این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دعای شرف شمس

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دعای شرف شمس را از این سایت دریافت کنید.

  دعای شرف الشمس: آنچه درباره دعای شرف شمس نمیدانید+متن فارسی

  دعای شرف الشمس چیست؟ | دعای شرف الشمس برای حاجت | متن فارسی دعای شرف الشمس برای رزق و روزی | متن دعای شرف شمس چیست؟ دعای انگشتر شرف الشمس

  دعاهای مشکل گشای قوی و مجرب, شناخت سنگهای قیمتی و خواص آن‌ها

  متن دعای شرف الشمس چیست؟ متن فارسی، نظر علما و خواص دعای شرف شمس

  30/06/2022 ارسال توسط سجاد کرکیان

  03 آوریل

  اکثر مردم بر این باورند که “شرف الشمس” نگین انگشتری عقیق زرد رنگی می‌باشد که اشخاصی به نیت افزایش رزق، گشایش در اعمال و یا رفع چشم زخم و بلایا آن را به دست می‌کنند. اما در واقع سنگ نمی‌باشد. دعای شرف شمس چیست؟ دعای شرف الشمس، منسوب به امام علی (ع) می‌باشد که در نوزدهمین روز از ماه فروردین با آدابی مخصوص و نقشی رمزگونه آن را پشت عقیق زرد رنگ یا عقیق مایل به زرد حکاکی می‌نمایند. در ادامه با رموز و خواص دعای شرف شمس برای رزق و روزی، حاجت و … بیشتر آشنا می‌شویم و همچنین توصیه بزرگان در مورد شرف الشمس را مطالعه خواهیم نمود. متن دعای شرف الشمس و متن فارسی دعای شرف الشمس نیز به صورت کامل در اختیار شما قرار گرفته است.

  در ادامه با شرف‌آنلاین، وب‌سایت تخصصی شرف‌الشمس همراه باشید ….

  دسترسی سریع به بخش های این مقاله:

  1. اجزای حروف دعای شرف الشمس

  2. معنی اشکال دعای شرف شمس

  3. خواندن دعای شرف الشمس

  4. متن فارسی دعای شرف الشمس

  5. زمان نوشتن دعای شرف شمس

  6. آداب حکاکی دعای شرف الشمس

  7. خواص دعای شرف الشمس برای رزق و روزی و …

  8. خواص عقیق از نظر امامان معصوم (ع)

  9. نظر علما در مورد دعای شرف شمس چیست؟

  10. دعای شرف الشمس در کتب معتبر اسلامی

  اجزای حروف دعای شرف الشمس

  معنی اشکال در دعای شرف الشمس چیست؟ متن دعای شرف الشمس به صورت حروف رمزگونه‌ای حکاکی می‌شود که در ظاهر به صورت اشکالی که در ادامه توصیف می‌شود رویت می‌گردد:

  شکل ستاره پنج پر – سه خط عمود و خط روی آن – حرفی مشابه میم – نردبان سه پله ای – چهار خط عمود – حرف ه دو چشم –  حرف واو وارونه به صورت ممتد روی تمام حروف حکاکی شده اما بایستی توجه داشت که نحوه حکاکی هرکدام از این حروف پیچیدگی های خاص خود را دارد و به صورت ساده ای که بیان شد نمی‌باشد.

  معنی اشکال دعای شرف شمس

  شاید برای شما سوال باشد که معنی اشکال و کلمات در دعای شرف الشمس چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که حرز شرف الشمس که روی نگین و یا عقیق حکاکی می‌شود، شامل پنج اسم اعظم خداوند می‌باشد که این کلمات مبارکه را «الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» گفته‌اند و به جای نقش این کلمات، در حکاکی از حروف رمزگونه استفاده می‌شود. نقش دعای شرف الشمس ۱۳ حرف دارد ۴ حرف از انجیل، ۴ حرف از تورات و ۵ حرف از قرآن کریم گرفته شده است.

  دعای شرف شمس می‌بایست روی عقیق زرد رنگ حکاکی شود و چنانچه این سنگ عقیق زرد در دسترس نبود، می‌توان متن دعای شرف الشمس را بر روی یک تکه کاغذی زرد رنگ نیز نوشت هرچند که توصیه شدید بر حکاکی روی عقیق زرد است (هر جامدی ظرفیتی دارد چنان که قرآن بر کوه نازل شد و کوه از هم شکافت) در دعای شرف الشمس پنج اسم اعظم خداوند به روش مخصوصی به صورت رمز نوشته می‌شود که حکاکی آن کار هر کسی نمی‌باشد. شخص نویسنده این اسامی باید فرد آگاه ، با ایمان و پاکی باشد و بتواند اصول نوشتن دعای شرف الشمس را رعایت کند.

  دسته بندی محصولات مرتبط

  بر روی دسته بندی ها کلیک کنید تا محصولات مورد نظر را مشاهده نمایید

  انگشتر شرف شمس

  گردنبند شرف الشمس

  دستبند شرف الشمس

  نیم ست شرف الشمس

  نگین شرف الشمس

  خواندن دعای شرف الشمس

  خواندن متن دعای شرف الشمس قبل از حکاکی دعای شرف شمس توسط حکاک توصیه می‌شود. اما توجه شود که لزومی به حکاکی آن بر روی عقیق زرد وجود ندارد. متن دعای شرف الشمس به این صورت می‌باشد:

  بسم الله الرّحمن الرّحیم

  اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

  متن فارسی دعای شرف الشمس

  با دقت در متن فارسی دعای شرف الشمس و متن اصلی می‌توان فهمید که به چه علت به همراه داشتن این دعا این میزان توسط علما توصیه شده‌است. متن فارسی دعای شرف الشمس را می‌توان به شکل زیر بیان کرد:

  خداوندا از تو می‌خواهم با عظمت و بزرگی خود ای قادر مطلق و الله و اعلی حضرت و معصومان و ارادتمندان او و معاشرت او و ارادتمندان او و وصی او و اوست. و بخصوص او، و عالی ترینها و عالی ترین جانشین او، بر مولای ما محمد و آل او صلوات فرست و حاجت من را برطرف کن.

  زمان نوشتن دعای شرف شمس

  روز نوزدهم فروردین ماه برای ستاره شناسان مسلمان اهمیت ویژه ای دارا می‌باشد. روزی که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل (فروردین) قرار می‌گیرد و اصطلاحا به آن روز شرف الشمس می‌گویند. منجّمان معتقدند این روز بخصوص بنابه محاسبات نجومی، روزی خوش یمن و بابرکت می‌باشد و همچنین در ساعت های مخصوصی در این روز، خورشید در بهترین موقعیت خود در کهکشان و سال قرار می‌گیرد. در این روز خورشید در نقطه خاصی در آسمان قرار می‌گیرد که نسبت به سایر ستارگان موجود در کهکشان انرژی  بیش‌تری را دارا می‌باشد و آداب و اعمال خاصی برای آن تعیین شده است. اصطلاحا خورشید sun بر دیگر ستارگان اشراف دارد.

  بر اساس نوشته ها و تقویم نجومی این روز را زمان نوشته شدن دعای شرف الشمس تعیین کرده‌اند، که حدود زمان حکاکی دعا بر روی عقیق زرد از هنگام طلوع آفتاب تا هنگام غروب آفتاب می‌باشد اما هر ساله بر اساس تقویم های نجومی زمان حکاکی افزایش و گاها کاهش می‌یابد. گاها این زمان به بیشتر از ۲۴ ساعت نیز به طول می‌انجامد. برای مثال در سال ۹۸ این زمان از حدود ۷:۳۰ صبح روز نوزدهم فروردین شروع و تا حدود ۷:۴۰ دقیقه صبح روز بیستم فروردین ۹۸ ادامه پیدا نمود. یا در سال 1400 این ساعت از حدود 14:50 روز 19 فروردین تا حدود ساعت 15:20 روز 20 فروردین ادامه داشت.

  منبع مطلب : sharafonline.ir

  دعای شرف الشمس و اعمال مخصوص آن + متن دعا

  «شرف شمس» نگین انگشتری عقیق زردرنگی است که بعضا به نیت گشایش در کار‌ها و یا رفع بلایا آن را به دست می‌کنند. اما شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعایی منسوب به امام علی (ع) است که در روز ۱۹ فروردین با آدابی خاص و نقشی رمزگونه آن را پشت عقیق زردرنگ حک می‌کنند.

  فرهنگ دین و اندیشه

  دعای شرف الشمس و اعمال مخصوص آن + متن دعا

  اشتراک گذاری: کد خبر: ۶۳۴۰۴

  ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۹

  ۳

  «شرف شمس» نگین انگشتری عقیق زردرنگی است که بعضا به نیت گشایش در کار‌ها و یا رفع بلایا آن را به دست می‌کنند. اما شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعایی منسوب به امام علی (ع) است که در روز ۱۹ فروردین با آدابی خاص و نقشی رمزگونه آن را پشت عقیق زردرنگ حک می‌کنند.

  شهرآرانیوز - حک کردن دعا و یا حرز های مختلف برای دوری از بلایا و یا رفع گرفتاری، عنوانی نیست که بخواهیم آن را خرافه یا سِحر بخوانیم. بلکه در روایات و نقل های مختلف از بزرگان دینی سفارش بسیاری درباب حرز امام جواد (ع)، دعای حدید و شرف الشمس شده است.

  در باور عامیانه، «شرف الشمس» نگین انگشتری عقیق زردرنگی است که بعضا به نیت گشایش در کار‌ها و یا رفع بلایا آن را به دست می‌کنند. اما شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعایی منسوب به امام علی (ع) است که در روز نوزدهم فروردین با آدابی خاص و نقشی رمزگونه آن را پشت عقیق زردرنگ حک می‌کنند.

  روز شرف شمس چه تاریخی است؟

  هر سال به نوزدهین روز از فروردین ماه روز شرف شمس گفته می‌شود. منجمان مسلمان عقیده دارند که در روز شرف شمس خورشید ۱۹ درجه در حمل قرار می‌گیرد. حمل همان ماه فروردین است و خورشید در زمان خاصی از روز شرف الشمس در بهترین موقعیت خود در کهکشان قرار می‌گیرد. مردم عامه از قدیم عقیده داشتند که در روز شرف الشمس نمایندگان خورشید به روی زمین فرود می‌آیند و در زمین چند ساعتی می‌مانند، به همین دلیل روز شرف شمس را یک روز پربرکت می‌دانند که می‌تواند شروع هر کاری در آن خوب و خوش یمن باشد.

  باور اشتباه درباره انگشتر شرف الشمس

  بعضی از مردم فکر می‌کنند که شرف الشمس همان نگین زرد است روی انگشتر است که بسیار گران قیمت و ارزشمند است. اما این باور به کل غلط و اشتباه است. بلکه در واقع شرف الشمس یک دعاست که به نقلی نسبتش می‌دهند به حضرت علی(ع) که این دعا را در روز شرف الشمس یعنی همان نوزده فروردین ماه با گونه‌ای خاص رمزآلود پشت همان نگینی که به رنگ زرد است، می‌نویسند.

  چگونه دعای شرف الشمس را روی نگین انگشتر می‌نویسند؟

  در روز نوزدهم فروردین ماه یا همان روز شرف الشمس شکل خاص شرف الشمس را بین ساعت 11 قبل از ظهر تا ساعت 11 شب روی پارچه‌ای که به رنگ زرد است، طلا یا یک عقیق به رنگ زرد یا حتی یک کاغذ می‌آورند و با رنگ زرد روی آن می‌کشند. سپس دعای منسوب به امیرالمومنین(ع) را می‌خوانند و می‌نویسند، سپس حاجتشان را زیر آن دعا اضافه می‌کنند و بعد لای قرآن قرار می‌دهند. آنچه در کتاب‌های قدیمی از جمله «السحاب اللئالی» آمده، نشان می‌دهد که شرف الشمس جزو علومی است که در برطرف کردن بیماری، فقر و بلا موثر است و به صاحبش بزرگی، جلال و عزت می‌دهد.

  دعای شرف الشمس

  بسم الله الرّحمن الرّحیماَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقَّّوِم و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه ‍ ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

    در هنگام نوشتن دعای شرف الشمس حواسمان باید به چه نکاتی باشد؟

  البته نوشتن یا حک کردن دعای شرف الشمس کار ساده‌ای نیست و هر کسی نمی‌تواند آن را انجام دهد. فردی که دعای شرف الشمس را می‌نویسند باید معتقد و پاک باشد. علاوه بر باید دقت کند که خطوط را فقط یک بار بکشد نه دو بار یا چند بار. قانون دوم در این مورد این است که فرد باید دقت کند که در هنگام نوشتن دعای شرف الشمس سوراخ میم، ستاره‌ها، میم، واو و ها به یکدیگر متصل نشود. فرد باید مواظب باشد در هنگام کشیدن شرف الشمس خط های ستاره در اول و آخر کار هم را تقطیع نکنند. الف‌های دعای شرف الشمس همه به یک اندازه باشند. وقتی واو آخر را می‌کشد همه نقش را بپوشاند. اگر دعای شرف الشمس روی کاغذ نوشته می‌شود، حتما با گلاب و زعفران نوشته شود.

  ساعت دقیق آغاز و پایان شرف الشمس در سال ۱۴۰۰

  آغاز در ساعت ۴ و ۱۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه روز پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ شمسی و پایان شرف الشمس در روز جمعه ۲۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ شمسی در ساعت ۴ و ۹ دقیقه و ۳۰ ثانیه

  این دو نکته را درباره دعای شرف الشمس به یاد بسپارید

  اگر دعای شرف الشمس را روی عقیق حک کردید، هر سال در ساعتی که در بالا گفتیم و در روز شرف الشمس با آداب ذکر شده، با یک سوزن روی دعای شرف الشمس بکشید. اگر دعای شرف الشمس را روی یک کاغذ و با زعفران و گلاب نوشتید، کاغذ را اصلا باز نکنید، به کسی هم نشان ندهید. وقتی آخرین چهارشنبه سال رسید کاغذ دعای شرف الشمس را داخل آب روان بیندازید.

  چرا بهتر است دعای شرف الشمس را روی سنگ عقیق بنویسیم؟

  شاید برایتان این سوال به وجود بیاید که چرا اغلب دعای شرف الشمس روی سنگ عقیق نوشته می‌شود و اصلا همین باعث شده که عده‌ای فکر کنند شرف الشمس نوعی انگشتر است. سنگ عقیق دارای خواص و ویژگی‌های بسیاری است که در روایات و احادیث دینی ما درباره آن بسیار آمده است. همراه داشتن سنگ عقیق باعث سلامت ماندن در سفر می‌شود، خاصیت افزایش رزق و روزی برای آن ذکر شده، علاوه بر این باعث خیر و خوبی در دنیا برای صاحبش می‌شود، همچنین سنگ عقیق به مستجاب شدن دعا کمک می‌کند و شر و اتفاقات ناگوار را از صاحبش دور می‌کند. در روایات آمده که روزی جبرئیل به پیامبر اسلام(ص) فرمود: «ای محمد(ص)، پروردگار بر تو سلام می‌رساند و می‌فرماید که انگشترت را در دست راست قرار بده و نگینش را عقیق انتخاب کن. به پسرعمویت علی(ع) هم بگو که انگشترش را در دست راست قرار بدهد و نگینش را نیز عقیق انتخاب کند.» (۱)

  منبع مطلب : shahraranews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید