این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مراقبت های بعد از بوتاکس صورت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مراقبت های بعد از بوتاکس صورت را از این سایت دریافت کنید.

  مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی

  مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی؛ حذف خطوط و چین و چروک صورت باعث می شود تا چهره تان جوان تر و شاداب تر به ... ادامه مطلب

  مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی

  مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی؛ حذف خطوط و چین و چروک صورت باعث می شود تا چهره تان جوان تر و شاداب تر به نظر بیاید. روش های زیبایی مختلفی مانند بوتاکس وجود دارد که این کار را برایتان انجام می دهد. بوتاکس پیشانی و دور چشم جز بوتاکس های پرطرفدار بوده که چین و چروک دور چشم و خطوط پیشانی را رفع می کند. اخم کردن و حرکت زیاد ابروها باعث شده تا خطوط پیشانی زودتر از نقاط دیگر صورت نمایان شود.

  بوتاکس در واقع نوعی سم است که ماهیچه مورد نظر را فلج می کند. این کار سبب می شود تا ماهیچه قادر به انقباض نباشد و چین و چروک آن بهبود یابد. در این روش مواد بوتاکس را با کمک یک سوزن ظریف به ناحیه مورد نظر تزریق می کنند. بوتاکس پیشانی از جمله روش های زیبایی پرطرفدار بوده که در ادامه قصد داریم در مورد مراقبت بعد از آن با شما صحبت کنیم.

  مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی بسیار مهم است، زیرا اگر مواردی را رعایت نکنید نتیجه مطلوب از بوتاکس را بدست نمی آورید.

  ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

  یکی از گزینه های مهم جهت مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی، عدم انجام کار و ورزش های سنگین است. اگر شما ناحیه پیشانی خود را بوتاکس کرده اید تا ۲۴ ساعت از انجام ورزش های سنگین، ایروبیک، خم شدن به سمت زمین و سایر ورزش های هوازی خودداری فرمایید. در نتیجه بلافاصله بعد از تزریق سعی کنید به باشگاه نروید.

  عرق کردن بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

  مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی بسیار مهم بوده چون در نتیجه کار تاثیرگذار است. زمان مناسبی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید؛ مانند: آخر هفته و روزهای تعطیل که در منزل هستید و استراحت می کنید. عرق کردن بعد از بوتاکس نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت. توصیه می شود بعد از تزریق بوتاکس از قرارگیری در محیط های گرم، نزدیک به اجاق گاز، دوش آب داغ، سیستم های گرمایشی و… خودداری فرمایید، زیرا ممکن است مایع بوتاکس پخش شود.

  استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

  بطور معمول یکی از روش های مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی که در مطب پزشک به شما پیشنهاد می شود، استفاده از کمپرس یخ است. این کار باعث می شود تا دمای ناحیه بوتاکس شده کاهش پیدا کند که برای ماده تزریقی بهتر است و احتمال کبودی جای سوزن را کاهش می دهد. سعی کنید پس از تزریق حتما از کمپرس سرد استفاده کنید.

  زمان بهبودی بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

  در واقع تزریق بوتاکس اصلا دوره نقاهتی نخواهد داشت. زمان تزریق بوتاکس پیشانی حدودا ده الی یک پانزده دقیقه است، سپس شما می توانید به باقی کارهای روزمره تان با رعایت نکاتی بپردازید.

  با توجه به نحوه تزریق ممکن جای سوزن کمی کبود شود که دو الی سه روز بعد بهبود می یابد. نخوابیدن جز موارد مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی است. بعضی افراد پس از تزریق احساس خواب آلودگی می کنند که نباید بخوابند. دراز کشیدن امکان دارد باعث جابجایی مواد بوتاکس شود که نتیجه کار را نامطلوب می سازد. بهتر است حدودا ۴ ساعت بعد از تزریق به حالت نشسته باشید و سرتان را به سمت پایین خم نکنید. بهترین زمان برای تزریق بوتاکس پیشانی روزهایی است که مشغله کمی دارید و می توانید در خانه استراحت کنید.

  شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

  اگر قصد انجام مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی را دارید، بعد از تزریق به مدت ۳ الی ۴ ساعت به صورتتان آب نزنید. پیش از رفتن به مطب پزشک جهت تزریق، صورتتان را کاملا پاک کنید و تا حداقل ۵ ساعت بعد صورتتان را نشویید. همچنین بعد از گذشت زمان معین صورتتان را به هیچ وجه با آب داغ نشویید و فقط از آب سرد استفاده کنید. وجود حرارت و گرما باعث جابجایی و پخش ماده بوتاکس می شود.

  نکته دیگری که بسیار مهم است عدم انجام روش های درمانی و زیبایی صورت بعد از بوتاکس است. اگر قصد انجام لیزر، میکرودرم، مزونیدلینگ و… را پس از تزریق بوتاکس دارید حتما با پزشک مشورت کنید و این خدمات را ۳ روز به تعویق بیندازید.

  ماساژ صورت بعد از بوتاکس

  پس از تزریق فرد متخصص پیشانی و نواحی چشم را ماساژ می دهد تا ماده تزریقی در جای مناسب قرار گیرد. شما در منزل می توانید با اخم کردن، بالا و پایین دادن ابروها و ریز کردن چشم ها در زمان ۲ ساعت پس از تزریق به جذب بهتر این ماده کمک کنید. مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی در مجموع کارهای کاملا ساده ای هستند که انجام این امور، نتیجه این روش زیبایی را چندین برابر می کنند.

  استفاده از سیگار و الکل

  یکی از مهم ترین موارد مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی، عدم استعمال دخانیات و نوشیدنی های الکی است. سیگار یا قلیان کشیدن و مصرف الکل سبب بالا رفتن التهاب در محل تزریق می شود. سعی کنید تا ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس از انجام این امور بپرهیزید.

  بعد از تزریق بوتاکس پیشانی چگونه بخوابیم؟

  نکات زیر را برای حداقل دو شب رعایت فرمایید تا نتیجه بوتاکس خراب نشود:

  برای دو شب به سمت پشت بخوابید تا به پیشانی فشار وارد نشود.

  بالش مناسبی برای تکیه دادن در زمان خواب انتخاب کنید.

  به هیچ عنوان روی شکم نخوابید تا ماده بوتاکس جابجا نشود.

  بعد از گذشت ۳ الی ۴ شب می توانید به وضعیت خواب هر شبتان بازگردید.

  افراد مناسب برای تزریق بوتاکس پیشانی

  همانطور که مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی مهم است، مراقبت های پیش از آن هم از اهمیت برخوردارند. زنان باردار، زنان شیرده، وجود لک، جوش، تبخال و راش روی پوست از جمله موارد منع بوتاکس هستند. پیشنهاد می شود پیش از تزریق بوتاکس حتما با پزشک صحبت کنید و داروهای مصرفی خود را به وی اطلاع دهید.

  طبق مطالبی که در بخش های بالاتر گفتیم، بوتاکس پیشانی یک روش غیرتهاجمی و آسان برای از بین بردن چین و چروک صورت است. برندهای بوتاکس متعددی در بازار وجود دارد که با مشورت پزشک می توانید یک مورد را تزریق کنید.

  اهمیت مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی

  علاوه بر اهمیت مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی، به مرکز زیبایی و پزشک متخصص این حوزه می رسیم. برای انجام بوتاکس حتما به مراکز زیبایی تحت نظر پزشک مراجعه فرمایید و از رفتن به سالن های زیبایی جدا خودداری فرمایید. مرکز زیبایی دکتر رابط بهترین پیشنهاد برای بوتاکس پیشانی است. مهارت بالا در تزریق، محیطی کاملا بهداشتی و ارائه مشاوره رایگان پیش از تزریق باعث شده تا بهترین پزشک برای تزریق بوتاکس را در اختیار داشته باشید. اگر قصد دارید با خیال راحت بوتاکس انجام دهید، از خدمات فوق العاده دکتر رابط غافل نشوید.

  منبع مطلب : drrabet.com

  مراقبت بعد از بوتاکس ❗️ + 10 نکته مهم ✅ ❤️

  مراقبتهای بعد از بوتاکس : اگر بوتاکس صورت انجام داده اید باید یک سری نکات رو برای ماندگاری و کاهش عوارض رعایت کنید. برای اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

  2023/01/16 تزریق بوتاکس

  مراقبت بعد از بوتاکس چگونه است؟

  مراقبت بعد از بوتاکس چگونه است؟

  رزرو نوبت

  فهرست محتوا نمایش

  بوتاکس باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. در این روش تزریقی که از آمپول برای تزریق آن استفاده می‌شود و نیاز به بستری یا بیهوشی ندارد، مواد سمی دارد به نام بوتولونیوم که برای فلج‌کردن موقت برخی از عضلات صورت و گردن استفاده می‌شود. بوتاکس تنها ماده ای است که عضلات تاثیر دارد و به ریلکس شدن عضلات کمک می کند.

  برای انجام بوتاکس هم مراقبت های قبل از بوتاکس باید رعایت شود و هم مراقبت های بعد از آن، اما مراقبت بعد از بوتاکس و چگونگی انجام اعمال روزانه، بر ماندگاری بوتاکس و کاهش عوارض بوتاکس تاثیر خواهد داشت، پس مراقبت‌های بعد از بوتاکس را جدی بگیرید!

  می توانید نحوه مراقبت بعد از بوتاکس را به طور خلاصه از کارشناسان کلینیک گلشید، در فیلم زیر ببینید.

  مهم ترین نکات مراقبت بعد از بوتاکس

  مراقبت بعد از بوتاکس

  مهم ترین نکات مراقبت بعد از بوتاکس، شامل رعایت موارد زیر می شود. در ادامه مطلب به توضیح تمامی آنها پرداخته ایم.

  نحوه ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکسنحوه استحمام بعد از تزریق بوتاکسنحوه شستن صورت بعد از بوتاکسنحوه اصلاح صورت بعد از بوتاکسنحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکسنحوه مصرف دارو بعد از تزریق بوتاکسنحوه تغذیه مناسب بعد از تزریق بوتاکسنحوه ماساژ صورت بعد از تزریق بوتاکسعدم انجام فعالیتهای ممنوعه بعد از تزریق بوتاکس

  ۱. ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

  یکی از مراقبت بعد از بوتاکس انجام ندادن فعالیت های سنگین است. فرد می تواند بعد از تزریق بوتاکس با رعایت برخی نکات مهم به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد، اما باید از عوامل تحریک کننده پوست به مدت دو روز جلوگیری کرد.

  بنابراین بعد از تزریق بوتاکس به هر یک از نواحی صورت به مدت یک یا دو روز از ورزش‌های سنگین و هوازی (ایروبیک) اجتناب کنید. زیرا باعث کبودی محل تزریق می‌شود و همچنین بوتاکس تزریق شده به نواحی دیگر صورت منتقل شود و برای چند روز آنها را از کار بیندازد. همچنین فعالیت شدید ضربان قلب را بالا می‌برد و جریان خون را در محل تزریق افزایش می دهد.

  ۲. استحمام بعد از تزریق بوتاکس

  توصیه می‌شود برای ایمنی بیشتر فرد بعد از گذشت دو روز حمام کند. استحمام بعد از تزریق بوتاکس دارای شرایط خاصی می‌باشد و با توجه به این شرایط فرد کمتر دچار مشکل می‌شود.

  آب بیش از اندازه گرم نباشد.

  از ماندن در وان حمام و حمام بخار پرهیز کنید.

  زیرا فشار زیاد و دمای بالا باعث تغیر حالت دادن بوتاکس می شود و می تواند تاثیر بدی رو عملکرد آن داشته باشد.

  استخر بعد از بوتاکس میشه رفت؟

  اکیدا توصیه می کنیم که به مدت 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس، از واردشدن فشار به ناحیه مورد نظر حتی پاک کردن عرق یا استفاده از عینک شنا خودداری نمایید.

  رفتن به استخر و شنا کردن بعد از بوتاکس حتی در شرایطی که از عینک هم استفاده نشود، این موضوع را ممکن می سازد که در اثر نیروی وارد شده از آب به صورت، سم بوتاکس تزریق شده در نواحی اطراف صورت پخش شود. همچنین نشستن در جکوزی، سونای خشک و بخار نیز حداقل تا 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است، زیرا گرما نیز می‌تواند تاثیرات سو بر نتایج درمان با بوتاکس بگذارد.

  ۳. شستن صورت بعد از بوتاکس

  توصیه پزشکان برای شستن صورت بعد از بوتاکس این است که تا ۲۴ ساعت بعد بهتر است از شستن صورت خودداری کنید، اما در شرایط ضروری می‌توان با رعایت نکات این کار را انجام دهید البته بهتر است برای شستن صورت بعد از بوتاکس از اسفنج یا گلوله پنبه بزرگ که به آب آغشته کرده‌اید استفاده کنید و آن را با کوچک‌ترین فشار روی محل تزریق بکشید و فشار زیادی وارد نکنید.

   ۴. اصلاح صورت بعد از بوتاکس

  اصلاح صورت بعد از بوتاکس از نکات دیگر در مراقبت‌های بعد از بوتاکس است، اصلاح نکردن صورت بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس انجام نشود چرا که فشار، جریان خون را در محل تزریق بوتاکس زیاد می کند و باعث حرکت مواد بوتاکس به دیگر نواحی می‌شود.

  ۵. خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

  یکی از رایج ترین سوالات درمورد خوابیدن بعد از بوتاکس می‌باشد. معمولا بعد از تزریق احساس گیجی یا خواب آلودگی دارید اما گاهی اوقات به ندرت باعث بی‌خوابی شما می‌شود. بهتر است چهار تا شش ساعت به صورت نشسته استراحت کنید. زیرا دراز کشیدن بافاصله بعد از تزریق بوتاکس می‌تواند تاثیر منفی روی نتیجه درمان بگذارد وهمانطور که گفتیم باعث جا به جا شدن بوتاکس شود وپخش شدن آن در نواحی دیگر پوست می‌شود.

  نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

  هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید.

  به هیچ وجه قبل از خواب تحرک زیاد نداشته باشید.

  به مدت دو شب به پشت بخوابید تا فشار به بوتاکس نشود و از جا به جا نشدن آن اطمینان حاصل شود.

  وقتی به پشت می خوابید باید از بالشت به عنوان تکیه گاه استفاده کنید.

  ۶. مصرف دارو بعد از انجام بوتاکس

  مسکن هایی مانند پارلاستامول، تایلنول یا استامینوفن را می‌توانید قبل و بعد از بوتاکس استفاده کنید اما به مدت یک هفته قبل و بعد از بوتاکس از آسپرین و دیگر داروهای ضد التهاب استفاده نکنید زیرا سبب رقیق تر شدن خون و سپس افزایش کبودی در محل تزریق می‌شود.

  از مصرف داروهای گیاهیآسپرین

  منبع مطلب : golshidgroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید