این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شیمی دهم موازنه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شیمی دهم موازنه را از این سایت دریافت کنید.

  آپارات

  منبع مطلب : www.aparat.com

  موازنه کردن

  در این مطلب می‌خواهیم به جمع بندی خلاصه نکات و حفظیات صفحات 61 تا 77 شیمی دهم مطابق با بودجه بندی آزمون 6 اسفند که برای پاسخگویی به سوالات آزمون باید به آن‌ها مسلط باشید، بپردازیم.

  موازنه کردن - شیمی دهم - خلاصه نکات - نوید آرمات

  موازنه کردن - شیمی دهم - خلاصه نکات - نوید آرمات در این مطلب می‌خواهیم به جمع بندی خلاصه نکات و حفظیات صفحات 61 تا 77 شیمی دهم مطابق با بودجه بندی آزمون 6 اسفند که برای پاسخگویی به سوالات آزمون باید به آن‌ها مسلط باشید، بپردازیم.

  3,712

  سلام دوستان عزیز در این مطلب می خواهیم به جمع بندی خلاصه نکات و حفظیات صفحات 61 تا 77 شیمی دهم مطابق با بودجه بندی آزمون 6 اسفند که برای پاسخگویی به سوالات آزمون باید به آن‌ها مسلط باشید، بپردازیم.

  نويد آرماتدانشجوی مهندسی عمران دانشگاه تهران رتبه 328 منطقه دو - کنکور ریاضی 1398برای ارتباط بیشتر با برترها و رزرو پشتیبان ویژه، پیج کانون برترها را دنبال کنید، همچنین میتونید با شماره ۰۲۱۸۴۵۱ داخلی ۳۱۲۳ تماس بگیرید.بودجه بندی فصل دوم شیمی 1 در کنکور سال های اخیر

  نمایش واکنش های شیمیاییتغییر شیمیایی تغییری است که با تغییر در ساختار و ماهیت مواد همراه است و ماده یا مواد جدیدی تولید می کند این نوع تغییر با تغییر رنگ، مزه، بو و آزاد سازی گاز، رسوب و گاهی ایجاد نور و صدا همراه است. به عنوان مثال گرما دادن به شکر سبب تغییر رنگ آن می شود. سوختن، فساد مواد غذایی و... نمونه هایی دیگر از  تغییرات شیمیایی هستند.

  موازنه کردن معادله ی واکنش های شیمیاییبر طبق قانون پایستگی جرم، جرم واکنش دهنده ها با جرم فرآورده ها برابر است. یا به عبارت دیگر جرم کل مواد در طول واکنش ثابت است.در واکنش های شیمیایی نه اتمی به وجود می آید و نه اتمی از بین می رود، بلکه پس از انجام واکنش، اتم های موجود در واکنش دهنده ها به یون های دیگری به هم متصل می شوند و فرآورده ها را به وجود می آورند.همانطور که مشاهده می شود معادله زیر موازنه نیست. برای نمونه تعداد تمامی اتم های کربن در سمت راست برابر 1 ولی در سمت چپ برابر 7 است. در حقیقت تعداد اتم های فرآورده ها و واکنش دهنده ها برابر نیست.برای موازنه کردن یک معادله شیمیایی می توانید مطابق با گام های زیر پیش بروید.1- در ابتدا پیچیده ترین ماده را شناسایی کنید.2- برای ماده انتخاب شده، عنصری را انتخاب کنید که تنها در واکنش دهنده ها یا فرآورده ها ظاهر شده باشد. عنصر انتخاب شده را در طرفین معادله موازنه کنید.3- در مرحله بعد بارهای یون ها را در طرفین موازنه کنید.4- اتم های باقی مانده را موازنه کنید. معمولا این فرآیند با ساده ترین ترکیب به پایان می رسد. اگر حتی یکی از ضرایب بدست آمده نیز به صورت کسری هستند می توانید طرفین معادله را در مخرج کسر ضرب کنید؛ با انجام این کار تمامی ضرایب صحیح شده و درک بهتری را از کل معادله بدست خواهید آورد.5- در گام اخر باید تعداد کل اتم ها را در دو طرف معادله موازنه کنید. در حقیقت تعداد اتم های تمامی عناصر باید در دو سمت معادله برابر باشد.

  گرم شدن زمین و آثار آن•شواهد نشان می دهند که در صد سال گذشته/ف میانگین دمای کره ی زمین افزایش یافته است. دانشمندان پیش بینی کرده اند که دمای کره ی زمین تا 2100 بین 1.8 تا 4 درجه ی سلسیوس افزایش پیدا می کند. یکی از عوامل اصلی این اتفاق، افزایش بی رویه ی کربن دی اکسید موجود در هوا کره است.• افزایش مقدار CO2 و به دنبال آن افزایش دمای زمین، باعث ذوب شدن یخ های قطبی و بالا آمدن سطح آی اقیانوس ها و دریاها می شود. از طرف دیگر گرم شدن کرهء زمین، کاهش مساحت برف در نیم کرهء شمالی (بر اثر ذوب شدن برف ناشی از افزایش دما) را به دنبال دارد.•به دلیل گرم شدن زمین و کوتاه شدن فصل سرد زمستان، شواهد نشان می دهند که فصل بهار در نیم کرهء شمالی زمین نسبت به 50 سال گذشته در حدود یک هفته زودتر آغاز می شود.ردپای کربن دی اکسیدکربن دی اکسید مهم ترین گاز گلخانه ای است. با سوزاندن سوخت های فسیلی و حتی مصرف انرژی الکتریکی، مقداری کربن دی اکسید وارد هواکره شده و درصد گازهای هواکره را تغییر می دهد؛ بنابراین سبک زندگی انسانها بیانگر میزان اثرگذاری آنها روی کره زمین و هواکره است. «ردپا» اصطلاحی است که به این اثر، نسبت داده اند. ردپای کربن دی اکسید نشان می دهد در تولید یک محصول یا بر اثر انجام یک فعالیت چه مقدار از این گاز تولید و وارد هواکره می شود. هر چه مقدار کربن دی اکسید واردشده به هواکره بیشتر باشد، ردپای ایجادشده سنگین تر و اثر آن ماندگارتر خواهد بود و قاعدتا زمان لازم برای تعدیل یا از بین بردن این اثر به وسیله گیاهان یا دیگر پدیده های طبیعی، طولانی تر خواهد بود.مقایسهء ردپای CO2 ایجاد شده از منابع گوناگون تولید انرژی به صورت زیر است:باد < گرمای زمین < انرژی خورشید < گاز طبیعی < نفت خام < زغال سنگاثر گلخانه ای به پدیدهء به دام افتادن و برگرداندن پرتوهای فروسرخ به وسیلهء مولکول های CO2، H2O و برخی گازهای دیگر موجود در هوا که باعث گرم شدن زمین نمی شود، اثر گلخانه ای و به این گازها، گازهای گلخانه ای می گویند. همانطور که می دانید انرژی خورشید به صورت امواج الکترومغناطیسی با طول موج های مختلف به سطح زمین می رسد و اتفاقات زیر برای آن ها رخ می دهند:

  منبع مطلب : www.kanoon.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید