این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دریافت شناسه قبض و پرداخت عوارض نوسازی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دریافت شناسه قبض و پرداخت عوارض نوسازی را از این سایت دریافت کنید.

  پرداخت عوارض نوسازی

  در این مقاله دینا، ابتدا، عوارض نوسازی تعریف شده؛ سپس در ادامه، نکات مربوط به سایت، نحوه پرداخت و استعلام این عوارض، ازطریق برنامه تهران، توضیح داده شده است.

  پرداخت عوارض نوسازی

  عوارض نوسازی، آن گروه از عوارض شهرداری هستند که بابت ارائه خدمات عمومی، از قبیل احداث فضای سبز شهری و جمع آوری زباله، از مالکین ساختمان های یک شهر، اعم از قدیمی و نوساز، دریافت می شود. نحوه پرداخت این عوارض، از طریق سایت شهرداری تهران و گزینه (پرداخت عوارض نوسازی شهر) بوده و استعلام آن نیز با استفاده از برنامه تهران من، امکان پذیر می باشد.

  برای مشاوره پرداخت عواض نوسازی

  برای مشاوره پرداخت عواض نوسازی

  شهرداری ها، خدمات متنوعی را به شهروندان ساکن در شهرها، ارائه می کنند که از جمله این خدمات، می توان به جمع آوری زباله و نخاله ها از سطح شهر، آسفالت و مسطح کردن خیابان ها و کوچه ها و مدیریت فاضلاب شهری، اشاره نمود. شهروندان نیز با بهره مندی از این خدمات، ملزم هستند تا بهای این خدمات را تحت عنوان عوارض، به شهرداری بپردازند.

  یکی از این عوارض، عوارض نوسازی بوده که در بسیاری از اوقات، به عنوان عوارض مربوط به املاک نوساز، شناخته شده، در حالی که این چنین، نبوده و مالکین تمامی املاک، اعم از نوساز و قدیمی، ملزم به پرداخت این عوارض می باشند، در غیر این صورت، مشمول جریمه های قانونی شده و در زمان انتقال ملک، امکان ثبت و اخذ سند رسمی انتقال را نخواهند داشت.

  با توجه به توضیحات فوق، در این مقاله، ابتدا به این سوال پاسخ داده که عوارض نوسازی چیست؛ سپس در ادامه، به معرفی سایت پرداخت این عوارض پرداخته و در انتها، نحوه پرداخت و استعلام این عوارض از طریق برنامه تهران من را توضیح خواهیم داد.

  عوارض نوسازی چیست

  پیش از آنکه به این سوال پاسخ داده که عوارض نوسازی چیست و نحوه پرداخت این عوارض، از طریق سایت مربوط به آن، به چه صورت می باشد، لازم است تا در مورد مفهوم عوارض و تفاوت آن با مفهوم مالیات، توضیح داده و سپس، به این سوال پاسخ دهیم که عوارض نوسازی چیست.

  در هر یک از شهرهای کشور ما، شهرداری آن شهر، خدمات متنوعی را به شهروندان ساکن در آن شهر، ارائه می کند که از جمله این خدمات، می توان به جمع آوری زباله و نخاله ها از سطح شهر، آسفالت و مسطح کردن خیابان ها و کوچه ها و مدیریت فاضلاب شهری، اشاره نمود.

  مسلما، شهرداری، بابت انجام این فعالیت ها و ارائه این خدمات، هزینه های سنگینی را متقبل می گردد. اما با توجه به اینکه، شهرداری ها از بودجه کل کشور، وجهی را دریافت نمی کنند، لازم است تا بهای این خدمات عمومی را از شهروندان ساکن در آن شهر، دریافت کنند.

  به بهای خدمات شهرداری که از شهروندان ساکن در آن شهر، دریافت می گردد، عوارض شهرداری گفته شده که پس از پرداخت این عوارض، گواهی تحت عنوان مفاصا حساب شهرداری، برای پرداخت کننده، صادر می گردد. عوارض شهرداری، اقسام گوناگونی داشته که از جمله مهم ترین آن ها می توان به عوارض خودرو و موتور سیکلت و عوارض کسب و پیشه، اشاره نمود.

  اما علاوه بر عوارض شهرداری، مفهوم دیگری که بسیار با آن مواجه می شویم، مفهوم مالیات می باشد. مالیات، بخشی از درآمدها و سود حاصل از فعالیت تجاری یا دارا بودن اموال در محدوده مرزهای یک کشور است که از سوی شهروندان آن کشور، به دولت پرداخت می گردد. درآمد حاصل از مالیات های مستقیم و غیر مستقیم اخذ شده از شهروندان، صرف ایجاد و گسترش زیرساخت های کشور می گردد.

  یکی از انواع عوارض شهرداری، عوارض نوسازی بوده که بسیاری از افراد، این تصور اشتباه را در مورد آن داشته که صرفا مربوط به املاک و ساختمان های نوساز شهری می باشد، حال آنکه این چنین نبوده و این نوع از عوارض، دارای تعریف و دامنه شمول بسیار وسیعتری می باشند.

  اگر بخواهیم به این سوال که عوارض نوسازی چیست، به نحو جامعی پاسخ دهیم، باید گفت، عوارض نوسازی، آن گروه عوارض شهرداری هستند که شهرداری یک شهر، بابت ارائه خدمات عمومی، از قبیل احداث خیابان، احداث فضای سبز شهری، جمع آوری زباله و آسفالت معابر و خیابان، از مالکین اراضی و ساختمان های یک شهر(اعم از قدیمی و نوساز)، دریافت می نماید.

  با الکترونیکی شدن خدمات بخش های دولتی و موسسات عمومی، نظیر شهرداری، در سال های اخیر، نحوه پرداخت عوارض شهرداری،  من جمله عوارض نوسازی، نیز با تغییراتی همراه بوده است؛ با این توضیح که در حال حاضر، شهروندان می توانند برای پرداخت عوارض نوسازی، از طریق سایت اختصاص یافته به این عوارض و طبق نحوه تعیین شده توسط شهرداری، اقدام نمایند. لذا، در بخش های بعد، ضمن معرفی سایت عوارض نوسازی، نحوه پرداخت این عوارض را نیز توضیح خواهیم داد.

  حتما بخوانید : عوارض ساختمان

  سایت پرداخت عوارض نوسازی

  در سال های اخیر که مفهوم دولت الکترونیک در کشور ما مطرح گردیده، علاوه بر بخش های مختلف دولتی، بخش خصوصی و موسسه ها ی عمومی غیر دولتی نیز کوشیده اند تا خدمات خود را هرچه بیشتر از حالت حضوری، خارج کرده و در شکل اینترنتی و غیر حضوری، به مراجعین خود ارائه نمایند.

  سامانه پرداخت قبض مالیاتی payments.tax.gov.ir، سامانه ای است که توسط سازمان امور مالیاتی کل کشور، با هدف ارائه خدمات الکترونیکی، در زمینه پرداخت قبوض مالیاتی، راه اندازی شده است.

  از جمله این موسسات عمومی، شهرداری ها بوده که با راه اندازی سامانه ها و سایت های اختصاصی خود، تلاش کرده اند تا خدمات خود را هرچه بیشتر، به شکل الکترونیکی به متقاضیان، ارائه نمایند.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  عوارض ملک

  استعلام عوارض نوسازی و پرداخت عوارض ملک شهرداری تهران، پرداخت تعرفه انواع عوارض خانه با شماره کد ملک برای واحد های تجاری و مسکونی

  استعلام و پرداخت عوارض ملک

  استعلام و پرداخت عوارض ملک پرداخت عوارض پسماند و نوسازی شهرداری

  خدمات مدیریت شهری شامل عوارض نوسازی و عمران شهری برای تمام اراضی و ساختمان‌هاست، که برای رفت و روب و جمع‌آوری و حمل و دفع پسماندهای شهری که به وسیله شهرداری صورت می‌گیرد، عوارض دریافت می‌شود. در واقع دریافت عوارض یکی از مهم‌ترین منابع شهرداری برای کسب درآمد و جبران هزینه‌هاست. قبضینو برای ارائه کامل‌ترین خدمات به کاربران خود پرداخت عوارض شهرداری را نیز بین سرویس‌های خود قرار داده است و مودیان عزیز می‌توانند با وارد کردن شناسه ملک خود عملیات استعلام و پرداخت عوارض شهرداری را به راحتی و با اطمینان انجام دهند.

  مشاهده قبض عوارض شهرداری

  به محض اضافه شدن عوارض در سایت شهرداری، قبضینو به صورت آنی قبوض را به‌روزرسانی می‌کند و می‌توانید به راحتی عوارض سالانه خود را مشاهده و با اطمینان پرداخت کنید. با استفاده از قبضینو امکان پرداخت همزمان قبوض نوسازی و عمران و عوارض مدیریت خدمات پسماند برای کاربران عزیز فراهم شده است.

  @=img=@#=img=#

  مشاهده جزئیات کامل عوارض شهرداری

  با وارد کردن شناسه 15 یا 12 رقمی ملک خود می‌توانید به جزئیات کامل عوارض شهرداری دسترسی داشته باشید. با انتخاب گزینه پرداخت نیز به درگاه پرداخت منتقل می‌شوید و می‌توانید با اطمینان عوارض خود را پرداخت کنید. قبوض شما بلافاصله پس از تکمیل فرآیند پرداخت، تسویه شده و در سوابق شما ذخیره خواهند شد.

  @=img=@#=img=#

  نگهداری سوابق پرداخت و نام‌گذاری عوارض

  قبضینو، کلیه استعلام‌ها و پرداخت‌های مربوط به عوارض شهرداری را در پروفایل شما ذخیره می کند. کافیست یک بار شناسه ملک خود را در قبضینو وارد کنید تا اطلاعات مربوط به قبض مورد نظر ذخیره شود. علاوه بر این امکان نام‌گذاری قبوض نیز در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید تجربه‌ای جدید از مدیریت قبوض داشته باشید.

  @=img=@#=img=#

  سوالات متداول

  برای مشاهده عوارض شهرداری از طریق قبضینو به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

  برای مشاهده عوارض شهرداری از طریق سامانه قبضینو فقط به کد شناسایی ۱۵ رقمی مسکونی و یا کد ۱۲ رقمی غیرمسکونی ملک خود نیاز دارید.

  عوارض نوسازی شهرداری چگونه محاسبه می‌شود؟

  در این نوع عوارض ارزش ملک معیار است به این صورت که ارزش ملک را ملاک قرار می‌دهیم و ۱.۵ درصد آن به عنوان عوارض دریافت می‌شود.

  اگر درباره تعیین عوارض اعتراضی داشته باشیم اعتراض چگونه رسیدگی می‌شود؟

  این اعتراض در کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری رسیدگی می‌شود این کمیسیون متشکل از نمایندگان وزارت کشور، دادگستری و انجمن شهر (شورای شهر کنونی) است. رای این کمیسیون قطعی است.

  اطلاعات ملک با قبض ارسالی از سوی شهرداری همخوانی ندارد چکار باید کرد؟

  باید با در دست داشتن مستندات به اداره درآمد شهرداری مربوطه و یا نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنید.

  چگونه جزییات تراکنش‌ها را پیگیری کنیم؟

  کاربران گرامی در صورتی که از سایت و یا اپلیکیشن قبضینو اقدام به پرداخت عوارض کرده باشند، می‌توانند جرائم پرداختی خود را از بخش سوابق سامانه قبضینو پیگیری و مشاهده نمایند. در صورت پرداخت عوارض شهرداری با استفاده از دیگر روش‌های پرداختی، امکان پیگیری از طریق سایت یا اپلیکیشن قبضینو وجود ندارد.

  چرا با وجود پرداخت عوارض، قبض همچنان در بخش استعلام نمایش داده می‌شود؟

  به‌روزرسانی سیستم شهرداری کمی زمان‌بر است و قبوض پرداخت شده به محض به‌روزرسانی از سیستم حذف می‌شوند. لازم به یادآوری است که کلیه سوابق پرداختی در بخش سوابق پروفایل شما ذخیره می‌شوند.

  چگونه می‌توان کد شناسایی ملک را پیدا کرد؟

  جهت آگاهی از کد شناسایی ۱۵ رقمی مسکونی و یا کد ۱۲ رقمی غیرمسکونی ملک خود می‌توانید از روش‌های زیر اقدام کنید: 1.مراجعه به قبوض عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند قبلی ملک 2.مراجعه به سامانه اینترنتی تهران من به آدرس  my.tehran.ir/melk 3.مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک یا ادارات درآمد شهرداری مربوطه به همراه مدارک کامل

  سرویس‌های قبضینو

  خلافی عوارض آزادراه عوارض سالیانه طرح ترافیک پارک حاشیه‌ای عوارض ملک قبض تلفن قبض آب قبض برق قبض گاز قبض همراه‌اول قبض ایرانسل قبض رایتل سایر قبوض

  اخبار و مقالات مرتبط

  تعرفه (قیمت) عوارض ملک به همراه مهلت پرداخت عوارض ملک و شهرداری مسکن

  بسیاری از شهروندان به دنبال راهی هستند تا از پرداخت عوارض شهرداری شانه خالی کنند، اما هزینه عوارضی نه تنها از شهروندان ایرانی بلکه در سایر کشورها هم از مردم گرفته می‌شود. به علاوه ارائه مفاصا حساب یا سند پرداخت عوارض شهرداری یکی از مدارک مهم در زمان انتقال و فروش ملک مسکونی و غیر مسکونی است.

  آیا قبضینو معتبر است؟ داستان استارت‌آپ قبضینو از آغاز تا امروز

  نزدیک به سه سال است که قبضینو در کنار شماست و همواره به دنبال ارائه بهترین خدمات به کاربران خود بوده است. حالا که خانواده قبضینو بزرگتر از همیشه شده و هر روز کاربران جدیدتری ما را در این مسیر همراهی می‌کنند تصمیم گرفتیم داستان قبضینو و مسیری را که تنها با انگیزه خدمت رسانی به شما تا اینجا طی کردیم برای شما تعریف کنیم.

  راهنمای آموزش پرداخت قبض مالیات در ۵ قدم ساده

  اگر شما هم مثل بسیاری از افراد فکر می‌کنید مالیات را تنها شرکت‌ها و سازمان‌ها پرداخت می‌کنند باید بگوییم سخت در اشتباه هستید، شاید کمی تعجب‌آور باشد که بگوییم شما برای خرید مایحتاج روزانه یا حتی استفاده‌ از اپلیکیشن‌های موبایلی برای تردد در بین دو منطقه هم مالیات پرداخت می‌کنید. به‌صورت کلی مالیات به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شوند.

  دانلود قبضینو

  اپلیکیشن قبضینو يک نرم‌افزار بسيار کاربردی و رايگان است که با استفاده از آن امکان پرداخت همه قبوض به روشی متفاوت و آسانتر از هميشه بدون نیاز به قبض کاغذی و شناسه پرداخت در اختيار شماست. سوابق استعلام و پرداختی برای همیشه در قبضینو قابل دسترس است قبضینو شما را از صدور قبض‌های جدید مطلع خواهد کرد.

  @=img=@#=img=# @=img=@#=img=# @=img=@#=img=# @=img=@#=img=# @=img=@#=img=# @=img=@#=img=#

  روش‌های پرداخت عوارض نوسازی شهرداری

  علاوه بر پرداخت عوارض شهرداری از طریق سامانه قبضینو، روش‌های دیگری نیز برای پرداخت در اختیار مودیان عزیز قرار دارد:

  منبع مطلب : ghabzino.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  لیلا عضد ازاد 7 روز قبل
  1

  ارسال قبض عوارض نوسازی وپسماند واحد مسکونی

  مهدی 16 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید