این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عکس غار اصحاب کهف

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  عکس غار اصحاب کهف را از این سایت دریافت کنید.

  غار اصحاب کهف کجاست؟+تصویر

  داستان اصحاب کهف را همه ما شنیدیم، چند جوان و یک سگ که برای سال‌ها در یک غار به خواب رفتند. سوال اینجاست که غار اصحاب کهف الان کجاست؟ یا آنان اصلا که بودند؟

  غار اصحاب کهف کجاست؟+تصویر

  1398-07-16

  غار اصحاب کهف کجاست؟

  داستان اصحاب کهف را همه ما شنیدیم، چند جوان و یک سگ که برای سال‌ها در یک غار به خواب رفتند. کسانی که نمی توانستند دین خودشان را به فرمانروای وقت روم باستان اعلام کنند، به این غار می روند و بعد از سال‌ها از خواب بیدار می‌شوند. بعدها بسیاری از باستان شناسان درصدد پیدا کردن غار مذکور برآمدند و گزینه‌های بسیاری هم مطرح شد که ما چند مورد از آنها را بیان می‌کنیم. این گزینه ها حالا به جاذبه های مهم گردشگری تبدیل شدند و افراد زیادی به دیدن آنها می‌روند. با الی گشت در دیدن جاذبه های دیدنی و جذاب غار اصحاب کهف همراه باشید.

  مطالب مرتبط:مردم این شهر زیر زمین زندگی می‌کنند!

  داستان اصحاب کهف جزء داستان هایی اعتقادی است که در کتاب های مقدس از آن یاد شده است. با توجه به شواهدی که وجود دارد اصحاب کهف در غاری که بسیار وسیع بوده به خواب طولانی رفتند و سپس بیدار شدند تا دلیلی باشند بر اصل روز رستاخیز که همه موجودات در محضر حضرت حق بیدار می شوند. تا کنون غارهایی را در برخی از کشورها پیدا کرده اند که درون آنها تعدادی قبر به همراه سنگ نوشت هایی با مضمون اصحاب کهف پیدا شده است، که حاکی از آن هستند اصحاب کهف در آنجا سکونت داشته و خواب رفته اند. با بررسی هایی که انجام شده این داستان به قرن پنجم میلادی بر می گردد.

  عمده موضوع داستان اصحاب کهف مربوط به ایمان داشتن به روز رستاخیز است. روزی که تمام این جهان هستی یکپارچه خواهد شد. حال اصحاب کهف که بودند؟ داستان های زیادی از تعداد از این افراد و همچنین محلی که آنان در آنجا به خواب رفتند وجود دارد. شاید بپرسید خواب؟ بله اصحاب کهف به مدت طولانی به خواب رفتند و سپس از خواب بیدار شدند؛ آنان وقتی پس از این خواب طولانی از خواب بیدار شدند و خورشید را مشاهده کردند گفتند: گویی یک روز یا نصف روز خوابیده ایم!!! فلسفه این خواب هم این طور بیان شده است که اصحاب کهف برای مدتی به خواب بروند و سپس بیدار شوند تا با این کار هدف جهان هستی بر همگان ثابت شود. چرا که ما برای هدف والا به این دنیا آمده ایم و تمامی اعمال ما چه مثبت و چه منفی بازخورد خودش را دارد.

  تعداد این افراد با توجه به اسناد موجود در کتاب ها این گونه بیان شده است:

  آنها سه جوان بودند که همراشان یک سگ بوده است. عده ای دیگر می گویند که آنها پنج جوان بودند و ششمین آنها سگشان بوده، اما عده ای دیگر هم این طور بیان می کنند که آنان هفت نفر بودند و هشتمین آنها سگشان بود. همچنان از تعداد آنها خبر موثقی وجود ندارد.

  داستان اصحاب کهف در ادبیات قرون وسطی

  جان دون از شعرای قرن شانزدهم درباره توصیف شرایط و وضعیت اصحاب کهف در فرهنگ کلیسای پروتستان شعری را سروده است. در دوره ای که در اروپا به عصر روشنگری مشهور بود این داستان کمی مورد بی توجهی قرار گرفت اما با ظهور دوران رومانتیسیزم این داستان مجدد احیا شد و مورد توجهات بسیاری قرار گرفت. اشاره به این داستان در آثاری از تومان دی کوئنسی، شعری از گوته، داستانی از واشنگتن ایروینگ و اچ جی ولز به چشم می خورد.

  مختصری کوتاه از داستان اصحاب کهف

  در برخی از داستان ها آمده است که زمانی که اصحاب کهف از خواب بیدار شدند، احساس گرسنگی کردند و یک نفر از آنها که نامش تملیخا بود به شهر رفت تا آب و غذا بخرد. او پس از این که به شهر رسید دید که همه چیز به طرز عجیبی تغییر کرده است، زیرا آنها خود از این که سالهاست در غاری  سکونت داشتند به خواب رفتند مطلع نبودند و احساس می کردند که یک روز یا نیم روزی را در خواب بوده اند. از همین وقتی به شهر رسید و خواست که نان بخرد پولی را به نانوا داد باعث شد نانوا به او شک کند که آیا تو گنج پیدا کرده ای؟ تملیخا گفت خیر چه می گویی!!! از همین رو نانوا او را به نزد حاکم شهر برد تا ماجرا را جستجو کند.

  وقتی تملیخا نزد حاکم رفت به او گفته شد که تو می توانی خمس گنجی که پیدا کرده ای را بدهی و بروی، اما تملیخا سر حرف خود بود و در نتیجه حاکم شهر مجبور شد تا به خانه تملیخا برود. وقتی آنان به نزدیکی خانه یا همان غاری که اصحاب کهف در آن خفته بودند رسیدند، تملیخا کمی جلوتر رفت تا دوستانش را در غار مطلع سازد اما وقتی ماجرا را برای دوستانش در غار تعریف کرد که مردم شهر آمده اند تا ما ببینند تملیخا به آنان گفت که ما سالهاست که به خواب طولانی رفته ایم. دوستانش وقتی از این ماجرا با خبر شدند به دلیل اینکه در بین جهانیان آشوبی به پا نشود آرزوی خواب ابدی کردند. بلافاصله آرزوی آنها برآورده شد و درب غار پوشیده شد. از همین رو داستان اصحاب کهف برای همیشه به پایان رسید و اطلاع دقیق و کاملی از آنان وجود ندارد.

  برخی از غارهای اصحاب کهف

  به اعتقاد برخی این غار در شهر افسوس در نزدیکی ازمیر ترکیه قرار دارد. در نزدیکی ویرانه‌های باستانی افسوس کوهی به نام ینایرداغ است که در آن غاری قدیمی را خواهید دید، همان غاری که به گفته بسیاری اصحاب کهف در آن به خواب رفتند. این غار بسیار بزرگ است و در آن صدها قبر وجود دارد.

  در نزدیکی شهر نخجوان نیز غار معروفی وجود دارد که روی آن نوشته شده غار اصحاب کهف و بسیاری از گردشگران این شهر به دیدن این غار می روند، چرا که معتقدند این غار همان غار اصحاب کهف است.

  غار دیگری در نزدیکی پایتخت اردن یعنی شهر امان وجود دارد که قدمت آن به قرن پنجم میلادی می رسد، به اعتقاد برخی این مکان همان غار معروف اصحاب کهف است.

  منبع مطلب : www.eligasht.com

  غار اصحاب کهف کجاست

  غار اصحاب کهف از جاهای دیدنی سلجوق در ترکیه است و در شهر باستانی افسوس قرار دارد.

  غار اصحاب کهف

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  Acarlar, 35920 Selcuk/Izmir, Turkey

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۱ تا ۲ ساعت

  مسیر یابی

  داستان اصحاب کهف را تقریبا همه می‌دانند. داستانی که حول چند جوان مسیحی در روم شکل گرفته است؛ جوانانی که اجازه نداشتند دین خود را در دوره امپراطور وقت روم، دقیانوس، عرضه کنند. آن‌ها برای رهایی از غضب امپراطور، همراه یک چوپان و سگ او، از شهر بیرون رفتند و به غاری رسیدند. در غار پنهان شدند تا استراحت کنند و در آنجا به خواب رفتند و وقتی از خواب بیدار شدند، سال‌ها گذشته بود. غار اصحاب کهف به واسطه این داستان شگفت‌انگیز، تبدیل به یکی از مکان‌های مهم اساطیری شد و باستان‌شناسان تلاش کردند تا محل غار را پیدا کنند.

  آنچه باید درباره غار اصحاب کهف بدانید:

  غار اصحاب کهف کجاست؟

  ماجرای اصحاب کهف فیلم غار اصحاب کهف

  غار اصحاب کهف کجاست؟

  منبع عکس: Google Map

  درباره محل غار اصحاب کهف، نظرات متعدد و متنوعی توسط باستان‌شناسان داده شده است. بر این اساس، چندین غار به‌عنوان گزینه‌هایی برای غار اصحاب کهف مطرح شده‌اند که هر یک، مستندات مربوط به خود را دارند. برخی از باستان‌شناسان به واسطه اولین متون بر جای مانده که روایت اصحاب کهف را در شهر افسوس یا افسس آورده است، دخمه‌ای مسیحی در شهر افسوس را که در نزدیک کوه پیون قرار داشت، به‌عنوان غار اصحاب کهف معرفی کردند. این غار در نزدیکی شهر سلجوق در کشور ترکیه قرار داشت. در این غار، هفت جای خواب وجود دارد. در کنار غار، آثاری از یک عبادتگاه نیز دیده می‌شود که باستان‌شناسان، حفاری‌هایی در آن انجام داده‌اند.

  برخی مستندات تاریخی و باستان‌شناسی، غاری در ترکیه را غار اصحاب کهف می‌دانند

  در این حفاری، قبرهای زیادی به دست آمد که تاریخ آن‌ها به قرن‌های پنج و ۶ می‌رسید. در غار، کتیبه‌هایی دیده می‌شود که روی دیوار قرار دارند و مختص هفت خوابگاه هستند. این غار به‌عنوان غار اصحاب کهف، معروف شده است و گردشگرانی که به ترکیه می‌روند از آن بازدید می‌کنند.

  منبع عکس: Google Map

  روایت‌های دیگری نیز درباره مکان غار اصحاب کهف بین باستان‌شناسان مطرح است. برخی باستان‌شناسان غاری را بین دو روستای ابوعلند و رقیم که در فاصله هفت کیلومتری کشور عمان قرار دارد، به‌عنوان غار اصحاب کهف معرفی کرده‌اند. در نزدیکی این غار، یک صومعه قرار دارد که سابقه آن به قرن پنجم می‌رسد. حفاری باستان‌شناسی نشان می‌دهد که با غلبه اسلام بر این منطقه، صومعه به مسجد تبدیل شده است. وجود صومعه به‌عنوان عبادتگاه، سبب می‌شد که این غار، به‌عنوان غار اصحاب کهف در نظر گرفته شود.

  غارهایی در دمشق، عمان و غرناطه است که از آن‌ها نیز به‌عنوان غار اصحاب کهف، یاد می‌شود

  گروهی دیگر از باستان‌شناسان، غاری را در شهر دمشق در نظر گرفتند و با تحقیقاتی که روی آن انجام داده‌اند، این غار را به‌عنوان غار اصحاب کهف معرفی کردند. علاوه بر این، بعضی نظرات نیز از وجود غار اصحاب کهف در روستایی به نام لواشه خبر می‌دهند. روستای لوشه در غرناطه است، در غار لواشه، بازمانده‌هایی از جسد چند نفر به‌همراه یک سگ، دیده شده است. در نزدیکی غار، بقایای قصر و مسجدی با نام رقیم قرار دارد که در بخش شمال شهر هستند. غاری نیز در کشور آذربایجان است که آن نیز به‌عنوان گزینه‌ای برای غار اصحاب کهف در نظر گرفته‌اند.

  منبع عکس: Google Map

  در برخی کتاب‌ها، از شهری به نام فیلادلفیا سخن به میان آمده است و غار اصحاب کهف در کوه آنجلس در این شهر قرار داشت. با وجود مطرح شدن چندین گزینه به‌عنوان محل غار اصحاب کهف، گزینه وجود غار در شهر افسوس ترکیه از گزینه‌های دیگر محتمل‌تر است. آنچه در این غار مشاهده شده و مستندات آن، احتمال قوی‌تری برای این مکان به دست می‌دهد.

  دهانه غار اصحاب کهف در افسوس، به‌سمت شمال شرق است و این خصیصه غار، سبب شک در اصالت آن شد. بعضی از کارشناسان، این ویژگی غار را سندی بر تعلق غار به اصحاب کهف می دانند؛ زیرا خورشید در هنگام طلوع به‌سمت راست غار و در وقت غروب، به‌سمت چپ آن می‌تابد؛ با این وصف، دهانه غار باید به‌سمت شمال شرق باشد.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید