این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مجریان برنامه حسینیه معلی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مجریان برنامه حسینیه معلی را از این سایت دریافت کنید.

  سری جدید برنامه «حسینیه معلی» روی آنتن می‌رود

  تهیه کننده برنامه استعدادیابی «حسینیه معلی» گفت: فصل جدید برنامه «حسینیه معلی» از چهارشنبه همین هفته هر شب روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

  هنر و رسانه / رادیو و تلویزیون ۱۳:۰۳ ۱۴۰۱-۶-۱۲ ۰ ۰

  سری جدید برنامه «حسینیه معلی» روی آنتن می‌رود

  تهیه کننده برنامه استعدادیابی «حسینیه معلی» گفت: فصل جدید برنامه «حسینیه معلی» از چهارشنبه همین هفته هر شب روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

  به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، سعید ستودگان پیرامون آخرین خبرها از سری جدید برنامه «حسینیه معلی» گفت: برنامه «حسینیه معلی» به مناسبت روزهای منتهی به اربعین حسینی فصل جدید خود را آماده کرده است.

  وی در همین راستا ابراز کرد: فصل جدید برنامه «حسینیه معلی» از چهارشنبه همین هفته شانزدهم شهریور ماه هر شب بعد از خبر ساعت 22 روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود اما هنوز مشخص نیست که دقیقا چند قسمت از این برنامه را خواهیم داشت.

  این تهیه کننده تلویزیون پیرامون اینکه آیا همچنان ضبط این برنامه ادامه دارد یا خیر بیان کرد: ضبط این برنامه تمام شده است و ما این روزها ضبط نداریم و مراحل فنی و تدوین برای پخش از تلویزیون را پشت سر می‌گذاریم.

  ستودگان خاطرنشان کرد: از سری اول این برنامه استقبال ویژه ای صورت گرفت و امیدوارم مخاطبان با فصل جدید این برنامه مذهبی باز هم ارتباط برقرار کنند.

  لازم به ذکر است برنامه تلویزیونی «حسینیه معلی» اولین برنامه استعدادیابی در حوزه مداحی و روضه‌خوانی بود که در شب های دهه اول ماه محرم روی آنتن شبکه سه سیما رفت و با استقبال بی نظیر مخاطبان روبرو شد.

  به گفته هیئت داوران این برنامه استعدادیابی این برنامه جنبه رقابتی نداشته و فقط برای انتقال توانایی های جوان و عاشقان حسینی به تصویر کشیده است.

  سید مهدی رسولی، سعید حدادیان، مجید بنی فاطمه و محمد صمیمی از مداحان برجسته اهل بیت(ع) هستند که در سری اول این برنامه حضور داشتند اما در قسمت پایانی این برنامه اعلام شد که سعید حدادیان در سری جدید این برنامه حضور نخواهد داشت.

  انتهای پیام/

  شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

  این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

  سری برنامه حسینیه تهیه‌کننده

  سوژه ای که پیگیری آن را میخوانید

  تشکر از صدا و سیما بخاطر پخش برنامه حسینیه معلی

  ملی

  ۱۷:۰۴ , ۱۴۰۱ مرداد ۱۷

  1 ماه 15 روز 2 ساعت قبل

  1299

  سوژه ای که پیگیری آن را میخوانید

  درخواست ادامه‌دار بودن پخش برنامه «حسینیه معلی»

  ملی

  ۱۶:۱۱ , ۱۴۰۱ مرداد ۱۹

  1 ماه 13 روز 20 ساعت قبل

  76

  اخبار مرتبط

  فروش هزار و ۵۰ بلیت برای «پسر دلفینی»

  ۱۰:۴۳ ۱۴۰۱-۶-۱۲

  جزئیات سریال «ماهچراغ» از زبان ترکاشوند

  ۱۵:۳۳ ۱۴۰۱-۶-۱۱

  پخش فصل دوم «میشه که بشه» از شبکه نسیم

  ۱۰:۵۱ ۱۴۰۱-۶-۱۱

  پایان فیلمبرداری سریال «پدر گواردیولا»

  ۱۵:۱۸ ۱۴۰۱-۶-۱۰

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  «حسینیه معلی» تقلیدی از مسابقه عراقی بوده؟ / مجری شبکه 3 پاسخ داد

  خراسان نوشت: مخاطب تلویزیون در سال‌های گذشته به برنامه‌ های کلیشه‌ای در ماه محرم عادت کرده بود. امسال هم  با آن‌که سریال تازه‌ای ویژه شب های محرم پخش نشد اما «حسینیه معلی» به عنوان رویکردی جدید در برنامه‌ های مناسبتی، مخاطب زیادی را به سمت خود کشاند.

  ۱ نفر

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۹

  «حسینیه معلی» تقلیدی از مسابقه عراقی بوده؟ / مجری شبکه 3 پاسخ داد

  خراسان نوشت: مخاطب تلویزیون در سال‌های گذشته به برنامه‌ های کلیشه‌ای در ماه محرم عادت کرده بود. امسال هم  با آن‌که سریال تازه‌ای ویژه شب های محرم پخش نشد اما «حسینیه معلی» به عنوان رویکردی جدید در برنامه‌ های مناسبتی، مخاطب زیادی را به سمت خود کشاند.

  این برنامه در شب‌های نیمه اول ماه محرم با حضور مداحان، پیش کسوتان و پیرغلامان هیئت‌های مذهبی روی آنتن شبکه3 رفت و در همین مدت توانست به یک پدیده تلویزیونی تبدیل شود. حامد سلطانی اجرای این برنامه را برعهده داشت؛ مجری نام آشنایی که قبلا در «اعجوبه‌ها»، «سلام صبح بخیر» و... اجراهای شاد و پرانرژی داشت. امروز به سراغ این مجری مشهدی رفتیم و درباره برنامه پرواکنش «حسینیه معلی» پرسیدیم.

  «حسینیه معلی» واکنش‌های زیادی را در پی داشت و جزو برنامه های پربیننده شد. ایده این برنامه از کجا آمد؟

  ایده پردازان اصلی این برنامه، جمعی از اهالی دغدغه‌مند رسانه بودند که مدت‌ها در پی اتفاقی نو در قاب تلویزیون و تولید برنامه‌ای فارغ از کلیشه‌های موجود و ایجاد خلاقیت در برنامه‌های مذهبی مناسبتی بودند تا تفکر برنامه‌سازان حوزه‌های فرهنگی و دینی به سمت تولید برنامه‌های عمیق‌تر، ساختارشکنانه‌تر، اثرگذارتر و با جامعه مخاطب گسترده‌تر سوق پیدا کند و در قدم اول این مسیر، مولود این تفکر، «حسینیه معلی» بود.

  ما قبلا شبیه برنامه «حسینیه معلی» را در ویدئوهایی از یک برنامه عراقی دیده بودیم. ایده برنامه شما از برنامه‌های خارجی گرفته شده است؟

  نفس برنامه عراقی «وجیها بالحسین(ع)» مسابقه است. در حالی‌که با وجود شباهت‌ها، برنامه «حسینیه معلی» مجلس عزای امام حسین(ع) است. در این جا داور نداریم بلکه ذاکران صاحب تجربه و سرشناسی حضور دارند که به رونق بیشتر این محفل تلویزیونی کمک می‌کنند، گاهی با همراهی و مشارکت در روضه، گاهی با راهنمایی‌های خیرخواهانه و گاهی با توجه دادن و بیان تذکرات برخاسته از محتوای ارائه شده.

  هرچند در آخر برنامه، برنده‌ای انتخاب نمی‌شد اما بعضی از کاربران فضای مجازی و شبکه های ماهواره، این طور بیان کردند که «حسینیه معلی» مسابقه ای برای گریه کردن است. قبول دارید؟

  ان کنت باکیا لشیء فابک للحسین. این جمله از حضرت رضا(ع) بیانگر اهمیت گریه و تباکی بر حضرت سیدالشهداست. دیگران هرچه می‌خواهند بگویند.

  واکنش‌ها به «حسینیه معلی» به دو دسته تقسیم می شد. عده ای تقدیر می‌کردند اما عده‌ای می گفتند این یک برنامه استعدادیابی برای مداحان است. هدف برنامه چه بود؟

  هدف اصلی این برنامه از ابتدا احیاءالتراث (زنده کردن میراث عاشورا)، معرفی ظرفیت‌های فراوان فرهنگی در تعظیم شعائر حسینی، نمایش آداب و رسوم و سنت‌های اصیل در عزاداری اهل بیت(ع) و توجه به مسئولیت اجتماعی هیئت و جایگاه هیئت ها در سبک زندگی خانواده‌ها بوده است. معرفی استعدادها و ظرفیت‌های ستایشگری، تنها بخشی از رسالت این برنامه است که به لحاظ اهمیت، در دل اهداف مذکور جا گرفته است.

  شما را قبلا در قامت مجری برنامه‌های شاد دیده بودیم. چطور شد که در یک برنامه مذهبی حاضر شدید؟

  فارغ از فعالیت‌های حرفه‌ای در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه‌، همیشه بزرگ‌ترین افتخارم خدمت در هیئت و مجالس اهل بیت(ع) بوده و هست. هرچند معتقدم همکاران خوب من در گروه معارف سیما به ویژه شبکه3 ، گزینه‌های بسیار بهتری برای اجرای این برنامه بودند اما این پروژه را در شرایط فعلی با توجه به احوالات شخصی که تقریبا همه از آن آگاه اند، لطف خدا و محبت صاحب اصلی این برنامه می دانم و همین باعث شد پذیرش این تفاوت در سبک اجرا بدون تعلل و به دور از محاسبات و معادلات مرسوم صورت پذیرد. به این امید که مقبول بوده باشد.

  با توجه به حادثه تلخ دوماه پیش و درگذشت همسر و فرزندتان، آیا قرار است تا مدتی حامد سلطانی را در برنامه های غمناک و... ببینیم؟

  قطعا احوالات شخصی بر جنس و سبک اجرا بی تاثیر نخواهد بود اما با همه‌ سختی‌ها گاهی به حسب وظیفه و به اقتضای شرایط باید غم را به هر اندازه که باشد در سینه پنهان کنی. دوست دارم این جمله را بگویم که مردم به زودی حامد سلطانی را با حال و هوای قبل خواهند دید. شاید بعد از ماه صفر... .

  در انتهای هر قسمت از «حسینیه معلی» یک جمله می گفتید که این برنامه را از نظر فنی و... بررسی نکنیم، این جا یک حسینیه است. ماجرای آن چیست؟

  این جمله برخاسته از دل یک ماجراست. همه‌ اعضای تیم برنامه «حسینیه معلی» از حرفه‌ای‌های حوزه خودشان در برنامه‌سازی تلویزیونی هستند اما قبل از آن که به دنبال تکنیک و فنون برنامه‌سازی باشند، قائل به این بودند که این جا حسینیه است و همگی ما خادمان هیئت هستیم. این موضوع را وقتی می‌شود بهتر درک کرد که باران اشک‌ را بر گونه‌های تک‌تک عوامل پشت صحنه در زمان ضبط برنامه دیده باشی. به نظرم مهم‌ترین دلیل اقبال مردم به حسینیه معلی هم همین خلوص نیت عوامل بود که به اصل کار، برکت داد.

  می‌دانیم که کارهای مختلفی مانند گرافیک، نگارش، اجرا و... انجام می دهید. کدام یک برای شما شیرین تر است؟

  از نظر من همه‌ کارهایی که تا امروز انجام داده‌ام در یک راستا هستند و همه‌ آن ها را با علاقه دنبال کرده‌ام. آشنایی و تسلط بر حوزه‌های مختلف مثل گرافیک، نگارش، تصویر، تدوین، اجرا و راهبری رسانه، در مقاطع بسیاری با هم به کمک یک کار می‌آیند و این می‌تواند به چابکی و سرعت رسیدن به مقصود کمک کند.

  2323 کد خبر 1662678

  برچسب‌ها

  تلویزیون محرم

  مجری رادیو و تلویزیون

  مطالب مرتبط

  برنامه‌های تلویزیون در روزهای پایانی ماه صفر

  خیمه حسینی شبکه‌های استانی، برپا می‌شود

  معرفی برنامه‌های تلویزیون به مناسبت اربعین

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید