این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قیمت جیوه قرمز در چرخ خیاطی مارشال

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قیمت جیوه قرمز در چرخ خیاطی مارشال را از این سایت دریافت کنید.

  جیوه در چرخ خیاطی ؛ قیمت جیوه چرخ خیاطی قدیمی

  یکی از موادهای معدنی افسانه ای و کیمیاگر که دارای قدرت نهفته بسیاری می باشد جیوه قرمز نام دارد که امروزه بسیار با اهمیت و ارزشمند شده است و در لوازمهای خانگی قدیمی م

  جیوه در چرخ خیاطی ؛ قیمت جیوه چرخ خیاطی قدیمی

  پخش زنده مرکز تجارت جهانی ایده افزایش ثروت فرصت‌ های اقتصادی

  یکی از موادهای معدنی افسانه ای و کیمیاگر که دارای قدرت نهفته بسیاری می باشد جیوه قرمز نام دارد که امروزه بسیار با اهمیت و ارزشمند شده است و در لوازمهای خانگی قدیمی مانند چرخ خیاطی، تلویزیون قدیمی، رادیو و یخچال استفاده می شده است.

  این نوع محصول یکی از ترکیبات جیوه به حساب می آید که بسیار نایاب بوده و قدرت انفجاری بالایی دارد و در کارتریج بسیاری از مهمات استفاده شده است.

  دلیل ارزش بالای این نوع ماده استفاده در ساخت انواع مختلف و مخرب سلاحهای نظامی و غنی سازی اورانیوم می باشد و بسیاری از کشورها با پرداخت مبالغ نجومی به دنبال خرید گرمی آن می باشند.

  جیوه قرمز دارای ترکیب شیمیایی مشخصی نمی باشد و به دلیل نایاب بودن و غیر قابل دسترس بودن آن بسیاری از دانشمندان اعتقاد دارند که جیوه قرمز از ترکیبات جیوه بوده که با جدا شدن از آن و ترکیب شدن با ماده شیمیایی دیگری به وجود آمده است.

  همان طور که اشاره کردیم بیشترین استفاده از جیوه قرمز برای ساخت و تولید تسلیحات نظامی بوده و همچنین در ساخت تجهیزات پزشکی هسته ای و سلاحهای هسته ای نیز جیوه قرمز جز مواد اصلی می باشد.

  از آنجا که ساخت انواع سلاحهای هسته ای به صورت مخفیانه می باشد به همین دلیل نیز استفاده از جیوه قرمز در ساخت آن به هیچ عنوان تایید رسمی نشده است.

  ولی از آنجا که هر گرم آن از ارزش میلیاردی برخوردار می باشد این حدسیات به واقعیت تبدیل می شود که از جیوه قرمز برای کارهای بزرگی استفاده می شود که می تواند به طور انحصاری در اختیار یک کشور قرار گیرد.

  بسیاری از افراد معتقدند که استفاده از جیوه قرمز در ساخت تسلیحات نظامی یک شایعه برای کلاهبرداری بوده است و با هدف گرفتن پولهای کلان از کارخانه های اسلحه ساز در باز سیاه این شایعه راه افتاده است.

  شواهد نشان دهنده این است که بازار خرید و فروش این محصول از سال 1990 داغ شده است و در کشورمان نیز بسیاری از افراد طرح تعویض چرخ خیاطیهای کهنه را به صورت رایگان راه اندازی کردند و بسیاری از افراد که اطلاعی درباره جیوه قرمز نداشتند بسیار سریع برای تعویض اقدام کردند.

  به تازگی نیز بحث خرید و فروش این ماده در جامعه رواج پیدا کرده است و بسیاری از افراد سراغ لوازم خانگیهای قدیمی خود همچون پنکه قدیمی رفته اند تا از وجود جیوه داخل آن اطمینان حاصل کنند.

  برای اولین بار بحث ارزش جیوه قرمز در سال 1980 و توسط رسانه های مختلف اروپایی و روسی مطرح گشت و با اینکه اطلاعات دقیقی از این ماده نداشتند ولی با این حال بحث استفاده از آن را در ساخت بمبهای هسته ای رواج دادند.

  در بسیاری از مقالات آنها علاوه بر استفاده در ساخت انواع سلاح بحث استفاده در ساخت سلاحهای شکاف دهنده نیز مطرح گشت و باعث بالا رفتن ارزش جیوه قرمز شد و این حساسیت توسط افراد زیادی برای تهیه این ماده بالا رفت.

  بعد از داغ شدن بازار خرید و فروش جیوه قرمز بسیاری از افراد مانند کشف زیر خاکی به دنبال تهیه این محصولات شدند و با هر ترفندی سعی در خرید لوازم خانگی قدیمی از مردم شدند.

  حتی عده ای همانند بازیافت قوطی فلزی اسپری به فکر بازیافت جیوه از دستگاه ها و لوازم بودند.

  بعد از با ارزش شدن جیوه قرمز این ماده نیز برای خرید و فروش وارد بازار سیاه شد و در همان حدود 15 سال پیش همزمان با این اتفاق یک ماده به رنگ قرمز به صورت محرمانه برای ساخت سلاح هسته ای وارد روسیه شده بود.

  منابع علمی بسیاری بیان کرده اند که این نوع ماده بیشتر در دست افرادی می باشد که قصد کسب درآمدهای بالا را دارند و با ایجاد شایعات فراوان در زمینه استفاده آن در ساخت سلاح هدفشان فروش بیشتر از ارزش واقعی می باشد.

  جالب است بدانید که جیوه پاییین ترین انتقل حرارت را نسبت به فلزات دیگر دارد و به همین دلیل در سیستمهای الکتریکی قدیمی برای ساخت تلوزیون، رادیو، چرخ خیاطی استفاده می شده است.

  ولی امروزه با پیشرفت علم انتقال حرارت در سیستمهای برقی به صورت دیجیتال بوده و دیگر از جیوه قرمز استفاده نمی شود.

  تنها واقعیتی که در مورد جیوه قرمز می توان گفت خاصیتهای باور نکردنی آن می باشد که امروزه مهم ترین آن در صنایع پزشکی می باشد.

  در طبیعت جیوه دارای ترکیبات مختلف بوده و تغییر رنگ ان به قرمز بر اثر ترکیب شدن با نوعی رنگدانه قرمز در طبیعت می باشد.

  بعضی از جیوه ها در طبیعت به رنگ قرمز می باشند که از این موارد می توانیم به اکسید جیوه، یدید جیوه و سولفید جیوه اشاره کرد. جیوه قرمز نیز مانند کود آلی مایع دارای قدرت بالای تخریب می باشد و با برخی از فعل و انفعالات شیمیایی قدرت شکاف بالایی پیدا می کند و در مواقعی باید حتی مراقب حمل آن نیز بود.

  همان طور که اشاره کردیم موارد زیادی در باره جیوه بیان کرده اند که یکی از آنها استفاده در غنی سازی اورانیوم می باشد که باعث خالص شدن مواد اورانیوم می شود.

  غنی سازیهای بدون جیوه اصولا چندین سال زمان می برد ولی جیوه قرمز توانایی این را دارد که این زمان را بسیار کاهش دهد. بسیاری از دانشمندان معتقد هستند که جیوه نقره ای به تنهایی قادر به تبدیل شدن به یک سلاح را ندارد و کار اصلی این ماده تنها برای تسریع روند ساخت می باشد.

  شخصی که پدر بمب نوترونی جهان شناخته شده است ساموئل تی نام دارد که در تحقیقات خود آورده است که جیوه قرمز یک ماده شبه انفجار می باشد و بالو تکنیک بوده است.

  این فرد در تحقیقات خود آورده است جیوه تا حدی انرژی آزاد می کند که باعث ایجاد شکاف به صورت مستقیم می شود.

  بسیاری از دانشمندان جهان اعتقاد دارند که روسیه و دانشمندان این کشور اطلاعات کاملی درباره جیوه قرمز دارند و توانایی آن را دارند که از این ماده در ساخت انواع بمب استفاده کنند.

  در کشورمان مناطقی وجود دارد که در معادن آن ترکیبات انواع جیوه وجود دارد و یکی از آنها جیوه قرمز می باشد.

  منبع مطلب : aradbranding.com

  روزنامه شهروند: ماجرای جیوه قرمز در چرخ خیاطی های میلیاردی!

  به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین؛ این روزها ماجرای جیوه و گران‌شدن چرخ‌خیاطی‌های قدیمی مادربزرگ‌ها دهان‌به‌دهان می‌چرخد. شایعه جیوه قرمز معلوم نیس�

  روزنامه شهروند 1401/11/23

  ماجرای جیوه قرمز در چرخ خیاطی های میلیاردی!

  به گزارش خبرنگار شهروندآنلاین؛ این روزها ماجرای جیوه و گران‌شدن چرخ‌خیاطی‌های قدیمی مادربزرگ‌ها دهان‌به‌دهان می‌چرخد. شایعه جیوه قرمز معلوم نیست از کجا سردرآورده است. ماده‌ای اسرارآمیز که دقیقا مشخص نیست شهرتش را مدیون چیست و کجا پیدا می‌شود؟ در چرخ‌‌خیاطی‌های قدیمی، لانه خفاش یا دهان مومیایی‌ها.

  بررسی پلتفرم‌های فروش اینترنتی و قیمت‌های نجومی چرخ‌های خیاطی گویای این است که این روزها، این جیوه‌ها چرخ‌خیاطی‌ها را قیمت‌دار کرده‌اند. گشتی کوتاه در سایت‌های فروش کالا نشان می‌دهد چرخ خیاطی‌هایی که هیچ‌کدام‌مان فکر نمی‌کردیم کسی برای آنها 100هزار تومان هم بپردازد، حالا با قیمت‌های غیرمنطقی از 800میلیون تومان تا سه‌میلیارد تومان برای فروش عرضه شده‌اند. همه می‌گویند داخل این چرخ‌خیاطی‌ها جیوه است، چراکه جیوه قرمز در وسایل‌های قدیمی وجود دارد. همچنین شنیده‌اند این ماده افسانه‌ای قدرت تخریب‌کننده دارد و بسیار ارزشمند است. هرچند که هنوز مدرکی مبنی بر وجود جیوه ارائه نشده، ولی برخی می‌گویند از جیوه در جنگ سرد استفاده می‌شده است.

  این ماجرا نخستین بار نیست که شایع شده است. سال‌ها قبل نیز بین مردم دهان‌به‌دهان می‌چرخید داخل وسایل قدیمی الماس وجود دارد که سبب شده بود وسایل قدیمی خانه‌های مادربزرگ به کالاهایی قیمتی تبدیل شود و همان زمان نیز معاملات عجیب‌وغریبی در موردشان انجام می‌شد.

  حالا هم ماجرا طور دیگری مطرح شده است. یکی از افرادی که چرخ خیاطی مارشال قدیمی‌ای را با قیمت عجیب‌وغریب برای فروش گذاشته است، به «شهروند» می‌گوید: «داخل چرخ‌خیاطی‌های خیلی قدیمی ماده‌ای است به اسم جیوه قرمز که هر گرمش ۱۰میلیارد تومان قیمت دارد. این جیوه برای تسلیحات اتمی کاربرد دارد و خیلی سمی و خطرناک است. هر کسی نمی‌تواند این جیوه را داخل این چرخ‌خیاطی‌ها پیدا کند و متخصصان جای آن را می‌دانند.»

  یکی دیگر از کسانی که برای چرخ خیاطی مارشال قدیمی خانه مادربزرگش قیمت یک‌میلیارد و 500هزار تومان گذاشته، در پاسخ به این سوال که چرا این چرخ خیاطی را اینقدر گران قیمت‌گذاری کرده‌ است، می‌گوید: «این چرخ‌خیاطی‌ها 60سال پیش ساخته شده‌اند. داخل آنها ماده‌ای به‌کار رفته است که آن‌موقع کسی ارزش آن را نمی‌دانست، اما حالا با گذشت زمان این ماده ارزشمند شده است. این مرد که اطمینان می‌دهد چند ماهی است در حال تحقیق در مورد این جیوه است، ادامه می‌دهد: «داخل این چرخ‌خیاطی‌ها جیوه قرمز، سبز و نقره‌ای وجود دارد که بسته به چگالی آن قیمتش متفاوت است، اما قیمت جیوه قرمز آن از همه گران‌تر است.»

  اما نکته اینجاست که پیش از این می‌گفتند داخل این چرخ‌خیاطی‌ها الماس به‌کار رفته است. چند سال پیش نیز دوباره شایعه شد که داخل یخچال‌ها و تلویزیون‌ها، همان تلویزیون قدیمی بلر که دهه هفتادی‌ها و هشتادی‌ها آن را به یاد ندارند، هم تکه‌ای الماس به‌کار رفته است. این شایعه هم مدتی دهان‌‌به‌دهان چرخید و بعد از مدتی به فراموشی سپرده شد.

  اما هیچ‌کس به‌طور قطع نمی‌داند که این شایعه از کجا شروع شده است، عجیب‌تر اینکه ادعا شده بود شما می‌توانید تلفن همراه خود را روی چرخ خیاطی نگه دارید تا به نوعی وجود جیوه قرمز را تشخیص دهید. داستان اصلی از این قرار است که اگر تلفن خود را به سمت سوزن چرخ‌خیاطی که حاوی جیوه قرمز است، نگه دارید، سیگنال خود را از دست خواهد داد.

  داستان جیوه قرمز اسرارآمیز، قدیمی و البته پرطرفدار است که در عصر اینترنت هرازچند گاهی دوباره سر از خاکستر برمی‌آورد. برخی باور دارند این ماده اکسیری شفابخش است و می‌تواند دردشان را درمان کند.

  می‌گویند جیوه در لانه خفاش یا چرخ‌‌خیاطی‌های قدیمی پیدا می‌شود و در دهان مومیایی‌های مصر باستان هم پنهان شده است. البته این روایت‌ها همه مشکلی مهم دارند و آن این است که چنین ماده‌ای اصلا وجود خارجی ندارد.

  همه‌اش زیر سر کلاهبرداران است

  اینکه ماده‌ای به نام جیوه قرمز وجود دارد یا نه، موضوعی است که میترا چیذری، متخصص شیمی، در مورد آن توضیح می‌دهد و می‌گوید: «در طبیعت چیزی به نام جیوه قرمز نداریم. از قدیم‌الایام جیوه قرمز به‌عنوان ترکیبی افسانه‌ای شناخته می‌شد و برخی اداعا می‌کردند این جیوه را در دهان مومیایی‌های مصری می‌توان یافت. همچنین ادعا می‌کردند جیوه قرمز در لانه خفاش‌ها پیدا می‌شود و از آنجا که خفاش‌ها لانه نمی‌سازند، می‌شود همان ماجرای اشک تمساح. هر چند این بماند که خیلی‌ها لانه سنجاب‌ها را با گرفتن آنها خالی می‌کردند و چند خفاش را می‌گرفتند و می‌کشتند تا ادعای خود را ثابت کنند، هنوز هم هستند کسانی که جیوه قرمز را محصول خفاش‌های خون‌آشام می‌دانند و به همین دلیل ویژگی‌هایش را چون دراکولای مشهور می‌دانند. از سیر فرار می‌کند، در آینه دیده نمی‌شود و البته به سمت طلا کشیده می‌شود.»

  او ادامه می‌دهد: «حالا با شایعه اینکه این ماده در چرخ‌خیاطی‌های قدیمی یافت می‌شود، زحمت رفتن تا مصر و دستیابی به اهرام و پیدا کردن خفاش‌های خون‌آشام را کم و مردم را با این چرخ‌های قدیمی سرگرم کرده‌اند.»

  این کارشناس شیمی بیان می‌کند: «جیوه در حالت عادی نقره‌ای‌رنگ است و در مجاورت با گوگرد رنگش قرمز می‌شود، هر چند در طبیعت سنگ معدنی قرمزرنگی حاوی جیوه وجود دارد. سولفید جیوه ماده‌ای بسیار معمولی است. این ماده در سفالگری قدمت دارد، اما قطعا چیزی را درمان نمی‌کند و حتی برای سلامتی مضر است.

  امیر محمدی، متخصص چرخ خیاطی، که سال‌ها در حوزه خرید و فروش و تعمیر چرخ خیاطی کار کرده و در صنف خودش حسابی شهرت دارد، به «شهروند» می‌گوید: «این شایعه است و چند وقت پیش نیز بین مردم رواج پیدا کرده بود.»

  او تاکید می‌کند: «سیستم چرخ‌خیاطی‌های قدیمی بسیار ساده است و جیوه در رسانش برق در وسایل برقی به‌کار می‌رود، اما انقدر سیستم این چرخ‌خیاطی‌ها ساده است که در آن جیوه معمولی هم به‌کار نرفته است.»

  این متخصص چرخ خیاطی ادامه می‌دهد: «نکته اینجاست که هیچ‌کدام از این چرخ‌خیاطی‌هایی که با قیمت‌های نجومی در دیوار و شیپور قرار داده شده‌اند، مشتری ندارند، زیرا اگر کسی هم خریدار باشد، کافی است به مغازه‌های فروش چرخ‌خیاطی مراجعه کند.»

  او با تاکید بر اینکه قیمت این چرخ‌خیاطی‌ها با قیمت‌های فضای شبکه‌های اجتماعی فاصله زیادی دارد، توضیح می‌دهد: «چرخ‌خیاطی‌های قدیمی قیمت زیادی ندارند و اگر خیلی سالم باشند، یک‌میلیون و 200 تا یک میلیون و 500هزار تومان قیمت دارند، پس بی‌دلیل پولتان را دور نریزید و داخل این چرخ‌خیاطی‌ها زیاد نگردید چیز با ارزشی وجود ندارد.»

  منبع مطلب : www.pishkhan.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید