این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رتبه بندی نومعلمان 1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رتبه بندی نومعلمان 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  آخرین خبر از وضعیت نظام رتبه‌بندی فرهنگیان در سال 1401

  ۴ بهمن: تامین اعتبار منابع رتبه‌بندی معلمان - ۲۶ دی: جذب ۸۰ نیروی جدید در یک مجموعه دانش بنیان در استان البرز - ۲۵ دی: رتبه‌بندی معلمان به‌صورت دقیق

  آخرین خبر از وضعیت نظام رتبه‌بندی فرهنگیان

  دیروز، سه‌شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ ۲۲۷ نظر

  اخبار وضعیت نظام رتبه‌ بندی فرهنگیان

  شما می‌توانید در این صفحه کلیه اخبار در خصوص رتبه بندی فرهنگیان را مشاهده فرمایید. برای این کار کافی است روی لینک مطلب هر کدام از موضوعات کلیک کرده تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید.

  برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

  رتبه‌بندی فرهنگیان

  قانون رتبه بندی فرهنگیان چیست؟

  قانون رتبه‌ بندی فرهنگیان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی است که در جهت بهبود سطح معیشتی معلمان و هم در راستای ارتقای شایستگی حرفه‌ای معلمان بسیار مهم است.

  همچنین، این قانون متضمن بهبود کیفیت آموزشی دانش آموزان نیز می‌باشد.

  زمان اجرای قانون رتبه بندی فرهنگیان چه تاریخی است؟

  این قانون در تاریخ پانزدهم اسفند ماه سال یکهزار و چهارصد به تصویب مجلس و در تاریخ ۱۶ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ به تصویب شورای نگهبان رسیده است. رئیس جمهور نیز در تاریخ ۲۳ اسفندماه این قانون را جهت اجرایی شدن به وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه کل کشور ابلاغ نموده است.

  کدام دسته از معلمان مشمول قانون رتبه بندی فرهنگیان هستند؟

  فوق‌العاده رتبه بندی موضوع این قانون، از تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ اعمال می گردد. معلمان بازنشسته قبل از این تاریخ، مشمول این قانون نمی شوند.

  جدول میزان افزایش حقوق فرهنگیان مشمول قانون رتبه‌بندی:

  پایه حقوق فرهنگیان مشمول قانون رتبه بندی فرهنگیان برای سال ۱۴۰۱ به شرح زیر افزایش خواهد یافت:

  جدول افزایش حقوق فرهنگیان مشمول طرح رتبه بندی

  رتبه حقوق پایه (بر مبنای ریال) درصد افزایش حقوق (بر مبنای ریال) مبلغ حقوق نهایی

  ۱ ۵۶,۰۰۰,۰۰۰ ۴۵ ۸۱،۲۰۰،۰۰۰

  ۲ ۵۶,۰۰۰,۰۰۰ ۵۵ ۸۶،۸۰۰،۰۰۰

  ۳ ۵۶,۰۰۰,۰۰۰ ۶۵ ۹۲,۴۰۰,۰۰۰

  ۴ ۵۶,۰۰۰,۰۰۰ ۷۵ ۹۸,۰۰۰,۰۰۰

  ۵ ۵۶,۰۰۰,۰۰۰ ۹۵ ۱۰۹,۲۰۰,۰۰۰

  جزئیات قانون رتبه بندی فرهنگیان چیست؟

  قانون رتبه بندی معلمان

  ماده ۱- در اجرای جزء (۲) بند «الف» ماده (۶۳) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵/۱۲/۱۴ و به منظور افزایش کیفی فرآیند تعلیم و تربیت، اعتلای کرامت و منزلت اجتماعی معلمان، استقرار نظام پرداختها براساس تخصص و شایستگی‌ها، عملکرد رقابتی معلمان، مهندسی نیروی انسانی، توسعه مستمر و نظام مند شایستگی‌های عمومی، تخصصی، حرفه ای و تربیتی و کیفیت عملکرد معلمان، تقویت انگیزه و رضایت مندی شغلی و ارتقای تعهد و تقویت هویت حرفه ای معلمان براساس نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نظام رتبه بندی معلمان مطابق مواد این قانون تعیین و اجراء می شود.ماده ۲- در این قانون، اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:

  معلمان: به افرادی اطلاق می شود که صرفاً رسالت خطیر تعلیم و تربیت دانش آموزان را در نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی برعهده دارند؛ مانند آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، نیروهای توانبخشی مدارس استثنائی، مدیر و معاون در واحدهای آموزشی و تربیتی

  شایستگی: ترکیبی است از دانش، مهارت، نگرش، بینش، خلاقیت، نوآوری و ویژگیهای فردی مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به فرد معلم این امکان را می دهد تا وظایف مربوط به شغل را به طور موفقیت آمیز انجام دهد.

  صلاحیت معلمی: مجموعه ای از شایستگی‌های ناظر بر جنبه های هویت فردی و حرفه ای (اخلاق و تعهد حرفه ای، دانش تخصصی، دانش و مهارتهای تربیتی) که معلم باید در جهت تقویت و ارتقای توانمندیهای ضروری مرتبط با فرآیند تعلیم وتربیت کسب و برای بهبود مستمر آن تلاش نماید و برآیند شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه ای است.

  (۱-۳) شایستگی عمومی: مجموعه ای از صفات و ویژگیهای شخصیتی فرد، شامل باورها، نگرش‌ها، اعتقادات و رفتار مبتنی بر نظام ارزشی، فرهنگی و اخلاقی جامعه اسلامی و نظام آموزش و پرورش کشور است که زمینه را برای انجام کار متعهدانه آماده می کند و پایبندی فرد را به ارزشهای اسلامی و انقلاب اسلامی، قوانین و مقررات آشکار می سازد. این دسته از شایستگی‌ها در طول خدمت مشمولین مورد بررسی و تایید قرار می گیرد.

  (۲-۳) شایستگی تخصصی: مجموعه ای از توانمندیهای مرتبط با تسلط بر فرآیند و برآیند دانش تخصصی (موضوع تدریس)، دانش تربیتی و سایر حوزه‌های دانشی مرتبط با یاددهی – یادگیری، دستاوردها، خلاقیت و نوآوریهای علمی مرتبط، آخرین مدرک تحصیلی و توانایی تفکر علمی و انجام پژوهش در آن حیطه که فرد برای انجام موثر وظایف شغلی خود باید از آنها برخوردار باشد.

  (۳-۳) شایستگی حرفه ای: مجموعه ای از توانمندیهای مرتبط با به کارگیری تلفیقی دانش، نگرش و مهارتهای تخصصی و تربیتی و عملکرد رقابتی معلمان در موقعیت آموزشی و تربیتی مبتنی بر نظام آموزشی معیار در جمهوری اسلامی ایران.

  تجربه: توانمندیهایی است که افراد مذکور در بند (۱) این ماده در طول سالهای خدمت در حیطه تعلیم و تربیت و مدیریتی مرتبط با معلمی کسب نموده اند.

  نظام رتبه بندی معلمان: نظامی مستقل و ویژه معلمان وزارت آموزش و پرورش است، شامل مجموعه ای از اصول، قواعد و فرآیندهایی که به منظور کسب اهداف مندرج در ماده (۱) این قانون مبتنی بر ارزشهای اسلامی در چهارچوب این قانون طراحی و اجراء می شود.

  رتبه: سطحی از دانش، تواناییها، مهارتها، تجربیات، شایستگی‌ها و عملکردهای فردی و شغلی معلمان است که بر مبنای نتایج ناشی از فرآیند ارزشیابی تعیین می شود.

  تبصره- ارزیابی بند (۱ ـ ۳) این ماده در مورد اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی، بر اساس معیار مندرج در بند «ح» ماده (۴۲) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ خواهد بود.ماده ۳- معلمان براساس شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه ای و تجربه خود در رتبه های پنجگانه به ترتیب: آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم قرار می گیرند.ماده ۴- فرآیند رتبه بندی برای کلیه معلمان، در یکی از رتبه های ماده (۳) این قانون و مطابق آیین نامه اجرائی آن حداکثر تا سه ماه پس از ابلاغ قانون، بر مبنای امتیازات ناشی از معیارهای ذیل با رعایت ترتیب اولویت، انجام می شود.

  شایستگی عمومی

  منبع مطلب : www.e-estekhdam.com

  رتبه بندی معلمان

  آخرین و جدیدترین خبر های رتبه بندی معلمان : شیرینی طرح رتبه بندی معلمان را به کام آنها تلخ نکنید اسماعیلی، نماینده مردم میانه در مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: چرا شیرینی طرح رتبه بندی معلمان را به کام آنها تلخ کرده و به اتمام نمی رسانید. - به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، مهدی اسماعیلی در

  رتبه بندی معلمان بروزرسانی: 23:19

  زمان نهایی پرداخت طرح رتبه بندی معلمان

  پیش بینی وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان مطابق آمار و ارقام رسمی

  اعلام رتبه نهایی رتبه بندی معلمان 300 هزار نفر در روزهای آینده

  خبر مهم وزیر آموزش و پرورش در خصوص رتبه بندی معلمان

  زمان نهایی پرداخت طرح رتبه بندی معلمان

  سرعت گرفتن اجرای رتبه بندی معلمان

  صفحه بعد    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20

  1 -  خبر مهم | جزییات تازه از افراد دارای صلاحیت در آیین نامه رتبه بندی معلمان/ این چهار دسته شامل رتبه بندی خواهند شد

  خبر گردون - سیاسی - 16  دقیقه پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 23:03 - - 66559463

  بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان ستاری فرد در پاسخ به پرسشی درباره محرومیت برخی معلمان از رتبه بندی در برخی استان ها اظهار کرد: در آیین نامه رتبه بندی چهار دسته صلاحیت عنوان شده ...

  رتبه بندی - رتبه - رتبه بندی معلمان - آیین نامه - بندی - صلاحیت - معلمان

  2 -  چرا شیرینی طرح رتبه بندی معلمان را به کام آنها تلخ کرده و به اتمام نمی رسانید؟

  خبر گردون - سیاسی - 46  دقیقه پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 22:33 - - 66559272

  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: چرا شیرینی طرح رتبه بندی معلمان را به کام آنها تلخ کرده و به اتمام نمی رسانید. - مهدی اسماعیلی در تذکر شفاهی خطاب ...

  طرح رتبه بندی معلمان - رتبه بندی معلمان - طرح رتبه بندی - وزیر آموزش و پرورش - مجلس شورای اسلامی - رتبه بندی - آموزش و پرورش

  3 -  توصیف جالب آقای وزیر از رتبه بندی معلمان

  شایا نیوز - سیاسی - 56  دقیقه پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 22:23 - - 66559202

  طرح رتبه بندی معلمان را توافقی بین دولت و مجلس دانست که هنوز کامل نیست و به زودی اجرایی می شود. - وزیر آموزش و پرورش در نشستی با فرهنگیان گیلان طرح رتبه بندی معلمان را توافقی بین دولت ...

  رتبه بندی معلمان - طرح رتبه بندی معلمان - طرح رتبه بندی - رتبه بندی - طرح رتبه بندی فرهنگیان - دولت و مجلس - معلمان

  4 -  خبر مهم شبانه درباره رتبه بندی معلمان | باید هزینه نظام رتبه بندی معلمان به صورت کامل تامین شود

  اندیشه معاصر - سیاسی - 1  ساعت پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 22:07 - - 66559099

  به گزارش اندیشه معاصر؛ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز ( چهارشنبه 5 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با بیان اینکه وضعیت اقتصادی ...

  رتبه بندی معلمان - نظام رتبه بندی معلمان - رتبه بندی - پایگاه خبری تحلیلی - مجلس شورای اسلامی - نظام رتبه - وضعیت اقتصادی

  5 -  شیرینی رتبه بندی به کام فرهنگیان تلخ شد!

  خبرجو 24 - سیاسی - 2  ساعت پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 21:08 - - 66558687

  به گزارش خبرجو24؛ شیرینی رتبه بندی به کام فرهنگیان تلخ شد! نماینده مردم میانه در مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: چرا شیرینی طرح رتبه بندی معلمان را به کام آنها تلخ کرده و به اتمام نمی رسانید.

  طرح رتبه بندی معلمان - رتبه بندی - وزیر آموزش و پرورش - رتبه بندی معلمان - شیرینی - آموزش و پرورش - طرح رتبه بندی

  6 -  تلخ کردن شیرینی رتبه بندی معلمان

  روز نو - سیاسی - 2  ساعت پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 20:36 - - 66558494

  نماینده مردم میانه در مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: چرا شیرینی طرح رتبه بندی معلمان را به کام آنها تلخ کرده و به اتمام نمی رسانید. -  مهدی اسماعیلی در تذکر شفاهی خطاب به رییس جمهور ، گفت:

  رتبه بندی معلمان - طرح رتبه بندی معلمان - وزیر آموزش و پرورش - رتبه بندی - آموزش و پرورش - طرح رتبه بندی - نماینده مردم

  7 -  خبر مهم برای افرادی که شامل هیچ رتبه ای در طرح رتبه بندی معلمان نشده اند/ رتبه بندی 300 هزار نفر طی روزهای آینده مشخص خواهد شد

  خبر گردون - سیاسی - 2  ساعت پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 20:23 - - 66558382

  بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان در جلسه امروز وزارت آموزش و پرورش با موضوع هیات ممیزه و با حضور مدیران کل استان ها موارد زیر مطرح شد: - کسانی که شامل هیچ رتبه ای نشده اند تا یک سال ...

  رتبه - رتبه بندی - رتبه بندی معلمان - بندی - طرح رتبه بندی معلمان - وزارت آموزش و پرورش - آموزش و پرورش

  8 -  خبر مهم شبانه درباره رتبه بندی معلمان | باید هزینه نظام رتبه بندی معلمان به صورت کامل تامین شود

  خبر گردون - سیاسی - 3  ساعت پیش - چهارشنبه 5 بهمن 1401، ساعت 19:23 - - 66557865

  منبع مطلب : www.ghatreh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید