این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهری در شمال ایران که به دلیل توربینهای بادی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهری در شمال ایران که به دلیل توربینهای بادی را از این سایت دریافت کنید.

  منجیل، شهر توربین‌های بادی

  توربین‌های بادی منجیل یکی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شوند. تلاقی دو جبهه‌ی آب و هوایی نیمه‌خشک و مرطوب خزری باعث می‌شود شهر منجیل در 87 درصد از روزهای سال میزبان بادهای شدیدی باشد که منجیل را برای احداث این نیروگاه بادی مناسب کرده است.

  اجاره ویلا در کیش اجاره ویلا در کردان اجاره ویلا در رامسر اجاره ویلا در شمال

  اجاره سوئیت در تهران

  منجیل، شهر توربین‌های بادی

  نویسنده : میهمان شو تلگرام شهرگردی

  تاریخ : سه شنبه 1399/04/24 ساعت 15:00:00

  عکس : مجله گردشگری میهمان شو

  منجیل، مرکز تجاری شهرستان رودبار و یکی از شهرهای استان گیلان است که به دلیل آب‌وهوای خاص و ویژه‌اش لقب شهر بادها را از آن خود کرده است. توربین‌های بادی منجیل یکی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شوند. منجیل بیش از دو دهه است که نیروگاه بادی عظیمی را در دل خود جای داده است. احتمالا می‌پرسید چرا منجیل را به عنوان محلی برای ساخت توربین‌های بادی انتخاب کرده اند؟

  تلاقی دو جبهه‌ی آب و هوایی نیمه‌خشک و مرطوب خزری باعث می‌شود که شهر منجیل در 87 درصد از روزهای سال میزبان بادهای شدیدی باشد. با این شرایط بادی هر توربین در نیروگاه بادی منجیل قادر است در سال 2.4 میلیون کیلووات بر ساعت برق تولید کند. در زمان‌هایی که وزش باد مناسب باشد این پروانه‌های بادی با چرخش پره‌هایشان منظره‌ی زیبایی را رقم می‌زنند که برای هر بیننده‌ای قابل توجه است.

  در اوایل سال 1370 دولت با توجه به آب‌وهوا و شرایط اقلیمی مناسب شهر منجیل و همچنین وجود فضای کافی برای ایجاد نیروگاه بادی در این شهر با خرید توربین‌های بادی دانمارکی نیروگاه بادی منجیل را راه‌اندازی کرد.

  چه زمانی برای سفر و بازدید از توربین‌های بادی منجیل مناسب‌تر است؟

  بهترین زمان برای سفر به منجیل دو فصل بهار و تابستان است. درجه هوا در فصل بهار 13 تا 32 درجه سانتی‌گراد است که در تابستان به 19 تا 36 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. پاییز و زمستان به دلیل سرمای بیش‌ازحد هوا زمان مناسبی برای سفر به منجیل نیستند.

  اگر می‌خواهید در سفر به منجیل شاهد چرخش توربین‌های بادی باشید باید زمانی را انتخاب کنید که شرایط هوایی منجیل با وزش باد همراه باشد. البته همانطور که گفتیم این شهر در بیشتز روزهای سال میزبان بادهای شدیدی است که به حرکت توربین‌ها و تولید برق کمک می‌کند.

  توربین‌های بادی منجیل کجاست؟

  طبیعتاً برای رسیدن به نیروگاه بادی منجیل باید ابتدا خودتان را به شهر منجیل برسانید. برای طی مسیر 225 کیلومتری تهران به منجیل سه راه پیش رویتان است. اولین و ساده‌ترین راه استفاده از خودروی شخصی خودتان است. کافی است وارد جاده‌ی تهران- رشت شوید تا با از گذر از شهرهای کرج، هشتگرد، آبیک، قزوین و کوهین به منجیل برسید. می‌توانید در بین راه سری هم به پایتخت خوشنویسی ایران (قزوین) بزنید و از جاذبه‌هایش دیدن کنید. مثلاً اگر صبح تهران را به مقصد منجیل ترک کردید پس از رسیدن به قزوین از قلعه الموت دیدن کنید؛ به تماشای عمارت چهل‌ستون بروید؛ در اولین خیابان ایران (خیابان سپه در قزوین) پیاده‌روی کنید و پس از صرف نهار در بزرگ‌ترین پارک جنگلی کشور (پارک ملی باراجین قزوین) مسیرتان را به سمت منجیل ادامه دهید.

  مقاله‌های مرتبط:

  در سفر به رشت راهنمای گردشگری شما هستیم

  پارک جنگلی سراوان قلب تپنده رشت

  سد سفید رود و پارک ساحلی منجیل را در سفر به گیلان از دست ندهید!

  اما اگر به هر دلیلی تمایل دارید با وسایل نقلیه عمومی به منجیل بروید هم می‌توانید سوار اتوبوس‌های رشت شوید و در بین راه در ایستگاه منجیل پیاده شوید، هم می‌توانید با هواپیما به رشت سفر کنید، گشتی در شهر زیبا و سرسبزش بزنید و پس از بازدید از باغ محتشم، عمارت کلاه‌فرنگی و استراحت در پارک جنگلی سراوان و بازدید از موزه‌ی میراث روستایی با تاکسی و یا اتوبوس به منجیل بروید.

  برای رسیدن به نیروگاه بادی منجیل از طریق جاده قزوین-رشت وارد شهر منجیل شوید. درست روبروی شهرک محمودآباد جاده فرعی به سمت نیروگاه بادی را می‌بینید.

  در سفر به منجیل کجا اقامت کنیم؟

  از آنجایی که منجیل شهر کوچکی است هتل یا مهمان‌پذیر مطرحی ندارد. اگر دوستی در منجیل ندارید که شب را در خانه‌ی او صبح کنید می‌توانید در پارک‌های این شهر چادر بزنید و اگر به دنبال هتل می‌گردید بهتر است برای اقامت به رودبار بروید. هتل ماهک و هتل زیتون دو هتل خوب در رودبار هستند که می‌توانید برای اقامت روی آن‌ها حساب کنید.

  البته ما پیشنهاد بهتری برای شما داریم. اگر می‌خواهید خیال خودتان را بابت اقامت در این سفر راحت کنید پیشنهاد می‌کنیم پیش از سفر از یک سایت رزرو آنلاین اقامتگاه به تعداد شب‌های سفرتان سوئیت و یا ویلا رزرو کنید. شما می‌توانید در سایت میهمان شو در صفحه اجاره ویلا در شمال به چندین مورد اقامتگاه برای اجاره سوئیت در رودبار و اجاره ویلا در رشت دسترسی پیدا کنید. کافی است تصمیم قطعی خود را برای اقامت در هرکدام از این دو شهر بگیرید و برای رزرو اقامتگاه موردنظرتان اقدام کنید.

  اگر تجربه سفر به منجیل و بازدید از نیروگاه بادی منجیل را داشته‌اید خوشحال می‌شویم نظرتان را در مورد این جاذبه بدانیم. می‌توانید تجربیات خودتان را در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید.

  منبع مطلب : www.mihmansho.com

  منجیل، شهر باد و توربین های بادی

  در این متن سعی داریم تا از منجیل معروف به شهر باد […]

  منجیل، شهر باد و توربین های بادی

  در این متن سعی داریم تا از منجیل معروف به شهر باد و توربین های بادی ایران در شمال ایران بگوییم که از مناطق زیبای استان گیلان است.

  شهر زیبای منجیل در مجاورت سه استان زنجان _قزوین و گیلان بوده و یکی از شهرهای هفت‌گانه شهرستان رودبار در کشور ایران است. منجیل به عنوان مرکز تجاری شهرستان رودبار استان گیلان شناخته می‌شود که سد سفیدرود در نزدیکی این شهر ساخته شده ‌است.

  درآمد اصلی مردم این شهر از راه تجارت تأمین می ‌شود. افراد از طارم سفلی و علیا و روستا های اطراف جهت تأمین برخی نیازمندی ‌های خود به منجیل مراجعه می ‌کنند. بخش دیگری از درآمد مردم این شهر از راه فروش زیتون و فراورده‌ های آن تأمین می ‌شود . محصول اصلی این شهر زیتون است و باغات زیتون آن زبان زد همگان است.

  منجیل شهر انرژی گیلان است. زیرا باد منجیل که یکی از عوامل معروفیت این شهر می‌ باشد و اغلب در بهار و تابستان با شدت بیشتری و در پاییز و زمستان با شدت کمتری می‌ وزد، از منابع اصلی تولید انرژی در منجیل است. این باد از قدیم معروف به هفت باد منجیل بوده و شدت ان قدر زیاد است که درختان زیتون را اغلب به یک سمت خم می‌ کند.

  اوایل دهه هفتاد و با تصمیم دولت خرید و نصب نیروگاه بادی از کشور دانمارک انجام شد و پس از گذشت چند سال امروزه پروانه ‌های بادی در کشور تولید و در نیروگاه بادی منجیل نصب می‌ گردد تا با گسترش پیوسته این نیروگاه، از منابع آن بیشتر استفاده شود.

  باد منجیل بسیار معروف است. آن چنان که در سفرنامه ‌های بسیاری به آن اشاره شده‌ و حتی در جلسه‌ ای در آکادمی علوم پاریس به آن پرداخته شده است. دلیل این جریان هوای شدید یا همان باد، تلاقی آب و هوای نیمه خشک از سمت قزوین و زنجان با آب و هوای مرطوب حاشیه خزر مناطق شمال است که در این منطقه این تلاقی صورت می گیرد.

  این آب و هوا موجب ویژگی ‌های شبه مدیترانه‌ ای در منجیل می ‌شود و باعث رشد پراکنده درخت سرو روی تپه ‌های بلند منطقه و رشد مناسب باغ‌ های زیتون در روستا های حوالی می ‌شود.

  سد سپیدرود نیز یکی دیگر از عوامل معروفیت و جذابیت منجیل است که در اوائل دهه ۴۰ به دست نیرو های فرانسوی بر روی رودخانه سپیدرود واقع در شهر منجیل ساخته شده است و تا امروز پای بر جا به کار خود ادامه می دهد تا با ذخیره آب رودخانه ‌ها در پشت خود و در دریاچهٔ سپیدرود، نیاز شالی‌ کاران و کشاورزان گیلانی را در بهار و تابستان تأمین کند.

  اما از مناطق دیدنی منجیل غافل نشویم . منجیل مناطق دیدنی زیبا با طبیعت خاص و منحصر به فرد خودش را دارد .در ادامه به مهم ترین این مناطق دیدنی در منطقه منجیل می پردازیم.

  _ شایسته نیست که در مورد منجیل و مکان های دیدنی آن بنویسیم و در ابتدا به نیروگاه و توربین های بادی زیبای این منطقه نپردازیم. مردم ایران شاید منجیل را با توربین های بادی شهر منجیل بشناسند. این توربین ها در تپه ای مشرف به شهر منجیل قرار دارند که منظره زیبایی به وجود آورده اند و این مکان را به منطقه ای توریستی مبدل کرده اند . البته در جاهای دیگر منجیل مانند محله بابایان و شهرک هرزویل نیز این توربین های غول پیکر وجود دارند.

  _از مهم ترین سازه های منجیل سد منجیل است که قبل از انقلاب در این منطقه برای جلوگیری از سیل در رودخانه مهم سفید رود و همچنین تولید برق در ابتدای دره ی سفیدرود بنا شد. این سد یکی از سد های مهم کشور است که زیبایی های طبیعی زیادی را در این منطقه ایجاد کرده.

  _ پارک ساحلی منجیل محلی برای استراحت مسافران. این پارک در ابتدای شهر منجیل از سمت رشت است و نشان دهنده ی زیبایی هرچه تمام دریاچه سفیدرود است که در کنار بزرگراه رشت – قزوین قرار گرفته است. این پارک دارای منظره ای فوق العاده زیبا و کم نظیر است که هیچ پارک ساحلی در ایران دارای هاین ویو نیست. پارک ساحلی منجیل اولین جاییست که مسافرانِ شمال برای اتراق و دیدن انتخاب می کنند.

  _ هرزویل و سرو هزار ساله را از یاد نبرید. اگر جایی برای اتراق در منجیل پیدا نکردید، این شهرک جای بسیار خوبی برای اتراق می باشد. ضمن این که این منطقه جایی سرسبز و دنج و زیباست که دارای جاذبه تاریخی بسیار مهمی به نام سرو کهنسال هرزویل می باشد. این سرو دارای قدمتی باور نکردنی یعنی ۱۰۰۰ سال قبل میلاد مسیح . زمانی که حتی سلسله هخامنشی به وجود نیامده بود!

  _ در نهایت بازار اصلی این شهر که در خیابان اصلی یعنی خیابان امام خمینی یا همان مسیر بزرگراه رشت _ قزوین قرار دارد. بازار این شهر بخاطر زیتون ها خوشمزه و رستوران هایش زبان زد است.

  خرید ویلا در سال 1401 فقط با 135 میلیون 09111820000  بهترین کابینت آشپزخانه برای ویلا در شمال

  مطالب مرتبط

  راهنمای انتخاب بهترین میز کنسول برای ویلا

  اطلاعات بیشتر

  هیجان انگیز ترین پل های معلق ایران

  اطلاعات بیشتر

  سفر دوست داشتنی به گردنه گدوک

  اطلاعات بیشتر

  چطور یک آباژور مناسب برای اتاق انتخاب کنیم؟

  اطلاعات بیشتر

  منبع مطلب : shahrak-arash.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مریم 14 روز قبل
  0

  منجیل

  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید