این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سامانه یکپارچه خودرو داخلی بدون قرعه کشی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سامانه یکپارچه خودرو داخلی بدون قرعه کشی را از این سایت دریافت کنید.

  صفر تا صد فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو بدون قرعه‌کشی

  فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی از روز گذشته 20 اسفند آغاز شد و تا روز 28 اسفند ادامه دارد و پس از آن نوبت‌دهی به متقاضیان برای دریافت خودرو اعلام می‌شود.

  اقتصادی /

  صنعت ، تجارت ، بازرگانی

  ۱۲:۱۱ ۱۴۰۱-۱۲-۲۱ ۱۶۸ ۱

  صفر تا صد فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو بدون قرعه‌کشی

  فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی از روز گذشته 20 اسفند آغاز شد و تا روز 28 اسفند ادامه دارد و پس از آن نوبت‌دهی به متقاضیان برای دریافت خودرو اعلام می‌شود.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار خودرو طی چند سال گذشته به یکی از بازارهای پرتقاضا تبدیل شده است و با توجه به شرایط تورمی و مشکلات اقتصادی خودرو، از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است به‌طوری که بخشی از تقاضای موجود در این بازار را تقاضای سفته‌بازی تشکیل می‌دهد و بخشی از خریداران نیز خودرو  را به قصد حفظ ارزش سرمایه و یا کسب سود خریداری می‌کنند بنابراین با این شرایط کنترل قیمت‌ها در این بازار بسیار سخت می‌شود.

  از طرفی طی سال‌های گذشته حجم تقاضا و عرضه در این بازار تعادل نداشته و لذا مسئولان مربوطه طرح‌های مختلفی از جمله قرعه‌کشی و عرضه خودرو در بورس را برای تنظیم بازار این کالا در نظر گرفته اند اما آنچه مسلم است بازار هر کالایی از جمله بازار خودرو با تعادل بین عرضه و تقاضا کنترل می‌شود و تعادل بخشی به این بازار نیز با افزاش تولید امکان پذیر است.

  البته پیرو این مساله وزارت صمت تلاش بسیاری برای افزایش تولید خودرو در سال جاری انجام داد بطوری که براساس اعلام عبدالله توکلی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت تا پایان سال به یک میلیون و 300 هزار دستگاه می‌رسد و براین اساس افزایش تولید 40 درصدی محقق می‌شود.

  بنابراین  وزارت صنعت، معدن و تجارت در اقدامی در راستای حذف قرعه‌کشی خودرو و همچنین تعادل بخشی به بازار بازار «طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی» را اجرایی کرد که به گفته مسئولان وزارت صمت در این طرح به همه متقاضیان خرید خودرو  «بدون قرعه‌کشی» و براساس نوبت دهی خودرو تعلق می‌گیرد.

  یکی از پیش‌نیازهای ثبت‌نام برای خرید خودرو از طریق طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، افتتاح حساب شخصی وکالتی به نفع سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان است که متقاضیان باید مبلغ صد میلیون تومان در این حساب را مسدود کنند.

  قیمت این خودروها نیز براساس قیمت روز مصوب شورای رقابت است.

  در روزهای گذشته سه طرح فروش و عرضه خودرو از جمله طرح ثبت نام خرید خودروهای وارداتی،‌ فروش فوق‌العاده ایران خودرو و همچنین طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی اجرایی شده است که زمان ثبت‌نام طرح عرضه خودروهای وارداتی پایان یافته است و امروز مراسم قرعه‌کشی نوبت‌دهی آن انجام می‌شود. ثبت نام در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو نیز امروز ساعت 13 به اتمام می‌رسد و ساعت 17 امروز یکشنبه نتایج آن اعلام می‌شود.

  از میان این سه طرح از روز گذشته 20 اسفند فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو آغاز شده است و این فرآیند تا 28 اسفند ادامه دارد که جزئیات فرآیند ثبت نام در ادامه آمده است‌.

  جزئیات فرآیند ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه  خودروهای داخلی در مرحله اول متقاضیان خرید خودروی داخلی بدون قرعه‌کشی از روز گذشته 20 اسفند تا سه‌شنبه 23 اسفند فرصت دارند حساب شخصی وکالتی به نفع سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان ایجاد و مبلغ 100 میلیون تومان را در آن مسدود کنند.در مرحله دوم که  پس از بررسی حساب های وکالتی متقاضیان، از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ اسفند اجرا می‌شود متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.در مرحله سوم نیز بلافاصله پس از پایان ثبت نام اولا اولویت‌بندی متقاضیان انجام می‌شود و دوما با توجه به برنامه تولید نسبت به زمان بندی خودروی درخواستی به متقاضی اقدام می شود که این مرحله حداکثر تا پایان فروردین طول خواهد کشید و در این مدت مبلغ مسدود شده باید در حساب خریدار باقی بماند.

  وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی صرفاً به منظور شناسایی مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است و برای همه متقاضیان طرح عادی و طرح حمایت از خانواده وجوانی جمعیت الزامی‌ است.

   برداشت وجه از حساب بانکی به منزله انصراف از طرح خرید

  ‌ضروری است وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت‌های تخصیص (حداکثر تا پایان فروردین‌) مسدود شود و قابل برداشت نیست، انصراف از حساب وکالتی و یا برداشت وجه توسط متقاضی در طی این مدت، به منزله انصراف از طرح تلقی می‌شود و از فهرست انتظار حذف می‌شود.

  ‌امکان ثبت نام صرفاً در یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که پیش از این در لیست نوبت دهی خودروهای وارداتی ثبت نام کرده اند، وجود ندارد و ثبت نام وی ملغی می‌شود.

  ‌ثبت نام مرحله اول در لیست نوبت دهی هیچگونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد خودروساز صرفاً براساس قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می‌گیرد.

  ‌ضروری است علاوه بردارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، همه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده چنانچه در هرمرحله تا قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حایز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می‌شود.

  اسامی بانک‌هایی که امکان ایجاد حساب وکالتی دارند رسالت، آینده، اقتصادنوین، ایران زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهر ایران،کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت است که ممکن است این لیست براساس اعلام وزارت صمت بروزرسانی شود.

  به گزارش فارس، وزارت صمت 50 درصد از خودرو‌های عرضه شده در طرح عرضه یکپارچه خودرو داخلی را به طرح جوانی جمعیت و به عبارتی به مادران مشمول اختصاص داده است و 50 درصد دیگر را به متقاضیان عادی اختصاص داده است.

  بنابراین در طرح یکپارچه عرضه خودرو داخلی در واقع دو سهمیه وجود دارد یکی سهمیه مادران و دیگری هم سهمیه افراد عادی است اما برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سهمیه‌ای وجود ندارد.

  پایان پیام/

  شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

  این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  ثبت نام بزرگترین فروش خودروهای داخلی بدون قرعه کشی از امروز آغاز شد + جدول و شرایط

  ثبت نام بزرگترین فروش خودروهای داخلی بدون قرعه کشی از امروز آغاز شد/ خودروهای تمام متقاضیان در سال آینده تحویل می گردد/ جدول و شرایط ثبت نام در سایت بانک اول

  ثبت نام بزرگترین فروش خودروهای داخلی بدون قرعه کشی از امروز آغاز شد + جدول و شرایط

  26 اسفند 1401

  زمان ثبت نام جدید محصولات مختلف شرکت های خودروسازی به مدت 3 روز از تاریخ جمعه 26 اسفندماه الی یکشنبه 28 اسفند ماه خواهد بود.

  به گزارش بانک اول سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: ۹ شرکت خودروساز داخلی در طرح تخصیص یکپارچه خودرو مشارکت دارند و ۵۱ مدل خودرو برای متقاضیان قابل خرید است.

  قالیباف ، ضمن اشاره به آغاز فرآیند ثبت‌نام مرحله دوم برای خرید خودروهای داخلی در قالب طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، اعلام کرد که متقاضیان می‌توانند از امروز (۲۶ اسفندماه) با مراجعه به سامانه نسبت به ثبت‌نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.

  به گفته امید قالیباف ، زمان ثبت‌نام سه روز خواهد بود و در پایان روز ۲۸ اسفند به اتمام می‌رسد.

  سخنگوی وزارت صمت خاطرنشان کرد: ۹ شرکت خودروساز داخلی در طرح تخصیص یکپارچه خودرو مشارکت دارند و ۵۱ مدل خودرو برای متقاضیان قابل خرید است.

  وی افزود: در طرح یکپارچه تخصیص خودرو که از پیش اعلام شده بود بدون قرعه‌کشی به همه متقاضیان خودرو داده می شود، کمتر از ۹۰۰ هزار نفر حساب وکالتی برای خرید خودرو اعلام کردند. این موضوع می‌تواند ثابت کند آمارهای چندین میلیونی ثبت‌نام های گذشته تقاضای واقعی نبوده است.

  سخنگوی وزارت صمت تصریح کرد: با فرض اینکه تمام ۹۰۰ هزار نفری که حساب وکالتی اعلام کرده‌اند واجد شرایط باشند و با لحاظ تعهدات قبلی خودروسازان در سال ۱۴۰۲ که حدود ۴۰۰ هزار دستگاه است، توان تولید خودرو از مجموع این دو رقم در سال ۱۴۰۲ به مراتب بیشتر است؛ بنابراین احتمال اینکه تحویل خودرو به سال ۱۴۰۳ بکشد، تقریبا صفر است.

  قالیباف اعلام کرد: ۵۰ درصد عرضه خودرو در طرح یکپارچه تخصیص خودرو به مادران مشمول قانون جوانی جمعیت تخصیص خواهد یافت که البته برای این متقاضیان نیز داشتن حساب وکالتی الزامی است.

  وی افزود: متقاضیان از جمعه می‌توانند برای ثبت درخواست خودروی خود از طریق سامانه http://www.esalecar اقدام کنند.

  در حال حاضر ۹ خودروساز کشور در این طرح فروش حضور دارند. ایران خودرو، سایپا، بهمن موتور، فردا موتورز، کرمان موتور، مدیران خودرو، صنایع خودروسازی ایلیا، آرین پارس موتور و مکث موتور محصولات مختلف خود را در قالب طرح فروش عادی و طرح فروش جوانی جمعیت عرضه می کنند. متقاضیانی که در روزهای گذشته حساب وکالتی آن ها تایید شده است، از ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ می توانند با مراجعه به وبسایت esalecar.ir خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند و پس از آن، فهرست اولویت بندی بر اساس حجم تقاضا و قرعه کشی اعلام می شود.

  فهرست خودروهای اعلام شده برای عرضه در سامانه فروش یکپارچه به شرح زیر است:ردیف شرکت عرضه کننده نام محصول طرح فروش عادی طرح فروش جوانی جمعیت

  ۱ ایران خودرو پژو ۲۰۷i با پیشرانه TU3 دارد دارد

  ۲ ایران خودرو پژو ۲۰۷i دنده ای دارد دارد

  ۳ ایران خودرو پژو ۲۰۷i اتوماتیک ۶AT دارد دارد

  ۴ ایران خودرو دنا پلاس دارد دارد

  ۵ ایران خودرو دنا پلاس توربو دنده ای دارد دارد

  ۶ ایران خودرو دنا پلاس توربو اتوماتیک دارد دارد

  ۷ ایران خودرو سورن پلاس دوگانه سوز دارد دارد

  ۸ ایران خودرو سورن پلاس بنزینی دارد دارد

  ۹ ایران خودرو وانت آریسان ۲ دارد دارد

  ۱۰ ایران خودرو هایما S5 دارد دارد

  ۱۱ ایران خودرو هایما S7 پلاس دارد دارد

  ۱۲ ایران خودرو تارا دنده ای ندارد دارد

  ۱۳ ایران خودرو تارا اتوماتیک ندارد دارد

  ۱۴ ایران خودرو پژو پارس XU7P دارد دارد

  ۱۵ ایران خودرو پژو پارس XU7P ELX دارد دارد

  ۱۶ ایران خودرو پژو پارس XU7P سفارشی دارد دارد

  ۱۷ سایپا شاهین G دارد دارد

  ۱۸ سایپا کوییک آر دنده ای دارد دارد

  ۱۹ سایپا کوییک آر اتوماتیک دارد دارد

  ۲۰ سایپا کوییک S دارد دارد

  ۲۱ سایپا کوییک اتوماتیک دارد دارد

  ۲۲ فردا موتورز FMC SX5 دارد دارد

  ۲۳ فردا موتورز FMC T5 دارد دارد

  ۲۴ فردا موتورز FMC سوبا M4 دارد دارد

  ۲۵ آرین پارس موتور لاماری ایما دارد دارد

  ۲۶ مکث موتور تیارا دارد دارد

  ۲۷ صنایع خودروسازی ایلیا دایون Y5 دارد دارد

  ۲۸ کرمان موتور جک J4 دارد دارد

  ۲۹ کرمان موتور جک S3 دارد دارد

  ۳۰ کرمان موتور جک S5 دارد دارد

  ۳۱ کرمان موتور KMC J7 دارد دارد

  ۳۲ کرمان موتور KMC T8 دارد دارد

  ۳۳ بهمن موتور اینرودز دارد دارد

  ۳۴ بهمن موتور وانت کارا تک کابین دارد دارد

  ۳۵ بهمن موتور وانت کارا دو کابین دارد دارد

  ۳۶ بهمن موتور ریسپکت پرایم دارد دارد

  ۳۷ بهمن موتور فیدلیتی پرایم دارد دارد

  ۳۸ بهمن موتور دیگنیتی پرایم دارد دارد

  ۳۹ مدیران خودرو فونیکس آریزو ۶ پرو دارد دارد

  ۴۰ مدیران خودرو فونیکس تیگو ۷ پرو دارد دارد

  ۴۱ مدیران خودرو فونیکس FX پرمیوم دارد دارد

  ۴۲ مدیران خودرو فونیکس تیگو ۸ پرو دارد دارد

  ۴۳ مدیران خودرو فونیکس تیگو ۸ پرو مکس دارد دارد

  ۴۴ مدیران خودرو ام وی ام X22 پرو IE دارد دارد

  ۴۵ مدیران خودرو ام وی ام X55 پرو دارد دارد

  ۴۶ مدیران خودرو ام وی ام آریزو ۵ توربو دارد دارد

  این مطلب را به اشتراک بگذارید

  پست قبلی

  عیدی وزیر ارتباطات به مردم به مناسبت سال نو

  پست بعدی

  سهامدارانی که سود سهام عدالت نگرفتند جهت دریافت سود خود این با این شماره تماس بگیرند

  اخبار مرتبط

  هیچ‌گونه محدودیتی در استفاده از کارت‌ سوخت جایگاه‌داران اعمال نشده است

  جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نیز اظهار کرد: حدوداً ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار کارت سوخت در کشور تحویل مردم شده و نزدیک به ۶۰ هزار کارت برای پاکت‌گذاری به پست تحویل شده است. ۲۷۰ هزار کارت نیز در نوبت قرار دارند که به‌صورت ماهانه تحویل داده می‌شوند.

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید