این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سبز میدان اصفهان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سبز میدان اصفهان را از این سایت دریافت کنید.

  آشنایی با میدان کهنه اصفهان

  میدان کهنه اصفهان، میدانی است تاریخی که در زمان‌های قدیم یکی از مهم‌ترین میادین شهر اصفهان و به نوعی قلب تپنده این شهر بوده امروزه نیز این میدان به خاطر ارزش تاریخی و همچنین، موقعیت جغرافیایی ویژه‌اش، یکی از نقاط شلوغ و پر رفت و آمد این شهر محسوس می‌شود.

  آشنایی با میدان کهنه اصفهان | سبزه میدان کجاست؟

  [ پنهان کردن ]

  ■ داستان میدانی جنجالی: از سلجوقی تا امروز

  ■ جاذبه‌های دیدنی میدان عتیق اصفهان

  ■ عصر سلاجقه و میدان عتیق

  ■ هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از میدان کهنه چه قدر است؟

  ■ فصل مناسب برای بازدید از میدان کهنه چه زمانی است؟

  ■ در نزدیکی میدان کهنه از چه جاهای دیدنی دیگری می‌توان بازدید کرد؟

  ■ چه هتل هایی در نزدیکی میدان کهنه برای اقامت وجود دارد؟

  ■ چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به میدان کهنه هستند؟

  میدان کهنه اصفهان یا میدان عتیق یا سبزه میدان نصف جهان، یکی از جاهای دیدنی اصفهان بوده و امروز به نام میدان امام علی علیه السلام شناخته می‌شود. روزگار امروزی این میدان مثل روزگار سلجوقی، خوش نیست و رونقش قابل قیاس با رونق میدان نقش جهان نیست. میدان کهنه اصفهانی‌ها، در مرکز این شهر قرار گرفته و چهار فضای اصلی شامل میدان اصلی، جلوخان مسجد جامع اصفهان، مجموعه زیرگذرها و پارکینگ میدان را شامل می‌شود. میدان کهنه اصفهان، مسجد جامع اصفهان را که یکی از آثار ملی ایران است، به بنای هارونیه متصل کرده و از سویی دیگر، ارتباط مدرسه و کاروانسرای کاسه گران و بازار بزرگ اصفهان را فراهم نموده است.

  در این گفتار مجله گردشگری سفرمارکت، نگاهی داریم به تاریخ پر فراز و نشیب میدان کهنه از عصر سلجوقیان تا کنون و تلاش‌های ده‌ها میلیارد تومانی که دولت و بخش خصوصی برای بازسازی این مکان دیدنی و گوهر تاریخ اصفهان در یک هزار سال اخیر، انجام شده می‌اندازیم‌. بعد از خواندن این مقاله، احتمالاْ تمایل بیشتری به بازدید از اصفهان و رزرو بلیط هواپیما پیدا خواهید کرد.

  داستان میدانی جنجالی: از سلجوقی تا امروز

  ساخت میدان عتیق به عصر سلجوقیان باز می‌گردد. هر وقت صحبت از عهد سلجوقی می‌کنیم، به یاد خواجه نظام الملک طوسی، وزیر معروف درباره سلجوقیان می‌افتیم که امیرکبیر عصر سلجوقی بود. در عصر سلجوقیان، میدان کهنه یا میدان عتیق اصفهان، رونق زیادی داشت و محل کسب و کار و خرید و فروش اجناس آن روزگاران محسوب می‌شد.

  وقتی میدان نقش جهان، نماد معماری و قلب گردشگری نصف جهان، ساخته شد، فعالان کسب و کار، از میدان عتیق کوچ کردند و به اطراف میدان نقش جهان رفتند. لذا میدان عتیق، آن رونق سابق را پیدا نکرد. البته امروزه به همت مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، بازسازی میدان عتیق در دستور کار قرار گرفته و به عنوان یک اثر تاریخی ارزشمند، مورد بازدید توریست‌های داخلی و بین المللی اصفهان قرار می‌گیرد. امروزه بازاری هم در میدان عتیق در دسترس است.

  امامزاده هارون بن علی از نوادگان دوم امام شیعیان، امام حسن علیه السلام در اطراف این جاذبه دیدنی و تاریخی نصف جهان قرار دارد. آنچه بازدید از میدان عتیق اصفهان را مثل میدان نقش جهان، پر اهمیت می‌کند، نورپردازی و معماری منظر شبانه این میدان است که ترکیب فواره‌های خروشان و نورپردازی، فضای دل انگیزی را برای شب گردی در نصف جهان فراهم کرده و لوکیشن خوبی برای عکاسان نیز به شمار می‌رود.

  جاذبه‌های دیدنی میدان عتیق اصفهان

  میدان عتیق طبق گفته بسیاری از گردشگران و همچنین هموطنان اصفهانی، مکان قشنگی برای گشت و گذر عصرگاهی به خصوص در نیمه نخست سال است. همان طور که مشاهده می‌کنید، میدان عتیق یا میدان کهنه اصفهان، معماری مشابه میدان نقش جهان دارد. مغازه‌های چهار طرف میدان، محل خرید و فروش انواع و اقسام سوغات اصفهان و صنایع دستی این شهر از مس و گلیم و خاتم تا ترمه و منبت است. البته معمولا قیمت اجناسی که در این میدان فروخته می‌شود چون مقصد گردشگری اصلی شهر به شمار می‌رود، درصدی بیشتر از سایر نقاط شهر اصفهان است.

  این میدان برای عکس‌برداری توریست‌ها نیز گزینه خوبی است. اگر فشن بلاگر هستید یا توریست بلاگر، میدان کهنه اصفهان را به فهرست لوکیشن‌های هیجان انگیز عکاسی در نصف جهان، اضافه کنید. بهار میدان کهنه اصفهان مثل پاییز این میدان، زیبا و دیدنی است.

  میدان عتیق اصفهان جای خوبی برای پیاده روی در شهر اصفهان است. به نسبت میدان نقش جهان، محیط خلوت تری است و رستوران‌ها و کافه‌های خوبی نیز در جوار میدان در دسترس شکم‌گردهای اصفهان‌گرد قرار دارد. در صنایع دستی فروشی‌های میدان عتیق، می‌توانید کارت پستال‌هایی مزین به تصاویر قدیمی میدان عتیق و کسب و کارهایی که در آن فعال بودند یا نقاشی‌های کشیده شده از میدان عتیق را مشاهده و خریداری کنید.

  میدان کهنه اصفهان یا میدان عتیق اصفهان یا همان سبزه میدان، با زیرگذر معروفش، مطرح است. بازسازی میدان سلجوقی عتیق اصفهان در دهه هشتاد و نود شمسی مثل عبور ایستگاه‌های مترو اصفهان از زیر میدان نقش جهان، جنجال برانگیز شده بود.

  زیر گذر این میدان، تقاطع خیابان‌های عبدالرزاق، نشاط، هاتف و مسجد جامع بود. هسته اصلی شکل گیری اصفهان بر اساس مدارک و مستندات تاریخی، همین میدان است و به همین خاطر بایستی به جایگاه فاخر میدان عتیق به عنوان هسته شکل گیری اصفهان، توجه شایسته مبذول داشت و از نظر‌ها و ذهن‌ها دور نکرد. میدان عتیق یا میدان کهنه یا میدان امام علی فعلی اصفهان، چند فاز بازسازی داشت.

  اصفهان حتما یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران است. مرکز حکومتی و پایتختی مطمئن و آباد و پر امکاناتی برای سلسله‌های مختلف مثل آل بویه، دیلمیان، سلاجقه و صفویان بود و در عصر صفوی و قاجار نیز شاهد رونق معماری و ساخت و ساز و خلق آثار هنری ارزشمند در نصف جهان ایرانیان هستیم.

  عصر سلاجقه و میدان عتیق

  داستان میدان عتیق به عصر سلجوقیان باز می‌گردد که همان طور که در بالا گفتیم، آن روزگار را با وزیر آگاه و تاریخ ساز و ارزش آفرینش به نام خواجه نظام الملک طوسی می‌شناسیم. در عهد سلاجقه بود که اصفهان به عنوان مرکز اصلی حاکمان سلجوقی معرفی شد و مدت‌ها، مهم‌ترین شهر ایران زمین بود.

  بناهای گوناگونی در چهار سوی میدان اصلی شکل گرفت که در بین آن‌ها، عناصر حکومتی و دینی و تجاری و سیاسی از اهمیت ژرف و شگرف برخوردار بودند. در اطراف میدان عتیق اصفهان، آثار ارزشمند تاریخی به یادگار مانده است و ما وارثان این آثار هستیم. مثل گنبد نظام الملک، گنبد تاج الملک در مسجد جامع، مناره مسجد علی و قسمت‌هایی از بازار غار را اشاره کرد.

  منبع مطلب : safarmarket.com

  سبزه میدان اصفهان (میدان امام علی) کجاست

  سبزه میدان اصفهان از دیدنی های اصفهان است که با نام های میدان امام علی، میدان کهنه و میدان عتیق نیز شناخته می شود.

  سبزه میدان اصفهان (میدان امام علی)

  3

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، اصفهان، میدان امام علی

  بازدید از این جاذبه گردشگری رایگان است

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۲ تا ۳ ساعت

  مسیر یابی

  سبزه میدان اصفهان که نام امروزی آن میدان امام علی است، با نام‌های تاریخی میدان عتیق و میدان کهنه نیز شناخته می‌شود. با زیرگذر، پارکینگ طبقاتی و یک سازه مسطح نسبتاً ذوزنقه‌ای شکل، سبزه میدان در نزدیکی تعدادی از مکان های دیدنی اصفهان قرار دارد و از یک سو مسجد جامع اصفهان را به بنای هارونیه و از سوی دیگر به مدرسه و کاروانسرای کاسه‌گران و بازار بزرگ اصفهان متصل می‌کند. سبزه میدان که در گذشته با نام عتیق خوانده می‌شد، زمانی مهم‌ترین میدان اصفهان به شمار می‌رفت. اما با پیدایش میدان نقش جهان و هجوم کسبه به سمت آن، میدان عتیق، کهنه میدان نام گرفت. با قرار گرفتن در چهار محور اصلی شهر اصفهان یعنی خیابان ولی عصر، هاتف، عبدالرزاق و مسجدجامع، سبزه میدان هنوز یکی از مناطق مهم و پر رفت و آمد شهر اصفهان محسوب می‌شود.

  سبزه میدان اصفهان (میدان امام علی)

  نظر دهید 0 بررسی 0 رای مفید

  شما به سبزه میدان اصفهان (میدان امام علی) چه امتیازی می‌دهید؟

  با نمره‌دهی به این جاذبه امتیاز بگیرید

  انتخاب کنید و امتیاز بگیرید

  مازیار روزبهانی 18 بررسی 1 رای مفید

  از شیر مرغ تا ..

  ۴ سال پیش

  این بازار و همینطور محدوده های اطرافش همه چیز می فروشن. دقیقا مصداق از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هستن. البته انتظار جنس آن چنانی نداشته... [ + ]

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  راهنمای سفر به

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید