع تحصیلی واژه ای آشنا می باشد که حتی ممکن است بعضی از دانشجویان در طول دوره تحصیلی خود تجربه مشروطی را نیز داشته و در این موقعیت قرار گرفته باشند. بر اساس آیین نامه های آموزشی در دوره های مختلف کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که معدل دانشجویان در هر نیمسال تحصیلی از نمره مشخص شده کمتر باشد، آن دانشجو در آن نیمسال مشروط خواهد شد و برای انتخاب واحد در نیمسال بعدی با محدودیت هایی در انتخاب واحد مواجه خواهد شد.

  برای دوره کارشناسی نمره 10 از 20 در هر درس، برای کارشناسی ارشد نمره 12 از 20 و در دوره دکتری نمره 14 از 20 حداقل نمرات قابل قبول در هر درس می باشند. همچنین معدل زیر 12 در دوره کارشناسی، معدل زیر 14 برای کارشناسی ارشد و نیز معدل زیر 16 در مقطع دکتری حکم مشروطی دارد.

  نکته قابل توجه اینجاست که دانشجو در طول تحصیل در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری، امکان مشروطی در هر ترم را نداشته و میزان مشروطی دانشجو نباید از تعداد معین شده توسط دانشگاه بیشتر باشد.

  در صورتی که مشروطی دانشجو از تعداد معین در هر مقطع تحصیلی عبور کند، آن دانشجو شرایط اخراج از دانشگاه را دارد و از ادامه تحصیل در دانشگاه محروم شده و در واقع اخراج می گردد. همچنین اگر دانشجویی بدون توجه به محرومیت از تحصیل اقدام به انتخاب واحد و پرداخت شهریه نماید، دروس انتخابی و شهریه پرداخت شده نیز عودت داده نخواهد شد. تنها دانشجویانی که در ترم اول دروس جبرانی را انتخاب کرده باشند وجمع واحدهای اصلی آنها ۸ واحد باشد، در صورتی که معدل پایان ترم آنها کمتر از ۱۴ باشد مشروط نخواهند شد.

  دانشجویانی که قصد انتخاب واحد در هر یک از ترم های اول، دوم و یا تابستان را دارند می توانند بر اساس سقف انتخاب واحد دانشگاه ها اقدام به برداشتن واحد کنند. سقف انتخاب واحد دانشگاه های سراسری، پیام نور و آزاد در هر یک از مقاطع تحصیلی با یکدیگر متفاوت می باشد.

  بیشتر بخوانید: سقف انتخاب واحد دانشگاه ها

  شرایط مشروط شدن در دانشگاه دولتی

  مشروط شدن در دانشگاه های مختلف شامل شرایط و تبصره های خاصی می باشد که با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است. در دانشگاه های سراسری حساسیت بیشتری در این مورد وجود دارد. در این بخش قصد داریم شرایط مشروط شدن در دانشگاه دولتی را مورد بررسی قرار دهیم.

  در صورتی که معدل دانشجو در هر ترم و یا نیمسال تحصیلی ۱۲ شود، دانشجو مشروط خواهد شد. اگر دانشجو در یک ترم (نیمسال تحصیلی) مشروط شود، برای ترم بعد امکان انتخاب واحد بیش از ۱۴ واحد را نخواهد داشت.

  مقطع کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته): کلیه دانشجویان در مقطع کارشناسی ناپیوسته در مدت زمان تحصیل خود حداکثر در دو نیمسال تحصیلی (دو ترم) امکان مشروط شدن خواهند داشت. اگر دانشجوی دوره کارشناسی پیوسته هستید امکان مشروط شدن در سه نیمسال تحصیلی (سه ترم) به صورت متوالی و یا متناوب را خواهید داشت و در غیر این صورت از ادامه تحصیل محروم می شوید.

  مقطع کارشناسی ارشد: همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد که معدل کل نیمسال تحصیلی آنها کمتر از ۱۲ باشد، در آن نیمسال تحصیلی (ترم) مشروط شده و دانشجویان پس از مشروطی طی دو نیمسال تحصیلی (دو ترم) به صورت متوالی و یا متناوب، از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.

  مقطع دکتری: در مقطع دکتری نیز دانشجویانی که در طول ترم ( نیمسال تحصیلی) موفق به کسب معدل حداقل ۱۶ نشوند، مشروط خواهند شد و در طول تحصیل در مقطع دکتری نیز در صورتی که دانشجویان پس از دو نوبت مردود شدن در آزمون جامع دکتری و یا تا پایان نیمسال پنجم موفق به کسب نمره قبولی در آزمون جامعه نشوند، اخراج خواهند شد.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  [160108]

  شماره سوال160108 بازگشت به صفحه پرسش ها و پاسخ ها با توجه به آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی، چنانچه دانشجویی در دوره کارشناسی ناپیوسته در دو نیمسال تحصیلی و در دوره کارشناسی پیوسته در سه نیمسال تحصیلی معدل کمتر از ۱۲ کسب نموده باشد، از ادامه تحصیل محروم می گردد و بازگشت به تحصیل و ادامه تحصیل …

  منظور از مشروطی چیست و در صورت مشروط شدن چه کارهایی باید انجام شود؟

  شماره سوال160108

  بازگشت به صفحه پرسش ها و پاسخ ها

  با توجه به آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی، چنانچه دانشجویی در دوره کارشناسی ناپیوسته در دو نیمسال تحصیلی و در دوره کارشناسی پیوسته در سه نیمسال تحصیلی معدل کمتر از ۱۲ کسب نموده باشد، از ادامه تحصیل محروم می گردد و بازگشت به تحصیل و ادامه تحصیل ایشان تنها و تنها با موافقت کمیسیون موارد خاص وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امکان پذیر است که جهت ارجاع پرونده ایشان به کمیسیون موارد خاص وزارت علوم، دانشجو شخصاً به دانشگاه مراجعه نموده و فرم کتبی درخواست بازگشت به تحصیل را تکمیل می نمایند.

  لازم به ذکر است کنترل معدل، پس از نهایی شدن نمرات تمام دروس ترم و محاسبه معدل توسط شخص دانشجو در پایان هر نیمسال تحصیلی انجام می پذیرد و در صورت عدم توجه به موارد فوق تمامی عواقب به عهده شخص دانشجو خواهد بود.

  چنانچه دانشجوی محروم از تحصیل بدون مراجعه به دانشگاه و سیر مراحل بازگشت به تحصیل و کسب موافقت از کمیسیون موارد خاص، اقدام به انتخاب واحد در ترم بعدی نماید، دروس اخذ شده بدون برگشت شهریه حذف خواهند شد و مسئولیت آن بر عهده دانشجو خواهد بود.

  تذکر: آن دسته از دانشجویانی که در ترم اول دارای دروس جبرانی باشند به طوریکه تعداد واحدهای اصلی آنها کمتر از  ۸ واحد شود، در صورت کسب معدل کمتر از۱۴ در آن ترم، مشروط محسوب نخواهند شد.

  سوالات مرتبط

  مشروطی به چه معناست؟

  تعداد نیمسال هایی که دانشجو می‌تواند به‌صورت مشروط ادامه تحصیل دهد چقدر است؟

  منبع مطلب : iranian.ac.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید