این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روش کاشت هسته نارنج

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روش کاشت هسته نارنج را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش کاشت و نگهداری هسته نارنج در گلدان برای هفت سین

  آموزش کاشت هسته درخت نارنج و پرتقال در گلدان برای سبزه _ کاشت هسته تمامی درختان مرکبات مانند یکدیگر است و شما به راحتی می توانید آنها را در خانه و گلدان بکارید.

  آموزش کاشت و نگهداری هسته نارنج در گلدان برای هفت سین

  آموزش کاشت سبزه هسته نارنج برای عید

  176 1

  زمان مطالعه: 5 دقیقه

  آموزش کاشت هسته درخت نارنج و پرتقال در گلدان برای سبزه _ کاشت هسته تمامی درختان مرکبات مانند یکدیگر است و شما به راحتی می توانید آنها را در خانه و گلدان بکارید.

  آموزش کاشت هسته مرکبات

  سبز کردن تخم مرکبات باعث می‌شه دانه‌های خوراکی مثل گندم ، عدس ، ارزن و … و هم چنین منابع آبی با ارزش را روانه سطل زباله و کوچه و خیابان نکنیم. با دلگرم همراه شوید.

  چگونه سبزه نارنج را پرورش دهیم و از آن نگهداری کنیم

  سبزه سبز کردن یا سبزه انداختن یکی از سنت‌های زیبای نوروز است. هر ساله حدود یک ماه تا 15 روز قبل از عید نوروز، بسیاری از ایرانیان در سرتاسر جهان اقدام به تهیه سبزه عید می‌کنند و با استفاده از انواع حبوبات مانند عدس، گندم، ماش و ... سبزه‌های زیبایی تهیه می‌کنند تا در کنار دیگر اجزای سفره هفت سین، یک سفره زیبا و اصیل پهن کنند.

  این سنت یکی از رسوم زیبا و قابل احترام نزد ایرانیان است و در واقع باور بر این است که این سبزه در آغاز سال نو، شادابی و خرمی را در طول سال به همراه دارد.

  مرسوم است که سبزه را تا روز سیزدهم نوروز که "سیزده به در" خوانده می‌شود نگاه داشته و همراه با آن بدی‌ها و کدورت‌ها را دور بریزند.

  همچنین برخی معتقدند که "گره زدن سبزه" در روز سیزده‌ به‌ در سبب باز شدن بخت جوانان دم بخت می‌شود.

  نکته قابل توجهی که در چند سال اخیر به طور جدی مطرح شده این است که سالیانه حجم بسیار زیادی گندم، عدس و … به قیمتی بسیاز زیاد با در نظر گرفتن مصرف منابع آب شیرین و منابع طبیعی به مناسبت عید و برای پاس‌داشت سنت‌های نوروز از بین می‌رود.

  از آنجا که سبزه عید یکی از اصلی‌ترین اجزای سفره هفت سین می‌باشد و نمی‌توان از آن صرفنظر کرد، انجمن‌های حامیان سیاره سبز، خانه دوستدار محیط زیست و همیار منابع آب با راه اندازی کمپین‌های مختلف "کاشت نهال به جای سبزه عید” سعی می‌کنند از هدر رفتن منابع ارزشمند محیط زیست جلوگیری کنند.

  در چنین طرح‌هایی، به جای هدر دادن مقادیر بسیار زیادی از انواع حبوبات و بذرهای خوراکی، نهال‌های کوچکی کاشته خواهد شد که به جای عمر چند روزه، عمر چند صد ساله خواهند داشت و تامین‌کننده هوای پاک برای چندین نسل خواهند بود.

  آموزش کاشت انواع سبزه عید

  در همین راستا قبلا روش درست کردن سبزه عید با هسته پرتقال و لیمو را به شما آموزش دادیم و این بار نیز قصد داریم روش کاشت سبزه هسته نارنج را به شما اموزش دهیم. با این آموزش همراه باشید.

  آموزش کاشت سبزه هسته نارنج

  برای شروع کاشت سبزه هسته نارنج، ابتدا هسته‌های نارنج را به مدت 48 ساعت در آب خیس دهید. به این ترتیب که باید بعد از ۲۴ ساعت، پوست روی هسته را با دقت بکنید که به مغز دانه آسیبی نرسد.

  سپس تخم مرکبات پوست کنده را داخل آب قرار دهید تا خشک نشوند.

  بعد از 24 ساعت دوم، هسته‌های خیسانده را درون گلدان یا ظرفی که خاک سبک باغچه در آن ریخته‌اید بکارید.

  گلدانی که دانه‌ها را درون آن می‌کارید باید در انتهایش سوراخی برای خارج شدن آب داشته باشد تا آبیاری باعث پوسیدگی و فساد آن نگردد.

  دقت کنید که فاصله دانه‌ها نه خیلی کم و نه خیلی زیاد باشد.

  روی دانه‌ها، یک لایه نازک خاک ریخته و با سنگ‌های ریز بپوشانید.

  با اسپری یا آبپاش کوچک خاک را مرتب خیس کنید.

  دو روز اول روی دانه‌ها را با پلاستیک بپوشانید و چند بار آب بدهید.

  سعی کنید گلدان را در محلی آفتابگیر قرار دهید.

  دانه‌ها طی ۱۴ تا ۳۰ روز شروع به جوانه‌زدن خواهند کرد.

  جوانه‌ها کم کم بزرگ خواهند شد و به نهال تبدیل می‌شوند و بعد از ۲ سال می‌توانید آنها را به باغچه منتقل کنید.

  چند نکته درباره کاشت سبزه هسته نارنج

  کندن پوست تخم مرکبات باعث می‌شود زودتر به نتیجه برسید.

  سعی کنید خاک گلدان را همیشه مرطوب نگه دارید.

  مدت زمانی که طول می‌کشد تا هسته‌ها جوانه بزنند متفاوت است و بین دو هفته تا یک ماه ممکن است طول بکشد پس صبور باشید

  اگر میخواهید این کار را انجام بدهید باید از همین روزها شروع کنید تا برای سفره عیدتان نهال‌های کوچک و زیبایی داشته باشید.

  بیشتر بخوانید :

  بهترین زمان کاشت سبزه برای عید سال ۱۳۹۷

  فلسفه سبزه سبز کردن در نوروز/ سبزه سفره هفت سین

  روش تهیه ژله سبزه عید

  گردآوری شده مجله ی دلگرممریم امینیاین مطلب چقدر مفید بود ؟

  1 2 3 4 5

  4.4 از 5 (176 رای)

  برچسب‌ها کاشت کاشت هسته

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  طرز تهیه سبزه عید با هسته پرتقال و نارنج و مرکبات (آموزش تصویری)

  بهترین روش کاشت هسته درخت نارنج و پرتقال برای سبزه عید در گلدان و خانه، طرز کاشت و پرورش بذر و دانه پرتقال و نارنج در منزل، کاشت نهال نارنج و پرتقال، خاک و آب

  آموزش کاشت هسته درخت نارنج و پرتقال در گلدان برای سبزه عید (تصویری)

  کاشت هسته تمامی درختان مرکبات مانند یکدیگر است و شما به راحتی می توانید آنها را در خانه و گلدان بکارید.

  همچنین چند سالی است پیشنهاد شده به جای سبزه عید نوروز که معمولا از گندم و حبوبات استفاده می شود سبزه نارنج، پرتقال، نارنگی و لیمو برای سفره هفت سین به کار ببرید.

  کاشت هسته درخت نارنج و پرتقال در گلدان

  قبلا در یک آموزش کامل روش کاشت هسته درخت لیمو ترش را برای شما قرار داده ایم که می توانید برای مشاهده آن روی لینک زیر کلیک کنید.

  آموزش کاشت هسته لیمو ترش در گلدان

  روش کاشت دقیقا مشابه لیمو ترش می باشد. و ما در اینجا نیز به صورت خلاصه و مفید روش کاشت هسته نارنج و پرتقال را توضیح می دهیم.

  در ادامه تصاویری از مراحل گفته شما قرار داده ایم که مربوط است به هسته های لیمو ترش اما همانطور که قبلا گفتیم روش کاشت و پروش هسته نارنج و پرتقال دقیقا مانند لیمو ترش می باشد.

  طرز تهیه و کاشت سبزه پرتقال و نارنج

  در ابتدا لازم است چند عدد هسته نارنج یا پرتقال را که سالم و بزرگ تر هستند انتخاب کنید و به مدت 48 ساعت در یک لیوان آب قرار دهید.

  قرار دادن هسته نارنج و پرتقال در لیوان آب

  سپس آن ها را خشک کرده و با دستمال کاغذی هسته ها را گرفته و پوست روی آنها را جدا کنید. این کار باعث می شود جوانه زنی هسته ها زودتر انجام شود.

  جدا سازی پوسته هسته نارنج و پرتقال

  پس از جدا کردن پوسته و آماده سازی هسته ها برای کاشت، یک گلدان کوچک را انتخاب کرده و چند عدد از هسته ها را با فاصله 1-2 سانتی متر و عمق 2 سانتی متر در گلدان بکارید.

  کاشت هسته نارنج و پرتقال در گلدان

  چنانچه قصد دارید برای سبزه عید این کار را انجام دهید می توانید هسته ها را نزدیک تر هم بکارید تا سبزی آنها بیشتر دیده شود.

  کاشت هسته نارنج و پرتقال برای سبز عید

  پس از کاشت هسته ها در گلدان آن را آبیاری کنید تا خاک مرطوب شود و سپس روی گلدان خود را با پلاستیک شفاف بپوشانید تا رطوبت خاک گلدان حفظ شود و سپس آنها را در جای پر نوری قرار دهید. (نور کافی و دور از تابش مستقیم خورشید)

  پوشاندن روی هسته ها با سنگ ریزه یا خاک

  پس از گذشت 1 تا 2 هفته هسته های شما شروع به جوانه زدن می کنند و شما باید پلاستیک را بردارید تا بتوانند به رشد خود ادامه دهند.

  جوانه زنی دانه های نارنج و پرتقال

  رشد جوانه های نارن و پرتقال در منزل

  رشد نهال های جوان در گلدان

  از آبیاری بیش از اندازه پرهیز کنید و آنها را در یک مکان پر نور قرار دهید تا زودتر رشد کنند.

  برای خاک گلدان نیز می توانید از مخلوط پیشنهادی سایت کوکا یعنی (60 درصد کوکوپیت یا پیت ماس + 30 درصد پرلیت و 10 درصد پوکه صنعتی سبک برای کف گلدان) استفاده کنید.

  به خاطر کاشت این هسته ها در خانه و عدم نیاز اولیه نهال های جوان به کود و خاک مقوی باغچه، مخلوط بالا کاملا بهداشتی و مناسب محیط منزل می باشد. برای آشنایی بیشتر شما با این مخلوط ما یک مقاله جامع برای شما آماده کرده ایم که در لینک زیر می توانید اطلاعات خوبی به دست آورید.

  خاک های باغبانی کوکوپیت، پیت ماس، پرلیت و پوکه صنعتی چیستند؟

  منبع مطلب : www.coca.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید