این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دستگاه اولتراسوند

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دستگاه اولتراسوند را از این سایت دریافت کنید.

  اولتراسوند چیست ؟

  اولتراسوند (ultrasound) به فارسی ماورای صوت ترجمه می شود. اولتراسوند یکی از ابزارهای پر کاربرد مورد استفاده در فیزیوتراپی است

  اولتراسوند چیست ؟

  خانه /

  اولتراسوند چیست ؟

  دسته : درمانهای فیزیوتراپی

  فیزیوتراپی پا فیزیوتراپی زانو

  اولتراسوند (ultrasound) به فارسی ماورای صوت ترجمه می شود. اولتراسوند یکی از ابزارهای پر کاربرد مورد استفاده در فیزیوتراپی است که استفاده  آن قدمت زیادی دارد.

  أمواج اولتراسوند چیست؟

  اولتراسوند در واقع شکلی ازانرژی صوت است که نفوذ عمیقی در بافت های نرم دارد و برای ایجاد گرمای عمقی در بافت های نرم بدن همانند عضلات و تاندون ها و لیگامان ها به کار می رود.

  نمایشگر ویدیو

  Media error: Format(s) not supported or source(s) not found

  دریافت پرونده: https://cdn.activephysiotherapy.net/mp3/ultrason-dr-rastgoo.mp4?_=1

  00:00 00:00 00:00

  برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

  کاربرد اولتراسوند در پزشکی

  جریان ماورای صوت (اولتراسوند) در حیطه های مختلف پزشکی کاربرد دارد. به طور مثال  اولتراسوند در سونوگرافی (اولتراسوند تشخیصی) برای مشاهده بافت ها و ارگان های داخل بدن مثل مشاهده جنین در شکم مادر استفاده می شود. اولتراسوند فیزیوتراپی، اولتراسوند درمانی است و فرکانس متفاوتی با اولتراسوند سونوگرافی دارد.

  دستگاه اولتراسوند چیست؟

  دستگاه اولتراسوند عمدتا شامل دو بخش بدنه دستگاه و پروب دستگاه است. پروب یا همان سر دستگاه، قسمتی است که فیزیوتراپیست آن را در دست می گیرد و با واسطه ژل روی بدن بیمار قرار می دهد. در داخل پروب دستگاه یک کریستال با خاصیت پیزوالکتریک قرار دارد که جریان برق سبب نوسان آن می شود. نوسان این کریستال سبب ایجاد أمواج ماورای صوت یا همان اولتراسوند می شود. پروب دستگاه اولتراسوند در شکل زیر نشان داده شده است.

  امواج صوتی ایجاد شده توسط دستگاه اولتراسوند پس از ورود به بدن سبب جمع و باز شدن میکروسکپی در سلول های بافت می شوند. خاصیت این جریان به گونه ای است که می تواند نفوذ عمقی در بافت های نرم بدن داشته باشد اما در بافت های بسیار متراکم همانند استخوان نمی تواند وارد شود. در واقع هر چه بافتی که اولتراسوند روی آن اعمال می شود قوام کمتری داشته باشد (همانند چربی) نفوذ جریان در آن بافت عمیق تر می شود. به طور متوسط عمق نفوذ جریان اولتراسوند فیزیوتراپی در بافت های بدن در حدود ۵ سانتی متر در زیر پوست می باشد. در شکل زیر نفوذ أمواج اولتراسوند در بافت های بدن نشان داده شده است.

  اثرات درمانی اولتراسوند فیزیوتراپی

  اولتراسوند فیزیوتراپی به صورت اولیه به دو منظور مورد استفاده قرار می گیرد: ایجاد گرمای عمقی و ایجاد اثرات غیر حرارتی. در ادامه این مقاله در مورد اثرات درمانی اولتراسوند بحث می شود.

  ایجاد گرمای عمقی توسط اولتراسوند

  گرمای عمقی تولید شده توسط اولتراسوند برای افزایش کشش پذیری عضلات و تاندون هایی که سفت شده اند، استفاده می شود. به طور مثال اگر شما دچار خشکی حرکت در مفصل شانه تان شده اید مکمن است که فیزیوتراپیست شما قبل از انجام درمان های دستی یا تمرین درمانی از اولتراسوند استفاده کند تا کشش پذیری بافت های اطراف و داخل مفصل شانه شما افزایش یابد. در این مورد اولتراسوند با ایجاد گرمای عمقی به بهبود کشش پذیری مفصل شانه شما کمک می کند.

  اثرات غیر حرارتی اولتراسوند

  اثرات غیر حرارتی اولتراسوند با ایجاد انرژی در داخل بدن ایجاد می شوند. انرژی صوت با جمع و باز کردن سریع بافتی که به آن وارد می شوند روند ترمیم آسیب های سلولی را تسریع می کند. از اثرات غیر گرمایی اولتراسوند برای کاهش ورم مفصل نیز می توان استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای اولتراسوند که ناشی از اثرات غیرگرمایی آن است، تسهیل نفوذ داروهای ژلی به داخل بدن می باشد. به داخل بدن فرستادن دارو با استفاده از أمواج اولتراسوند، فونوفروزیس نام دارد.  از جمله این داروها می توان به ژل پیروکسیکام و دیکلوفناک اشاره کرد که برای کاهش تورم و درد کاربرد دارند. لازم است بدانید داروهایی که به شکل پماد هستند با اولتراسوند وارد بدن نمی شوند. در واقع استفاده از پماد مانعی برای عبور جریان اولتراسوند به داخل بدن می باشد. برای انجام فونوفروز دارو لازم است که ژل دارویی همراه با ژل مخصوص دستگاه اولتراسوند استفاده شود. در ادامه این مطلب در مورد ژل اولتراسوند توضیح خواهم داد.

  ژل اولتراسوند چیست؟

  ژل اولتراسوند یک ژل بی رنگ و بی بو است که به طور عمده از آب ساخته شده است. ژل اولتراسوند به تنهایی هیچ اثر درمانی ندارد اما برای انتقال جریان به داخل بدن ضروری است به طوریکه بدون استفاده از آن هیچ جریانی به بدن شما نمی رسد. بنابراین استفاده از ژل در حین استفاده از اولتراسوند ضروری است.

  برخی از مشکلاتی که با اولتراسوند درمان می شوند شامل:

  التهاب تاندون (تاندونیت)

  آرتروز سینوزیت مزمن

  خشکی و محدودیت حرکت مفصل

  آسیب های رباط ها و لیگامان ها

  کشیدگی، آسیب دیدگی و اسپاسم یا گرفتگی عضلانی

  بیمار در هنگام استفاده از اولتراسوند چه احساسی دارد؟

  برای انجام درمان با اولتراسوند ابتدا مقداری ژل اولتراسوند روی بدن شما قرار داده می شود. لازم است بدانید که تنظیم پارامترهای دستگاه یک کار تخصصی است و در هر جلسه درمانی و برای هر بیماری متفاوت است. فیزیوتراپیست پس از تنظیم پارامترهای دستگاه، پروب (سر) دستگاه را روی بدن بیمار یعنی منطقه ای که لازم است درمان آنجا صورت پذیرد، قرار می دهد. سپس پروب گرد دستگاه را با حرکت دایره ای شکل در منطقه مورد نظر حرکت می دهد.

  شما در هنگام اعمال اولتراسوند معمولا هیچ حسی نخواهید داشت. در بعضی از موارد ممکن است که احساس گرمای خفیف  یا درد مختصر در ناحیه آسیب داشته باشید.

  مدت

  خطرات اولتراسوند

  اولتراسوند فیزیوتراپی معمولا یک روش درمانی ایمن و بی خطر است. البته شرایطی وجود دارند که بهتر است در آنها اولتراسوند مورد استفاده قرار نگیرد. فیزیوتراپیست به موارد منع کاربرد و احتیاط های استفاده از اولتراسوند آشنا می باشد و در آن موارد از اولتراسوند استفاده نخواهد کرد. از جمله موارد منع مصرف اولتراسوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  منبع مطلب : activephysiotherapy.net

  خرید انواع دستگاه اولتراسوند خانگی

  برسی تخصصی و خرید انواع دستگاه اولتراسوند خانگی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت دستگاه اولتراسوند خانگی در فروشگاه تجهیزات زیبایی شفا

  دستگاه اولتراسوند

  مرتب سازی بر اساس :

  فقط موجود ها:

  امتیاز 0 از 5

  دستگاه اولتراسوند با نور فوتون

  تماس بگیرید

  امتیاز 0 از 5

  دستگاه اولتراسوند هات اند کلد – اولتراسوند سرد و گرم

  تماس بگیرید

  امتیاز 5 از 5

  دستگاه جوانسازی پوست اراف و اولتراسوند چندکاره

  ۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان

  امتیاز 0 از 5

  دستگاه زیبایی اولتراسوند خانگی (گرم و سرد)

  ۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان

  امتیازدهی 5.00 از 5 در 1 امتیازدهی مشتری

  10.8

  دستگاه کویتیشن اولتراسونیک 6 کاره

  ۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان ۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان

  امروزه جوانسازی پوست با دستگاه ها و تجهیزات بسیاری انجام می شود. یکی از محبوب ترین و موثر ترین این تجهیزات ، دستگاه اولتراسوند می باشد. این دستگاه با استفاده از امواج التراسوند، چین و چروک و خطوط ریز روی پوست را به راحتی از بین می برد. اگر در خرید دستگاه اولتراسوند شک دارید یا نمی دانید که چه دستگاهی مناسب پوستتان است، با خواندن راهنمای خرید زیر، می توانید بهترین دستگاه را انتخاب کنید.

  راهنمای خرید دستگاه اولتراسوند

  برای خرید بهترین دستگاه اولتراسوند خانگی مناسب با ویژگی های پوستی خود، می بایست به یک سری از نکات مهم در خصوص ویژگی این دستکاه ها توجه داشته باشیم. در ادامه با این موارد آشنا خواهید شد.

  به طور کلی در خرید دستگاه جوانساز پوست اولتراسوند ، باید به 3 فاکتور کاربرد، مدل و قیمت توجه داشته باشید. در ادامه به بررسی کامل این سه فاکتور مهم می پردازیم.

  کاربرد دستگاه اولتراسوند

  موارد کاربرد دستگاه اولتراسوند زیبایی با آن دستگاه های التراسوند فیزیوتراپی که شما در ذهن دارید، فرق دارد. معمولا کاربرد التراسوند در ریبایی شامل موارد زیر می شود:

  کاهش چین و چروک صورت

  از بین بردن خطوط ریز و منافذ باز پوست

  مناسب برای انواع پوست

  رفع جای چوش و زخم آکنه

  انواع مدل دستگاه اولتراسوند زیبایی خانگی

  دستگاه التراسوند مدل های مختلفی دارد که می توانید متناسب با نوع پوست و نیاز خود، بهترین مدل را خریداری نمایید. مدل های دستگاه التراسوند عبارتند از:

  دستگاه زیبایی اولتراسوند خانگی هات اند کلد (سرد و گرم)

  دستگاه اولتراسوند با نور فوتون

  دستگاه جوانساز پوست آر اف و التراسوند

  قیمت دستگاه اولتراسوند خانگی

  قیمت تجهیزات زیبایی، یکی از مهم ترین فاکتورها در هنگام خرید می باشد. اولتراسوند خانگی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به وجود مدل های متنوع دستگاه های زیبایی اولتراسوند در بازار، قیمت دستگاه اولتراسوند نیز متغیر می باشد. شما عزیزان برای اطلاع از قیمت و خرید آخرین مدل های دستگاه اولتراسوند، می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه تجهیزات زیبایی شفا تماس حاصل فرمایید. ۰۲۱۶۶۴۷۸۲۴۸ – ۰۹۳۳۵۱۰۴۶۴۱

  فروشگاه تجهیزات زیبایی شفا

  سوالات متداول

  قیمت دستگاه اولتراسوند چقدر است؟

  قیمت دستگاه اولتراسوند به موارد مختلفی از جمله نوع کاربرد دستگاه اولتراسوند، مدل دستگاه و کیفیت ساخت آن بستگی دارد.

  دستگاه اولتراسوند برای پوست مناسب است؟

  بله. شما می توانید با خرید دستگاه اولتراسوند، به زیباسازی و درمان مشکلات پوستی خود کمک کنید.

  منبع مطلب : www.ptzmed.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید