این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فغدیر عرضه اولیه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فغدیر عرضه اولیه را از این سایت دریافت کنید.

  عرضه اولیه «فغدیر» در راه فرابورس

  ۲.۵ درصد از سهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان روز چهارشنبه ۴ خرداد ماه به روش حراج، عرضه اولیه می‌شود.

  سنا کد خبر 77492

  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶

  ۰ نظر چاپ بورس / فرابورس

  با واگذاری ۲.۵ درصد سهام انجام می‌شود؛

  عرضه اولیه «فغدیر» در راه فرابورس

  ۲.۵ درصد از سهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان روز چهارشنبه ۴ خرداد ماه به روش حراج، عرضه اولیه می‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، معاونت نظارت بر بازار شرکت فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه‌ای از واگذاری ۳۰۰ میلیون سهم از سهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با نماد معاملاتی «فغدیر۱» به روش حراج در روز چهارشنبه، ۴ خورداد ماه خبر داد.

  براساس این اطلاعیه، ۲.۵ درصد از سهام «فغدیر۱» با قیمت مبنای ۱۴ هزار و ۵۰۰ ریالی هر سهم، و حداکثر سهمیه ۳۰ هزار سهمی به هر سهامدار حقیقی و حقوقی به روش حراج در بازار اول معاملات فرابورس عرضه می شود.

  مشاور عرضه، شرکت کارگزاری ستاره جنوب و متعهد خرید، شرکت تامین سرمایه امید معرفی شده است.

  همچنین، صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی لاجورد دماوند و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان به عنوان بازارگردانان معرفی شده اند.

  یادآور می‌شود، به استناد تبصره ۴ ماده ۳۴ دستورالعمل پذیره‌نویسی و عرضه اولیه اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، ارسال سفارش تنها از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) امکانپذیر خواهد بود. همچنین بر اساس ماده ۶ مکرر ۳ دستورالعمل مورد اشاره «پنجاه درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه‌گذاران واجد شرایط تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه» امکان عرضه نخواهد داشت.

  شایان ذکر است، به گفته احمدرضا معروفی، مدیر مشاور سرمایه‌گذاری نوآوران امین و ارزش‌گذاری شرکت آهن و فولاد غدیر در نشست خبری یک دیدار یک عرضه که برای معرفی سهم «فغدیر» برگزار شد، سرمایه‌گذاران برای خرید سهام «فغدیر» باید چند ویژگی مهم این مجموعه را مدنظر قرار دهند: موضوع اول اینکه «فغدیر» را در قالب هلدینگ ببینید نه یک شرکت تولیدی، دوم اینکه رشد غیرعادی در داخل شرکت «فغدیر» و شرکت‌های زیرمجموعه به دلیل طرح‌های توسعه‌ای، در آینده نزدیک ارزش زیادی در قیمت سهم خواهد گذاشت.

  او سومین نکته مهم در این مجموعه را تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا بخش انتهایی با اجرای طرح‌های توسعه‌ای دانست و ختطرنشان کرد: ثبات مدیریتی که در کیفیت این مجموعه اثرگذار است و انضباط مالی و اطلاع‌رسانی به‌روز و لحظه‌ای نیز دیگر مواردی است که در ارزش‌گذاری «فغدیر» مورد توجه قرار گرفت.

  محبوبه حاجی زاده

  ارسال نظر

  پربازدیدترین

  بازدید رئیس سازمان بورس از بورسان به روایت تصویر

  تغییر دامنه نوسان در شرایطی پایدارتر عملی می‌شود

  اعلام اسامی ۱۳ نماد مشمول تغییر دامنه نوسان

  ارتباط نرخ بهره بین‌بانکی و بازار سهام

  بلوک دولتی خودرو و خساپا: «طلایی» و «ارزنده»/ «ارزش مدیریتی» لحاظ شود

  ۵ دهه اصرار به اشتباه: قیمت‌گذاری دستوری طناب پوسیده

  رشد ملایم بازار دور از ذهن نیست

  رکورد سریع‌ ترین واریز سود در بازار سرمایه با سجام شکسته شد

  نمادهای پرسپولیس و استقلال در آستانه بازگشایی

  تفاهم‌نامه همکاری بین بازار سرمایه ایران و بانک مرکزی یمن

  آخرین‌های بورس / فرابورس

  سبزپوشی شاخص‌های منتخب بورسی و فرابورسی

  سود سنواتی پالایش نفت بندرعباس با سجام پرداخت می‌شود

  نمادهای پرسپولیس و استقلال در آستانه بازگشایی

  تغییر دامنه نوسان در شرایطی پایدارتر عملی می‌شود

  رکورد سریع‌ ترین واریز سود در بازار سرمایه با سجام شکسته شد

  اعلام اسامی ۱۳ نماد مشمول تغییر دامنه نوسان

  سبزپوشی شاخص‌ها و بازارهای بورسی

  داد و ستد بیش از ۶.۵ میلیارد برگه سهم در بورس تهران

  صفحه نخست روزنامه‌ها

  test

  منبع : www.sena.ir

  جزییات عرضه اولیه فغدیر چهارشنبه ۴ خرداد

  سهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به روش حراج در نماد معاملاتی فغدیر ۱ در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۴ عرضه می‌شود. درباره شرکت و نمادهایی که از این عرضه اولیه سود خواهند برد و جزییات این عرضه اولیه در مطلب زیر می‌خوانیم.

  درباره شرکت ۱.۲ هزار میلیارد تومانی آهن و فولاد غدیر ایرانیان

  جزییات عرضه اولیه فغدیر چهارشنبه ۴ خرداد| کدام نماد‌ها از این عرضه اولیه سود می‌برند؟

  ۱۱:۴۸ - ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

  ۱۶ پ

  سهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به روش حراج در نماد معاملاتی فغدیر ۱ در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۳/۴ عرضه می‌شود. درباره شرکت و نمادهایی که از این عرضه اولیه سود خواهند برد و جزییات این عرضه اولیه در مطلب زیر می‌خوانیم.

  به گزارش نبض بورس، از ابتدای امسال تاکنون از میان ۵ عرضه اولیه انجام شده، ۲ عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافته است.

  شرکت‌های حمل و نقل ترکیبی مواد معدنی گهر ترابر سیرجان و فروسیلیسیم خمین به عنوان دومین و سومین شرکت تازه وارد به بازار ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت عرضه شدند که به صندوق‌های سرمایه گذاری تعلق یافت و بنا بر اطلاعیه فرابورس، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان (سهامی عام) با نماد فغدیر روز چهارشنبه ۴ خردادماه به سرمایه گذاران واجد شرایط به روش حراج عرضه می‌شود.

  درج نماد فغدیر

  شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان (سهامی عام) با نماد فغدیر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ به عنوان دویست و پنجاه و چهارمین نماد معاملاتی در بازار اول فرابورس درج شد. شرکت مذکور با کد ۲۷۱۰ و با شماره ۱۱۸۷۱ در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ نزد سازمان بورس ثبت شد. شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در گروه فلزات اساسی، زیرگروه تولید آهن و فولاد پایه در بازار دوم فرابورس به درج رسید.

  عرضه اولیه فغدیر

  تعداد ۳۰۰ میلیون سهم شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان معادل ۲.۵ درصد سهام این شرکت به‌عنوان ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی "فغدیر" در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

  این میزان سهام در قیمت مبنا (کف قیمت) ۱۴۵۰۰ ریال برای هر سهم و حداکثر سهمیه ۳۰ میلیون سهمی به سرمایه گذاران واجد شرایط به روش حراج در فرابورس عرضه می‌شود. مشاور عرضه هم کارگزاری ستاره جنوب و متعهد خرید تامین سرمایه امید است.

  ارسال سفارش صرفا از طریق ایستگاه‌های معاملاتی (نامک) امکان پذیر خواهد بود. همچنین ۵۰ درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسط سرمایه گذاران واجد شرایط تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.

  مشخصات شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان

  شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با همکاری ایمیدرو و با مشارکت شرکت‌های سرمایه گذاری غدیر، چادرملو و فولاد آلیاژی ایران در سال ۸۵ تاسیس شد. کارخانه احیای مستقیم تولید آهن اسفنجی با ظرفیت تولید سالانه بالغ بر ۸۰۰ هزار تن که برای افزایش ظرفیت تا ۱.۲ میلیون تن در سال نیز اقدام شده با هدف تامین بخشی از مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌های فولادسازی استان یزد و سایر فولادسازی‌ها در ۲۵ کیلومتری اردکان در استان یزد و همجوار گندله سازی چادرملو احداث شد.

  سرمایه شرکت با ۲۸۱ نیروی انسانی در بدو تاسیس ۱۰۰ میلیون تومان بوده طی ۱۵ مرحله افزایش سرمایه به ۱.۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

  کدام نمادها از این عرضه اولیه سود می برند؟

  در ترکیب سهامداری شرکت چادرملو با ۲۹.۸ درصد، فولاد آلیاژی ایران با ۲۵ درصد شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر با ۴۴.۸ درصد حضور دارند.

  شرکت در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش سرمایه ندارد.

  شفاف سازی «فغدیر» در خصوص وضع عوارض بر صادرات محصولات زنجیره ارزش فولاد 

  شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان پیرو اخبار منتشر شده در پایگاه خبری وزارت صمت مبنی بر وضع عوارض بر صادرات محصولات زنجیره ارزش فولاد و مح شفاف سازی کرد. شرکت اعلام نمود درصد عوارض صادراتی محصول این شرکت (آهن اسفنجی) به میزان ۱۱% تعیین گردیده که بر اساس پیش بینی و برنامه ریزی‌های شرکت در خصوص فروش‌های صادراتی این محصول در سال ۱۴۰۱، آثار مالی آن به کاهش سود و زیان پیش بینی شده طبق مفروضات و محاسبات مبلغ ۷۸۴۰۸۰ میلیون ریال و به ازاء هر سهم طبق آخرین سرمایه ثبتی شرکت، حدود ۶۵ ریال خواهد بود.

  فغدیر با دست پر عرضه اولیه می‌شود؟

  در سال ۱۴۰۰ عملکرد خیره‌کننده‌ای داشته و درآمد فروش آن با رشد ۱۲۳ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ به ۷۶۵۸ میلیارد تومان رسیده است. همچنین علی‌رغم محدودیت‌های گاز و برق در سال گذشته، تناژ فروش این شرکت در سال ۱۴۰۰، حدود ۲۱۷ هزار تن معادل ۳۱ درصد بیش از سال ۱۳۹۹ بوده است.

  همچنین حجم تولید آهن اسفنجی «فغدیر» که در سال ۱۳۹۹، حدود ۷۲۲ هزار تن بوده با رشد ۲۶ درصدی به بیش از ۹۱۱ هزار تن در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

  شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در سال ۱۳۹۹ فاز اول افزایش ظرفیت واحد احیاء مستقیم از ۸۰۰ هزار تن به ۱ میلیون تن را به اتمام رساند و فاز دوم این پروژه از ۱ میلیون تن به ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن نیز در سال ۱۴۰۱ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

  شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، مجتمع گندله‌سازی بهاباد با ظرفیت ۴ میلیون تن در سال را نیز در دست احداث دارد که ظرفیت این طرح قابل توسعه به ۵ میلیون تن در سال است. «فغدیر» در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر نیز سهام دارد که از طرح‌های توسعه این شرکت می‌توان به واحد فولادسازی (اسلب نازک) و نورد پیوسته به ظرفیت ۳ میلیون تن در سال و دو نیروگاه تولید برق اشاره کرد.

  تحقق سود ۲۱۴ تومانی در «فغدیر»

  شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان  در ۱۲ ماهه منتهی به اسفند برای هر سهم ۲۱۴۰ ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه قبل رشد ۷۶ درصدی داشته است.

  منبع : nabzebourse.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید