این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  صبح ها زودتر از همه بیدار میشود و صدا چیزی که در کوچه و خیابان میکشد به گوش میرسد

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ابوالفضل

  پاک بان میشه

  صبح ها زودتر از همه بیدار میشود و صدا چیزی که در کوچه و خیابان میکشد به گوش میرسد را از سایت نکس 100 دریافت کنید.

  درمان وزوز گوش

  وزوز گوش (tinnitus) احساس شنیدن صدای زنگ یا سایر صداها است که منشا خارجی ندارد، معمولا صدای زنگ در گوش توصیف می‌شود، اما صدای آن ممکن است مانند کلیک، فِش‌فِش،

  راهنمای مطالعه پنهان

  1 11 روش برای درمان وزوز گوش

  1.1 سمعک

  1.2 دستگاه‌های پوشاننده صدا

  1.3 سیستم‌های صوتی اصلاح‌شده یا سفارشی

  1.4 رفتار درمانی

  1.5 مدیریت پیشرفت وزوز گوش

  1.6 داروهای ضدافسردگی و ضداضطراب

  1.7 درمان اختلالات و موانع

  1.8 ورزش

  1.9 کاهش استرس مبتنی بر ذهن‌آگاهی

  1.10 مراقبه ذهن‌آگاهی DIY

  1.11 سایر روش‌های درمانی

  1.12 چه ‌زمانی به پزشک مراجعه کنید

  1.13 نتیجه‌گیری

  وزوز گوش (tinnitus) احساس شنیدن صدای زنگ یا سایر صداها است که منشا خارجی ندارد، معمولا صدای زنگ در گوش توصیف می‌شود، اما صدای آن ممکن است مانند کلیک، فِش‌فِش، جیرجیر، وِزوِز یا سوت باشد.

  صدای وزوز می‌تواند خیلی آرام یا خیلی بلند باشد و فرکانس آن نیز ممکن است زیر (بالا) یا بم (پایین) باشد. برخی از افراد آن را در یک گوش می‌شنوند و برخی دیگر آن را در هر دو گوش می‌شنوند. افراد مبتلا به وزوز گوش شدید ممکن است در شنیدن، کار یا خوابیدن مشکل داشته باشند.

  وزوز گوش بیماری نیست، بلکه نشانه‌ای از یک بیماری است. علامتی اشتباه در سیستم شنوایی است. سیستم شنوایی شامل گوش، عصب شنوایی (گوش داخلی را به مغز متصل می‌کند) و قسمت‌هایی از مغز است، که صدا را پردازش می‌کنند.

  بیماری‌های مختلفی ممکن است باعث وزوز گوش شوند. یکی از شایع‌ترین موارد، کم شنوایی ناشی از سر و صدا است.

  وزوز ممکن است موقت یا مداوم، خفیف یا شدید، تدریجی یا ناگهانی باشد. وزوز گوش معمولا درمان قطعی ندارد، بدان معنی که صدای وزوز کاملا از بین نمی‌رود. روش‌های درمانی مختلف به شما کمک می‌کنند تا این صدا را مدیریت کنید.

  به عبارت دیگر، این روش‌ها می‌توانند به کاهش شدت درک شما از وزوز کمک کنند. این روش‌ها ممکن است نتوانند به‌طور کامل جلوی شنیدن صدای درک شده را بگیرند، اما می‌توانند کیفیت زندگی شما را بهبود بخشند.

  وزوز گوش مشاهده کنید!

  11 روش برای درمان وزوز گوش

  سمعک

  در بیشتر افراد وزوز گوش یکی از عوارض کم شنوایی است. وقتی شنوایی خود را از دست می‌دهید، مغز شما در روند پردازش صدا دچار تغییراتی می‌شود. سمعک وسیله الکترونیکی کوچکی است که از میکروفون، تقویت‌کننده و رسیور (بلندگو) برای تقویت صدا تشکیل شده است. سمعک می‌تواند تغییرات ساخت‌پذیری عصبی (نوروپلاستیسیتی) مغز در پردازش صدا را اصلاح کند.

  اگر وزوز گوش دارید، ممکن است متوجه شویدکه هرچه بهتر می‌شنوید، کمتر وزوز گوش خود را حس می‌کنید یا می‌شنوید. در مطالعه‌ای که در سال 2007 در مجله معتبر The Hearing Review منتشر شد، مشخص شد که سمعک تقریباً به 60 درصد از افراد مبتلا به وزوز گوش کمک می‌کند. همچنین حدود 22 درصد از آن‌ها بهبود قابل‌توجهی نشان دادند.

  دستگاه‌های پوشاننده صدا

  دستگاه‌های پوشاننده صدا (Sound-masking)، صدایی دلپذیر یا ملایم تولید می‌کنند که تاحدی صدای وزوز گوش را پوشش می‌دهد و باعث می‌شود که صدای وزوز کمتر شنیده شود.

  این دستگاه‌ها می‌توانند نویز سفید (white noise)، نویز صورتی (pink noise)، صداهای طبیعت، موسیقی یا سایر صداهای محیطی را پخش کنند.

  بیشتر افراد ترجیح می‌دهند سطح صدای خارجی (صدای دستگاه‌های پوشاننده صدا) کمی بلندتر از وزوز گوش باشد، اما برخی ترجیح می‌دهند صدای پوشاننده کاملا صدای وزوز گوش را پوشش دهد.

  برخی از افراد از سیستم‌های صوتی تجاری برای آرامش یا خوابیدن استفاده می‌کنند. همچنین می‌توان از هدفون، تلویزیون، موسیقی یا حتی صدای فَن استفاده کرد.

  مطالعه‌ای در سال 2017 در مجله Frontiers in Aging Neuroscience نشان داد که استفاده از نویز پهن‌باند، مانند نویز سفید یا نویز صورتی، موثرتر است. صداهای طبیعت تاثیر کمتری دارند.

  سیستم‌های صوتی اصلاح‌شده یا سفارشی

  دستگاه‌های پوشاننده صدای استاندارد به شما کمک می‌کنند که صدای وزوز گوش را در حین استفاده از آن‌ها پوشش دهید، اما اثرات طولانی‌مدت ندارند. دستگاه‌های پیشرفته‌تر از صداهای شخصی‌سازی شده و متناسب با وزوز گوش شما استفاده می‌کنند.

  برخلاف دستگاه‌های صوتی معمولی، این دستگاه‌ها به‌طور متناوب استفاده می‌شوند. ممکن است مدت‌ها پس از خاموش شدن دستگاه از مزایای آن یعنی کاهش صدای وزوز بهره‌مند شوید و با گذشت زمان ممکن است بهبود بلندمدت در بلندی درک‌شده از وزوز گوش خود را تجربه کنید.

  مطالعه‌ای که در سال 2017 در مجله گوش و حلق وبینی منتشر شد، نشان داد که صدای شخصی‌سازی‌شده، بلندی صدای وزوز گوش را کاهش می‌دهد و ممکن است از نویز پهن‌باند بهتر باشد.

  سمعک های رسیور دار RITE و RIC

  مشاهده کنید!

  رفتار درمانی

  وزوز گوش با استرس عاطفی همراه است. افسردگی، اضطراب و بی‌خوابی در افراد مبتلا به وزوز گوش شایع است. درمان شناختی رفتاری (CBT) روشی است که به افراد مبتلا به وزوز گوش کمک می‌کند که با این شرایط زندگی کنند. درمان شناختی رفتاری به‌جای کاهش صدای وزوز، به شما می‌آموزد که چگونه آن را بپذیرید. هدف این است که کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید و از بروز اختلال در زندگی روزمره شما جلوگیری کند.

  این روش شامل کار با درمانگر یا مشاور، معمولاً یک‌بار در هفته، برای شناسایی و تغییر الگوهای تفکر منفی است. درمان شناختی رفتاری در ابتدا برای درمان افسردگی و سایر مشکلات روانشناختی ایجاد شد، اما به نظر می‌رسد به افراد مبتلا به وزوز گوش خیلی کمک می‌کند. مطالعات و بررسی‌های متعددی نشان داده که CBT به میزان زیادی ناراحتی و آزردگی ناشی از وزوز را بهبود می‌بخشد.

  مدیریت پیشرفت وزوز گوش

  مدیریت پیشرفت وزوز گوش (PTM) برنامه درمانی است که وزارت دفاع ایالات متحده ارائه کرد. وزوز گوش یکی از شایع‌ترین اختلالات است که در افراد نظامی دیده می‌شود. صداهای بلند در جنگ (و آموزش) اغلب منجر به کم شنوایی ناشی از سر و صدا می‌شود.

  منبع : samaksaee.com

  داستان های عجیب و واقعی که برای مردم در سراسر جهان رخ داده است

  اتفاقات عجیب در زندگی همه افراد رخ می دهند و برخی از آن ها دلیل منطقی دارند و برخی دیگر تا سال ها هیچ دلیل و منطقی برایشان نیست و همیشه مانند راز باقی می مانند.

  ۰۹:۰۴ - ۲۳ تير ۱۴۰۰ ۷۸۰۰۳۳۶

  فضای مجازی

  اخبار داغ فضای مجازی

  نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

  داستان های عجیب و واقعی که برای مردم در سراسر جهان رخ داده است

  اتفاقات عجیب در زندگی همه افراد رخ می دهند و برخی از آن ها دلیل منطقی دارند و برخی دیگر تا سال ها هیچ دلیل و منطقی برایشان نیست و همیشه مانند راز باقی می مانند.

  به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از بوز فید؛ مدتی قبل یکی از کابران شبکه اجتماعی ردیت داستانی واقعی از زمانی که کودک بود و به همراه مادرش یک روح را در خیابان دید را در این پلتفرم که افراد مختلفی از سراسر جهان در آن عضو هستند، منتشر کرد. برخی از کاربران گفتند که او چرا این داستان را منتشر کرده و او نیز در پاسخ گفت که این عجیب‌ترین اتفاق زندگی من بود. در زندگی هرکس اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد که دلیل و منطقی ندارند.

  بیشتر بخوانید

  داستان هایی عجیب و غریب که از قضا واقعی هستند + عکس

  کاربران دیگر هم داستان‌های خودشان را منتشر کردند که در ادامه چند مورد از عجیب‌ترین داستان‌های غیر قابل توضیح را می‌خوانید:

  رد دستی مرموز

  " همسر من از حمام بیرون آمد و من را صدا کرد تا چیز عجیبی را به من نشان دهد. روی آینه یک اثر دستی بسیار عجیب و مشخص وجود داشت. همسرم تازه از سفر برگشته بود و من مدتی تنها زندگی می‌کردم. هرکدام از ما دستمان را کنار این اثر دست گذاشتیم، اما هیچ کدام به آن اثر دست جا مانده روی آینه شبیه نبود. من هنوز نمی‌دانم که این اثر چگونه و از کجا روی آینه حمام ما نقش بست. "

  کمربند گمشده

  "می خواستم شلوارم را تعویض کنم و شلوار دیگر بپوشم. کمربند شلوار قبلی را عوض کردم و روی زمین گذاشتم، خواستم کمربند را روی شلوار جدید ببندم، که دیگر اثری از کمربند نبود. هیچ کس دیگری در اتاق نبود و من ۱۰ دقیقه به دنبال کمربند گشتم. ۱۰ سال گذشته است و دیگر هرگز آن کمربند را ندیدم. "

  اتاق صورتی

  وقتی که کودک بودم، به خانه جدیدی نقل مکان کردیم، من یک خانم را دیدم که در یک کمد سفید در یک اتاق صورتی نشسته است. او حتی برای من دست تکان داد. وقتی از مادرم پرسیدم این کیست، او جوابم را نداد. عجیب‌ترین قسمت ماجرا این بود که وقتی به خانه نقل مکان کردیم، فهمیدیم که در خانه اتاق‌هایی با رنگ صورتی وجود ندارد، خانواده من علی رغم اینکه من نسبت به آنچه می‌دیدم جدی بودم، اما آن‌ها حرف من را گوش نمی‌کردند. چند سال گذشت و ما شروع به بازسازی خانه می‌کنیم. هنگام برداشتن کاغذ دیواری در اتاق خواب اصلی، متوجه شدیم که رنگ آن صورتی است. "

  کابوس تکرار شونده

  " وقتی دانش آموز ابتدایی بودم، هر آخر هفته خواب بسیار عجیبی می‌دیدم. خواب من فقط یک دسته عدد بودند، حتی هیچ اتفاقی نمی‌افتد، فقط یک دسته اعداد تصادفی و به هم ریخته در همه جا وجود داشتند و من آن‌ها را می‌دیدم. من هرگز نفهمیدم که چرا این اتفاق افتاده است. هر هفته رویای یکسانی در یک شب اتفاق می‌افتاد. من همیشه به آن فکر می‌کنم و تعجب می‌کنم که معنی آن خواب چیست، اما تاکنون به نتیجه‌ای نرسیدم. "

  خاطره‌ای وجود ندارد

  "من یک خاطره زنده از حضور در کودکی در کنار مجسمه آزادی و روی شانه‌های پدرم دارم. یادم هست کشتی را که سوار شدیم، یادم می‌آید که آن روز برای ناهار چه خوردیم و غیره. من همیشه درباره این خاطره صحبت می‌کنم، اما خانواده ام می‌گویند که من در آن سن هرگز به نیویورک نرفته بودم. اولین بار در ۲۳ سالگی به نیویورک رفتم، اما به طرز عجیبی همه چیز را به یاد می‌آوردم و همه چیز برایم آشنا بود. "

  تجربه نزدیک به مرگ

  "وقتی ۱۰ ساله بودم، نمی‌خواستم یک روز به مدرسه بروم. به خانواده گفتم معده درد دارم تا مادربزرگم به من اجازه دهد در خانه بمانم. من همیشه یک دروغگو یبد بودم. او به من گفت اگر من بیش از حد بیمار هستم، باید به دکتر برویم تا برای مدرسه گواهی بگیریم. سه ساعت بعد، من را به سرعت تحت عمل جراحی قرار دادند. بیماری جعلی من در واقع آپاندیسیت بود و آنقدر ملتهب بود که اگر آن روز به دکتر مراجعه نمی‌کردم، آپاندیس پاره می‌شد و باعث مرگ من می‌شد. آن روز احساس ۱۰۰ درصد خوبی داشتم. بیماری ساختگی زندگی من را نجات داد. "

  تحقق رویای واقعی

  " کودک بودم و در فروشگاهی یک هلیکوپتر اسباب بازی کوچک دیدم که آن را می‌خواستم. هلیکوپتر را نخریدم، اما خاطره آن همیشه در ذهنم مانده بود. چند شب بعد، خواب دیدم که با هلیکوپتر بازی می‌کنم، اما فهمیدم که این یک رویاست. در خواب فکر می‌کردم اگر هلیکوپتر را زیر بالشم قرار دهم وقتی بیدار می‌شوم باز هم آنجاست. بعد از آن که از خواب بیدار شدم مشتاقانه زیر بالشم را چک کردم. هلیکوپتر درست همان جایی بود که آن را در خواب رها کردم. هنوز هیچ سرنخ و دلیلی از نحوه قرار گرفتن هلیکوپتر اسباب بازی در زیر بالشم پیدا نکردم. "

  کودک ذهن خوان

  "قسم می‌خورم کودک ۴ ساله من می‌تواند ذهن من را بخواند. من به طور تصادفی به یک غذای خاص فکر کرده ام (مانند نوع خاصی از بستنی، که به ندرت داریم) و او می‌پرسد من آن را بخرم یا اینکه به مادرم فکر می‌کنم و او می‌پرسد: "آیا می‌توانیم نزد مادربزرگ برویم؟ "

  دیو مشترک

  " وقتی کودک بودم کابوسی وحشتناک می‌دیدم. چهره تاریک با چشم قرمز را می‌دیدم که در آستانه در ایستاده است. این کابوس همیشه با من همراه بود و از آن زمان او را بوگوم می‌نامم. یک روز، در حال گردش در ردیت بودم و کسی تصویری از "دیو فلج خواب" خود را نقاشی کرد. مثل این بود که آن پسر رویای من را ترسیم کرده است، گروه دیگری از کاربران اظهار نظر می‌کردند که همان موجود را دیده اند. "

  منبع : www.yjc.news

  صدا دادن مفاصل: همه چیز درباره‌ی علت و درمان تق تق کردن مفصل‌ها

  علت صدا دادن مفاصل چیست؟ آیا صدا دادن مفاصل، نشانه‌ی آرتروز است؟ چگونه می‌توان از علت صدا دادن مفاصل پیشگیری کرد؟ فیزیوتراپی برای صدا دادن مفاصل آرتروزی

  صدا دادن مفاصل: همه چیز درباره‌ی علت و درمان تق تق کردن مفصل‌ها

  خانه/مقالات

  اصلاح کریپتوس همان صدادادن مفصل است که در نتیجه ساییدن غیرطبیعی بافت‌ها به هم اتفاق می‌افتد. صدادادن مفصل در اثر تعامل غیرطبیعی بین هوا، مایع یا استخوان ایجاد می‌شود. یک مثال معمول از کریپتوس مفصل، زمانی است که سطوح سخت در مفصل به هم برخورد می‌کنند و منجر به ایجاد صدای خوردشدگی، ترک و یا احساس نامنظم در مفصل می‌شوند. مثال دیگر زمانی است که هوا از سینوس‌ها فرار می‌کند و در زیر پوست استخوان صورت احساس می شود.

  احساس ترک خوردگی مفصل یا کریپتوس زانو اغلب نتیجه آرتروز یا آسیب قبلی مفصل است. با این حال، صدای ترک خوردن یا بیرون آمدن و احساس نامنظم در مفصل شما نیز ممکن است به دلیل وجود هوا در بافت‌ها باشد. صدادادن مفصل زانو می‌تواند به دلیل شرایط بسیار متنوعی باشد و علائم مرتبط نیز به طور گسترده ای متفاوت باشند. صدادادن مفصل بافت نرم، به دلیل وجود هوای داخل بافت‌های بدن، یک نوع جدی از کریپتوس است. صدادادن مفصل به دلیل آرتروز یا مشکلات مفصلی می‌تواند نشانه ای از بیماری مزمن یا آسیب مفصلی باشد. در ادامه‌ی مطلب به علت‌های صدادادن مفصل، علائم و درمان‌های آن اشاره شده است.

  اگر در حین صدادادن مفصل دچار درد، تورم یا دوره‌هایی می‌شوید که مفصل شما قفل می‌کند، صحبت با پزشک خود را در نظر بگیرید زیرا این می‌تواند نشانه های اولیه آرتروز باشد و نیاز به ارزیابی بیشتر دارد. اگر صدادادن مفصل بدتر شود یا با دردی آزار دهنده همراه باشد، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید. غیر معمول نیست که بدن ما هنگام حرکت صدایی ایجاد می‌کند. اگر صداهای جدید مفصلی، تورم، قرمزی، بی حسی، ضعف در اندام‌ها یا انگشتان دست و پا احساس می‌کنید به پزشک مراجعه کنید. اشعه ایکس می‌تواند آرتروز و MRI آسیب بافت نرم را نشان دهد.

  کلینیک امید پس از تشخیص علت صدادادن مفصل، مناسب‌ترین شیوه‌ی درمان را برای بیمار شروع می‌کند. اکثر رو‌ش‌های درمانی این مرکز غیر تهاجمی و شامل درمان‌های فیزیوتراپی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی درمان صدا دادن مفاصل و یا برای رزرو نوبت در کلینیک امید پا با شماره تلفن‌های 02188801800 – 09107803155 تماس حاصل فرمایید.

  فهرست مطالب

  علت صدا دادن مفاصل

  در اینجا نگاهی می‌اندازیم به برخی از رایج‌ترین دلایل ایجاد صدادادن مفصل، که تقریباً از علل کمتر نگران کننده تا علل بیشتر نگران کننده ترتیب داده شده است.

  حباب نیتروژن 

  بافت‌های مفاصل شما به طور معمول مایع مفصلی ایجاد می‌کنند تا بتوانند اطراف آن را روغن کاری و هنگام حرکت از آ‌ن‌ها در برابر سایش محافظت کنند. حباب‌های نیتروژن، بخشی از این مایع، می‌تواند در مفاصل شما ایجاد شود. هنگامی که این حباب‌ها فرار می‌کنند، در فرایندی که به آن حفره معروف است صدایی ایجاد می‌کنند.

  وقتی قولنج انگشتان را می‌شکنید، حباب‌های نیتروژن داخل مایع مفصل سینوویال را مجبور می‌کنید که بیرون برود. این حالت همچنین می‌تواند ناخواسته هنگام راه رفتن، ورزش یا برخاستن از وضعیت ثابت رخ دهد. زمان لازم است تا دوباره حباب‌های نیتروژن تشکیل شود، به همین دلیل تا حدود 10 تا 30 دقیقه نمی‌توانید قولنج همان مفصل را بگیرید.

  حرکات رباط 

  رباط‌ها از بافت همبند فیبری قوی تشکیل شده است که استخوان‌ها را به هم متصل می‌کنند. رباط‌های شما می‌توانند سفت باشند و ممکن است هنگام حرکت ناگهانی یا چرخش در زاویه غیرمعمول باعث تق تق یا صدا دادن مفصل شوند. این ممکن است باعث درد شود یا حتی ممکن است هیچ دردی ایجاد نکند.

  درمان دستی

  روش‌های درمانی و ماساژ همچنین با آزاد شدن درزهای محکم و حرکت ساختارها می‌توانند باعث صدا دادن مفصل شوند. این روش‌ها فقط باید توسط یک متخصص باتجربه و مورد اعتماد انجام شود.

  سطوح مشترک ناهموار 

  سطوح مفصلی می‌توانند به دلیل از بین رفتن غضروف یا ایجاد استئوفیت (خار استخوان) مرتبط با آرتروز، به طور فزاینده سفت شوند. این می‌تواند منجر به این شود که هنگام حرکت مفاصل شما صداهای بلندی ایجاد کنند.

  در آرتروز، ممکن است با پیشرفت بیماری، علائم صدا دادن مفصل بیشتر شود.

  گیر کردن تاندون‌های اطراف مفصل

  تاندون‌ها از بافت همبند فیبری تشکیل شده اند که عضلات را با استخوان متصل می‌کنند. اگر تاندون‌ها در اطراف مفصل گیر کنند می‌توانند باعث ایجاد سر و صدا و تق تق مفصل شوند. این امر معمولاً در شرایطی که به نام سندرم لگن، که به آن لگن رقصنده نیز گفته می‌شود، دیده می‌شود.

  جراحی 

  اگر تازه عمل جراحی مفصل انجام داده‌اید یا از ناحیه آسیب دیده‌اید، صدا دادن مفصل می‌تواند بیشتر باشد. با بهتر شدن وضعیت و بهبودی، صدا دادن مفصل معمولاً متوقف می‌شود. بهبود به مفصل کمک می‌کند تا انعطاف پذیری و دامنه حرکتی قبلی خود را بدست آورد و از ایجاد صدا جلوگیری کند. با این حال، اگر رباط‌ها، بافت زخمی ایجاد کنند که به عنوان چسبندگی شناخته می‌شود، صدا دادن مفصل ادامه می‌یابد. در حین بهبودی تمام دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا اطمینان حاصل شود که بدن به درستی بهبود می‌یابد.

  آسیب جدی 

  تاندون‌ها و رباط‌های آسیب دیده هنگام صدمه دیدن، صدای بیرون یا احساس خرد شدگی آمدن ایجاد می‌کنند. این مورد در سندرم مفصل ران نیز رایج است. این آسیب‌ها معمولاً با درد شدید و تورم فوری همراه است. اگر با شنیدن ترک خوردگی یا پاپ، درد قابل توجه یا علائم دیگری را تجربه کردید، بلافاصله با یک پزشک مشورت کنید.

  پاره شدن رباط

  صدا دادن مفصل ممکن است مربوط به پاره شدن واقعی رباط باشد که باعث درد و تورم می‌شود. به طور کلی، صدا دادن مفصل معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کند. با این حال وقتی علائم دیگری (مانند درد، تورم یا کبودی) را مشاهده کردید، بلافاصله کمک بگیرید. این علائم در کنار هم می‌توانند شاخص‌هایی از مشکلات جدی باشند که به خدمات فیزیوتراپی یا سایر روش‌های درمانی نیاز دارند.

  منبع : footmed.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  N ............ 2 ماه قبل
  1

  پاک بان

  مصی 3 ماه قبل
  0

  پاکبان

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  جواب بزنید رفتگر

  ابوالفضل 3 ماه قبل
  3

  پاک بان میشه

  رها 6 ماه قبل
  -1

  رفتگر

  فاطمه 7 ماه قبل
  2

  صبح ها زودتراز همه بیدار میشه

  1
  ا 5 روز قبل

  پاکبان

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  صبح ها زودتر از همه بیدار می‌شود صدای چیزی را می‌کشد به گوش همه میرسد

  گیلک 8 ماه قبل
  1

  صبح ها

  علی 8 ماه قبل
  0

  صبح ها زودتر از همه بیدار میشود چیزی را با خود میکشدصدا ی آن به گوش می رسد.

  طناز 8 ماه قبل
  -1

  رفتگر

  ناشناس 8 ماه قبل
  -2

  رفتگر

  مجید

  اوا 9 ماه قبل
  -2

  رفتگر

  و خدا می‌آید... 9 ماه قبل
  1

  اگه کسی جواب رو میدونه لطفا راهنمایی کنه

  ناشناس 9 ماه قبل
  2

  بچها جواب چی میشه

  -2
  مجید 8 ماه قبل

  میشه رفتگر

  مهدی 9 ماه قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  -2
  رفتگر 9 ماه قبل

  رفتگر

  برای پاسخ کلیک کنید