این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  غذای لاکپشت آبی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  غذای لاکپشت آبی را از این سایت دریافت کنید.

  به لاک پشت چی بدم؟ بررسی 5 غذای مورد علاقه لاک پشت ها

  ممکن است برای تان سوال پیش بیاید که به لاک پشت چی بدم بد است؟ این سوالی است که برای هر که از لاک پشت مراقبت می کند ممکن است پیش بیاید.

  به لاک پشت چی بدم؟ بررسی 5 غذای مورد علاقه لاک پشت ها

  وبلاگدسته‌بندی نشدهبه لاک پشت چی بدم؟ بررسی 5 غذای مورد علاقه لاک پشت ها

  به لاک پشت چی بدم سوال خیلی از علاقه مندان به نگهداری لاک پشت آکواریومی می باشد. ما در این مقاله یه بررسی دقیق در این مورد پیاده سازی کرده ایم. با ما در ادامه همراه باشید.

  محتوا پنهان

  1 به لاک پشتم چی بدم؟

  2 خرید غذای لاک پشت

  3 غذاهای ممنوعه برای لاک پشت

  4 مواد مفید برای لاک پشت

  5 قیمت غذای لاک پشت

  6 نحوه خرید غذای لاک پشت

  7 در زمان تخم گذاری به لاک پشت چی بدم

  8 جدول اطلاعات

  9 در زمان بیماری به لاک پشت چی بدم؟

  10 به بچه لاک پشت چی بدم

  11 روش درست نگهداری از لاک پشت در خانه

  12 به لاک پشت چی بدم دوست داشته باشه؟

  13 به لاک پشت چی بدم تقویت شه؟

  14 سوالات متداول

  به لاک پشتم چی بدم؟

  شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به لاک پشت چی بدم و یا به آن چی ندم؟ همه ما می‌دانیم که لاکپشت ها موجودات گیاهخواری می باشند و به شدت به انواع گیاهان سبز علاقه زیادی دارد. برای سیر کردن شکم لاکپشت خود می توانید انواع گیاهان را برای او تهیه کنید که تهیه گیاه آن کار دشواری به نظر نمی‌رسد چرا که در محیط اطراف گیاهان بسیار زیادی هستند که می‌توان از آنها برای سیر کردن شکم لاک پشت خود استفاده کنید. البته برخی ها هم هستند که برای لاک پشت خود گیاهانی از فروشگاه های معتبر خریداری می‌کنند تا خیالشان از بابت چیزی که به پت خود می دهند راحت باشد. در این میان برخی چیزها هستند که برای لاکپشت ها ضرر دارد و نباید به آنها بدهیم تا استفاده کنند و برای فهمیدن چیزهای مضر می توانید از متخصصان در این امر بپرسید و یا می توانید با کارشناسان ما در سایت هپی پت ارتباط برقرار نمایید.

  خرید غذای لاک پشت

  یافتن غذای لاک پشت ها کار سختی نیست و در هر جایی که بروید می توانید به راحتی غذای آنها را پیدا کنید. لاک پشت ها معمولاً به گیاهان علاقه شدیدی دارند و هر جا گیاهی را ببینم خیلی دوست دارند که از آن گیاه تغذیه کنند و آن گیاه می‌تواند شامل برگ درختان بر گلها و یا گلبرگ ها و غیره می باشد. برخی ها هستند که می‌ترسند از هر غذایی برای تغذیه لاک پشت خود استفاده کند ولی باید بگوییم که ترسی وجود ندارد چرا که آنها عاشق گیاهان هستند ولی برای احتیاط بیشتر می‌توانید این موضوع را با کارشناسان ما در سایت هپی پت مطرح کنید و مشاوره خوبی از این کارشناسان دریافت نمایید چرا که بعضی از غذاها با توجه به نژاد لاکپشت و موقعیت زندگی آن ممکن است برایش ضرر داشته باشند.

  غذاهای ممنوعه برای لاک پشت

  همانطور که گفتیم این نژاد و سبک زندگی لاکپشت ها و موقعیت محیط زیست آنها در تغذیه آن ممکن است اثر گذار باشد به همین خاطر است که پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب یک غذا به صورت سرخود برای لاکپشت تان حتماً با کارشناسان مربوطه و متخصصان وارد در این امر ارتباط بگیرید تا آنها شما را راهنمایی کنند چرا که بعضی از غذاها ممکن است به عنوان غذاهای ممنوعه برای یک لاک‌پشت به حساب بیاید و همان غذا برای لاک پشت دیگر ممنوع نباشد. برخی از لاکپشت ها ممکن است گوشتخوار باشند که اگر به آنها فراورده های پروتئینی مانند سوسیس و کالباس بدهیم ممکن است بیمار شوند و یا حتی جان خود را از دست بدهند پس برای همین است که باید در خصوص تغذیه لاکپشت های مان به خوبی دقت لازم را به عمل آوریم.

  مواد مفید برای لاک پشت

  همیشه برای همه موجودات برخی غذاها ممکن است مفید باشد و برخی دیگر ممکن است مضر باشند که باید در انتخاب نوع غذا برای آنها بیشتر دقت شود. در مورد لاک پشت ها نیز باید بگوییم که آنها هم از موجوداتی هستند که باید در مصرف غذایی شان مواد مفید مصرف کنند و از مواد مضر دوری کنند و اگر شما از این حیوان ساکت و بی دردسر مراقبت می کنید باید در نظر داشته باشید که انواع خوراکی های مفید را به او بدهید و نگذارید با مصرف مواد غذایی مضر سلامت آن به خطر بیفتد. شما می توانید جهت مشاوره در خصوص مواد و خوراکی های مفید و مضر برای لاک پشت خود با کارشناسان ما در سایت هپی پت ارتباط برقرار نمایید.

  قیمت غذای لاک پشت

  غذای لاک پشت ها مانند غذای سایر موجودات از قیمت های مختلفی برخوردار می باشند و به این صورت است که اگر به بازار حیوانات خانگی مراجعه کنید و درخواست غذای لاکپشت بدهید متوجه می شوید که انواع مختلف غذای این حیوان بی دردسر از قیمت های متنوعی برخوردار است و حتی ممکن است مثلاً غذای نوع A یک قیمت باشد و همین غذا در فروشگاهی دیگر از قیمت دیگری برخوردار باشد. اگر می خواهید بهترین غذا برای لاکپشت تان با توجه به نوعی که لاک‌پشت تان دارد انتخاب کنید می توانید با کارشناسان ما در سایت هپی پت برای دریافت بهترین ماده غذایی برای لاکپشت تان اقدام نمایید.

  نحوه خرید غذای لاک پشت

  برای خرید غذای لاک پشت راه های مختلف وجود دارد که می توانید با استفاده از یک دانه از این راهها بهترین غذا برای لاک پشت خود تهیه کنید. مثلاً می توانید با مراجعه به بازار حیوانات خانگی و مشاوره گرفتن از متخصصان یک غذای خیلی خوب را برای خط خود دریافت کنید و همچنین می توانید با استفاده از مشاوره گرفتن از طریق ارتباط گیری با کارشناسان ما در سایت هپی پت نسبت به معرفی و تهیه یک غذای خیلی خوب از سایت ما اقدام کنید بدون شک پشیمان نخواهید شد.

  در زمان تخم گذاری به لاک پشت چی بدم

  اگر شما دارای یک لاک‌پشت می باشید که باردار است و در روزهایی به سر می برد که نزدیک به عملیات تخم گذاری اش می باشد ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که در زمان تخم گذاری آن چه چیزهایی به آن بدهیم تا هم برایش مقوی باشد و هم توانایی زیادی دریافت کند. بعضیا هستن که داروهای تقویتی برای آن ها می خرند و یا به صورت غذا به آنها می‌دهند و یا به صورت آمپول به آنها تزریق می کنند که ما این را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم. پیشنهاد ما این است که با دادن نشانی های لاکپشت خود به متخصصان این امر بهترین مشاوره را دریافت کنید و بهترین راهکار ها را بر روی او پیاده نمایید. همچنین کارشناسان ما در سایت هپی پت این کار را به خوبی برایتان انجام می‌دهند.

  منبع مطلب : happypet.pet

  روش صحیح نگهداری از لاکپشت خاکی و آبی + شرایط محیط زندگی و تغذیه

  لاکپشت ها عمر زیادی می‌کنن و نگهداری از اونا یه تعهد طولانی مدت حساب می‌شه.اما روش درست نگهداری از لاکپشت چیه و چه غذایی بهش بدیم؟

  ۱۸ خرداد, ۱۳۹۹ - 13دقیقه زمان مطالعه

  نحوه‌ی نگهداری از لاک‌پشت خانگی

  سرفصل محتوا

  1. انواع لاک‌پشت‌ها

  2. لاک‌پشت خاکی برای نگهداری توی خونه بهتره یا لاک‌پشت آبی؟

  3. چرا نباید لاک‌پشت‌های وحشی رو به خونه بیاریم؟

  4. انتخاب لاک‌پشتی که به خونه می‌آرین

  5. لاک‌پشت جعبه‌ای 6. لاک‌پشت گوش قرمز

  7. لاک‌پشت برکه‎ای خزری

  8. نگهداری از لاکپشت ‌ها

  9. احساس امنیت در لاک‌پشت

  10. دمای محیط زندگی لاک‌پشت‌ها

  11. نور محیط زندگی لاکپشت‌ها

  12. تغذیه لاک‌پشت‌ها

  13. مکمل‌های غذایی مورد نیاز لاک‌پشت‌ها

  14. چرا لاک‌پشت‌ها به خواب زمستونی می‌رن؟

  15. خطرات نگهداری از لاکپشت ‌ها

  16. میتونم لاک‌پشتم رو توی طبیعت آزاد کنم؟

  خاطره‌ای که توی ذهن خیلی از ماها از حیاط خونه‌ی مامان‌بزرگا جا مونده، یه حوض آبی کوچولو، کلی گلدون و بوی نم باغچه‌ی تازه آب داده شده هست. همیشه یه لاک‌پشت ‌هم برای خودش توی تصویر داره میچرخه. اینطوریه که لاکپشت‌ها توی قلب خیلی از ماها جا خشک کردن. لاک‌پشت‌ها به عنوان حیوون خونگی ممکنه حیوون‌های آروم و بی دردسر به نظر برسن. اما نگهداری از لاکپشت ‌ها به خاطر عمر طولانیشون یه تعهد طولانی مدت محسوب می‌شه. بیایین بیشتر در مورد نگهداریشون صحبت کنیم و کلی مطلب تازه یاد بگیریم.

  انواع لاک‌پشت‌ها

  لاک‌پشت‌ها دو نوع خاکی و آبی دارن. لاک‌پشت آبی باز به دو دسته تقسیم می‌شن؛ بعضی از اونا تمام عمرشون رو توی آب‌هایی مثل اقیانوس‌ها می‌گذرونن و بعضی دیگه به محیط‍‌هایی مثل رودخونه‌ احتیاج دارن تا هم توی آب باشن و گاهی هم از آب بیرون بیان و حموم آفتاب بگیرن.

  ویژگی‌های لاک‌پشت‌های آبی

  بیشتر وقتا توی آب زندگی‌ می‌کنن.

  بین انگشت‌هاشون پرده‌ دارن.( مثل پای اردک)

  چنگال‌های بلندی دارن.

  ۲۰ تا ۴۰ سال عمر می‌کنن.

  همه‌چیزخوار هستن. ینی هم گیاه می‌خورن و هم گوشت.

  لاکشون مناسب شنا کردنه.

  ویژگی‌های لاک‌پشت‌های خاکی

  توی خشکی زندگی می‌کنن.

  پاهاشون پهن و درشته

  ۸۰ تا ۱۵۰ سال عمر می‌کنن.

  علاوه بر گیاه، حشره، حلزون و کرم هم می‌خورن. بعضی از انواع اونا گوشتخوار هم هستن.

  لاکشون حالت گنبدی شکل داره.

  لاک‌پشت‌های آبی و خاکی هر دو یه لاک دارن که ازشون در مقابل خطرات مراقبت می‌کنه. جالبه بدونین که لاکشون جزئی از بدنشونه! به این معنی که اونا نمی‌تونن مثل حلزون‌ها از لاکشون بیرون بیان و هوایی عوض کنن. برعکس اگه لاکشون آسیبی ببینه درد زیادی می‌کشن و حتی ممکنه باعث مرگشون بشه.

  لاک‌پشت خاکی برای نگهداری توی خونه بهتره یا لاک‌پشت آبی؟

  موقع تصمیم‌گیری باید به این فکر کنین که شما برای کدوم نوع شرایط زندگی بهتری رو می‌تونین به وجود بیارین. لاک‌پشت‌ها خلاف تصوری که ما داریم به کلی فضا احتیاج دارن.

  فضای مورد نیاز برای نگهداری از لاک‌پشت خاکی

  لاک‌پشت‌های خاکی به کلی فضا برای گشت‌وگذار احتیاج دارن. محیطی که براشون در نظر می‌گیرین باید بیرون از خونه باشه، هم آفتابگیر باشه و هم فضاهایی سایه‌دار داشته باشه. لاک‌پشتتون باید توش احساس امنیت کنه.

  رطوبت فضایی که توش زندگی می‌کنه توی سلامتیش اهمیت زیادی داره. برای اینکار لازمه یه لایه کود گیاهی بدون بو توی محل زندگیش بریزین.لاک‌پشت‌های خشکی‌زی به آب برای شنا کردن احتیاج ندارن اما لازمه که هرچندوقت یکبار توی آب ولرم گذاشته بشن تا آب بدنشون تامین بشه. یادتون باشه یه ظرف کم عمق برای آب خوردن توی محل زندگیشون بذارین.

  فضای مورد نیاز برای نگهداری از لاکپشت آبی

  یه لاک‌پشت‌ آبی بالغ به یه آکواریم با حجمی حدود۴۰۰  لیتر آب احتیاج داره که عمق آب حدود دو برابر طول لاک و طول فضای آبی حدود ۴_۶ برابر طول لاک لاکپشت باشه. علاوه بر این به فضایی هم برای آفتاب گرفتن و خشک شدن هم احتیاج داره. یادتون باشه آکواریومتون به یه فیلتر اساسی و تعویض مرتب آب هم احتیاج داره. چون لاک‌پشت‌های آبی مستعد قارچ و مشکلات پوستی هستن.

  اگه دوس دارین تصور بهتری از ۴۰۰ لیتر داشته باشین، آکواریومی رو در نظر بگیرین با طول ۱ متر، عرض۵۰  و ارتفاع ۸۰ سانتی‌متر البته این اعداد فرضی هستن و شما با هر نسبت دیگه‌ای هم می‌تونین آکوارومتون رو بسازین

  با توجه به این مسائل نگهداری از کدوم نوع لاکپشت براتون امکان پذیره؟؟ خب اگه تصمیمتون رو گرفتین بیایید ببینم دیگه چه مواردی رو باید رعایت کنیم اما اول میخوایم یه نکته‌ی خیلی خیلی مهم رو بهتون بگیم:

  هیچ وقت یه لاک‌پشت رو از طبیعت به خونه نیارین.

  منبع مطلب : petpors.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید