این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مدارس دخترانه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مدارس دخترانه را از این سایت دریافت کنید.

  لیست و اطلاعات کامل مدارس متوسطه اول دخترانه ارومیه

  لیست مدارس متوسطه اول دخترانه ارومیه به همراه آدرس، ساعت کاری، شماره تلفن و اطلاعات کامل را در نقشه و مسیریاب بلد بیابید

  لیست مدارس متوسطه اول دخترانه ارومیه

  لیست مدارس متوسطه اول دخترانه ارومیه لیست مدارس متوسطه اول دخترانه ارومیه

  محبوب‌ترین مدارس متوسطه اول دخترانه شهر ارومیه در محله‌های شهرک کوثر، حصار داغ باغی، بازار باش، حافظ، ارشاد واقع شده است. شما می‌توانید از طریق بلد به راحتی آن‌ها را مشاهده، مقایسه و انتخاب کنید.

  دبیرستان دخترانه سمیه

  مدرسه‌

  ارومیه،علامه مجلسی،بلوار علامه مجلسی،خ. زینالی

  دبیرستان دخترانه لعیا

  ۵٫۰ (1 نفر) مدرسه‌

  ارومیه،بازار باش،خ. امام،خ. ارک

  دبیرستان دخترانه حکمت

  مدرسه‌

  ارومیه،شاهرخ آباد،خ. پرواز،خ. نیایش،خ. بنی هاشم

  دبیرستان دخترانه عصمت

  مدرسه‌

  ارومیه،ارشاد،بلوار مدرس،خ. بیست و دوم بهمن

  دبیرستان دخترانه ۲۳تیر

  مدرسه‌

  ارومیه،البرز،خ. سبلان،خ. شهریار،خ. شاهد

  دبیرستان دخترانه فاطمیه

  ۵٫۰ (1 نفر) مدرسه‌

  ارومیه،دیگاله،خ. شیخ شلتوت،خ. صمد زاده

  منبع مطلب : balad.ir

  ممنوعیت‌های جدید و عجیب در مدارس دخترانه

  بخشنامه‌های جدیدی از سوی آموزش و پرورش به مدارس روانه شده که حواشی زیادی را در پی داشته است. در این بخشنامه ها به ممنوعیت‌های عجیبی همچون ممنوعیت پوشیدن هودی برای دختران و همچنین تعطیلی نوبت به نوبت کلاس‌ها اشاره شده است

  خانه اخبار جامعه کدخبر: 55415

  ممنوعیت‌های جدید و عجیب در مدارس دخترانه | پوشیدن هودی برای دختران ممنوع شد؟

  بخشنامه‌های جدیدی از سوی آموزش و پرورش به مدارس روانه شده که حواشی زیادی را در پی داشته است. در این بخشنامه ها به ممنوعیت‌های عجیبی همچون ممنوعیت پوشیدن هودی برای دختران و همچنین تعطیلی نوبت به نوبت کلاس‌ها اشاره شده است

  روزنامه هم‌میهن نوشت سیل بخشنامه‌ها به آموزش‌وپرورش روانه شده است. دایره سختگیری‌ها در نظام آموزشی بزرگتر شده و هر روز قوانین جدیدی درباره پوشش دانش‌آموزان، رفت‌وآمدها، مباحث داخل کلاس و... وضع می‌شود. مدیران، معلمان و معاونان تعدادی از مدارس در سراسر کشور می‌گویند که در دو ماه گذشته تعداد بخشنامه‌ها بیشتر هم شده؛ بخشنامه‌هایی که مرتبط با اتفاقات اخیر در مدارس و سطح جامعه است. آنها می‌گویند طلبه‌ها و روحانیون بیشتری به مدارس می‌روند، کلاس‌هایی در نقد اتفاقات اخیر برگزار می‌کنند و به معلمان اعلام شده نه در دفتر مدرسه با معلمان و نه داخل کلاس‌ها حرف‌هایی غیر از محتوای درسی زده نشود.

  بخش دیگر ماجرا اما تغییر نگرش دانش‌آموزان است. آنها حالا در میدان پرسشگری، انتقاد درباره محتوای کتاب‌های درسی، نوع پوشش، سختگیری‌ها، موضوعات سیاسی و اجتماعی وارد شده‌اند و از دلیل حضور نیافتن گوینده مشهور ورزشی در تلویزیون و تجمع‌ها در خیابان و... سوال می‌کنند. دانش‌آموزان این روزها به دنبال استدلال و تحلیل وضعیت موجودند؛ درست همان موضوعاتی که طی بخشنامه‌های بسیار ممنوع شده‌اند. حالا معلمان، مدیران و معاونان مدارس در شهرهای مختلف و در گفت‌وگو با هم‌میهن از وضعیت موجود می‌گویند و درباره تفاوت خواسته و نیازهای دانش‌آموزان نسل جدید توضیح می‌دهند. آنها می‌گویند سیاست‌های دهه ۶۰ در سال ۱۴۰۱ در مدارس جاری است.

  وریا غفوری بازداشت شد

  تشدید سختگیری‌ها درباره حجاب دانش‌آموزان

  فاطمه رحمانی، معلم مدرسه‌های زیادی در تاکستان قزوین بوده. او سال 96 با 30 سال خدمت بازنشسته شد و تا اواسط مهرماه امسال اضافه تدریس داشت، اما به دلیل فعالیت‌های صنفی و حمایت از دانش‌آموزان از کار کنار گذاشته شد. رحمانی حالا از وضعیت پیش‌آمده در مدارس دخترانه طی دو ماه گذشته توضیح می‌دهد و به هم‌میهن می‌گوید:«پوشش دانش‌آموزان دختر یکی از مهم‌ترین مسائلی است که به‌طور مرتب از سوی آنها اعلام می‌شود. هیچ وقت نظر خود دانش‌آموزان درباره رنگ و نوع پوشش‌شان گرفته نمی‌شود. آنها شورای دانش‌آموزی دارند اما هیچ‌وقت درباره این مسائل با آنها صحبت نمی‌شود. در مدارس سختگیری‌های زیادی روی پوشش آنها می‌شود. حتی حالا که پائیز است، پوشیدن هودی در مدارس دخترانه ممنوع شده است.»

  او می‌گوید از روز اول تا همین حالا هیچ تغییری در سیاست‌های آموزش‌وپرورش ایجاد نشده است: «در حال حاضر دانش‌آموزان تفاوت‌های زیادی کرده‌اند اما همین حالا که در وضعیت خاصی به سر می‌بریم به جای اینکه کمی به دانش‌آموزان فضا داده شود، حتی به آنها اجازه نمی‌دهند وسط کلاس‌های درس برای آب خوردن یا دستشویی از کلاس خارج شوند. وقتی که می‌خواهند مدرسه را تعطیل کنند، یک به یک کلاس‌ها را به صورت رندم تعطیل می‌کنند تا تجمعی در مقابل مدرسه صورت نگیرد. آن موقع که فراخوان برای تجمع در ساعت 12 داده می‌شد، دانش‌آموزان ساعت 11 خانه بودند. در حالی‌که وقتی برف و باران شدید می‌آمد و ما التماس می‌کردیم که مدارس را تعطیل کنند، هیچ‌وقت زیربار نمی‌رفتند. در بحث حجاب هم تاکید کرده‌اند که به‌هیچ‌وجه دانش‌آموزان نمی‌توانند سر کلاس مقنعه‌هایشان را بردارند.»

  هم اکنون دیگران می خوانند

  نماینده مهاباد به دادگاه احضار شد | در هر شرایطی کنار مردم باشرفم هستم + عکس

  ممنوعیت‌های جدید و عجیب در مدارس دخترانه | پوشیدن هودی برای دختران ممنوع شد؟

  ماجرای اهدای نفت رایگان ایران به لبنان چیست؟

  گزارش «صداوسیما» از حضور نیروهای یگان ویژه مقابل درب دانشگاه کردستان + فیلم

  اعتصابات ۸ روزه در اشنویه | اشنویه سقوط کرد؟ روایت یک رسانه دولتی

  واکنش کارگردان معروف به ممنوع‌الخروجی‌اش: فدای یک تاری مردم ایران!

  اعتراضات در کدام استان‌ها پس از درگذشت «مهسا امینی» بیشتر بوده است؟

  رحمانی می‌گوید تمام اینها به صورت بخشنامه‌هایی به مدیران ابلاغ شده و مدیران به صورت سلیقه‌ای برخی از این موارد یا همه آنها را اجرا می‌کنند:«در مدارس به فعالیت در قالب گروه‌هایی بسیار بها داده می‌شود. به این دانش‌آموزان اختیارات زیادی داده می‌شود و آنها برنامه‌های بسیاری در مدرسه به دست می‌گیرند. درحالی‌که دانش‌آموزان باید تشکل‌های متنوع‌تری داشته باشند، مثل تشکل‌های پژوهشی و تحقیقی و... جای خالی این تشکل‌ها در مدارس احساس می‌شود.» وی در ادامه افزود: «از نهادهای مختلف آدم‌هایی به مدارس می‌آیند و برای کلاس یازدهمی‌ها و دوازدهمی‌ها کلاس آموزشی برگزار می‌کنند. در حال حاضر در هر مدرسه‌ای در کنار مدیر و معاون پرورشی، یک مشاور مذهبی هم وجود دارد که درس‌خوانده حوزه علمیه است. او نماز جماعت برگزار می‌کند و به پوشش معلمان تذکر می‌دهد. در کنار آن نیروهای جامعه بسیج بانوان هم هستند که به صورت هفتگی می‌آیند و باید یک نسخه از اقدامات برنامه‌های پرورشی که در مدرسه انجام شده به آنها داده شود. حتی برخی از برنامه‌های مدرسه مثل اردو منوط می‌شود به پوشش دانش‌آموزان. مثلا دانش‌آموزانی که چادر سر می‌کنند به راحتی می‌توانند این اردوها را همراهی کنند. گاهی می‌بینیم دانش‌آموزی که چادری نیست چادر سر می‌کند تا بتواند با اردو همراه شود.» به گفته رحمانی، وقتی معلمان هم اقدامات صنفی می‌کنند یا به وضعیتی اعتراض می‌کنند، طبقه شغلی‌شان را تنزل می‌دهند. هر طبقه شغلی حدود 500 هزار تومان از حقوق معلم کم می‌کند یا برخی را با 21 سال سابقه کار، بازنشسته اجباری می‌کنند.

  منبع مطلب : www.arshehonline.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید