این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عیدی 1402 کی واریز میشود

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  عیدی 1402 کی واریز میشود را از این سایت دریافت کنید.

  زمان واریز عیدی سال ۱۴۰۲

  این مقاله به بررسی زمان واریز عیدی سال 1402 در ارتباط با سه گروه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، کارمندان و بازنشستگان دولت و کارمندان و بازنشستگان نیروهای مسلح می پردازد.

  زمان واریز عیدی سال 1402

  زمان واریز عیدی سال 1402، برای کارگران تامین اجتماعی بنابر تصمیم کارفرمای مربوطه، بهمن یا اسفند ماه می باشد. عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲، کارمندان و بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح نیز تا قبل از پایان سال، به حساب آن ها، واریز خواهد شد.

  قوانین مرتبط با کار و استخدام کشوری و لشکری، در گذر زمان، حقوق متفاوتی از جمله حداقل دریافتی ماهیانه، بیمه، سنوات، پاداش سالیانه و مزایای بازنشستگی را برای افراد مشمول این قوانین تعیین نموده اند تا بدین وسیله از ایشان حمایت نمایند.

  یکی از حقوقی که در قوانین مربوط به کار و استخدام کشوری و لشکری برای کارگران، کارمندان و بازنشستگان، پیش بینی گردیده، حق دریافت " عیدی " است که معمولا در مورد کارکنان کشوری و دولتی، از آن به " پاداش سالیانه " تعبیر می شود. هر چند، تمام این گروه ها در حق دریافت عیدی مشترک می باشند، اما با توجه به اینکه مراجع قانونی پرداخت عیدی متفاوت بوده، زمان واریز عیدی این گروه ها نیز متفاوت می باشد.

  بنابراین در این مقاله، زمان واریز عیدی سال 1402 در ارتباط با سه گروه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی، کارمندان و بازنشستگان دولت (کارکنان کشوری) و کارمندان و بازنشستگان نیروهای مسلح (کارکنان لشکری) را مورد بررسی قرار می دهیم.

  زمان واریز عیدی کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1402

  هر چند هم کارگران و هم بانشستگان تامین اجتماعی، تحت حمایت قانون کار و سازمان تامین اجتماعی کشور می باشند، اما از آنجا که مرجع پرداخت کننده عیدی به این دو گروه متفاوت بوده، زمان واریز عیدی سال 1402 برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز متفاوت می باشد. بنابراین، در ادامه، در دو بخش جداگانه، به بررسی زمان واریز عیدی سال ۱۴۰۲ برای کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی می پردازیم.

  زمان واریز عیدی کارگران تامین اجتماعی در سال 1402

  مطابق "ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه های مشمول قانون کار" پرداخت عیدی کارگران مشمول قانون کار بر عهده کارفرمایی است که کارگر تحت رابطه استخدامی با وی در وضعیت اشتغال می باشد.

  اگرچه قانون در مورد زمان واریز عیدی کارگران تامین اجتماعی، مقرره خاصی ندارد و این امر در اختیار کارفرمایان می باشد، اما در عرف بازار کار، زمان واریز عیدی کارگران تامین اجتماعی از سوی کارفرمایان، اسفند ماه و در بیشتر موارد، حداکثر تا بیست اسفند ماه می باشد.

  البته عده ای از کارفرمایان نیز به انتظار اسفند نمانده و عیدی کارگران را در بهمن ماه واریز می نمایند. با توجه به این توضیحات می توان گفت که زمان واریز عیدی سال 1402 برای کارگران تامین اجتماعی ماه های بهمن و اسفند خواهد بود.

  زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال۱۴۰۲

  مسئولیت پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی بر عهده سازمان تامین اجتماعی می باشد. در سال 1402، واریز عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، بر اساس اعلام کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی تهران، تا اواخر اسفند ماه و براساس حروف الفبا انجام خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: میزان عیدی کارگران در سال 1402

  زمان واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت در سال ۱۴۰۲

  به موجب ماده واحده قانونی نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت، تعیین مبلغ عیدی بازنشستگان کشوری و کارمندان دولت، در صلاحیت هیات وزیران بوده و طی جلسه برگزار شده این هیات در بهمن ماه و با صدور مصوبه مربوطه انجام می گیرد.

  عیدی کارمندان و بازنشستگان دولت در سال گذشته، همزمان با حقوق بهمن ماه آن ها واریز گردید و از آنجا که حقوق کارکنان دولت در فاصله زمانی ۲۶ تا ۳۰ هر ماه واریز می‌ شود، زمان پرداخت پاداش سالیانه کارمندان و بازنشستگان دولت نیز در همین محدوده بوده است. بنابراین پیش بینی می شود که تاریخ واریز عیدی سال 1402 کارکنان دولت و بازنشستگان آن نیز بهمن ماه و در بازه زمانی 26 تا 30 این ماه باشد.

  زمان واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۲

  عیدی بازنشستگان لشکری و کارمندان نیروهای مسلح نیز همانند پاداش کارمندان و بازنشستگان دولت، تابع ماده واحده قانونی نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت می باشد. بنابراین، تعیین عیدی کارکنان لشکری همچون کارکنان کشوری، منوط به برگزاری جلسه هیات وزیران در بهمن ماه و ابلاغ مصوبه این هیات به دستگاه های اجرایی می باشد.عیدی کارمندان و بازنشستگان نیروهای مسلح نیز همانند کارکنان سایر بخش های دولتی در سال گذشته، همزمان با حقوق بهمن ماه به حساب آن ها واریز شد و بنابراین انتظار می رود که زمان واریز عیدی سال 1402 برای کارمندان و بازنشستگان نیروهای مسلح در نیز بهمن ماه و همزمان با واریز حقوق ماهیانه ایشان باشد.

  در ادامه بخوانید: میزان عیدی سال 1402

  سوالات متداول

  1- زمان واریز عیدی کارگران تامین اجتماعی در سال 1402 چه زمانی است؟

  زمان واریز عیدی کارگران تامین اجتماعی در سال 1402 بسته به نظر کارفرما بهمن یا اسفند ماه می باشد و در این مقاله به بررسی تکمیلی این موضوع پرداخته ایم.

  2- زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ چه زمانی است؟

  زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ از اسفند ماه آغاز می گردد و در این مقاله به بررسی تکمیلی این موضوع پرداخته ایم.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  عیدی 1402 چقدر است؟

  آیا با عیدی 1402 شگفت زده خواهیم شد؟ با نزدیک شدن به پایان سال سوال همه این است که عیدی سال 1402 چقدر است، در این مطلب به صورت کامل لیست عیدی شما را آورده ایم.

  اسفند 22, 1401 6:39 ق.ظ 15 ديدگاه 3.3/5 - (3 امتیاز)

  عیدی کارگران، کارمندان و بازنشستگان 1402

  آنچه در این مطلب می‌خوانید

  هر ساله با فرا رسیدن سال نو زمزمه موضوع مبلغ عیدی کارگران، کارمندان و بازنشستگان اوج می‌گیرد. با نزدیک شدن به آخر سال، بازنشستگان، کارمندان و کارگران می‌خواهند بدانند تکلیف عیدی 1402 چیست و در نهایت چقدر می‌گیرند. با ما همراه باشید تا به صورت مفصل درباره عیدی سال 1402 توضیح دهیم، همچنین جداول و فرمول محاسبه عیدی را نیز در این مطلب درج کردیم. اگر حوصله مطالعه این مطلب را ندارید، جداول آن را که در پایین درج شده را نگاه کنید.

  آیا با عیدی سال 1402 شگفت زده خواهیم شد؟

  علاوه بر حرف و حدیث‌ها درباره افزایش حقوق کارگران 1402 با نزدیک شدن به پایان سال، هنوز تکلیف عیدی‌ها نیز مشخص نشده و با این وضعیت تورمی مشخص نیست این عیدی چقدر خواهد بود. هرچند عیدی براساس میزان حقوق دریافتی سال 1401 محاسبه می‌شود؛ با این حال کارمندان و کارگران معتقدند با افزایش شگفت انگیز قیمت‌ها، حداقل میزان عیدی باید به گونه‌ای باشد که بتوان با آن خرید عید را انجام داد.

  یکی از حقوقی که طبق قوانین کار، برای افراد در عرصه کار پیش بینی شده است، حق دریافت عیدی سالیانه است. در اصلِ حق دریافت عیدی سالیانه، تفاوتی میان اشخاص حاضر در عرصه کار وجود نداشته و تمامی آن‌ها از کارگران تا کارمندان و بازنشستگان از این حق قانونی برخوردارند؛ اما هنگامی که به مساله میزان عیدی می‌رسیم، تفاوت‌های آشکاری میان این گروه‌ها در رابطه با مبلغ پاداش سالیانه دیده می‌شود.

  عیدی سال 1402-1401

  میزان عیدی کارکنان دولت در سال 1402

  عیدی کارمندان 1402 نیز مانند کارگران می‌باشد و کارگرانی که به صورت تمام وقت مشغول به کار هستند می‌توانند حداقل و حداکثر عیدی را دریافت کنند.

  در مورد نحوه پرداخت عیدی کارمندان 1402 می‌توان گفت برای اولین بار در سال 1374 قانون عیدی کارمندان به تصویب رسید که دولت موظف است به صورت نقدی و یا غیر نقدی به کارمندان دولت به صورت مساوی عیدی پرداخت نماید که کارمندان دولت شامل تمامی موسسات و شرکت‌ها و وزارت خانه‌ها سازمان‌های دولتی می‌باشد.

  بیشتر بخوانید:

  چیستی و روش محاسبه مالیات بر حقوق

  بر اساس این قانون مبلغ عیدی سال 1402 کارمندان دولت به هر میزانی که باشد باید به صورت مساوی به همه کارمندان پرداخت گردد.

  دولت هرساله میزان عیدی کارمندان دولت را مشخص می‌کند، به این ترتیب که هیات وزیران در بهمن ماه جلسه‌ای تشکیل داده و در این جلسه درباره میزان عیدی آخر سال کارکنان دولت تصمیم گیری می‌کند و نتیجه این تصمیم به عنوان یک مصوبه به دستگاه‌های اجرایی اعلام می‌شود.

  این میزان عیدی کارکنان دولت در سال ۱۴۰۲ هشت میلیون و سیصد و پنجاه هزار تومان و حداکثر دوازده میلیون و پانصد و سی و نه هزار تومان است و زمان واریز عیدی همزمان با حقوق بهمن ماه می‌باشد.

  عیدی 1401 کارگران

  نحوه محاسبه عیدی کارگران 1402

  روش محاسبه عیدی کارگران متفاوت است؛ عیدی این قشر زحمت کش بر اساس قانون «تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران» محاسبه می‌شود.

  معمولا کارگرانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، عیدی خود را از این سازمان دریافت می‌کنند. مبلغ عیدی کارگران مقداری بیش‌تر از عیدی کارکنان دولت در سال 1402 است. بسیاری از این افراد به دنبال روشی برای محاسبه میزان عیدی خود هستند. در این بخش روش محاسبه عیدی کارگران را برای شما توضیح می‌دهیم.

  مبلغ دقیق عیدی 1402 کارگران چقدر است؟

  بر اساس تصمیم شورای‌عالی کار، عیدی در نظر گرفته شده برای کارگران حقوق‌بگیر زیر نظر قانون کار در نوروز ۱۴۰۲ رقم عیدی به شرح زیر است:

  عیدی 1402 کارگران بین 8 میلیون و ۳۵۹ هزار تومان تا ۱۲ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۲۵۰ تومان است.

  به استناد شورای عالی کار

  اما این رقم چگونه محاسبه می‌شود؟ در ادامه به نحوه محاسبه آن اشاره خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید:

  محاسبه مالیات بر حقوق به چه صورت انجام می‌شود؟

  عیدی سال 1402 کارگران و کارمندان چگونه محاسبه می‌شود؟

  طبق قانون وزارت کار، کارفرما باید حداقل دو برابر پایه حقوق و حداکثر سه برابر پایه حقوق به کارمندان خود عیدی بدهد. محاسبه میزان عیدی کارگران فرمول ثابتی دارد که برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند، البته برای افراد دارای کمتر از یک سال سابقه کار نیز فرمولی برای محاسبه عیدی مشخص شده است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

  اگر مبلغ 139,325 تومان که مبلغ دستمزد روزانه در سال 1401 است را در 60 و یا 90 ضرب کنیم، به ترتیب حداقل و حداکثر عیدی سال 1402به دست خواهد آمد:

  فرمول های زیر برای کسانی ذکر شده است که یک سال سابقه همکاری با کارفرما را دارند.

  محاسبه عیدی 1402

  تصویر بالا فرمول حداقل و حداکثر عیدی را مشاهده کردید، اما اگر کمتر از یک سال سابقه کار دارید باید طبق فرمول زیر عمل کنید:

  نحوه محاسبه عیدی سال ۱۴۰۲ برای کارگران با کارکرد کمتر از دوازده ماه

  جدول حداقل میزان عیدی کارگران و کارمندان در سال 1401

  حداقل میزان عیدی در سال 1402 معادل 60 روز پایه حقوق = 8,359,500

  سقف عیدی در سال 1402 معادل 90 روز پایه حقوق = 12,539,500

  جدول حداقل و حداکثر عیدی سال 1402

  مقایسه عیدی 1401 با سکه بهار آزادی

  شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رقم عیدی دریافتی شما با نرخ امروز سکه (اسفند 1401) چقدر است. در تصویر زیر می‌توانید این مقایسه جالب را ببینید و آنرا با سال‌های گذشته از سال 1387 تا کنون مقایسه کنید.

  مقایسه عیدی 1401 با نرخ سکه

  سرنوشت عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی 1402

  بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مثل کارگران هر ساله مبلغی را به عنوان عیدی سالانه دریافت می‌کنند فقط با این تفاوت که مقدار عیدی این افراد توسط سازمان تامین اجتماعی مشخص می‌شود.

  فرق بازنشسته و مستمری بگیر چیست؟

  قطعاً همه ما این دو کلمه “مستمری بگیر تامین اجتماعی” و “بازنشسته تامین اجتماعی” را بارها شنیده‌ایم بدون اینکه بدانیم که این دو با هم دیگر متفاوت هستند.

  منبع مطلب : nuracashflow.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید