این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فیفا در کدام کشور است

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فیفا در کدام کشور است را از این سایت دریافت کنید.

  فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا)

  فدراسیون بین المللی فوتبال معروف به فیفا نهاد اداره کنندهٔ مسائل فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در سطح جهان است. محل استقرار این فدراسیون در زوریخ، سوئیس است و رئیس آن در حال حاضر جانی اینفانتینو می باشد. فیفا مسؤول سازماندهی و نظارت بر اکثر تورنمنت های بین المللی فوتبال، به ویژه جام جهانی فوتبال است که از سال ۱۹۳۰ برگزار می شود. فیفا داری ۲۰۹ عضواست، که ۱۶ عضو بیشتر از سازمان ملل و ۴ عضو بیشتر از کمیته بین المللی المپیک دارد ولی با این حال تعداد اعضای آن در مقایسه با فدراسیون بین المللی ورزشکاران ۵ عضو کمتر است.

  فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)

  فدراسیون بین‌المللی فوتبال معروف به فیفا نهاد اداره‌کنندهٔ مسائل فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در سطح جهان است. محل استقرار این فدراسیون در زوریخ، سوئیس است و رئیس آن در حال حاضر جانی اینفانتینو می‌باشد. فیفا مسؤول سازماندهی و نظارت بر اکثر تورنمنت‌های بین‌المللی فوتبال، به ویژه جام جهانی فوتبال است که از سال ۱۹۳۰ برگزار می‌شود. فیفا داری ۲۰۹ عضواست، که ۱۶ عضو بیشتر از سازمان ملل و ۴ عضو بیشتر از کمیته بین‌المللی المپیک دارد ولی با این حال تعداد اعضای آن در مقایسه با فدراسیون بین‌المللی ورزشکاران ۵ عضو کمتر است.

  جام جهانی قطر| فشار فیفا به ایران برای عدم استفاده از بیرانوند در بازی برابر ولز

  ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰

  عضو فیفا: جام جهانی دیگر هرگز در کشوری مانند قطر برگزار نخواهد شد/ این یک فساد آشکار بود

  ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳

  جام جهانی قطر| واکنش فیفا به اتهام سانسور ترک ورزشگاه توسط هواداران قطر

  ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲

  درآمد موردانتظار فیفا از جام جهانی قطر چقدر است؟

  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶

  جام جهانی قطر | واکنش تند اروپایی‌ها به اظهارات اینفانتینو در نشست خبری

  ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲

  دفاع تمام‌قد اینفانتینو از ایران و قطر/ موضع‌گیری علیه خبرنگار اسکای اسپورتس

  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰

  اینفانتینو؛ تنها نامزد ریاست فیفا ظرف ۴ سال آینده

  ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳

  محرومیت دانمارک از پوشیدن پیراهن با شعار حمایت از حقوق بشر

  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵

  فغانپور: موسوی می‌تواند به کارش در فدراسیون فوتبال ادامه بدهد/ نیازی به پول‌های بلوکه شده نداریم!

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۷

  بلاتر: اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر اشتباه بود

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷

  جایزه پلی‌استیشن ۵ برای قهرمان لیگ FIF۲۲ در لیگ بازی‌های دیجیتالی

  ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

  واکنش ازبکستان به فشار فیفا برای عدم بازی با روسیه

  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰

  نامه فیفا به تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲/ به جای اعتراض، روی فوتبال در قطر تمرکز کنید!

  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰

  از کاپ قهرمانی جام جهانی چه می‌دانید؟/ ۵ کیلو طلای ناب با ۹۲ سال خاطره + عکس و فیلم

  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

  بررسی شکایت باشگاه‌های روسی از فیفا در CAS

  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۳

  فور فور تو: بعید است فیفا اقدامی علیه ایران انجام دهد

  ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴

  حریف تدارکاتی ایران در خطر حذف از جام جهانی ۲۰۲۲

  ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۲

  واکنش AFC به برخی تلاش‌ها برای حذف تیم ملی ایران از جام جهانی

  ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰

  انتقاد وکیل روسی از برخورد دوگانه فیفا

  ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  فیفا

  فیفا

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  فدراسیون بین‌المللی فوتبال

  شعار برای بازی، برای جهان

  بنیان‌گذاری ۲۱ مه ۱۹۰۴ میلادی

  گونه ورزشی

  هدف ایجاد صلح در کشورهای جهان با ورزش

  ستاد زوریخ، سوئیس محدودهٔ فعالیت بین‌المللی وبگاه

  https://www.fifa.com/

  فدراسیون بین‌المللی فوتبال (به فرانسوی: Fédération Internationale de Football Association) معروف به فیفا نهاد اداره‌کنندهٔ مسائل فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در سطح جهان است. محل استقرار این فدراسیون در زوریخ، سوئیس است و رئیس آن در حال حاضر جیانی اینفانتینو می‌باشد.

  فیفا مسئول سازماندهی و نظارت بر اکثر تورنمنت‌های بین‌المللی فوتبال، به ویژه جام جهانی فوتبال است که از سال ۱۹۳۰ برگزار می‌شود. فیفا داری ۲۱۲ عضواست[۱] که ۱۶ عضو بیشتر از سازمان ملل و ۴ عضو بیشتر از کمیته بین‌المللی المپیک دارد ولی با این حال تعداد اعضای آن در مقایسه با فدراسیون بین‌المللی ورزشکاران ۵ عضو کمتر است.

  تاریخچه[ویرایش]

  با افزایش محبوبیت مسابقات بین‌المللی در اوایل قرن بیستم، نیاز به یک سازمان واحد برای سرپرستی و نظارت بر بازی‌های جهانی احساس شد، بنابراین فیفا در ۲۱ می۱۹۰۴ از سوی انجمن ملی فوتبال کشورهای ایتالیا، بلژیک، دانمارک، فرانسه، هلند، اسپانیا، سوئد و سوئیس در پاریس تأسیس شد و اولین رئیس آن هم روبرت گیرین بود.

  فیفا ریاست اولین مسابقات بین‌المللی فوتبال را در سال ۱۹۰۶ بر عهده داشت، اما موفقیت کمی به دست آورد. این مسائل به همراه مسائل مالی، منجر به جایگزینی سریع دنیل بورلی وولفال انگلیسی به جای روبرت گیرین شد. با وجود عدم حضور بازیکنان حرفه‌ای فوتبال در المپیک (طبق قوانین فیفا) مسابقات فوتبال در المپیک ۱۹۰۸ لندن موفقیت بیشتری نسبت به قبل به دست آورد.

  با در خواست عضویت آفریقای جنوبی در سال ۱۹۰۹، آرژانتین و شیلی در سال ۱۹۱۲ و کانادا و آمریکا در سال ۱۹۱۳ اعضای فیفا از اروپا فراتر رفت.

  همراهی تعداد زیادی از بازیکنان در جنگ و محدود شدن امکان مسافرت برای بازی‌های بین‌المللی باعث شد فیفا با مشکلات زیادی روبرو باشد. بعد از جنگ، با مرگ دنیل بورلی وولفال سازمان به وسیله هیرشمن کارل آلمانی به کار خود ادامه داد. سازمان از انقراض نجات پیدا کرد اما انگلیس به عنوان خانه فیفا (به انگلیسی: Home Nations‍) در آن زمان با اظهار بی میلی از شرکت در مسابقات بین‌المللی با دشمنان اخیر خود در زمان معزی سوم ازآن کناره‌گیری کرد. بعدها فیفا دوباره اعضای خود را به دست آورد. مجموعه فیفا توسط موزه بین‌المللی فوتبال در انگلیس نگهداری می‌شود.

  روسای فیفا[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: فهرست رئیس‌های فیفا

  فیفا از بدو تأسیس تاکنون توسط ۹ رئیس اداره شده‌است.[۲]

  رئیس کشور سال‌های ریاست.

  رابرت گوئرین  فرانسه ۱۹۰۴–۱۹۰۶

  دنیل برلی وولفال  انگلستان ۱۹۰۶–۱۹۱۸

  ژول ریمه  فرانسه ۱۹۲۱–۱۹۵۴

  رادولف سیلدرایرس  بلژیک ۱۹۵۴–۱۹۵۵

  آرتور دروری  انگلستان ۱۹۵۵–۱۹۶۱

  استنلی راس  انگلستان ۱۹۶۱–۱۹۷۴

  ژائو هاولانژ  برزیل ۱۹۷۴–۱۹۹۸

  سپ بلاتر  سوئیس ۱۹۹۸–۲۰۱۵

  جانی اینفانتینو  سوئیس ۲۰۱۵-اکنون

  استعفای سب پلاتر[ویرایش]

  در ۲ ژوئن ۲۰۱۵ سب پلاتر پس از ۴ روز از انتخابش به عنوان رئیس فیفا، از این سمت استعفاء داد، البته وی تا زمان انتخابات بعدی هم‌چنان به عنوان رئیس فیفا باقی ماند و به کارش ادامه داد. بلاتر از سال ۱۹۹۸ ریاست فیفا را در دست داشت و در سال‌های آخر حضور در این مسند، چالش‌های زیادی را به خصوص پس از انتخاب روسیه و قطر به عنوان میزبان جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ تجربه کرد.[۳]

  ساختار[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: فهرست تیم‌های ملی فوتبال مردان

  نقشه جهان و شش کنفدراسیون فوتبال

  آئین‌نامه[ویرایش]

  فیفا سازمانی است که تحت قوانین کشور سوییس تأسیس شده‌است و محل استقرار آن نیز در سوییس است. کنگره فیفا بالاترین نهاد فیفاست، و ترکیبی است از نمایندگان فدراسیون‌های کشورهای عضو فیفا. کنگره در شرایط معمول نشست سالانه دارد اما این نشست در شرایط فوق‌العاده نیز بنا به درخواست سالی یکبار تشکیل می‌شود. تنها کنگره می‌تواند با تصویب قوانین در فیفا تغییرات به وجود آورد. کنگره رئیس فیفا، دبیر کل و دیگر اعضای کمیته اجرایی فیفا را انتخاب کند. رئیس و دبیر کل جزء مقامات اصلی فیفا هستند که مسئولیت اداره امور جاری فیفا را به عهده دهرند که این کار را با دبیر خانه کل که حدود ۲۸۰ عضو دارد انجام می‌دهند.

  کمیته اجرایی فیفا که تحت ریاست رئیس فیفاست مهم‌ترین بخش تصمیم گیرنده سازمان در فاصله زمانی بین دو کنگره‌است. ساختار سازمانی جهانی فیفا شامل ۷ بخش دیگر هم می‌باشد که یا تحت اختیار کمیته اجرایی است یا به وسیله کنگره به عنوان کمیته دائمی تشکیل شده‌است. از جمله کمیته مالی، کمیته انضباطی، کمیته داوری و غیره.

  ۶ کنفدراسیون و ۲۰۹ فدراسیون ملی[ویرایش]

  به غیر از سازمان جهانی فیفا، فیفا کنفدراسیون‌هایی در قاره‌ها و مناطق مختلف برای سرکشی بازی‌ها تشکیل داده‌است. لازم است ذکر شود که فدراسیون‌های کشورها عضو فیفا هستند نه کنفدراسیون‌ها، کنفدراسیون‌ها به وسیله فیفا تشکیل می‌شوند. فدراسیون‌های کشورها باید هم عضو فیفا و هم عضو کنفدراسیونی باشند که کشورشان از نظر جغرافیایی در حوزه آن قرار گرفته تا اجازه شرکت در مسابقات فیفا را به دست آورند. (لیست این کنفدراسیون‌ها با کمی استثنائات جغرافیایی در زیر آمده‌است)

  کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC؛ ۴۶ عضو) درامور آسیا و استرالیا

  کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF؛ ۵۴ عضو)

  کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی (CONCACAF؛ ۴۱ عضو)

  کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (CONMEBOL؛ ۱۰ عضو)

  کنفدراسیون فوتبال آقیانوسیه (OFC؛ ۱۱ عضو)

  کنفدراسیون فوتبال اروپا (UEFA؛ ۵۳ عضو)

  مرزهای بین بعضی از کشورها باعث شده بود تا هم‌زمان عضو دو قاره باشند، در نتیجه شماری از کشورها مثل روسیه، ترکیه، قبرس، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان خواستار عضویت در یوفا (UEFA)شدند اگرچه که قسمت زیادی از خاک آن‌ها در آسیا قرار داشت. با این که اسرائیل به‌طور کامل در قاره آسیا قرار داشت اما چون هیچ پیوندی با کشورهای آسیایی نداشت در سال ۱۹۹۴ به یوفا پیوست. قزاقستان نیز در سال ۲۰۰۲ از ای اف سی به یوفا پیوست؛ و استرالیا آخرین کشوری بود که در ژانویه ۲۰۰۶ ازاو اف سی به ای اف سی رفت. کشورهای گویان و سورینام با این که در آمریکای جنوبی قرار داشتند اما همچنان به عضویت خود در کونکاکاف(CONCACAF) ادامه دادند.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید