این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سازمان سنجش آزمون سردفتری

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سازمان سنجش آزمون سردفتری را از این سایت دریافت کنید.

  آزمون سردفتری ۱۴۰۲

  در این مقاله جزئیات ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲ بررسی شده و زمان، شرایط و نحوه ثبت نام آزمون سر دفتری اسناد رسمی 1402 در متن مقاله برای داوطلبان توضیح داده شده است.

  ثبت نام آزمون سردفتری

  ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲ هر ساله از طریق سایت سازمان سنجش انجام می پذیرد. داوطلبانی که قصد ثبت نام در این آزمون را دارند، می بایست در زمان ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402 به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند و پس از مطالعه شرایط لازم، اقدام به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام خود نمایند.

  برای مشاوره ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲

  برای مشاوره ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲

  آزمون سردفتری اسناد رسمی یکی از آزمون های مهم و پرچالش برای دانش آموختگان رشته حقوق می باشد که چند سال یک بار از سوی سازمان سنجش در بازه های زمانی مختلف برگزار می شود. داوطلبانی که علاقه مند هستند برای اشتغال در دفاتر اسناد رسمی و کسب درآمد بالا در این آزمون شرکت نمایند، می بایست از زمان دقیقو جزییات مرتبط با ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲ اطلاع داشته باشند تا بتوانند در مهلت تعیین شده فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

  البته داوطلبانی که فارغ التحصیلان رشته حقوق نیستند، اما از دانش حقوقی خوبی برخوردار هستند و  یا در مشاغل حقوقی سابقه کار دارند، نیز می توانند برای ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402 اقدام نمایند. این آزمون در دو مرحله کتبی و مصاحبه استخدامی برگزار می شود که در ادامه این مقاله به منظور آشنایی بیشتر داوطلبان با جزییات فرآیند ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۲ به زمان، شرایط و نحوه ثبت نام پرداخته شده است.

  زمان ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲

  رشته‌ حقوق یکی از رشته‌ های بسیار مهم و محبوب علوم انسانی در دانشگاه های دولتی و خصوصی سراسر کشور محسوب می شود. یکی از آزمون‌ های سرنوشت ساز مرتبط با این رشته که برای هر فرد با دانش حقوقی مانند یک فرصت بزرگ به شمار می رود، آزمون سردفتری است.

  سر دفتری از مشاغل بسیار حساس و مهم مرتبط با رشته حقوق است که به دلیل جایگاه اجتماعی مناسب این شغل و همچنین درآمد بالایی که با خود به ارمغان می‌ آورد، برای افراد دارای دانش و تخصص حقوقی، مانند یک فرصت طلایی می‌ باشد.

  دلیل اهمیت زیاد و تلاش بالای افراد حقوقدان برای ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲، همین مزایای غیرقابل انکار آن است. افرادی که در رشته‌ های حقوقی مشغول به تحصیل بوده‌ و یا افرادی که سابقه کاری در مراکز حقوقی به عنوان وکیل، قاضی یا دفتریار را داشته‌اند، شرایط ثبت نام آزمون سردفتری را خواهند داشت و می‌ توانند از فرصتی بزرگ برای داشتن یکی از بهترین مشاغل کشور، استفاده کنند.

  در حال حاضر هنوز زمان ثبت نام آزمون سر دفتری اسناد رسمی 1402 مشخص نشده، اما ثبت نام آزمون سردفتری در سال گذشته از تاریخ 9 آبان ماه لغایت 15 آبان ماه بود و داوطلبان واجد شرایط در این تاریخ با مراجعه به سایت سنجش sanjesh.org فرم ثبت نام خود را تکمیل می نمودند.

  به محض مشخص شدن زمان ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲ اطلاع رسانی لازم در این بخش صورت می گیرد.

  نکته مهم در مورد ثبت نام آزمون سردفتری این است که زمان ثبت نام و زمان برگزاری آزمون سردفتری آن در طی سال‌ های گذشته، طی فواصل زمانی مرتب و یکسان تعیین نشده و ممکن است چند سال یکبار شاهد برگزاری این آزمون باشیم.

  متقاضیان می‌ توانند هر گونه اطلاعات در خصوص این آزمون نظیر شرایط شرکت در آن، زمان ثبت نام و زمان برگزاری آن را با عضویت در کانال تلگرام و اینستاگرام هیوا به دست آورند. همچنین، برای اطلاع از جزئیات زمان ثبت نام آزمون سردفتری می توانید به متن مقاله زیر مراجعه نمایید.

  بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام آزمون سردفتری

  شرایط ثبت نام آزمون سردفتری 1402

  آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون سردفتری، از جمله مهم‌ ترین مواردی است که داوطلبان باید از آن آگاهی کامل داشته باشند. تک تک شرایط ذکر شده بسیار مهم هستند و در صورتی که حتی یکی از موارد ذکر شده توسط فرد داوطلب رعایت نشود، امکان ثبت نام در این آزمون برای وی وجود نخواهد داشت.

  دلیل این حساسیت نیز، اهمیت بالای شغل سردفتری است. با این که افراد دارای سابقه در مشاغل مختلف حقوقی همچون وکالت، قضاوت یا دفتریاری امکان شرکت در این آزمون را دارند، اما شاغل بودن در این رشته‌ های حقوقی و یا موسسه‌ های کشوری و دولتی و یا شرکت‌ های تجاری، بیمه و همچنین بانک‌ ها، شرکت در این آزمون را برای آن‌ها ممنوع خواهد کرد.

  شرایط عمومی ثبت نام آزمون سردفتری

  فرد داوطلب باید تابعیت ایرانی داشته باشد.

  التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی کشور ایران، شرطی بسیار مهم برای داوطلبان می‌باشد.

  آقایان داوطلب باید کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت از خدمت داشته باشند.

  عدم سوء پیشینه برای تمام داوطلبان یک شرط بسیار مهم است.

  برخورداری از توانایی های جسمی و روحی و عدم اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان

  شرایط سنی مناسب (سن داوطلبان باید بین 24 تا 50 باشد)

  اصلاحیه :

  دفتر یاران دفتر اسناد رسمی متقاضی سردفتری از شرط حداکثری سن (50 سال) معاف می باشند.

  ایثارگران مشمول بند (چ) ماده 88 از شرط حداقل و حداکثر سن معاف می باشند.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  آزمون سردفتری ۱۴۰۲

  در این مقاله دینا ثبت نام آزمون سر دفتری اسناد رسمی ۱۴۰۲ شرایط و زمان، نحوه ثبت نام و مواد آزمونی این آزمون مطابق آخرین اخبار 1402 ارائه شده است.

  ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی

  داوطلبانی که قصد ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲ را دارند، می بایست دارای شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون باشند که از جمله شرایط این آزمون می توان به تابعیت ایرانی، دارا بودن لیسانس حقوق و شرایط سنی اشاره داشت. ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402 در مهلت تعیین شده از طریق سایت سازمان سنجش انجام می پذیرد.

  برای مشاوره ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402

  برای مشاوره ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402

  دفاتر اسناد رسمی یکی از نهادهای وابسته به قوه قضاییه هستند که در آن ها تنظیم و ثبت اسناد صورت می گیرد. این دفاتر زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می نمایند، اما وابستگی مالی به قوه قضاییه ندارند. به دلیل فراوانی این دفاتر، آزمون سردفتری اسناد رسمی چندین سال یک بار برگزار می شود و داوطلبان علاقه مند به اشتغال در دفاتر اسناد رسمی و شرکت در این آزمون باید در بازه زمانی در نظر گرفته شده برای ثبت نام، فرایند ثبت نام خود را تکمیل نمایند وگرنه فرصت ثبت نام آزمون را از دست خواهند داد.

  البته لازم به ذکر است که در قانون برای انتصاب منصب سردفتری، علاوه بر شرکت در آزمون روش های دیگری نیز پیش بینی شده است که از جمله این روش ها ماده ۶۹ قانون دفتر اسناد رسمی است. مطابق با این قانون سردفتری که در حال بازنشستگی است می تواند شخصی را به عنوان جانشین خود اعلام نماید. به دلیل اهمیت ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۲ برای داوطلبان، در ادامه این مقاله به توضیحاتی در خصوص زمان، شرایط و نحوه ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402 پرداخته شده است.

  زمان ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۲

  همان طور که از قبل به این موضوع اشاره کردیم، از آنجا که، تعداد دفاتر اسناد رسمی در سراسر کشور به تعداد زیادی هستند و برای نیاز جامعه کفایت می کنند، آزمون سردفتری اسناد رسمی، هر سال و به صورت متوالی برگزار نمی شود. به طور کلی، زمان ثبت نام و برگزاری این آزمون روند از پیش تعیین شده و دقیقی ندارد.

  آخرین مرتبه ای که ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی انجام گرفت، در آبان ماه سال 1401 بود که داوطلبان واجد شرایط می توانستند از تاریخ 9 آبان ماه لغایت 16 آبان جهت نام نویسی خود به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند. تاکنون هیچ اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش در خصوص زمان ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۲ منتشر نشده است، اما به محض مشخص شدن جزئیات زمان ثبت نام اطلاع رسانی لازم در این بخش از مقاله صورت می گیرد.

  زمان ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402 هنوز اعلام نشده است، به محض مشخص شدن در این مقاله اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.

  بنابراین، متقاضیانی که قصد ثبت نام در آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۲ را دارند، می توانند در این بازه زمانی در صورت داشتن شرایط ثبت نام نسبت به آماده نمودن مدارک مورد نیاز خود برای تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

  همچنین داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402 و آزمون سردفتری ازدواج، به لینک زیر مراجعه نموده و مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

  حتما بخوانید: زمان ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی

  شرایط ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی 1402

  از آنجایی که سردفتری، یکی از مشاغل حساس و پر مسئولیت محسوب می شود، لازم است، که داوطلبانی که در این آزمون شرکت می کنند، دارای شرایط خاصی که در دفترچه ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی تعیین می شود، باشند، تا بتوانند در این آزمون شرکت کرده و در نهایت پروانه سردفتری اسناد رسمی را دریافت نمایند.

  شرایط ثبت نام آزمون سردفتری اسناد رسمی ۱۴۰۲ از قرار ذیل هستند:

  به موجب ماده 15 قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سر دفتران و دفتریاران، متقاضیان نباید به مشاغل قضاوت، وکالت، عضویت در موسسات دولتی یا وابسته به دولت و شهرداری ها، عضویت در هیات مدیره و مدیر عاملی شرکت های تجاری و بانک ها یا موسسات بیمه ای و موسسات دولتی و یا وابسته به دولت مبادرت ورزیده و اشتغال داشته باشند.

  داوطلبین، باید دارای تابعیت ایرانی باشند.

  داوطلبین، باید به قانون اساسی جمهور اسلامی ایران التزام داشته باشند.

  داوطلبین آقا، باید دارای کارت پایان خدمت یا معافیت باشند.

  نداشتن سوء سابقه کیفری و سوء پیشینه که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی باشد.

  داوطلبین، نباید دارای محکومیت به انفصال دائم از خدمات دولتی باشند.

  داوطلبین، باید دارای گواهی عدم اعتیاد از پزشکی قانونی باشند.

  متقاضیان، در شروع اشتغال باید دارای حداقل 24 و حداکثر 50 سال سن باشند.

  دارا بودن مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته های حقوق قضائی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاك، حقوق سردفتر اسناد رسمی از دانشکده الهیات و همچنین، داشتن مدرک کارشناسی و بالاتر در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مورد تائید وزارت علوم.

  به موجب ماده 6 قانون دفاتر اسناد رسمی " اشخاص زیر را می توان به سردفتری دفترخانه اسناد رسمی، تعیین نمود:

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید