این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  علائم آب مروارید چشم چیه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  علائم آب مروارید چشم چیه را از این سایت دریافت کنید.

  مهم ترین علائم و نشانه های آب مروارید

  یکی از بیماری های چشمی که با تیرگی بینایی آغاز می شود، بیماری آب مروارید یا کاتاراکت می باشد که با تشخیص سریع آن به راحتی می توان نسبت به درمان این بیماری بینایی سریعا اقدام کرد. این گزارش از مطالب دکتر پورمازار شما را با بیماری چشمی آب مروارید آشنا خواهد کرد.

  شما اینجا هستید مقالات

  مهم ترین علائم و نشانه های آب مروارید

  مهم ترین علائم و نشانه های آب مروارید

  گردآوری شده توسط : گروه تحقیقاتی کلینیک چشم بینایی

  آخرین به روز رسانی :1399/01/20

  مطالب مربوط با مهم ترین علائم و نشانه های آب مروارید

  تراخم یا همان التهاب ملتحمه چیست؟

  التهاب و عفونت ساختمان های چشم شیوع بالایی دارد. برای مثال التهاب ملتحمه یا همان بیماری چشمی تراخم از شایع ترین بیماری های چشمی در دنیا می باشد.

  هر آنچه باید در مورد علل، علائم و درمان پیر چشمی بدانید

  زمانی که سن به بالای 40 سال رسید کم کم بیماری پیرچشمی خود را نشان می دهد. علت آن را هم  می توان به کم شدن توانایی تطابق عدسی چشم ربط داد.

  پیوند عصب چشم چگونه انجام می شود

  بیشتر افراد در سراسر جهان از آسیب دیدگی عصب بینایی چشم نسبت به سایر بیماری های چشم، دچار نقص دید می شوند. در اینجا می خواهیم  ببینیم که چه می شود که عصب بینایی دچار مشکل می شود.

  آب سیاه یا گلوکوم و روش های درمان آن

  گلوکوم یا آب سیاه بیماری است که می تواند سبب آسیب عصب بینایی و در نتیجه کوری شود. این بیماری در آغاز هیچ علامتی ندارد.

  دلایل اهمیت معاینه سالیانه چشم چیست

  از دلایل اهمیت معاینه سالیانه چشم، تشخیص و درمان مشکلات جدی پیش آمده برای چشمان شما می باشد که سبب شده تا بیش از پیش به اهمیت معاینه سالیانه چشم پی ببرید.

  بینایی و چالش های رانندگی در شب

  دید کم یکی از مهمترین چالش های رانندگی در شب می باشد که باید به آن توجه کرد. بنابراین تنظیم چراغ های خودرو یکی از موارد حل چالش های رانندگی در شب خواهد بود

  بیماری اسکلریت چشم چیست و چگونه درمان می شود

  بیماری اسکلریت یکی از انواع بیماری های چشمی بوده که علل به وجود آمدن آن متفاوت می باشد

  تفاوت بین اپتومتریست و چشم پزشک

  هنگامی که بینایی فردی دچار اختلال و مشکل می شود، باید برای رفع آن به فکر چاره ای باشد. آیا شما تفاوت بین چشم پزشک و اپتومتریست را می دانید؟

  نوشیدنی های مناسب برای تقویت بینایی و سلامت چشم ها

  آیا شما هم به دنبال حفظ سلامت چشم با نوشیدنی های مناسب هستید؟ ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره سلامت چشم با نوشیدنی های مناسب صحبت کنیم.

  قوز قرنیه چیست و راه های درمان آن کدام است

  یکی از بیماری های کمتر شناخته شده پزشکی که تشخیص آن توسط بیمار به راحتی امکان پذیر نیست، بیماری قوز قرنیه می باشد. این دست از افراد معمولا با مشکل کاهش بینایی درگیر هستند.

  آب مروارید یکی از بیماری‌های چشمی است که معمولاً با تیرگی چشم شروع می‌شود. علائم آب مروارید را می‌توان به راحتی تشخیص داد و از پیشرفت آن جلوگیری کرد. در این مقاله مهم‌ترین علائم آب مروارید را برای شما ذکر کرده ایم. به شما توصیه می‌کنیم، در صورت مواجهه با هر یک از علائم آب مروارید، به پزشک مراجعه کنید.

  آب مروارید چیست؟

  آب مروارید یک بیماری مرتبط با چشم است که از علائم آب مروارید می توان به مورد زیر اشاره کرد. در ابتدا عدسی چشم شروع به تار شدن می کند و با ادامه و افزایش تیرگی عدسی، باعث مختل شدن بینایی فرد می شود. این بیماری نوعی بیماری بدون درد و پیشرونده است که اگر به درستی درمان نشود، می تواند باعث از دست رفتن بینایی فرد شود. با توجه به اینکه بیوشیمی بدن انسان در 40 سالگی شروع به تغییر می کند و پروتئین‌های تولیدی توسط چشم انعطاف پذیری خود را از دست می دهند، این بیماری بیشتر برای افراد بالای 40 سال رخ می دهد ولی ممکن است برای افراد جوان نیز اتفاق بیفتد.

  مهم ترین علائم آب مروارید

  علائم آب مروارید یا کاتاراکت معمولاً توسط افراد عادی نیز قابل تشخیص هستند و با کمی دقت می توانید به این موضوع پی ببرید. در ادامه مهمترین علائم آب مروارید را برای شما آورده ایم تا در صورت بروز هر کدام از این مشکلات، به دکتر چشم پزشک مراجعه کرده و با اطلاع از هزینه جراحی آب مروارید از پیشرفت مشکل خود جلوگیری کنید.

  نشانه های آب مروارید

  از نشانه های آب مروارید چشم (کاتاراکت) می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  دید ابری ایجاد هاله های نور مشکلات دید در شب دو بینی

  نیاز مداوم به تغییر لنز یا عینک

  دید دوم حساسیت به نور شدید

  1. دید ابری از علائم آب مروارید

  یکی از مهم ترین نشانه های آب مروارید، پدیدار شدن لکه های ابری تیره ی ناشی از آب مروارید است. البته این تاری ممکن است در ابتدا خیلی کم باشد و مشکلی ایجاد نکند ولی در صورت درمان نشدن میزان تیرگی افزایش می یابد و می تواند باعث بروز مشکلاتی در رانندگی و تشخیص چهره ی افراد شود.

  2.ایجاد هاله های نور از نشانه های آب مروارید

  از دیگر نشانه های آب مروارید، ایجاد و پدیدار شدن حلقه ها یا هاله های نور در اطراف منبع نور است. این مشکل معمولاً در شب رخ می دهد و یکی از نشانه های فوری آب مروارید است. علت ایجاد این هاله های نور، پراش نور عبوری از چشم است که به دلیل تیرگی چشم به وجود می آید و می تواند زمینه ساز مشکلات زیادی برای چشم باشد.

  3.مشکلات دید در شب از نشانه های آب مروارید

  یکی دیگر از علائم آب مروارید که معمولاً زودتر از بقیه خود را نشان می دهد، مشکلاتی بینایی است که در شب رخ می دهد. این مشکل در ابتدا به دلیل نور کافی در طول روز باعث مشکل خاصی نمی شود ولی در هنگام شب به دلیل نور ناکافی، مشکلاتی را برای بینایی فرد به وجود می آورد. تیرگی دید ناشی از آب مروارید، ممکن است باعث ایجاد سایه های قهوای یا زرد در بینایی شود. این مشکلات در شب می توانند باعث به وجود آمدن مشکلاتی در رانندگی و کارهایی که به نور کافی احتیاج دارند، شود.

  4.نیاز مداوم به تغییر لنز و شیشه ی عینک از نشانه های آب مروارید

  منبع مطلب : www.binaii.com

  7 علامت و نشانه آب مروارید چشم

  آب مروارید در ابتدا ناچیز است و ممکن است تاثیر کمی بر بینایی شما داشته باشد. در این نوشته با علائم و نشانه های آب مروارید چشم آشنا شوید.

  7 علامت و نشانه آب مروارید چشم

  نویسنده: تیم تحریریه درمانکده بیماری های چشم 2 سال پیش 9 سؤال زمان مطالعه: 6 دقیقه

  62,401 بازدید

  در انتظار بازبینی توسط تیم پزشکی درمانکده

  تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:

  علائم مشابه کرونا خون دماغ یا گوش درد مشکل در بلع خون در مدفوع اختلال خواب

  درد کمر، پا، دست یا زانو

  سردرد

  معده درد یا حالت تهوع

  زخم مداوم دهانی سرفۀ مزمن اضطراب و استرس

  آب مروارید در ابتدا ناچیز است و ممکن است تاثیر کمی بر بینایی شما داشته باشد. شما هر روز از عدسی چشم استفاده می‌کنید، از خواندن کتاب گرفته تا راننندگی و تماشای پرندگان. با افزایش سن، تجمع پروتئین‌های درون عدسی چشم شما باعث کدر شدن عدسی چشم می‌شود که بینایی چشم را با مشکل مواجه می‌کند و منجر به آب مروارید می‌شود.

  برخی از رفتارها می‌توانند خطر ابتلا به آب مروارید عدسی چشم را افزایش دهند و بینایی را دچار مشکل کنند که عبارت‌اند از:

  قرار گرفتن بیش‌ازحد در معرض آفتاب بدون محافظت از چشم

  مصرف دخانیات قند خون بالا

  استفاده از داروهای استروئیدی

  قرار گرفتن در معرض پرتو

  اگر دارای نشانه‌های آن هستید در اولین فرصت با بهترین دکتر متخصص چشم صحبت کنید. برای آشنایی با ۷ نشانه آب مروارید ادامه این مطلب درمانکده را بخوانید.

  با افزایش سن، تجمع پروتئین‌های درون عدسی چشم شما باعث کدر شدن عدسی چشم می‌شود که بینایی چشم را با مشکل مواجه می‌کند و منجر به آب مروارید می‌شود.

  1. روزهای ابری

  آب مروارید در ابتدا ناچیز است و ممکن است تاثیر کمی بر بینایی شما داشته باشد. ممکن است اشیاء کمی تار به نظر برسند؛ مانند تماشای یک نقاشی امپرسیونیسم. این اثر بینایی معمولا با گذشت زمان افزایش می‌یابد. جهان ابری، تار یا تاریک به نظر می‌رسد.

  پس از عمل جراحی ترمیمی برای آب مروارید، ممکن است از دیدن دوباره جهان با همه رنگ‌های آن متعجب شوید.

  سه نوع آب مروارید وجود دارد که قسمت‌های مختلف عدسی چشم را تحت تاثیر قرار می‌دهند:

  آب مروارید زیرکپسولی خلفی

  آب مروارید هسته‌ای در مرکز عدسی چشم

  آب مروارید قشری بر روی قسمت محیطی عدسی چشم که به صورت رگه‌های کوچکی ظاهر می‌گردد

  افراد مبتلا به آب مروارید هسته‌ای ممکن است موقتا مختصر بهبودی در بینایی خود تجربه کنند. این احساس گاهی اوقات «دید ثانویه» نامیده می‌شود.

  آب مروارید عدسی چشم نه تنها در افراد مسن، بلکه در افراد جوان نیز رخ می‌دهد.

  2. احتیاط بیشتر در شب

  با پیشرفت آب مروارید، اشیا با یک سایه زرد یا قهوه‌ای به تیرگی می‌گرایند. این وضعیت بر بینایی و دید شب اثر می‌گذارد و فعالیت‌های شبانه مانند رانندگی در شب را دشوار می‌‌سازد. در حقیقت، مطالعه‌ای از دانشگاه کرتین استرالیا نشان داده است که درمان آب مروارید خطر تصادفات رانندگی را تا 13 درصد کاهش می‌دهد.

  وقت دکتر چشم بگیرید

  مطب پزشک چشم مورد نظرتان را آنلاین رزرو کنید

  دریافت نوبت چشم

  اگر مشکوک به آب مروارید هستید، شب‌ها بسیار مراقب باشید و با بینایی و دید ضعیف رانندگی نکنید.

  آب مروارید بر بینایی و دید شب اثر می‌گذارد و فعالیت‌های شبانه مانند رانندگی در شب را دشوار می‌‌سازد.

  3. تابش خیره‌کننده نور

  حساسیت به نور یکی از نشانه‌های شایع آب مروارید است. بر اساس موسسه کلینیک مایو، تابش خیره‌کننده نور خصوصا در افراد مبتلا به آب مروارید زیرکپسولی خلفی، می‌تواند دردناک باشد. این نوع آب مروارید در پشت عدسی چشم آغاز می‌شود و مسیر نور را مسدود نموده و اغلب دید فرد را در هنگام مطالعه کردن مختل می‌کند.

  حساسیت به نور یکی از نشانه‌های شایع آب مروارید است.

  4. همه جا هاله نور وجود دارد؟

  مات شدن عدسی چشم می‌توان به پراشیدگی نور ورودی به چشم شما منجر شود. این وضعیت می‌تواند باعث شود که شما یک هاله در اطراف منابع نوری ببینید. حلقه‌های دور هر منبع نوری، که گاهی با رنگ‌های مختلفی ظاهر می‌شوند، می‌توانند رانندگی را بسیار دشوار سازند. این یکی دیگر از دلایلی است که رانندگی در شب در صورت ابتلا به آب مروارید، خصوصا زمانی که چراغ‌های خیابان و چراغ خودروها وجود دارد، می‌تواند خطرساز باشد.

  رانندگی در شب در صورت ابتلا به آب مروارید، خصوصا زمانی که چراغ‌های خیابان و چراغ خودروها وجود دارد، می‌تواند خطرساز باشد.

  5. دوباره عینک جدید

  اگر مرتبا به عینک یا لنزهای تماسی قوی‌تری نیاز پیدا می‌کنید ممکن است آب مروارید داشته باشید. صرفا خریدن یک عینک مطالعه از داروخانه مشکلی را برطرف نمی‌کند.

  اگر بینایی شما به سرعت تغییر می‌کند به یک دکتر متخصص چشم مراجعه کنید. ممکن است آب مروارید یا بیماری چشمی دیگری داشته باشید که هرچه سریع‌تر مورد درمان قرار گیرد بهتر است.

  اگر مرتبا به عینک یا لنزهای تماسی قوی‌تری نیاز پیدا می‌کنید ممکن است آب مروارید داشته باشید.

  6. زندگی در یک محیط زرد

  با پیشرفت آب مروارید، توده‌های پروتئینی که عدسی چشم شما را تیره می‌سازند ممکن است زرد یا قهوه‌ای شوند. این وضعیت باعث می‌شود که نور ورودی به چشم شما زردرنگ به نظر برسد و مانند این است که از یک عینک «مسدودکننده نور آبی» استفاده می‌کنید که از ورود نور آبی و بنفش به چشم جلوگیری می‌کند. این وضعیت باعث ایجاد تغییراتی در نحوه مشاهده رنگ‌ها شده و توانایی شما را در تشخیص تفاوت بین رنگ‌ها کاهش می‌دهد.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید