این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سناریو های مافیا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سناریو های مافیا را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش بازی مافیا و معرفی انواع سناریو ها

  آیا ترفندهای پیروزی این بازی مهیج را بلدید؟ در این مطلب آموزش بازی مافیا را به صورت حرفه ای به شما آموزش می‌دهیم.

  آموزش بازی مافیا و معرفی انواع سناریو ها

  زمان مطالعه : ۳۱ دقیقه ۳۱۹۳۹ بازدید ۹ نظر

  آیا ترفندهای پیروزی این بازی مهیج را بلدید؟ در این مطلب آموزش بازی مافیا را به صورت حرفه ای به شما آموزش می‌دهیم.

  تاکنون اسم بازی مافیا به گوشتان خورده‌است؟ شاید هم یک بازیکن حرفه‌ای مافیا هستید؟ تا چه اندازه با سناریوهای بازی مافیا آشنایی دارید؟ آیا مایل هستید چند ترفند برای پیروزی در این بازی مهیج یاد بگیرید؟ در این مطلب آموزش بازی مافیا را به صورت کامل ارائه می‌دهیم. همچنین برای آسان‌تر کردن ماجرا این بازی را به صورت مرحله‌ای شرح خواهیم داد. به این ترتیب حتی اگر با این بازی به تازگی آشنا شده‌باشید، شانس برنده‌شدن زیادی خواهید داشت. پس برای سپری کردن اوقات مهیج و سرگرم‌کننده با ما همراه باشید.

  مزایای بازی مافیا

  بازی مافیا مانند بازیی‌های گروهی دیگر مها‌رت‌های فردی و اجتماعی فرد را تقویت می‌کند. همانطور که در راهنمای بازی اتاق فرار نیز آورده شده‌است، بازی مافیا مهارت‌های زیر را در فرد تقویت می‌کند:

  تقویت مهارت گوش دادن

  تقویت مهارت‌های گفتاری

  یافتن راهکاری مفید برای بیان خود

  تقویت قوه استدلال

  افزایش سرعت تصمیم‌گیری

  تقویت دید نتیجه‌گرایانه

  تقویت مهارت‌های مربوط به ارتباطات اجتماعی

  درک بهتر پیچیدگی‌های اجتماع

  تقویت شناسایی عوامل تفرقه‌انداز

  اصطلاحات بازی مافیا

  در بازی مافیا اصطلاحات انگلیسی و تکنیکی فراوانی به کار می‌رود. بنابراین بهتر است پیش از آموزش بازی مافیا، با این اصطلاحات آشنایی داشته باشید. این اصطلاحات را به گونه‌ای شرح داده‌ایم که بتوانید در طول آن با تکنیک‌های بازی نیز آشنا شوید. برخی از مهم‌ترین این اصطلاحات به شرح زیر هستند:

  Fact: در زبان انگلیسی فکت به معنای «حقیقت» است. فکت در بازی مافیا به این معناست که بازیکن با توجه به اظهارات دیگر بازیکنان، دلایلی برای حذف مظنون ارائه می‌دهد.

  Push: اگر بازیکنی از واژه «هول» یا «پوش» استفاده کرد، به این معنا است که اعضای مافیا در روز نقشه کشیده‌اند و قصد دارند او را از بازی بیرون بیندازند. توجه داشته باشید که اعضای مافیا نیز می‌توانند در طول بازی این ادعا را داشته‌باشند. همچنین اعضای مافیا نیز به روش‌های مختلف نقشه پوش‌کردن یک عضو را می‌کشند. در این فرآیند اصطلاحا شخص را «گره» کرده‌اند.

  موج‌سواری: استفاده از واژه موج‌ به این معنی است که یک ‌نفر فعالیتی را آغاز کرده و به تدریج نفرات بعدی با او هم‌سو می‌شوند. بنابراین اگر در بازی مافیا شخصی یک بحث را شروع کند و دیگران به تدریج به او بپیوندند، اصطلاحا می‌گویند موجی آغاز شده‌است. حال اگر یک عضو بازی برخلاف اعتقادات پیشین خود با موضوع این بحث موافقت کند، او را سواستفاده‌گر می‌دانند و از اصطلاح موج‌سواری برای او استفاده می‌کنند.

  تبر: اصطلاح تبر به یکی از شهروندان اشاره دارد. معمولا در طول بازی افرادی که راه را 180 درجه اشتباه می‌روند، به عنوان تبر شناخته می‌شوند. این اشتباهات از عملکرد ضعیف و حدس‌های غلط وی ناشی می‌شوند. البته توجه داشته باشید که ممکن است تبر همان مافیایی باشد که بسیار خوب عمل می‌کند و به این ترتیب خود را در بین شهروندان جا می‌کنند. بهترین شیوه بازی آن است که ابتدا تبر را توجیه کنید. اگر اشتباهات خود را تکرار کرد، به سرعت و به اتفاق آرا او را بیرون بیندازید. چرا که وجود او به برد مافیا کمک خواهد کرد.

  Target: این واژه در زبان انگلیسی به معنای هدف است. در آموزش بازی مافیا این لغت به معنای مشکوک شدن به کسی است. بنابراین اگر به یکی از اعضا مشکوک شدید، او را تارگت خود قرار داده‌اید.

  تارگت بک: اگر کسی به شما تهمت زد و در دور بعدی شما نیز به او اتهام بزنید، اصطلاحا «تارگت بک» کرده‌اید. در استفاده از این تکنیک دقت کنید. شما نباید از روی ناآگاهی تارگت بک بزنید، چرا که ممکن است او یک شهروند ناآگاه باشد، پس بی‌دلیل به او اتهام نزنید و به دنبال مدرک بگردید.

  Like and dislike: این اصطلاحات به حرکت مخصوص دست اشاره دارند. انگشت شصت به بالا، لایک و انگشت شست به پایین، دیس لایک خواهد بود. اعضای بازی مافیا می‌توانند در طول روز با نشان دادن این حرکات موافقت یا مخالفت خود را با نظر اعضا نشان دهند. توصیه می‌کنیم در استفاده از این علامت‌های نیز آگاهانه عمل کنید. اگر صحبت‌های شما با حرکاتتان تناقض داشته باشد، اعضای باهوش مچ شما را خواهند گرفت.

  قارچ: این اصطلاح زمانی به کار می‌رود که یک مافیا مشخص می‌شود و به دنبال آن پیدا کردن دیگر اعضای مافیا به آسانی انجام خواهد شد. در این حالت می‌گویند مافیا‌ها مثل قارچ رشد کردند.

  دید شب: اگر در طول شب به عمد یا غیر عمدی اشتباه کنید و هویت اعضای بازی را بفهمید، به شما می‌گویند دید شب داشته‌اید.

  کره گیری: اگر عضوی در طول بازی از حرف دیگران سوءاستفاده کرده و آن‌ها را به سود خود به کار ببرد، اصطلاحا می‌گویند کره گرفته‌است.

  Overlook: این اصطلاح مربوط به آموزش بازی شطرنج می‌شود و به معنای لو دادن خود است. به این ترتیب شما به عنوان یک مافیا لو خواهید رفت.

  Collapse: کلپس در زبان انگلیسی به معنای فروپاشی است. اگر عضوی در طول بازی گیج و منگ باشد و هیچ چیز از روند بازی درک نکند، دیگر اعضا او را با عبارت «کلپس‌شده» به یکدیگر معرفی می‌کنند. پس به درستی آموزش بازی مافیا را دنبال کنید تا به این روزگار دچار نشوید!

  پوشش دادن: در طول بازی ممکن است یک عضو از دیگری حمایت کرده و او را به عنوان شهروند معرفی کند. در این حالت باید بیان کنید که من این شخص را سفید می‌دانم. به این فرآیند «سفید کردن» نیز می‌گویند.

  دوئل: در بازی مافیا این عبارت زمانی به کار می‌رود که گوینده شخصی را مافیا می‌داند، اما مدرک کافی برای اثبات ادعای خود ندارد. در مقابل متهم نیز گوینده را به عنوان مافیا معرفی می‌کند. گوینده در این حالت برای دفاع از خود باید بگوید، دوئل می‌کنم. یعنی اگر شک دارید اول من رو بیرون بندازید و در پایان او را نیز بیرون کنید.

  منبع مطلب : aryaland.ir

  ربات مافیا پرشین

  توضیحات تمام سناریو های بازی مافیا رو میتونی توی این صفحه پیدا کنی. ناتو، شب های مافیا (فیلمو)، مذاکره کننده، گادفادر شو و ...

  آموزش تمام سناریو های بازی مافیا

  کمتر کسی پیدا میشه که مافیا بازی کرده و کلمه سناریو به گوشش نخورده باشه. با پیشرفت بازی مافیا و اضافه شدن نقش‌های مختلف، سناریو های بازی مافیا کم کم شکل گرفتند. به مجموعه‌ای از نقش‌ها در کنار هم سناریو گفته میشه. امروزه سناریوهای بسیار زیادی در دنیای مافیا وجود داره، برای اینکه سطح بازی شما پیشرفت کنه و اطلاعاتتون در زمینه مافیا بالا بره پیشنهاد میشه که با سناریوهای مختلف بازی مافیا آشنا بشید. در این قسمت میتونید توضیحات مربوط به سناریوهای مختلف بازی مافیا رو بخونید.

  شب های مافیا

  شب‌های مافیا نام یک رئالیتی شو به کارگردانی سعید ابوطالب و اجرای محمدرضا علیمردانی است. سناریو شب‌های مافیا یکی از پر طرفدارترین سناریوهای بازی مافیا می‌باشد. در این برنامه بازیگران در دو گروه شهروند و مافیا به جدال با یکدیگر می‌پردازند. دست مایه این رئالیتی شو بازی بردگیم شب مافیا می‌باشد که البته نقش‌ها و کارت‌های حرکت آخر آن به نام‌های سینمایی تغییر یافتند. در این سناریو در ابتدای بازی شب می‌شود و اعضای مافیا با یکدیگر آشنا می‌شوند. سپس روز معارفه آغاز می‌شود و بازیکنان می‌‌توانند از یکدیگر چالش بگیرند. بعد از اتمام روز معارفه، رای‌گیری آغاز می‌شود و نفراتی که حد نصاب آرا آورده باشند، به دفاعیه می‌آیند.

  در صورتی که بیشتر از یک نفر در دفاعیه باشد، رای‌گیری دوم در خواب نیمروزی انجام می‌شود و همچنین شهردار نیز بعد از رای‌گیری دوم در خواب نیمروزی بیدار خواهد شد. اما اگر تنها یک نفر در دفاع باشد، رای‌گیری در روز و به صورت آشکار انجام می‌شود. بدین معنا که بازیکنان متوجه می‌شوند چه کسانی رای دوم دادند. در این حالت شهردار بیدار نخواهد شد و از قابلیتش نمی‌تواند استفاده کند. در صورتی که بیشتر از یک نفر در دفاع باشد، در رای‌گیری مرحله دوم کسی که بیشترین رای را آورده باشد از بازی خارج می‌شود (حد نصاب مهم نیست) اما در حالتی که یک نفر در دفاع باشد، برای خروج آن فرد باید حداقل به اندازه نصف نفرات رای آورده باشد. توجه داشته باشید که در مرحله دوم رای‌گیری هر بازیکن تنها به یک نفر می‌تواند رای بدهد و بازیکنانی که در دفاع هستند حق رای ندارند.

  بعد از اینکه رای‌گیری دوم انجام شد و شهردار هم انتخاب انجام داد، فردی که باید خارج شود، مشخص می‌شود. اگر دو نفر به یک تعداد بیشترین رای را آورده باشند از قرعه مرگ استفاده می‌شود و یکی از آن‌ها به صورت شانسی از بازی خارج خواهد شد. فردی که از بازی خارج می‌شود، قبل از خروج می‌‌تواند یک کارت حرکت آخر انتخاب کند. کارت‌های حرکت آخر در ادامه توضیح داده شده‌اند.

  کارت های حرکت آخر

  مسیر سبز: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت می‌تواند یک بازیکن را در مسیر سبز آن روز قرار دهد که تحت هر اتهامی در رای‌گیری قرار نگیرد.فرش قرمز: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت بازیکنی را متهم می‌کند و فرش قرمزی برای قرار گرفتن در رای‌گیری پایان آن روز، برایش پهن می‌کند تا در هر شرایطی به دفاعیه وارد شود.ذهن زیبا: بازیکن در حال ترک با داشتن این کارت باید از ذهن خود استفاده نماید، یک نقش از نقش‌هایی که در روند بازی اعلام نشده یا مستقیم نمی‌داند را برمبنای حدس برملا و پس از تایید صحت این افشاگری توسط گرداننده می‌تواند به بازی برگردد.بی خوابی: امشب کسی نمی‌خوابد،‌ زد و خوردی وجود ندارد و کسی کشته نمی‌شود. مستقیم به روز بعد می‌رویم. احتمالا بازیکنان خسته و خواب آلود به متهم کردن یا حمایت از یکدیگر خواهند پرداخت.سرگیجه: کارت سرگیجه به بازیکنی که داده شود، فرد مورد نظر به مدت یک روز و یک شب دچار سرگیجه می‌شود. هیچ اقدام و عمل او موثر واقع نمی‌شود، شلیک او به هدف نمی‌خورد و رای او شمرده نمی‌شود.شلیک نهایی: بازیکن در حال ترک بازی با داشتن این کارت به بازداشتی موقت می‌رود و بعد از رای‌گیری دور دوم برخواهد گشت و به جای مافیا شلیک شب را به انتخاب خودش انجام خواهد داد. بازیکن بعد از شلیک نهایی کاملا از بازی خارج می‌شود.

  در فصل فینال، این سناریو دو تغییر داشت. ابتدا به سناریو نقش‌های جوکر و فروشنده را اضافه کردند. نقش جوکر در این حالت خودش را یکبار و بقیه را دو بار می‌توانست انتخاب کند. بعد از گذشت چند فصل، در فینال فینالیست‌ها تیم رئالیتی شو شب های مافیا یک تغییر دیگر اعمال کرد. در این حالت یک شهروند ساده اضافه و با ۱۳ نفر بازی اجرا شد. در حالت ۱۳ نفره نقش جوکر می‌توانست هر شب استعلام بازیکن‌ها را معکوس کند اما هر شخص را تنها یکبار می‌توانست انتخاب کند. توضیحات نقش‌ها و بازی رو میتونید در ویدئو زیر مشاهده کنید. همچنین توضیحات کامل نقش‌ها به صورت متنی رو میتونید در صفحه‌ی نقش‌های بازی مافیا بخونید.

  شب‌های مافیا فصل فینال

  در فصل فینال رئالیتی شو شب‌های مافیا نقش جوکر اضافه شد. این سناریو کاملا منطبق با رئالیتی شو در فصل فینال می‌باشد.

  تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، حرفه ای، جان سخت، شهردار، روانپزشک، فروشنده، شهروند تیم مافیا: پدرخوانده، دکتر لکتر، جوکر، مافیا سادهنفرات مجاز: ۹، ۱۰، ۱۲ و ۱۳ نفر

  شب‌های مافیا فصل‌های ابتدایی

  این سناریو در فصل‌های ابتدایی رئالیتی شو شب‌های مافیا اجرا شد. تمام قوانین منطبق با رئالیتی شو در فصل‌های ابتدایی می‌باشد.

  تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، حرفه ای، جان سخت، شهردار، روانپزشک، شهروند تیم مافیا: پدرخوانده، دکتر لکتر، مافیا سادهنفرات مجاز: ۷، ۸، ۹، ۱۰ و ۱۲ نفر

  سناریو شبکه سلامت مذاکره کننده

  در این سناریو تنها نقش‌های مافیای کلاسیک وجود دارد و نقش پیشرفته ندارد. تمام قوانین در این سناریو منطبق بر قوانین مسابقه شهروند و مافیا در شبکه سلامت می‌باشد.

  تیم شهروند: کارآگاه، پزشک، اسنایپر، زره‌پوش، خبرنگار، شهروند تیم مافیا: رییس مافیا، مذاکره‌کننده، مافیا سادهنفرات مجاز: ۹، ۱۰، ۱۲ و ۱۳ نفر

  سناریو شبکه سلامت تکاور (ناتو)

  این سناریو در فصل ۱۰ شبکه سلامت با حضور برترین‌های ۹ فصل قبل برگزار شد. تمام قوانین این سناریو منطبق بر قوانین مسابقه شهروند و مافیا در شبکه سلامت می‌باشد. گروگان‌گیر یارهای خود را می‌شناسد اما همراه تیم مافیا بیدار نمی‌شود و حق ندارد با تیم خود صحبت کند.

  منبع مطلب : tgmafia.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید