این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سایت وزارت کار و تعاون اجتماعی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سایت وزارت کار و تعاون اجتماعی را از این سایت دریافت کنید.

  منبع مطلب : chromewebdata

  سایت صدور مجوز های وزارت کار mojavez.mcls.gov.ir

  در این مقاله ، سایت صدور مجوزهای وزارت کار ، معرفی شده و در مورد ورود به سامانه mojavez.mcls.gov.ir ، امکانات و بخش پاسخگویی به شکایات این سایت توضیح داده شده است.

  سایت صدور مجوز های وزارت کار mojavez.mcls.gov.ir

  سایت صدور مجوز های وزارت کار، سایتی است که در آن، در مورد شرایط و نحوه دریافت مجوزهای صادره، توسط معاونت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، سازمان بهزیستی و سازمان فنی و حرفه ای کشور، اطلاع رسانی شده است. برای ورود به سامانه این وزارت خانه و استفاده از امکانات آن، باید از طریق آدرس mojavez.mcls.gov.ir اقدام نمود.

  برای مشاوره سایت مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

  برای مشاوره سایت مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

  امروزه، به سختی می توان کسب و کاری را یافت که  برای شروع آن، نیاز به اخذ مجوز از نهادهای دولتی نباشد. مساله ای که در رابطه با دریافت مجوزهای شغلی و صنفی وجود دارد، این مشکل است که اغلب، به دلیل متعدد بودن مجوزهای لازم برای شروع یک کسب و کار و روند پیچیده بودن دریافت آن، بسیاری از اشخاص، برای دریافت این مجوزها، با سردرگرمی مواجه شده و در نتیجه، برای گرفتن این مجوزها، هزینه های سنگینی را به موسسه های مشاوره ای پرداخت کرده یا اینکه به طور کلی، از راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود منصرف می شوند.

  با توجه به وجود این مشکلات و در راستای اطلاع رسانی، در مورد نحوه اخذ مجوزهای دولتی و با هدف تسهیل این امر و کمک به رشد کارآفرینی و شکوفایی اقتصاد کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدام به تاسیس سامانه ای نموده که با عنوان سایت صدور مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شناخته شده و آدرس آن، mojavez.mcls.gov.ir می باشد. از آنجا که علاقه مندان به کارآفرینی و راه اندازی مشاغل مختلف، با ورود به سامانه مذکور، می توانند اطلاعات مهمی را در رابطه با شرایط و نحوه دریافت مجوزهای شغلی، کسب نمایند، لازم است که با این سایت و قسمت های مختلف آن، آشنا شوند.

  با توجه به این توضیحات و نظر به اهمیت این سامانه برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل، در این مقاله، ابتدا، سایت صدور مجوز های وزارت کار را معرفی نموده؛ سپس، امکانات آن را که از طریق ورود به سایت، قابل دسترس بوده، توضیح داده و در پایان، بخش پاسخگویی به شکایات سامانه mojavez.mcls.gov.ir را بررسی خواهیم نمود.

  برای ورود به سایت صدور مجوزهای وزارت کار کلیک کنید.

  کاربران برای ورود به سایت صدور مجوزهای وزارت کار باید به آدرس mojavez.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

  معرفی سایت صدور مجوز های وزارت کار mojavez.mcls.gov.ir

  در گذشته، زمانی که افراد، قصد داشتند تا کسب و کاری را آغاز نمایند، کافی بود تا سرمایه و امکانات لازم برای کار جدید خود را فراهم کرده و با افتتاح محل کسب، کسب و کار جدید خود را آغاز می کردند. اما با پیدایش دولت ها و لزوم نظارت دولت بر فعالیت های اقتصادی، بحث صدور مجوزهای کسب و کار نیز مطرح گردید.

  امروزه، کمتر کسب و کاری را می توان یافت که برای شروع آن، نیاز به اخذ مجوز از نهادهای دولتی نباشد. از افتتاح یک مغازه کوچک میوه فروشی تا تاسیس شرکت های بزرگ، همه و همه، برای شروع و ادامه، نیازمند اخذ مجوزهای لازم از مراجع دولتی مربوطه می باشند.

  با صدور این مجوزهای دولتی، علاوه بر اینکه شرایط و صلاحیت های تاسیس کنندگان کسب و کار ها ، همچون سلامت جسمانی و اخلاقی آن ها ، توسط دولت سنجیده و احراز شده، امکان نظارت بر کلیه کسب و کارها، اخذ عوارض و مالیات مربوطه از آنها و عندللزوم پیگیری تخلفات صنفی و جرایم غیرصنفی آنها نیز توسط دولت، فراهم گردیده و به این ترتیب، فعالیت این کسب و کارها به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کشور، تنظیم شده و این امر، نظم بیشتر اقتصاد را به دنبال خواهد داشت.

  در کشور ما نیز از زمان پیدایش دولت در مفهوم مدرن آن، نمایندگان منتخب ملت کوشیده اند تا با نظارت بر کسب و کارهای شکل گرفته، از طریق صدور مجوز برای آنها، نقش تعیین کننده ای را در اقتصاد کشور ایفا نمایند. به این ترتیب، در گذر سال ها، بر تعداد کسب و کار هایی که فعالیت در آن ها، مستلزم اخذ مجوز از نهادهای دولتی بوده، افزوده شده، به نحوی که امروزه، دیگر نمی توان کسب و کاری را پیدا کرد که آغاز و انجام آن، نیازمند اخذ مجوز کار از دولت و دستگاه های ذیربط آن نباشد.

  برای دریافت مجوز دفتر پیشخوان دولت، می بایست، شرایط تاسیس، شامل تابعیت ایرانی، اجاره یا مالکیت دفتر و تجهیزات فنی و اداری مناسب را دارا بود.

  این مجوزها ، اقسام مختلفی داشته و از یک پروانه کسب ساده که از سوی سازمان های صنفی مربوطه صادر گردیده، تا مجوزهای صادره از نهادهای دولتی، همچون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سازمان فنی حرفه ای ، سازمان بهزیستی و سازمان تامین اجتماعی را در بر می گیرد.

  نکته مهمی که در رابطه با اخذ مجوزهای شغلی و صنفی، همچون مجوز تاسیس دفاتر الکترونیک خدمات قضایی وجود دارد، این مساله است که اغلب به دلیل متعدد بودن مجوزهای لازم برای شروع یک کسب و کار و روند پیچیده بودن دریافت آن، بسیاری از اشخاص، برای دریافت این مجوزها، با سردرگرمی مواجه شده و در نتیجه، برای دریافت این مجوزها، هزینه های سنگینی را به موسسه های مشاوره ای پرداخت کرده یا اینکه به طور کلی، از راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود منصرف می شوند.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید