این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سندی که شرکت حمل به صاحب کالا می دهند

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سندی که شرکت حمل به صاحب کالا می دهند را از این سایت دریافت کنید.

  سندی که شرکت حمل به صاحب کالا تحویل و طی ان از گمرک درخواست میشود که کالا را به دارنده تحویل دهد

  معنی سندی که شرکت حمل به صاحب کالا تحویل و طی ان از گمرک درخواست میشود که کالا را به دارنده تحویل دهد - معانی، لغت نامه دهخدا، فرهنگ اسم ها، فرهنگ معین و عمید، مترادف و متضاد و ... در فرهنگ لغت آبادیس - برای مشاهده کلیک کنید

  سندی که شرکت حمل به صاحب کالا تحویل و طی ان از گمرک درخواست میشود که کالا را به دارنده تحویل دهد

  بستن تبلیغات

  جدول کلمات

  سندی که شرکت حمل به صاحب کالا تحویل و طی آن از گمرک درخواست میشود که کالا را به دارنده تحویل دهد

  حواله

  معنی یا پیشنهاد شما

  + افزودن عکس و لینک

  منبع مطلب : abadis.ir

  مراحل حمل و نقل کالا

  در این مطلب از وب‌سایت ستاره آبی دریا مراحل حمل و نقل کالا و نحوه ارسال آن از طرف فروشنده به خریدار را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

  صفحه اصلی اخبار و مقالات حمل‌ونقل دریایی

  مراحل حمل و نقل کالا | بررسی مراحل ارسال کالا از طرف فروشنده به خریدار

  مراحل حمل و نقل کالا | بررسی مراحل ارسال کالا از طرف فروشنده به خریدار

  دوشنبه, 15 دی 1399 / نوشته شده در حمل‌ونقل دریایی, حمل‌ونقل ریلی, حمل‌ونقل هوایی

  مراحل حمل و نقل کالا | بررسی مراحل ارسال کالا از طرف فروشنده به خریدار

  مراحل حمل و نقل کالا | بررسی مراحل ارسال کالا از طرف فروشنده به خریدار مقدمه

  امروزه حمل و نقل کالا میان کشورهای جهان گسترش یافته و چرخ تجارت جهانی را می‌چرخاند. اما تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که مراحل حمل و نقل کالا به چه صورت است و چه مدارکی باید ارائه شود؟ در واقع جه در صادرات و چه در واردات، باید مراحلی گذرانده شود تا کالایی جابه‌جا شود. این جابه‌جایی ممکن از روش‌های حمل و نقل دریایی، زمینی، هوایی یا ترکیبی انجام شود. در این مطلب از وب‌سایت ستاره آبی دریا قصد داریم مراحل حمل و نقل کالا را بررسی کنیم.

  مراحل حمل نقل کالا از صادرات تا واردات

  حمل و نقل کالا از طرف مسئل بارگیری به گیرنده، شامل ۶ مرحله است. هرکدام از این مراحل نیازمند پرداخت مبلغی هستند که باید از پیش تعیین شده باشند. همچنین بهتر است در این توافق ذکر شود که هر طرف معامله باید کدام هزینه‌ها را تقبل کند. بنابراین در نوشتن قرارداد، باید دقت و حوصله کافی خرج کنید  تا در پرداخت هزینه‌های این ۶ مرحله دچار اختلاف نشوید. در ادامه مطلب مراحل حمل و نقل کالا را به ترتیب از صادرات به واردات، بررسی خواهیم کرد.

  تحویل محموله به حامل

  در اولین مرحله از مراحل حمل و نقل کالا، باید مسئول ارسال، محموله را به حمل کننده کالا برساند. این حمل کننده نیز ممکن است خود یک شخص حقیقی یا حقوقی باشد. معمولا نحوه انتقال در کالا در این مرحله به شکل زمینی بوده و از ماشین‌های سنگین و قطار استفاده می‌شود. البته بار زدن محموله در کامیون جزء هزینه‌های حمل و نقل محسوب نشده و تخلیه آن نیز در محلی که حمل کننده صادراتی حضور دارد، به همین ترتیب می‌باشد.

  ترخیص کالای صادراتی در گمرک

  ترخیص کالا در گمرک، دومین مرحله از مراحل حمل و نقل کالا می‌باشد. هر محموله‌ای که قرار باشد از کشور خارج شود، باید چند مرحله قانونی را طی کرده و مورد بررسی قرار بگیرد. برای ترخیص کالا از گمرک، در ابتدا باید یک درخواست تنطیم شده به همراه چند سند مورد نیاز به مراجع مربوطه ارائه دهید. این اسناد شامل مدارک مربوط به کالا، مدارک مربوط به صاحب کالا و مدارک مربوط به نماینده صاحب کالا می‌شوند. معمولا این کار توسط شرکت‌هایی انجام می‌شود که دارای گواهینامه‌های معتبر گمرکی بوده و به عنوان شرکت‌های واسطه گمرکی عمل می‌کنند.

  امکان ترخیص کالا هم توسط حامل محموله که گواهینامه دارد و هم توسط شخصی که از طرف حامل مشخص شده، وجود دارد. حتی امکان انجام آن توسط واسطه‌های گمرکی که توسط فرستنده مشخص شده‌اند نیز وجود دارد. این واسطه‌ها تنها همین کار را انجام می‌دهند و در مراحل دیگر نقشی ندارند. نکته مهمی که وجود دارد این است که ترخیص کالا از گمرک باید پیش از زمان حرکت محموله به کشور مقصد انجام شود.

  بار زدن کالا

  یکی دیگر از مراحل حمل و نقل کالا، مرحله بار زدن کالا است. این فرایند شامل تمام مراحل جابه‌جایی و بررسی کالا از زمان رسیدن به انبار اصلی تا زمان بار زدن آن می‌شود. بنابراین کارهای مختلفی توسط افراد مربوطه لازم است که انجام شود. البته تمام این کارها باید از قبل پیش‌بینی شده باشند و معمولا توسط حمل کننده کالا انجام می‌شوند. سپس پس از بررسی‌های لازم، محموله برای بارگیری در وسیله حمل و نقل آماده خواهد شد.

  حمل و نقل بین‌المللی

  در این مرحله حمل کننده کالا باید در یک بازه مشخص تعهد بدهد که محموله را به دست گیرنده برساند. این حمل کننده‌ها با شرکت‌های حمل و نقل قراردادی تنظیم می‌کنند که فرستنده و گیرنده با آن هیچ ارتباطی نخواهند داشت. البته هزینه این مرحله صرفا شامل جابه‌جایی کالا نشده و باید مبالغی برای انبارداری، تطبیق ارز، مالیات و … نیز توسط فروشنده یا خریدار پرداخت شود.

  ترخیص کالای وارداتی در گمرک

  فرایند ترخیص کالا از گمرک، پیش از رسیدن محموله به کشور مقصد شروع می‌شود. دقیقا همانند ترخیص کالای صادراتی، در این جا هم باید اسناد و مدارک مورد نیاز بر اساس قوانین مشخص در اختیار مراجع مربوطه قرار بگیرند. ترخیص این کالاها در گمرک معمولا توسط اشخاص و شرکت‌های تخصصی که در این حوزه فعالیت دارند، انجام می‌شود. معمولا خریدارها باید این ترخیص‌کارها را استخدام کنند.

  تحویل گرفتن محموله

  حال باید محموله مورد نظر از وسیله حمل و نقل تخلیه شده و به محل حضور خریدار منتقل شود. مسئول پرداخت این هزینه‌ها نیز باید در قرارداد ذکر شده باشد و یکی از طرفین خریدار و فروشنده مسئول آن خواهند بود. پس از تخلیه محموله از وسیله حمل و نقل بین‌المللی، باید فرد جابه‌جا کننده خریدار یا یک شرکت حمل و نقل محلی، کالاهای مورد نظر را به انبار انتقال دهند. هزینه این انتقال نهایی بر عهده خود شخص خریدار خواهد بود.

  اسناد حمل و نقل

  پس از توضیحاتی که درباره مراحل حمل و نقل کالا ارائه کردیم، قصد داریم با اسناد مورد نیاز حمل و نقل آشنا شویم. در یک دسته‌بندی کلی، می‌توان این اسناد را به دو گروه اسناد متداول و اسناد خاص تقسیم کرد. انواع اسناد متداول به شرح زیر می‌باشند که در ادامه مطلب به تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

  بارنامه فاکتور گواهی مبدا پکینگ لیست گواهی بازرسی بیمه‌نامه

  منبع مطلب : bslshipping.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  6

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید